Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

HALAT kilitler

Motovento
    REKLAM ALANI
    satoyama - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Gilera Runner / Aprilia Sr GT200
    arkadaşlar bende bir adet 1.5m king guard marka halat kilit var
    bir adetde 2m master lock marka kilit var master lock u yeni aldım sizce nasıldır bu kilitler kullanan varmı
    zengin veya fakir farketmez, apaçilik ya da ezik alt kültürün, motosiklet üzerinde hiç bir izahı ve bahanesi olamaz... ) (3 litre benzin koyuyorum bir hafta geziyorum diyen adamlardan ve motorlarından uzak durun)

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    HONDA CBF 150 --(SİYAH)
    artık disk kilidini ve master lock u 30saniyede acıyolar
    bende çelik halattan imal edilmiş kilit kullanıyorum ama hırsıza ne kadar dayanır bilemem..

2 yada 3 kilit birden kullan farklı yerlerden kilitlersen caydırıcı olabilir..

msoysarac - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR 125
    aslında en güzeli 2-3 kilitle sabit bir yere kilitlemek. yoksa bizim buralarda motorun yanına 3 kişi yaklaşıyor bir pickupla.hop at pickup'a götür...
    [B][COLOR="DarkRed"]Tecrübeler en iyi öğretmenlerdir. Yalnız masrafları biraz çoktur.[/COLOR][/B] :) :)

Motosikleti
    YBR_125_'05_KIRMIZI BROADWAY '92_BEYAZ
    motorun tekerleğini imkanınız varsa yere bağlayın. ben şuanda motoru koyduğum yere, yere halka çaktırcam dmirden. : kilitle oraya bağlıcam.

aparat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda cbf 150
    çelik örgü halatı zok kesiyorlar nekadar kalın olursa okadar iyi tek yerden kilitlemeyin geçen masterlok asma kilit gördüm 80ytl civarındaymış birkaç yere baktım bulamadım bulursam alıcam birde mümkün mertebe halatı yere yakın olmasın demir makasını kullanma alanını kısıtlıyo
    ...kağıttan gemilerle okyanusları geçemezssin...
    Drift Religion

Motosikleti
    evet ben zaten motorumu 2 yerden kilitliyorum @aparatın bahsettiği kilitten ben aldım 65ytl kardeşim tavsiye ederim ömürboyu garantiliymiş masterlock marka
    zengin veya fakir farketmez, apaçilik ya da ezik alt kültürün, motosiklet üzerinde hiç bir izahı ve bahanesi olamaz... ) (3 litre benzin koyuyorum bir hafta geziyorum diyen adamlardan ve motorlarından uzak durun)

Sinan Er - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650 GS
    Motorunu dışarda bırakıyorsan yapacağın en mantıklı şey kendi alarm sistemini oluşturman.

Motorun yada motoru koyduğun yere gizli ve gürültülü bir alarm sistemi kurarak hırsızları kaçırabilirsin.
    Kuş olup uçmak isterken uzaklara, Ağaç olup kök salıyorum buralarda.........

koray gfb - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda dylan - CBR 250R
    valla ben motoru 3 kilit takıyorum iki tane halat gibi 1 tane disk kilidi
    Yarını düşünmeden, özgürlüğe yelken açmışcasına..

aparat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda cbf 150
    Alıntı satoyama adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    evet ben zaten motorumu 2 yerden kilitliyorum @aparatın bahsettiği kilitten ben aldım 65ytl kardeşim tavsiye ederim ömürboyu garantiliymiş masterlock marka
    nereden aldın bi yazarsan sevinirim
    ...kağıttan gemilerle okyanusları geçemezssin...
    Drift Religion

Terrorizer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda cbr 600f
    Ben masterlock disk kilidi ile

Halat kilidini kullanıyorum. Tekerden değil aleti govdeden bagladım. Malum tekerleri sokup goturebiliyorlar. Halatı gergin yapıyorum yere değmiyo bir ucu dolayısı ile havadayken makasla kesmek de zorlaşıyor. Ayrıca tam sokak lambasının karşısında, sokak başına güvenlik var ve camın önünde.

Ama kafaya koyan hırsız ne yapar eder götürür. Ama benim cbf im için o kadar zahmete gireceklerini sanmıyorum
    ★★ ----- Decaying organic matter ----- ★★

Motosikleti
    YBR_125_'05_KIRMIZI BROADWAY '92_BEYAZ
    öle deme terorrizer bizim dükkanın önünde bisan spx gitti. kamera kayıtlarında görüyoruz. alcak olduktan sonra dinlemiyorlar. senin motorunu niye küşük düşürüyonki. bak ben sco'ya biniyom

Motosikleti
    gönüller bir olsun da..
    sanırım öncelikle motosikletin fazla göze çarpmamasını sağlamak. gerçi buna odaklanmış birinden kaçırmak ta zordur ama..

Motosikleti
    Alıntı aparat adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    nereden aldın bi yazarsan sevinirim
    kardeşim reklam olmasın diye söylemedim belki kızarlar diye feyizoğlundan aldım

Alıntı Terrorizer adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben masterlock disk kilidi ile

Halat kilidini kullanıyorum. Tekerden değil aleti govdeden bagladım. Malum tekerleri sokup goturebiliyorlar. Halatı gergin yapıyorum yere değmiyo bir ucu dolayısı ile havadayken makasla kesmek de zorlaşıyor. Ayrıca tam sokak lambasının karşısında, sokak başına güvenlik var ve camın önünde.

Ama kafaya koyan hırsız ne yapar eder götürür. Ama benim cbf im için o kadar zahmete gireceklerini sanmıyorum
    benim kilit bunula aynı marka fakat örgü değil çelik eklemli olandan ve 2m uzunlukta

Bandit - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    atlar,motosikletler,oyuncaklar
    Genelde kilitte paraya acimayin ve ozellikle 2 senede bir yeni kilitlere bakip degistiriseniz iyi olur.Ben abus kilit bulursam tercih ediyorum. Kendiniz bazi guvelik onlemleride dusunebilirsiniz. Mesela motoru tasinamicak bir yere birakmak kaldirimda -sabit bi yere kitlemek.goz onunde bi yerlere birakmak gibi bazi onlemler dusunebilirsiniz.Esiniz kizmassada yatak odaniza alabilirsiniz
    bandit : ruhlarinda haydut tasiyanlari , ruhlarinda ozgur olanlari, ruzgara cikinca herseyi unutanlari anlatir

fullthrottle - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Burgman 650 Executive / Snow Owl
    masterlock halat (çelik orme) ve king guard disk fren kullanıom... disk freninde plastik bir kordon var kilit diske takılıyken bu kordonu debriyaj elciğine takıyosun ve boylece motora freni sokmeden binersen sana hatırlatıcı rol oynuyor.. Halat kilitlerde çelik ormeyi tercih ediyorum çunku daha esnek, kimi zor açılarda bazen 1 cm yuzunden motoru kilitleyemediğim ve yerini değiştirdiğim oluyo..esneklik onemli.. ayrıca benim halat kilitte anahtar yuvasının onunde lastik kapak var.. kilidin kafasını çevirince açılıyo.. iyi bi aparat.. kilit gobeğine su, kir, çer-çöp girmesini (kopek - kedi tuvaleti dahil) önlüyo..
    Wildgoose Rider - Transalp 650

Mersin İl Temsilcisi yürekçe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bende sığar iki cihan, ben bu cihana sığmazam
    Motosikleti
    Cân ile hem cahan, dehr ile hem zaman
    direksiyon kilidi + alarm+disk kilidi kullanıyorum. alarmı hassas ayarlattım mecburen. dokundun mu çınlatyo ortalığı. halat kilide sıcak bakmıyorum artık, çünkü çok kolay açılabildiğini hepimiz biliyoruz. alarmı iyi bir ustada taktırmanızı önririm....
    KALMAK KADAR ESKİ, GİTMEK KADAR YENİ OLMAYANDIR ÖZLEMEK!
    BEDDUALARI DENEDİM, HİÇ BİR İŞE YARAMIYOR!!!
    KEŞKE, KÜFÜRLERE DE DUADAKİ GİBİ, "AMİN" BENZERİ BİR ŞEY DİYEBİLSEK....

Motosikleti
    cbf150
    arkadaşlar anahtarla açılmak istemeyen halat kilitler için bi yöntem var mı.. bi süredir kilitli yatıyordu motor, bugun açamadım. bayaa bi uğraştım anahtar yamuldu makina yağı filan koydum ama bana mısın demedi. açılmayacağını bildikleri için 2 tane yedek anahtar koymuşlar ama işe yaramadı:(( bi öneriniz var mı? bunları açması da zor kapatması da.

muhterem sibumx

her türlü pas, yag , kir kalıntısını çözmek ve hatta metalik yüzeylerde cila kadar olmasa da bir parlaklık sağlamak ve suyu / nemi uzaklaştırmak için
    WD 40 isimli ürünü tavsiye ederim.

ürün cok amaclı bır kullanıma sahip. tabanca/tüfek temizliği ve bakım yaglaması ( uzun sureli yağlama için gress yagı tarzı yaglar önerilir )' ndan tutun da kapı gıcırtısına kadar bu urunu guvenle kullanabılırsınız.

sprey seklınde ve 3 boyda satılıyor. yapı marketlerde ve buyuk supermarketlerde bulabılırsınız.

urunu kılıde ıyıce sıkın ve yanında verdılerse ınce bır tup olacak, onu kullanın kı sprey seklınde puskurmek yerıne ınce bır hat ustunde kılıdın ıcıne kadar nufuz etsın. kılıdı bu sekılde bas asagı bekletın bır sure ve sonra hafıfce vurarak kaba pıslıklerı temızleyın ve sonra yenıden aynı ıslemı tekrarlayın. taa kı kılıdınız sorunsuz acılana kadar.

aynı yontemle anahtarlarınızı da temızleyıp yaglayabılırsınız .

not : urunun motor zıncırlerınde kullanılıp kullanılmayacagını bılmıyorum ama sıtesınden ogrenmeye calısacagım.

saygılarımla

Benim dandik asya motorum var kimse çalmıyor, başına dert almak istemiyor, o yüzden kilit olarak direksiyon kilidini kullanıyorum. İllaki çalmaya kalkarlarsa, o kadar xxxxxxlarsa diyede 1 yıldır yıkamadım. Üstümüz kirlenir diye vazgeçerler...

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı gurupow adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benim dandik asya motorum var kimse çalmıyor, başına dert almak istemiyor, o yüzden kilit olarak direksiyon kilidini kullanıyorum. İllaki çalmaya kalkarlarsa, o kadar xxxxxxlarsa diyede 1 yıldır yıkamadım. Üstümüz kirlenir diye vazgeçerler...
    motoru beğenmezler zannetme.
    Her malın alıcısı var.
    Depodaki benzinin hatırına bile çalarlar.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler