Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

Motosıklet Suruculerının Traksıyon ıhtıyacı

Motovento
    REKLAM ALANI

hem toplanalım hemde resimli örnek sunalım bence gelemiycekler için.
    bursalıali bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Honda Cbr 600rr
    Alıntı yürekçe adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    eğer otoban ise, motosikletten inip kollarımı iki yana açıyorum ve iki ayağım bitişik şekilde çömeliyorum. daha sonra ayak bileklerimden tutup kalçalarımı havaya kaldırıyorum ve ellerimi iki yana doğru açıp dikiliyorum.
    bunu nasıl yapıosun abi yaa
    it's just living and leaving::145::

Motosikleti
    YBR_125_'05_KIRMIZI BROADWAY '92_BEYAZ
    jale hanım, verdiğiniz bilgiler için çok teşekkürler. bütün yazılarınızı baştan sona hiç üşenmeden sıkılmadan okudum verdiğiniz bilgiler; gün boyu işlerini oturarak sürdürmekte olan bahsettiğiniz masa başı memurlarımız, hafriyat sektöründe çalışan kepçe operatörlerimiz, taksici esnaflarımız ve motorize kurye arkadaşlarımız için (aklıma gelenler) çok faydalı olacaktır. sizi canı gönülden selamlıyorum

sinan
    bursalıali bunu beğendi.

azgurbuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bianchi 21 Vites
    Adana'da uygulama imkanımız var mı?

kumkum - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bakın önce size traksiyonun nelere yaradığını anlatan bazı notları derledim onları buraya alayım.. Bu arada bu traksiyonu sağlayan bir alet de var.

Her zaman bu aleti bulamazsınız tabi. Size yollarda dinlenirken de neler yapabileceğinize dair de örnekler vereceğim ayrıca sonra.. Ama bence bu aletin özellikle her motorsatış merkezinde de, spor merkezinde,kurslarda da ve hatta ağır egzersiz ve motor sürüşü sürekli olanların evinde de olması lazım... yararı gerçekten çok yüksek.

Bu sistemde sadece vücut ağırlığınızı kullanarak uygulanan basit doğal çekme hareketleriyle, hem mide ve bel formu sağlanmakta hem de bel ve eklem ağrıları, kas spazmları ve sinir köklerindeki günlük aktivitelerin veya stresin neden olduğu baskı ve yorgunlukların azaltılması mümkün olmakta ve vücuttaki kan sirkülasyonunun daha aktif hale gelmesi ile dolaşım rahatsızlıkları da önlenebilmektedir.

Sistemin diğer sorunlara faydaları

Omurga Diski Sorunu

Omurga diskinin kıkırdağı bozulduğunda hatta koptuğunda omurga diski deformasyonu oluşmaktadır. Bu durum ise sinirlere baskı yapmakta ve sırt ağrılarına neden olmaktadır. Mastercare ile omurga disklerinin doğal asimilasyon ile yenilenmesi desteklenmektedir.Omurga diskleri sıvısı kuvvetlenmekte ve günlük yükleri daha rahat taşıyabilmektedir. Ayrıca yükün azalmasıyla omurlar tek tek ters yönlenmektedir..

Kalça Yamukluğu

Kalça yamukluğu çoğunlukla doğumdan sonra veya yanlış hareketlerle zorlanma sonucunda ortaya çıkmaktadır. Hafifletilerek ve hareket ettirilerek, kısalmış olan kaslar ve lifler, bağ dokular esnetilerek kalça yamukluğu giderilebilmektedir.

Sırttaki Şekil Bozukluğu

Duruş bozukluğunun bir çok nedeni vardır. Ancak bu nedenler her zaman sancılı şekil bozukluğu ve yanlış pozisyona yol açan kas ve sinir kısalmasına bağlıdır. Bu sistemle, kendi vücut ağırlığınızla omurgadaki yükün azaltılarak, kısalmış kaslar, sinirler ve lifler güvenli olarak gerdirilip, esnetilmektedir.

Diz ve Eklem Sorunları

Fazla kilolar ve yanlış duruş, eklem kıkırdaklarında dejenerasyon sorunları yaratmaktadır. Bunun sebepleri ise kalça bozukluğu dışında eklemlerin yağlanmasının yetersiz kalması olabilmektedir. Mastercare Traksiyon masasında yapılan hedefi belli düzenli ve basit egzersizler eklemlerin yağlanmasını ve kasların sıkılaşmasını ve rahatlamasını sağlamaktadır.

Siyatik

Siyatik sinirinin bel omuruna sıkışması çok şiddetli ağrıya ve belden bacaklara kadar büyük bir blokaja neden olmaktadır.Mastercare Traksiyon masasında yapılan egzersizler bu blokajı ortadan kaldırıp, ağrılı bölgeyi, omurganızı ve kaslarınızı rahatlatmaktadır.

Boyun Tutulması

Ağır yaşam ve iş koşulları tek taraflı ağırlık tüm vücuda hareketsizlik getirmektedir. Belirli mesleklerde bu durum daha yoğun görülmektedir. Bilimsel ve doğru Gerdirme ve esnetme egzersizleri ile kan dolaşımınızı harekete geçirip, tüm vücudunuzu aktif hale getirip, canlandırıyorsunuz ve vücutta aşırı yorgunluğun neden olduğu kas spazmlarını önlemiş oluyorsunuz.

Kan Dolaşım Bozukluğu

Dolaşım bozukluğunun en önemli göstergesi soğuk el ve ayaklar olduğu gibi, ani oluşan kramplar da olmaktadır. 15 veya 30 derece baş aşağıda eğimde yapılan egzersizler, baş üzerinde ki yüklenmeyi ve sirkülasyonu, vücuttan yerçekimin etkisinin kaydırılmasıyla hissedilir derecede etkilemektedir. Atardamarlar ve diğer kılcal damarlarda artan kan sirkülasyonu ve bunun doğal sonucu olan damarlarda genişleme ve oksijenlenme kardio vasküler yönden mükemmel bir sonuç sağlamaktadır.

Hazımsızlık

Bel omurlarının blokajı, kabızlık ve şişkinliğe neden olmaktadır. Omurların sırt kısmı sindirim ve boşaltım sistemi idaresinin üçte birine sahiptir. Gerdirme ve esnetme egzersizleri ile bu bölgedeki spazmları ve blokajı ortadan kaldırabilirsiniz.

Tansiyon Sorunu

Tansiyon şikayetlerinin en sık görünen sorunları baş dönmesi ve görme sorunlarıdır. 15 derecelik bir eğimle, beyne ve diğer organlara daha fazla kan sirkülasyonu sağlanmakta ve daha fazla oksijen gönderilmektedir.

Mide ve Bel Kaslarının Deformasyon ve Güçsüzlüğü

Mastercare Table'da düzenli yapacağınız egzersizler, sırt,bel ve mide kaslarını güçlendirdiği gibi aynı zamanda bel ve karın civarında yoğunlaşan yağları da azaltılarak, mide ve karnınızın forma girmesini ve belinizin incelmesini sağlar.

Önemli

Yüksek tansiyon, yüksek göz baskısı, sağlam olmayan omurga ve veya hamilelik gibi tedavi gerektiren rahatsızlıklarda önce doktorunuza danışıp sonta Mastercare'i kullanmanız gereklidir. Suni kalça veya diz eklemlerine sahip hastalarda, bazen fiksajlama garekmektedir.

Alıntı azgurbuz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Adana'da uygulama imkanımız var mı?
    Belki sizlerden gelen olursa onlara eğitim veririz. Ya da vcd dvd yapmayı düşünebiliriz. Sizin öneriniz ne olabilir...Sorunlarınız nelerdir?nasıl yardım edebilirim size

Alıntı digi_boy26 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    jale hanım, verdiğiniz bilgiler için çok teşekkürler. bütün yazılarınızı baştan sona hiç üşenmeden sıkılmadan okudum verdiğiniz bilgiler; gün boyu işlerini oturarak sürdürmekte olan bahsettiğiniz masa başı memurlarımız, hafriyat sektöründe çalışan kepçe operatörlerimiz, taksici esnaflarımız ve motorize kurye arkadaşlarımız için (aklıma gelenler) çok faydalı olacaktır. sizi canı gönülden selamlıyorum

sinan
    Sinan bey sizi saygıyla selamlıyorum ..Onca yazımı da sabırla okuyabilmeniz beni çok mutlu etti çünkü amacım herkesi biraz daha bilinçlendirebilmek.bazı hareket videoları da koymaya çalışacağım... saygıyla selamlarım sizi ben de... nezaketinize teşekkürler..
    kefkes ve bursalıali bunu beğendiler.
    sağlam omurgayla yıllarca motorda..::cat: jale dural

güncellemek istiyorum izninizle lütfen..sevgilerimle
    bursalıali bunu beğendi.

önemli konu güncellenmeli
    bursalıali bunu beğendi.

ozan_bursa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    -
    kardeş sen ne iyisi görsel olarak sunumunu zenginleştir ki bu önemli konu arada kayanamsın
    baksana kaç sene geçmiş kimse bişi dememiş
    yokmu video falan
    bursalıali bunu beğendi.
    Kelimelerin anlattığı kadarım..
    Ne anlatırsam anlatayım anladığın kadarım...

erro - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    tracer 900
    atraksiyon ihtiyacı gibi okudum birden...

sabah 9 akşam 6 koltuktayım, eve gidince uzun oturuyorum valla ilerde problemler baş gösterecek gibi...sırt ve omur problemlerinin yanında bir de kıl dönmesinden korkmaktayım...

videolar nasıl konulur ki
    bursalıali bunu beğendi.

BIYIKLI - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı kumkum adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    videolar nasıl konulur ki
    http://www.motosiklet.net/forum/mt-h...ia-player.html
    Anadilini kaybedersen bağımsızlığını da tamamen kaybedeceksin. Dilini kaybeden toplumlar köle olmaya mahkumdurlar.
    Mustafa Kemal ATATÜRK

benim yazılarımın bir diğer başlığında ellerdeki uyuşmaları anlatırken spama ayrılması gereken ve ağır bir pazarlamacılık kokan halkla ilişkilerci yaklaşım sezinleyenler varken kendi videolarımla falan bu konuları paylaşmamın nasıl art niyetli yorumlarla saptırılabileceğini görünce, ta 6 seneye varan bir geçmişle yazdığım yazılarla bu konulara ne kadar saçma vakit ayıdığımı gördüm. bilgi paylaşımlarım da çok işe yarar görünmediğine göre forumlardaki bu başlıkların kapatılması belki de kimsenin alışkanlıklarını değiştirmek gibi abesle iştigal birşeylere kalkışmaması açısından yazdıklarımdan daha yararlı olabilir. sevgiler
    bursalıali bunu beğendi.

Çok önemli bir konu aslınsa.Yaşam standartımız için dikkat etmemiz geren bir konu.Şehir hayatı gizliden eritiyor insanı.Paylaşım için teşekkürler.
    bursalıali bunu beğendi.

desteğinize ve yorumunuza sevgiyle teşekkürler
    bursalıali bunu beğendi.

kefkes - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Dr.Hn yazılarınız, başlıklarınız güzel ve değerli okuyabildiğim kadarıyla.Uğrarsanız eğer güncel kullanıcılara faydalı olabilir belki..Saygılar.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler