Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Lutfen yardim!!! Motorumun bakımini kendim yapmaya karar verdim.

Motovento
    REKLAM ALANI
    beyazs - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    2007 model 12.000 km'de YBR 250 sahibiyim. Daha önceki motorum, YBR 125'in yağ, buji, lamba vs. değişimlerini kendim yapardım. Bu motorunda basit bakımlarını kendim yapmak istiyorum. Bu amaçla, dün Bauhaus'a gidip 5 - 25 nm. tork anahtarı aldım. Daha önce hiç tork anahtarı kullanmadım, bu konuyla ilgili yardım ve önerilerinizi bekliyorum.

Ayrica, motorun kitapciginda, yag konusunda asagidaki gibi belirtiliyor. 20x40 veya 20x50. Motosiklet icin bu ozellikde yag var mi? Oncelikle Castrol tercihimdir. Bir de SAE ne anlama geliyor. Yag filtresi degisimi ile ilgili tavsiyelerinize de ihtiyacim var.

Bu haftasonu hava kötü, güzel bir faaliyet olacaga benziyor..

Dun aksam, Bostanci sanayi girisindeki Castrol satan yere gittim ve yag ihtiyacimi belirttim. Bana asagidaki yagi verdi ve bunu motorunda kullanabilirsin, ayni ozelliklere sahip dedi. Yagi aldim ama cok icime sinmedi, bugun goturup iade edecegim.

Daha once, su yagi kullaniyordum, bundan alsam isimi gorur mu?

Eger imkan bulursam, bakim yaparken detayli resim cekip, burada resimli anlatmayi da planliyorum.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Honda CBR600F,Kanuni Windy S
    Sae Viskozitenin Bi ölçüsüdür,yani Yağın Akmaya Karşı Direncinin ölçüsüdür,bu ölçü 10-40 15-50 Gibi Rakamlarla Numaralandırılır.motosiklet Için 15-50 10-40 15-40 Gibi Yağları Kullanabilirsin.torkmetrenin Ayarını Katolog Değerine Göre Ayarlayıp Sıkabilirsin,yağ Filtresi Motordaki Talaşları Kapar Onun Için 10000 De Bir Değiştirmen Iyi Olur.

beyazs - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kardag bilgi icin cok tesekkur ederim, cok makbule gecti.

Bakim islemlerinde kılavuzluk edecek YBR 250, Service manual'ini buldum ama portekizce.. Yine de google sagolsun, cevirdim.. 359 sayfa, herseyi ayrintili anlatmis.. Ihtiyaciniz olursa;

http://translate.google.com/translat...hl=EN&ie=UTF-8

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)