Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

AS 150T1 DİKKAT

Motovento
    REKLAM ALANI
    salihgureli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Arkadaşlar yaklaşık bir aydır kullandığım motor 5500 km de kayış koparttı servisin cevabı ise 5000 de kayış değişmesi gerekiyormuş zaten,kullanma klavuzunda yazmıyor haberiniz olsun kimse yolda kalmasın, bu arada kayış fiyatı 35 milyon 10 milyonda işçilik 45 e maloluyor bilginize.
    NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE!
    www.ataturk.com

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Makine - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2015 Triumph Tiger Explorer

Re:

Merhaba

Kayış dediğiniz sanırım otomatik vites'deki vites oran kayışı. 5000km çok erken değil mi? Suzuki, Honda scooter servislerine vaktin varsa bir sorarmısın onlarda değişim süresi nedir diye? Bana pek inandırıcı gelmedi.

Görüşmek üzere.

Makine (The Machine)

salihgureli, abicim benim kayış 1906 km de koptu (son çınarcık gezisinde), pendikteki hamdullah usta kayışın ömrünün 10.000 km olduğunu söyledi. 2000 km ye kadar ki kopmuş kayışları arızalı sayıp garantiden değişiyor ancak 2000km yi aşan motorların kayış değişimi garantiden olmuyor. nedeni olarakta hor ve kötü kullanımı söylüyor. pendik serviste durum budur... diğer servislerdeki uygulamayı bilemem

Banada ilk kayış 5 bin km ikinci kayışta 10000 km daha gider dediler ama bilmiyorum artık çok güvenerek binmiyorum açıkcası 4 km motor itince insan babasına bile güvenemiyo
    NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE!
    www.ataturk.com

Kobayashi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM Joyride 200
    chatnoir varyatör kayışmıymış problem yav.kilit halatlarıyla çektiniz motoru falan ne tatsız bi durum geçmiş olsun.başka biyerden kaliteli bi kayış alıp onu taktırsaydın keşke.ben olsam sürekli endişe duyardım ya yine koparsa diye :(

aşağıdaki linkte varyatör kayışı var bak istersen

http://www.motorturk.net/online_alis_veris.html

kaç kayış var bunda anlamadım?? yoksa 5000 de değiştikten sonrakiş kayışmı 10000 gidiyor?

bende artık yedek kayış bulundurcam yanımda. ben değiştiremem ama bi usta çağırıp değiştirtebilirim en azından sanırım kayış kopması haricinde yolda bırakmaz bu motor...

altuğ, bu kayışlar standarmı ki? olmayabilir... ben servisten alıp bulundurcam yanımda, ama değişmesi bayaa zormuş. bu arada evet sorun bu kayışın kopmasıydı, saolsun Fahri abi olmasa kalacaktık oralarda yaw Fahri abi beni çekerken bi foto almamış kimse bakar gülerdik

Tamamda bunlardan hangisi uyarki benimkine?
    NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE!
    www.ataturk.com

salihgureli, bence hiçbiri uymaz, servisten alacaz. veya aynı ölçülerde başka marka varsa onu alırız... bence honda nın şı yeni çıkan modelinin kayışı uyabilir ne olsa her yeri aynı euheuhe

Süper Moderatör Olcay Avşar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC 750X
    Kullanımdan dolayı kopacağını yada yıpranacağını sanmıyorum, ki o kayışın çalışma mantığı buna müsade etmez. Bu kadar önemli bir parçada ucuz fiyat politikası çok saçma
    "normal insanlar bir yerden bir yere gitmek için araba kullanırlar, motorcular ise motosiklet kullanmak için bir yerlere giderler"

bi araştırmak lazım ama ben farklı bi kayış taktım en azından servise gidiyim die kamyonet parasından yırtmak için önce kavramadı ama yavaş kalkınca kavradı yolda gene gitti gene kamyonet tepesinde gittim yani bi kayış kopması bana toplam 85 ytl ye patladı (kamyonet dahil)aleti kamyonete bindir indirde cabası
    NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE!
    www.ataturk.com

powerbyaydin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    suzuki gsr600 2009
    kayışın belli bir ölçüsü var Salih yani orda sadece belli modeller için verilmiş örnekler var bence telefonla irtibata geç
    ayrıca 5000km de kayış değişimi bence biraz saçma gibi
    ERASER WİLL COME BACK

Süper Moderatör Olcay Avşar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC 750X
    ChatnoiR değişmesi çok kolay aslında, biz salih inkine servise kadar götürsün diye parçacıdan bi kayış uydurduk taktık. Yolda kalmaktansa söker takarsın, ama bence aynı ölçülerde kaliteli bir kayış ile değişin kopacağını sanmam.
    "normal insanlar bir yerden bir yere gitmek için araba kullanırlar, motorcular ise motosiklet kullanmak için bir yerlere giderler"

Eyong, ben şöyle düşündüm, fren sıkılıyken çok gaz vermek, çabuk kalkmak için gazı köklemek gibi hareketler kayışa zarar verecektir (tekerleği döndüremediği için sürtünecek ve aşınacak) zaten dediğin gibi ucuz işçilik var ondan dolayı çabucak kopuyor. ne dersin?

Kobayashi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM Joyride 200
    benim servisim 10.000 den önce kayışın zarar görmesinin zor olduğunu söylemişti.10.000 de bi açar bakarız durumu kötüyse değiştiririz abi diyo.
    chatnoir katılıyorum motoru zorlayan hareketler kayışın kopma yada esneyip kaçırmasına sebep olur.

bu kayışlarda marka model belirtilmiş ama biri mutlaka seninkine uyuyodur.

Yahu dikkat edicen ne olucak üç gün fazla gidicek ben anlamam ben bu yazı bu motorla bitirip önümüzdeki sezona başka bi makina alıcam
    NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE!
    www.ataturk.com

Süper Moderatör (BBRR) Barış Şuşut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    salihgureli, hussar al canım 12800 km kayış sağlam 5000 de kayışmı değişir ne bu be
    sen zaten Eyongun motoru almamakla hata ettin ya neyse
    [B][COLOR="DarkOliveGreen"]"İnanç, görünmeyene inanmaktır. Görünmeyene inanırsanız kimsenin göremediğini görürsünüz"[/COLOR][/B] [B]A. Şerif İZGÖREN[/B]

Gültekin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650FB
    abiler, bayan çorabi buradada devreye girip, hayat kurtarmiyormu?
    yani, her delikten çikan, elinde çamasir suyu tasiyan ayse teyze gibi, buda kopan her kayis yerine takilamiyormu?
    Ülkemde hiçbir iyilik cezasız kalmaz.

Süper Moderatör (BBRR) Barış Şuşut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    eğer tahrik kayışı ise çorap olmaz
    [B][COLOR="DarkOliveGreen"]"İnanç, görünmeyene inanmaktır. Görünmeyene inanırsanız kimsenin göremediğini görürsünüz"[/COLOR][/B] [B]A. Şerif İZGÖREN[/B]

Moderatör (forrap) Tuncer Sezen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    salihgureli, ya yok abi burası başka bi memleket benim motorumda başka bi motor...Ya abi ben ne zaman bişeyi değiştirtsem ertesi hafta birinin başına benzer bişey geliyor...Ben geçen hafta servise gittiğimde gazı birden çevirince vıcır vıcır bi ses geliyor başta dedim kalktıktan sonra düzeliyor dedim adamlar varyatör kayışını değiştirdiler makinanın çekişi çok daha tatlı oldu daha iyi oldu.Ama asıl olay bu değil asıl bomba ben bu iş için HİÇ PARA VERMEDİM Ya abi ne muhabbet anlamadım burada bi kaç kişi daha kayışının koptuğu yönünde bişeyler demişti bana izmirde ama hiç kimse para vermekle ilgili bişey demedi Bakım paraları (300-1000-3000 vs. bakımlar) haricinde herhangi bi parçanın değişmesi için şimdiye kadar zırnık vermedim...

Gültekin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650FB
    Alıntı BBRR adlı üyeden alıntı
    eğer tahrik kayışı ise çorap olmaz
    neden abi?
    çorapli daha da tahrik etmezmi? (incecik muss)
    Ülkemde hiçbir iyilik cezasız kalmaz.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler