Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

HALAT kilitler

Motovento
    REKLAM ALANI

Motor basit bir kilitle kilitlenir.yakın bi yere bildiğimiz canavar sesli pencere alarmının gövdesi sabitlenir.alarmın ötmesini sağlayan diğer parçada sağlam bir misina ile motora bağlanır.eğer hırsız basit kiliti kesip motora hareket verirse misina alarmı çalıştıran parçayı diğer gövdeden ayırır.böylece alarm bağırmaya başlar.bu düzenek herhangi bir alarm cihazı ile kurulabilir.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    anılyuksel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bianchi Falcon 125 (2006) Hyosung MS3 250 (2010)
    kilide okadar para harcamaktansa iki tane kalas 4-5 m2 sunta bide kilit oldu size mis gibi garaj kenarlarına biraz talaş atın bitanede boş kömür torbası koyun yanına ben öyle yaptım herkes odunluk sanıyo hatta kızanlar bile var sitenin ortasına odunluk yapmış terbiyesize bak filan diyolar bu fikri değerlendirin
    Bianchi Falcon 125 41 N 3103
    Hyosung MS3 250 35 AP 4831
    Yeni bir gün, yeni bir savaş . . .

Motosikleti
    cbf150
    bubi tuzakları ve komuflaj hazırlayamam ben yarın gidim bi wd40 alim. teşekkürler.

mach1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial zn125 (pırpır)
    Motoru yere sabitlemediğiniz dışındakiler yalan benim motoru 2 kişi rahat taşıyor kaldırıp kamyonete atsalar kimsenin ruhu duymaz.
    Malımızı mülkümüzü bir horoz taşır,keyfimizi Sultan Mecit vapuru taşıyamaz
    Drift Religion

t00t - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Cbf250 vardı,Şimdi yok
    dostum insanın gozune
    ne carpar ? meydanda buluınan acık olan motor dımı et

olay sukadar basıt alın bır TANE MOTO BRANDA örtün üstünü ve bırtanede halat kılıt alın baglayın elektırk dogallgaz tlefon dıreklerıne saglamca durar. Dikkat!!! hırsızlar cıplak motorları calarlar.bide brandayı bır camasır ıpı ıle sarında ucmasın bu kadar adam ne oldugun a anlamaz bakamadan ceker gıder ok3 istan bulda ısler boel yuruyor.

Alıntı anılyuksel adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kilide okadar para harcamaktansa iki tane kalas 4-5 m2 sunta bide kilit oldu size mis gibi garaj kenarlarına biraz talaş atın bitanede boş kömür torbası koyun yanına ben öyle yaptım herkes odunluk sanıyo hatta kızanlar bile var sitenin ortasına odunluk yapmış terbiyesize bak filan diyolar bu fikri değerlendirin
    baba helal olsun sana aklına kurban olurum senn maşallah insan isteyince hersyı yapabılıyor

Motosikleti
    kanuni-Tiger
    @sibumix arkadaşım kilidinin anahtar yuvasına aseton(oje çıkartmak için kullanılan) sık biraz bekle ve anahtarını birkaç kez (rahatla girip çıkana kadar) tak ve çıkar böylece kiri ve pası temizlemiş olursun. Ufakta bir hatırlatma yapayım; çok fazla yapılan bir hata da kilitlere yemeklik yağ dökülmesidir, bu yağlar kilit içerisindeki hareketli parçaların etrafını kaplayarak zamanla ortamdaki tüm pisliği toplar ve anahtarıyla açılmaz hale gelir. kısacası sadece makina yağı kullanın...
    KULA BELA GELMEZ HAK YAZMADIKÇA HAK BELA VERMEZ KUL AZMADIKCA :bounce:

Wd 40

ılk mesajımda bu urunun baska kullanımları olup, olmadıgını ınternetten arastıracagımı soylemıstım. bır suru kullanımını buldum ama ısımıze yarayacaklar ( motorcu olarak ) sunlar :

1) her turlu pas , yag , kir ustune sıkılabılıyor ve onları çözüyor.
    2) parmaklardan cıkmaktan dırenen yuzuk, şişe ( neden gırdıyse o parmak oraya ) gıbı esyalardan kurtulmakta bırebır.
    3) boyalı yuzeylere yapısmıs ve kurumus asfalt, zıft, sakız gıbı maddelerın ustune sıkılabılıyor ve zahmetsızce ve ız bırakmadan temızleyebılıyor. ( sıktıktan sonra bır sure beklemek ve zorlamadan cıkartmak ıcın bırden fazla sıkmak gerekebılıyor)
    4) boyalı yuzeylere yapısmıs böcek ve sinek artıklarını zahmetsızce cıkartıyor.
    5) tıkanmıs boya tabancalarını / puskurtme cıhazlarını zahmetsızce açar ve bloke olmus kılıtlerı temızler ve işler hale getırır.
    6) koruyucu kılıf ıcınden elektrık kablolarının kolayca gecmesını saglar ve uzun surelı korozyon koruması yapar.
    7) temız durumdakı boyalı her yuzeyde kullanıldıgında , kımyasal ve bıyolojık kırlenmeyı uzun sure engeller / zorlastırır.
    8) agır sekılde kırlenmıs mangal ızgarasını kolayca temızler ancak ızgara daha sonra deterjan ve bol su ıle yıkanmalı ve bol su ıle yenıden durulanmalıdır.
    9) kedı ve kopeklerı, sıkıldıgı yuzeylerden uzak turar. hoslanmadıkları bır koku yayar. ( ben nedense sevıyorum WD40 kokusunu )
    10) ayakkabı ve moblya cılası olarak kullanılabılır. ozellıkle rugan ayakkabılar ıcın ıyı bır cıladır.
    11) cok soguk metale yapısmıs cıplak derımızın kolayca ayrılmasını saglar.

not: WD40 ıthalatcısı degılım. Sırketın hıssedarı degılım. sadece yurtdısında cok kullanılan bu urunun faydalarını belırtmek ıstedım.

saygılarımla

HercuL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki GSXR100
    bende xena disk kilidi bir tanede farklı bir disk kilidi bir tane halat kilit bir tane zincir duvara monteli ve balkonun altına koyuyorum ordanda alabilen varsa bişeye yaramaz kilit vs takmak girmesi cok zor onlar cıkarmadan haraket ettirmesi imkansız

Motosikleti
    cbf150
    @özgenç aseton işe yaradı iyi bir pas sökücüymüş kilit açıldı ama kilidin plastik kısımlarından uzak tutmak lazım plastiği çözüyor. teşekkürler.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler