Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

GSR 600 Aşırı Vibrasyon

Motovento
    REKLAM ALANI
    kenya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Silverwing 400
    Alıntı aYe adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Geçenlerde benim motosiklette de deli gibi titreme başladı, öyle böyle değil, aynalar felan zangır zangır oynuyor.

Aldım alet edevatlarımı doğru motorun başına, bütün vidaları somunları v.s. tek tek kontrol etmeye başladım.

Kafa demirini şaseye tutan 2 vidanın birinin tamamen çıkmış hatta düşmek üzere olduğunu, diğerinin de çıkmasına 1 diş felan kaldığını gördüm.

Bir güzel sıktım tabi, titreşim diye bir şey de kalmadı.

Gözle değil uygun aletlerle, tek tek tüm vidaları somunları kontrol etmekte fayda var.

Bazen böyle basit sebeplerden de olabiliyor.
    Aslında titreşim büyük oranda gidonda olduğu için sizin söylediğiniz gibi bir sorundan şüphelenmedim değil. Hatta eski motorumda gidon boşluğu oluşuyordu acaba bundada buna benzer bir şey olabilir mi diye düşündüm ama servis heralde anlardı Yada en iyisi ben akşam ön takıma bir göz atayım. Teşekkürler...

Alıntı Makine adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Şimbi koruma demirinin montajı tam olarak nereye yapıldı? Bize fotoğraf çekip gönderebilirmisin? Tahmin ettiğim şeyi yapmışlarsa hata ordadır.

Eğer motor bağlantı takozunu iptal edip araya koruma demiri koyup motoru bunun üstüne askıya aldılarsa titremesi kaçınılmazdır. Yok eğer motor gövdesine yaptılarsa bağlantıyı titreme başka sebepledir.

Muhtemel sebepler,

1.Bozuk buji, buji kablosu vs. sebebiyle 4 silindir yerine 3 silindir çalışma
    2. Enjektörlerden birisinin bozulması ve düzensiz yakıt püskürtme
    3. Motor devir sensörünün hatalı okuması sonucu avansı bozuk yanlış ateşleme

şimdilik tahminlerim. motora yakından bakmak şart.
    Koruma demiri 7500 kmdir takılı titremenin şimdi başlaması normal mi? Fotoğrafı akşam koymaya çalışırım.

---Senkron ayarı yapıldı o yüzden 3 silindirin çalışması gibi bir durum olacağını zannetmiyorum.
    ---Düzensiz yakıt püskürtme sonucu senkronda büyük bi ihtimal hata çıkardı (sadece kendi tahminim)
    --- Yanlış ateşleme olabilir hakkında fikrim yok.

Haklısınız motoru görmeden yorum yapmak zor. Ama muhtemel sebepleri bulmaya çalışıyorum yardımlar için teşekkürler.
    İnandığınız gibi yaşayamazsanız, yaşadığınız gibi inanmaya başlarsınız...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Makine - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2015 Triumph Tiger Explorer
    7500km dir takılıysa ve ilk kullanımdan beri sorun yoksa orda bir problem yoktur. Sorun büyük ihtimal motor ateşleme, püskürtme, sesörler gibi direkt çalışmayı etkileyecek kısımlara bakmak gerek.
    "Bir insanın bildiğini zannettiği bir şeyi öğrenmesi imkansızdır." (Epiktetos)

Motosikleti
    Silverwing 400
    Alıntı Makine adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    7500km dir takılıysa ve ilk kullanımdan beri sorun yoksa orda bir problem yoktur. Sorun büyük ihtimal motor ateşleme, püskürtme, sesörler gibi direkt çalışmayı etkileyecek kısımlara bakmak gerek.
    Dediğiniz gibi sorun ya içlerde bi yerde ve derin bir sorun yada aYe abinin dediği gibi ufak bir vida veya civata sorunu. sinekte küçük ama mide bulandırır hesabı gerçekten can sıkıcı bir sorun bu titreme. Yardımlarınız için teşekkürler

Motosikleti
    Silverwing 400
    Gidon boğaz bilyaları bozulursa veya dağılırsa bunu nasıl anlayabiliriz? Veya benim sorunum boğaz bilyalarından kaynaklanıyor olabilir mi?

Rigel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xmax
    Motor şasi bağlantı noktalarında gevşeklik te olabilir.
    Üç boyoz bir kola

Motosikleti
    Silverwing 400
    Bugün ilginç birşey oldu. Gidondaki titreme çok yüksesk seviyedeydi yine. Acaba çok yüksesk devirlerde nolur diye denemek istedim. 2. viteste yaklaşık 140 km hıza kadar çıktım (buda 12000 devir civarına tekabül ediyor) gidondaki titreşim kayboldu tabi deviri düşürene kadar. Gazdan elimi çektim devir azalmaya başladı titreşimde çok yüksek bi şekilde tekrardan başladı. Motor napcağını şaşırdı valla tabi bende... Derdimize dermanıda bulamadık valla

MECİT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KLV-1000
    hocam lastik balan ayarlarına baktırsana bide..
    ama diyorsunki rolantidede var,,motor takozlarıda bozulmuş olabilir..
    harbiden sinir edici bir durum bu titreşim.allah sabır versin.
    [B][COLOR="Red"][I]==>> SAKALLI <<==[/I][/COLOR][/B]

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Suzuki AN 125 HK
    sımdı Aynı Sorun Bende Varr,suzukı An 125 Hk Motorumu Alalı 5 Gun Oldu,su Tasımak ıcın Arkaya Sele Yaptırdım 2 Gun Sanayıde Kaldı Motor Ve Geldıgınde Basladı Hersey Servıse Goturcem Fakat Yıne Sorayım,yanı Berbat Bırsey Aynalar Vangır Vangır On Kaput Tarafı Zangır Zangır,okadar Kotu Oldumkı,sımdı Gıdıp Yapan Adama Sen Naptınmı Dıyım Desem Nolcak,hıcbıse Yapmadım Dıcek,daha 165 Kmde Motor Yenı Oldugu ıcınmıdır Nedır

Motosikleti
    cbf 150
    merhaba
    Arkadaşların bir kısmı sorunu koruma demiri lastik balans filan diye söylüyorlar eğer rölantide titreme varsa tüm bu seçenekleri elemelisin. Çünki bu parçalar ancak çok yüksek devirde yada hızda fakat belirtilen şekilden farklı bir titremeye yol açar gidonu ciddi bir şekilde etkilemez.

Anlattıkalarına bakınca bu sorun motordan kaynaklandığı anlaşılıyor. Fakat motorun hangi bölümü ?

Motordaki yüksek titremelerin sebebinden biride eksik yanma olabilir. Egzostan çıkacak siyah duman bunun belirtisi. Eğer motora rölantide çalışırken gaza yüklenirsen bu durum kendini belli eder. Dediğine göre senkron ayarlarının yapıldığını söyledin.

Başka bir seçenek ateşleme sistemi hatası. Buda pistonun tam sıkıştırma yapmadan patlamasına sebeb olur ve vuruntulu çalışmayıda beraberinde getirir. Motorda stop etme zor çalışma gibi sebebler varsa bu seçenek düşünülebilir.

Son seçenek mekanik olarak kranktan yada bu bölgedeki dişlilerden olabilir. İnşallah sebebi bu değildir.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    ..
    Alıntı leee adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    merhaba
    Arkadaşların bir kısmı sorunu koruma demiri lastik balans filan diye söylüyorlar eğer rölantide titreme varsa tüm bu seçenekleri elemelisin. Çünki bu parçalar ancak çok yüksek devirde yada hızda fakat belirtilen şekilden farklı bir titremeye yol açar gidonu ciddi bir şekilde etkilemez.

Anlattıkalarına bakınca bu sorun motordan kaynaklandığı anlaşılıyor. Fakat motorun hangi bölümü ?

Motordaki yüksek titremelerin sebebinden biride eksik yanma olabilir. Egzostan çıkacak siyah duman bunun belirtisi. Eğer motora rölantide çalışırken gaza yüklenirsen bu durum kendini belli eder. Dediğine göre senkron ayarlarının yapıldığını söyledin.

Başka bir seçenek ateşleme sistemi hatası. Buda pistonun tam sıkıştırma yapmadan patlamasına sebeb olur ve vuruntulu çalışmayıda beraberinde getirir. Motorda stop etme zor çalışma gibi sebebler varsa bu seçenek düşünülebilir.

Son seçenek mekanik olarak kranktan yada bu bölgedeki dişlilerden olabilir. İnşallah sebebi bu değildir.
    hocam biraz geç kalmadınmı 2 sene olmuş topic acılalı

Motosikleti
    cbf 150
    pardon tarihe hiç bakmadım. Peki o zaman bu arkadaş soncu niye yazmadı, hem sonuç ne olursa olsun, böyle bir konuda ne yapmamız gerektiğini tartışmamız, tecrübelerimizi paylaşmamız ne kadar güzel değil mi?

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler