Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

motorumdan acayip bi ses geliyor

Motovento
    REKLAM ALANI
    mstf_gnc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Asya motor elegant 150

Resimde işaretlediğim taraftan , motoru çalıştırıp biraz gidince çok acayip bi ses geliyo sanki bişey vuruyomuş gibi tıkır tıkır tıkır hep aynı çekişinde falan bi anormallik yok çok ii gidiyo ama bi sorun olurmu sizce servise gitsem başından savuşturacak biliyorum bi yardım edin

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    deli mavili - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    motosiklet
    Ayak Marşı Dan Olabilirmi Acaba ?
    UÇURUMUN KENARINDA OLSAN BİLE SIRF HAYATA GICIKLIK OLSUN DİYE GÜLÜMSE

gokhan150zat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Fiddle
    tam o bölgede misket denilen bilyalar var bndede kalkışta gırçççç diye ses yapıyodu ama sen serivse baktır belki tahrik setinde debriyajda bi sorun olabilir aksatmamanı tavsiye ederim bu bizim çinlilerde ki hasar kartopu felsefesi gibi...üstüne düşmessen bi gün çığ gibi üstüne düşer...

THE_LANCET - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Peugeot Trekker & Asya AS200GY2 Süpermoto niyetine
    marş dişlisinde veya içindeki yayda problem olabilir. marş kolunu yeteri kadar yukarı kaldıramaz ve dişli çarpar tıkır tıkır ses verir. Yinede bakmadan sorun çözülemez orayı bir göster...
    Bir 4 silindirlilere, Birde 2 zamanlılara hastayım.

Motosikleti
    Citroen Zx 1.8 16 V
    Resimde işaretlediğim taraftan , motoru çalıştırıp biraz gidince çok acayip bi ses geliyo sanki bişey vuruyomuş gibi tıkır tıkır tıkır hep aynı çekişinde falan bi anormallik yok çok ii gidiyo ama bi sorun olurmu sizce servise gitsem başından savuşturacak biliyorum bi yardım edin

Arka dişlide problem var. Fiyatı 35 ytl'di geçen bahar. Bende ramzey vardı. Onun arka dişli takımı dağıldı. Servisi 150 ytl ye yaparım demişti. Bu şekilde gezmen senin için hiç iyi değil. Oldukça tehlikeli. Kullanmak zorundaysan yavaş git. Lastik tamamen kilitleyebilir. Düşük bir ihtimal çıkabilirde.
    ::tartis:: Motor yorulmaz !!!! Sadece üstündeki insanlar yorulur ::tartis::

Motosikleti
    Asya motor elegant 150
    walla okadar ciddi mi gerçekten ya bu sorun son servise gittikten sonra oldu önceden bu kadar yoktu ses egzost kırılmıştı 60 lira aldılar buji değişti yağ değişti 100 ü buldu hepsi
    bu soruna garanti bakmazmı ?

Motosikleti
    geçmişim 2 silindir geleceğim 4 silindir olacak:))
    göbekte kısmı oluyor.bir ara bendede sorun vardı.kayışı çeviren bilyeler dağılmış ve düzgün çevirmiyor(tekerin 8 çizdiğini düşün) bence hemen baktır derim.bilyeler dağılmış olabilir.bana 400 ytl mal olmuştu.zaman kaybetmeden baktır derim
    LasTiği YaK, RuhUnU deĞiL:cat:

demirgursel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    o şekilde binme acilen baktır
    sıkıysa yakala HAYALBUYSA

Motosikleti
    YBR_125_'05_KIRMIZI BROADWAY '92_BEYAZ
    kayış kopuyo da olabilir.

Rigel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xmax
    O motorda şanzıman yağı var mı bilmiyorum ama yağsız dişliler garip sesler çıkarır...
    Üç boyoz bir kola

Motosikleti
    YBR_125_'05_KIRMIZI BROADWAY '92_BEYAZ
    Alıntı Rigel adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    O motorda şanzıman yağı var mı bilmiyorum ama yağsız dişliler garip sesler çıkarır...
    ayrıca şanzıman yağı yok bizim motorlarda. tek cins yap piston krank ve kavrama aynı yağla yağlanıyor.geri kalan yerler kuru mekanik o işaretli yer arka varyatörün oldugu yer. gevşemiş de olabilir kayış kopuyo da olabilir, bilyalar da dağılmış olabilir seçenek çok. umarım ucuza halledilir bişeydir de kardeşimiz motorundan yoksun kalmaz

Rigel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xmax
    Galiba yanlış dile getirdim. Benim eski scooterlarda arka kasnaklardan arka tekerleğe gücü aktaran "diferansiyel" benzeri bir dişli düzeneği vardı ve ayrıca yağlanırdı. Belki bunda da vardır dediydim...
    Üç boyoz bir kola

Motosikleti
    BMW F 650 GS
    marş dişlin kırılmış dostum ayak marşı dişlisinde yada onun yayında bir sorun var servise gitip yaptırman gerek yada kendin söküp değiştirmen gerek bu şekilde kullanırsan marş dişlisi tamamen sıkışır ve motorun dönmesini engeller vede dişli karşılığınıda bozarsın

ahmet şimşek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA R1
    bence hemn gıtt bendekınınde krank tan ses gelıyoduu umursamadımm motorun nerdeyse hemen herseyı degısrmek zorunda kaldımm daha büyük bı proplem acmadan gıt derım

Motosikleti
    asya 150t1
    1 ayaktan marş pedalını sök bakalım ses gelıyomu 2 bıyaların bırı bozulmuş olabılır 3 marş pedalının yayı atmış veya bır yere deyıyor olabılır 4 kayışına bı bak bunlardan bırı yapıyordur

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    HONDA CBF 150 --(SİYAH)
    Alıntı regresyon59 adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Arka dişlide problem var. Fiyatı 35 ytl'di geçen bahar. Bende ramzey vardı. Onun arka dişli takımı dağıldı. Servisi 150 ytl ye yaparım demişti. Bu şekilde gezmen senin için hiç iyi değil. Oldukça tehlikeli. Kullanmak zorundaysan yavaş git. Lastik tamamen kilitleyebilir. Düşük bir ihtimal çıkabilirde.
    scooterdan anlamıyon ne sallıyon cvt sanzuman diye bişiy duydunmu..??

acaba mars ayaklığı murc umu kayış değiştirdikten sonra o murc yerine takılamayıp içeriye düştüyse debriya sürtüyodur(benim başıma geldi)

sen o kapağı sök bi çalıştır ses tam olarak nerden geliyosa bizde ona göre yardım edelim..

Alıntı Rigel adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Galiba yanlış dile getirdim. Benim eski scooterlarda arka kasnaklardan arka tekerleğe gücü aktaran "diferansiyel" benzeri bir dişli düzeneği vardı ve ayrıca yağlanırdı. Belki bunda da vardır dediydim...
    arka kasnak yani debriyaj çıkarıldıktan sonra debriyajın hareketini tekerleğe ileten bi dişli sistemi vardır bu bazı motosikletlerde yağlı bazılarıda kurudur yağlılar şanzuman yağı ile kurular ise gress yağı ile yağlanmaktadır..

GKN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R1
    bu motosikletler şanzımansız değildir sadece otomatik debriyajlıdırlar, şanzıman dişli takımları mencuttur ve mutlaka yağının belli periyotlarda kontrol edilmesi gerremkektedir..

çinli scooterların en ortak sorunu baksettiğin yerden gelen seslerdir
    sesi duymamakla beraber, ilk olarak marş ayağının öttüğünü düşünüyorum onu bi sök eğer geçmezde yarumay dişlin ötüyor olabilir
    motor sehpadayken gaz ver elinle yarımay dişliği kastır
    eğer ses düzelmezse mekanik bilgin olmadığı için dha fazla uğraşmadan servise görünmeni öneririm..
    GKN MOTORS

Motosikleti
    Asya motor elegant 150
    öncelikle cevap yazanlara çok teşekkülerimi sunarım ...
    sayenizde biraz bilgi sahibi oldum
    motora artık binmiyorum boş bi zamanımda servise gideceğim direk fakat 3. bakımı yapılalı daha 1 hafta oldu motor yağını değiştirdiler bujiyi değiştirdiler hava filtresini değişti, servisten geldikten sonra düzensiz olarak sesler gelmeye başladı tam oranın içinden geliyor tıkırr tıkırr bazen tak ediyo sert bi şekilde sonra yine aynı tık tık tıık ses kaydedebilsem koyardım buraya :( benim motor 15/40 yağ kullanıyodu adamlar 10/40 koymuşlar bi farkı olurmu
    servis herbişeye ücret alıyo garanti ne işe yarıyo onu anlamadım geçende egzost patladı 90 lira aldılar ..

GKN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R1
    şimdi hava filtresiydi bujiydi yağdı balataydı vs.. gibi bakımlarda değişen çeylere ücret ödemen doğal
    bakımları da garantiden yapıcak değilller
    ama o bahseettiğin sesler için servisine gidip ne gibi bi sıkıntısı olduğunu sormanada para istemezler, en azından arızanın motora zarar verip vermeyeceğini öğrenir ona göre yol yaparsın..
    GKN MOTORS

Motosikleti
    BMW F 650 GS
    Alıntı mstf_gnc adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    öncelikle cevap yazanlara çok teşekkülerimi sunarım ...
    sayenizde biraz bilgi sahibi oldum
    motora artık binmiyorum boş bi zamanımda servise gideceğim direk fakat 3. bakımı yapılalı daha 1 hafta oldu motor yağını değiştirdiler bujiyi değiştirdiler hava filtresini değişti, servisten geldikten sonra düzensiz olarak sesler gelmeye başladı tam oranın içinden geliyor tıkırr tıkırr bazen tak ediyo sert bi şekilde sonra yine aynı tık tık tıık ses kaydedebilsem koyardım buraya :( benim motor 15/40 yağ kullanıyodu adamlar 10/40 koymuşlar bi farkı olurmu
    servis herbişeye ücret alıyo garanti ne işe yarıyo onu anlamadım geçende egzost patladı 90 lira aldılar ..
    dostum scoter egsozları 50-60 ytlo arasında değişiyor 30-40 ytlde işçilik mi almış oluyor bu adamlar? parçadan kar+işçilik insaf ya insaf bu arada kaç bindesin egsoz kolay patlayacak bir malzemede değil + kaynakta yaptırabilirdin egsozuna umarım eski egsozunu almışsındır servitsne kaynak yaptırıp satarsın yada yedek parça yaparsın yoksa servisin kaynatıp nikelajlayıp tekrar satar :D :D

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)