Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Alarmlı Disk Kilidi

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    S&T Kanuni GT250
    Arkadaşlar ben bu tip disk kilidi kulananlara bişey sormak istiyorum,

Kulandığınız kilit kac volt luk pil kulanıyor ve kilitin içindeki devre kilitten sökülebilirmi ?

Bunu sormamın amacı motoruma alarm takmak istedim yanlız sadece aküye + - bağlıyıp olayı bitirmek istiyorum bu şekilde normal alarmlar çalışmıyor çünki sinyalleri ve kontağıda bağlamak lazım o hem zor iş hemde garanti dışı kalıyor motor.

Ben disk kilidindeki devreyi sokup aküye bağlıcam sirenini buyultucem bir anahtarlama yapıp sele içersine yerleştircem.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    chopper-delisi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    taze bitti
    adamlar (buradaki adam ibaresi hırsızlar ) disk kilidini tınlamıyorlarki zaten kamyonet tarzı bir araç ile geldikleri için disk kilidi ve alarm onlar için sorun teşkil etmemektedir 2 yada 3 kişi bir motorsikleti kaldırıp arabanın kasasına yüklemeleri ne kadar zaman alabilirki. sen motoruna kalın halat kilitte bağlasan bu seferde demir makası ile geliyorlar yani anlatmak istediğim adamlara (buradaki adam ibaresi hırsızlar)kilit işe yaramıyor malesef .Benim dilim yandıda o sebeble bunu yazdım

Motosikleti
    S&T Kanuni GT250
    Benim anlatmak istediğim farklıbir olay, tamam hertürlü çalınabilir motor o konu ayrı ben alarmlı disk kilidi alıp alarmını sokup sırenını buyultup aküye baglıcam.

limp65 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    ben 2 senedir kulanıyorum markası Xena. 6 adet Lr4 1.5 v lik pil var...

Motosikleti
    S&T Kanuni GT250
    Alıntı limp65 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben 2 senedir kulanıyorum markası Xena. 6 adet Lr4 1.5 v lik pil var...
    Peki pilleri değiştirken içindeki devreyi görebiliyormusun vida falan varmı yani devre cıkartılabilirmi ?

scorpi0 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyo' GT650S
    Alıntı SPEC0PS adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Peki pilleri değiştirken içindeki devreyi görebiliyormusun vida falan varmı yani devre cıkartılabilirmi ?
    Xena'larda devre kilitten sokulebiliyor, ama devre ve siren tek modul, pili de onun icine takiyorsun. Ayrica aletin ustunde IR alici var, kilitlendigi zaman devreye giriyor. Oyle kilitten ayri kullanilabilecek gibi bir modul degil...

Satan bi yerde sahsen incelemeni tavsiye ederim.
    Sert cisimlere çarpmayın. Sert cisimlerin size çarpmasına izin vermeyin. Düşmeyin. Lastik kısmı aşağıda, parlak kısmı yukarıda tutun.

Motosikleti
    S&T Kanuni GT250
    Eyw sagol istediğim cevap buydu, ben IR aliciyi kandırım devreyı sureklı aktif hale getirim - uca anahtarlama yaparım ben acınca aktif olur uzerindeki sirenide sokerim baskı devreden sorun yok teşekkürler.

Motosikleti
    S&T Kanuni GT250
    Dün sirkeciye gitim en az 10tane motor mağzası var 1 tane alarmlı disk kilidi satan yok şaka gibi, elimiz boş döndük.

DarkArchAnGeL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung RT 125
    bende aradım bulamamıştım sonra motoru aldığım yerde olabilceği aklıma geldi vardı xena marka ama durup dururken ötmeye başlıyor nedendir anlamadım gitti
    Eğitimde Özgürlüğe Hayır Diyenlere [B][COLOR="DarkRed"]HAYIR[/COLOR][/B]

Motosikleti
    yamaha fjr1300 '01
    arkadaşlar kilit mekanizmasının içinde alarm pil vs herşey sökülebilir tek parça ve contalıdır, 6 adet 1,5v luk lr4 pil var ve pillerde bi hazneye yerleştiriliyor sora o hazne alarmın içinde yuvasına oturuyor. aküden bir kabloyla bağlamak fikri bana manasız geldi çünkü bunu sürekli takıp çıkartıyorsun, kablolarla uğraşmak gereksiz zaten pil baya dayanıyo, ben 1 aydır kullanıyorum daha değiştirmeme gerek olmadı, 6 ay dayanır diyolar. bu devre içinde 2 tane göz var ve duyarlı kısımda alarma bağlı, yani alarmı söker ve başka bi yere koyarsanız çalışmaz, illa diski görmesi lazım, normal alarmlardaki gibi sarsıntıya duyarlı değil. seside normal alarmlar kadar yüksek değil, koltuk altında duyulması zorlaşır.

limp65 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    alarmlı disk kilitlerini Villa Levent sürücü kursu, kadıköy Mototalda ve onun bütün bayilerinde bulanilirsiniz. Bayi listesi mototalın sitesinde mevcut yanılmıyorsam Barbaros bulvarındaki Genç Moto da bayisi...

Motosikleti
    S&T Kanuni GT250
    Alıntı barisozcetin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar kilit mekanizmasının içinde alarm pil vs herşey sökülebilir tek parça ve contalıdır, 6 adet 1,5v luk lr4 pil var ve pillerde bi hazneye yerleştiriliyor sora o hazne alarmın içinde yuvasına oturuyor. aküden bir kabloyla bağlamak fikri bana manasız geldi çünkü bunu sürekli takıp çıkartıyorsun, kablolarla uğraşmak gereksiz zaten pil baya dayanıyo, ben 1 aydır kullanıyorum daha değiştirmeme gerek olmadı, 6 ay dayanır diyolar. bu devre içinde 2 tane göz var ve duyarlı kısımda alarma bağlı, yani alarmı söker ve başka bi yere koyarsanız çalışmaz, illa diski görmesi lazım, normal alarmlardaki gibi sarsıntıya duyarlı değil. seside normal alarmlar kadar yüksek değil, koltuk altında duyulması zorlaşır.

Benim amacım motoruma alarm taktırmak, ferco orjinal alarm elimzde yok diyor (orjinali 200ytl) başka alarm takmayız dıyor sen takarsanda garanti dışı kalır dıyor.

Garanti dışı kalmasının sebebi alarmlarda cok fazla ozellık olması alarmı takarken motorun elektrik tersisatına ve kontağa girişler yapmak zorunda kalıyorsun, bu şekilde yapmadan sadece aküye bağlıyıp alarm ozelıgını kulanmak ıstersen alarm düzgün calışmıyor.

Bu nedenle sadece aküye bağlanarak ve sadece alarm özeliine sahip alarm birtek disk kilidinde var, diski görmeden çalışmama durumu cok basit onu hallederim hemen, sele altına koycaz dedıysek sele altına sadece acıp kapama dugmesını koyucam devre daha icerde gozukmeyen biyerde duracak ve tabiki uzerındekı kendi ufak sireni kulanmıcam 125db ilk siren ile değiştiricem.Voltaj olayınıda devre önüne 1 tane köprü diyot koyarak haledıcem 12yi 9 a indiricek sorun yok yani.

Gerci bu hafta sonu elimde var olan normal alarm da evde denemeler yaptım sanırım alarmı sonunda kandırmayı başardım, alarmda elektronik anahtarlama var sinyalleri tetiklemek için giriş var uzaktan çalıştırmak için girişler var ve bunların hepsini kulanmadan düzgün olrak çalıştırmayı 1 aydada olsa buldum sanırım yarın işyerine gidince analrız

caner22 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    onu sökmekten ise bir alarm almak daha mantıklı değilmi

Eger HErsey HaLa KOntroLündeYse YAVAS GidYoRRsUn

Özer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    V STROM DL 650 Esmeralda
    Arkadaşlar ben bu tip disk kilidi kulananlara bişey sormak istiyorum,

Kulandığınız kilit kac volt luk pil kulanıyor ve kilitin içindeki devre kilitten sökülebilirmi ?

Bunu sormamın amacı motoruma alarm takmak istedim yanlız sadece aküye + - bağlıyıp olayı bitirmek istiyorum bu şekilde normal alarmlar çalışmıyor çünki sinyalleri ve kontağıda bağlamak lazım o hem zor iş hemde garanti dışı kalıyor motor.

Ben disk kilidindeki devreyi sokup aküye bağlıcam sirenini buyultucem bir anahtarlama yapıp sele içersine yerleştircem.

Ben motosikletime alarm bağlattım fakat garanti kapsamı dışına çıktığını kimse ima dahi etmedi!
    Emniyet tertibatı düzgün takıldıktan sonra sorun nerede paki?

Sistem flaşör'e entegre edilerek çalıştığı içindir!
    Tarzım çok basittir.....
    Her zaman en kalitelisi ile memnun olurum

Motosikleti
    S&T Kanuni GT250
    Alıntı caner22 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    onu sökmekten ise bir alarm almak daha mantıklı değilmi
    Ah be kardeşim benim, okumadanmı yazıyorsun veya 1 satırmı okuyorsun anlamadımkı

Benim amacım motoruma alarm taktırmak, ferco orjinal alarm elimzde yok diyor (orjinali 200ytl) başka alarm takmayız dıyor sen takarsanda garanti dışı kalır dıyor.

Garanti dışı kalmasının sebebi alarmlarda cok fazla ozellık olması alarmı takarken motorun elektrik tersisatına ve kontağa girişler yapmak zorunda kalıyorsun, bu şekilde yapmadan sadece aküye bağlıyıp alarm ozelıgını kulanmak ıstersen alarm düzgün calışmıyor.
    Bende hem alarm takim ama granti dışı kalmasın diye sadece aküye bağlıyarak çalışabılen alarm arıyorum tek çözüm disk kilidi okursun umarım

Okudum ben yanlış anladım heralde

Disk kilidine büyük bir siren alıcana bir alarm alsan daha iyi değilmi?

Motosikleti
    S&T Kanuni GT250
    Evt daha iyi ama kime taktıracaksın ? motorum Motorran Torro deyilki istediğim servise taktırtim kendi servisi ben takmam diyor sen başka yere taktırtırsan garanti dısşı kalır diyor bu sence iyimi ?

Normal alarm da garanti dışı kalma sebeplerini yazdım, disk kilidi alarmı kullanmak ismememin amacı motoru granti dışı bırakmadan alarm takmış olabilmek yine anlatamadıysam özürdilerim

Evt daha iyi ama kime taktıracaksın ? motorum Motorran Torro deyilki istediğim servise taktırtim kendi servisi ben takmam diyor sen başka yere taktırtırsan garanti dısşı kalır diyor bu sence iyimi ?

Normal alarm da garanti dışı kalma sebeplerini yazdım, disk kilidi alarmı kullanmak ismememin amacı motoru granti dışı bırakmadan alarm takmış olabilmek yine anlatamadıysam özürdilerim
    Tamam ustam sen haklısın Benim çin malı olduğu için sorun yok

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)