Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
3. sayfa BirinciBirinci 123

GARANTİDEKİ MOTORLARDA ÇIKABİLECEK SORUNLAR VE ÇÖZÜMLERİ

Motovento
    REKLAM ALANI
    rapide - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    YAMAHA YBR 125 kullanıcısıyım eylül gibi motoru alır almaz kataloğa göre düzgün açılsın diye zorlamadan çanakkale bandırma yaptım zira hemencecik egzos sarardı bazı servişsler ok basmışın dedi bazılarıda ybrnin egzosu sararı dedi sonuçta kullanıcı haqtasına girdi periyodik bakımları yapılan motorum 100kmyi geçmiyor eğer gazladıysam rahatlıkla geçmesi lazımdı bir servis motordan ses geliyor açılması lazım diğeri iyi diyor geçen gün 2 gün çalıştırmadım akü bitti şarj ettiler değişmedi allah akıl versin bize hem isime para veriyoruz hemde garanti fos çıkıyor05442315506

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    -Black- - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki DL650 2014
    Alıntı ilkantek adlı üyeden alıntı
    Arkadaşlar;
    Bende KANUNI SEYHAN 150C VAR BIR TANE;
    Bakalım Çözüm Bulabilices mi Buradan.
    motorun Sağ Debriyaj Tarafındaki Kapağın Devir Saati çıkışından Yağ Kaçırıyor.
    Devir Mili Orayı Aşındırmış Ve Kapağın İçindeki Basınçlı Yağ Kanalına Bir Delik Oluşmuş.Fabrikaya onlarca mail Attım.Cevap Yazan Yok.Yetkili Servise Gittiğimde Bana Bunun Garantiye Girmediğini Yenisini Almam Gerektiğini Söyledi.
    Motor 2005 model Arkadaşlar.Daha 5.500 Km De .Sizce Bunun Aşınması Mümkünmü?
    Olmaması Gereken Bir Şey.Ki Ben Ne Zamandır Kanuni Kullanıyorum.Böyle Bir Olayla Hiç Karşılaşmadım.Aynısından Arkadaşımda Ve Kuzenimdede Var.Öle bir Problem Yok.Ne Diyorsunuz Bana Yardımcı Olabilecek Biri Varmı????

SAYGILARIMLA

Ben de 2 yıl kadar 150c kullandım. Aynı şey (devir mili) bana da olduğunda moralim bozulmuştu.Hemen garanti konusunu falan düşünmeye başlamıştım ki; benim ustanın yanındaki çırak sıvı conta ile orayı kapatmıştı. Ve bi daha da o bölgede yağ görmedim...Şimdi düşününce fazla panik yapmışım... Garantiden yenisi de gelse, bir şekilde sıvı conta ile o bölümün kapatılması gerekecekti. Motoru falan elletme....

Umarım yardımcı olur...

Saygılarımla,
    Sentis ad medullis!
    Dengeliyorum.com
    youtube.com/we2strom

bunlartı görünce evde kendim tamir etmeye karar verdim. atelyemi kurayım garajıma. bakayıp onarıma.

weboy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Mondial hakkında ipuçları serisi 1

Bende Mondial 150 zat var. Motor 2000 kilometrede ilk 1. ayda akü akıtmaya başladı akan asit motorun üzerine olduğu gibi aktı karbirator falan ne varsa neyse 1 ay akü bekledim değişti sonra eve işe 1 yada 2 km lik mesafe 3 defa şarja götürdüm yeni aküde dahil şimdi arka fren müşürü arızalı gaz da kesiklik yapıyor ayaktan çalışmıyor.konjektör arızalı dediler ama hiçbiri garanti kapsamında değil egsoz da çürüdü bana doğal afetler garanti kapsamı dışında olduğunu söylediler. Arkadaşlar izmirde nezaman doğal afet oldu bana söyleyinde bende haberim yoksa biliyim. Eksozu bakmak için istediler bende okey dedim ama servis sökme takma parası istedi eğer gönderirsek zaten ne olduysa servise gitsem herşe garanti dışı bana biri garanti içinde olan ne ise söylesinde bende biliyim. ha bide akü bekliyoz yine akü bitmiş şu anda türkiyede yok diğer ülkelerden bakıyorlar gelince takacaz. Mail attım cevap yok. Fabrikayı aradım karşımdaki adam abicim mabicimli neredeyse dövecek. Benim size tavsiyem uğur markasına güvenipte boyalı reklamlara kanmayın görünüşüne değil içine bakın. Garanti sözleşmesinde yazanlara hiç bakmayın. Ama bilsinler ben diğerleri gibi susmayacağım. Bu milleti enayi yerine koymaya kimsenin hakkı yok. Baştan desinler garanti kapsamına girmeyen parçalar(hepsi) bizde ona göre almasaydık bu motoru. Bana dediler çin malı alma diye şimdi hak veriyorum. haaa birde şu anda 203.000 tl yakıyor km de ister inanın isterde yalan deyin alınca görceksiniz.
    Eğer mondial alacaksan almadan önce yapacakların,
    İpucu 1 : ugur sayfasına gidin fabrikayı arayın müşteri destek, dikkat edin adam biraz sinirli, Benim mondial 150 zatım falan var de alalı 3 ay falan oldu de 2000 km de gösterge fren müşürü gaz kesikliği yada herhangi bi arızadan bahsedin ona nelerin garanti içinde olup nelerin olmadığını sorun. Ama mondialinizin olduğunu söyleyin yok ben yeni alacamda falan derseniz herşey garantili ona göre.
    İpucu 2 : Aynı şeyleri servisede sorun
    İpucu 3 : En yakın Mondial 150 zat kullanıcısana git sor sokakta gördüğün mondiali durdur sor.
    ipucu 4 : mondial alanlar motorun piyasası kırılmasın diye fazla kötülemiyorlar ama onlarda biliyorlar ne aldıklarını.
    Eğer bunların anti reklam olduğunu düşünüyorsanız ilk aldığım zamanlar forumda yazmıştım 130 kuruş yakıyor falan diye hani onların söylediği 90 kuruş varya.
    ipuçlarının devamı ve gelişmeler hakkında olumlu yada olumsuz sizlerle paylaşmaya devam edeceğim.

muritu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    off kararsızlık ve parasızlık :(
    hem tebrik etmek için hemde tekrar ana sayfaya taşımak için yazıyorum..gerçekten BBRR bu en faydalı işlerden biri olmuş. bence arkadaşlara çok yardımcı olacak .
    ah bi kessem ayaklarımı yerden,kanatlanıp rüzgarla ,
    kükreyip motorla,keşfetsem dünyayı başladığı yerden[COLOR="Yellow"]***[/COLOR] [COLOR="Red"]şam piiii yonnn [/COLOR][COLOR="Yellow"]***[/COLOR]

PcKopatGhostRider - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 600F
    Cbr 125R ında genel ama tek bir sorunu war.. oda ön camdan gelen cızırtı.. bir kaç cbr lı arkadaşta aynı sorunu duymuştum.. servise ilk götürmemde hallettiler saolsunlar...
    CBR 600F Honda,

izmirliavukat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    harika bir hizmet...Ama her ne kadar kardeşimizin sorunu çözülse de, ben markadan şaşmamak gerektiğini anladım. Param yetmezse bekler biriktirir hatta kredi alırım ama şu yaşananları yaşamam (veya yaşamam sanarım)... Bu forumu yaratanlardan allah razı olsun... Tek kelime bilmiyordum. Şimdi belki iki kelime biliyorum ama tamamen buradan. Ne motor dergileri nede kullanıcı el kitabı. Harika bir iş yaptığınızın farkında olun ve bu amatör ruhu kaybetmeyin. Tekrar teşekkürler motorsiklet.net ailesine... (çok mu duygusal oldu? ama bunu yapıp bu başarıyı sağlayan insanları alkışlamazsak, onlarda kabuğuna çekilir diye korkuyorum.) Saygılar

Süper Moderatör (BBRR) Barış Şuşut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    bu tür sorunlar yaşayanlar bana özelden ulaşsın firmalar mail yoluyla cevap hakkı tanıyoruz ve bu iş için yeni bir bölüm açmayı hedefliyoruz
    Amacımız siz motorseverlere en iyi hizmetin verilmesinin sağlanması ...Burda bir aileyiz birbirimizden kmlerce uzakta bile olsak bişi değişmez birbirimize sadece bi klevye mesafesindeyiz....

Alıntı Khutuck adlı üyeden alıntı
    Ya benim aklım ilk mesaja takıldı.

65km/s ile giderken amortisörü kırılan bir motorun servisi iyi olsa ne olur olmasa ne olur? Ben 110'la giderken aynı parça kırılsa, ben ölsem, adamlar "bakın motorunuzu bedavaya tamir ettik, oğlunuzun cenaze masrafı da bizden" mi diyecekler?

foruma ilk üye olduğum günlerde çok tanınmış bir marka ile yaşanmış bir gidon kovanı kırılma sorunu vardı .... arkadaş o zamanlar üniversitelerden raporlar almıştı..fakat üretici firma işi illegal tehdit boyutlarına taşıdı hatasını kabul etmemek
    için ama arkadaşta dişli çıktı vazgeçmedi adamlar hatalarını kabul ettiler ... ama edene kadarda binbir dereden su getirdiler ...senin anlıyacağın çin işi motorda olmuyo bu gibi durumlar her motorda başa gelebilecek olaylar bunlar.....
    [B][COLOR="DarkOliveGreen"]"İnanç, görünmeyene inanmaktır. Görünmeyene inanırsanız kimsenin göremediğini görürsünüz"[/COLOR][/B] [B]A. Şerif İZGÖREN[/B]

Syriana - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT25
    sayın bbrr öteki başlığı böyle bi konu var diye kitledin ama biz o başlık altında sadece garantideki motorların değil genel olarak satıcı ve müşteri ilişkilerini (2.elde olur sıfırda aksesuarda) değerlendirmek için açmıştık ???
    Rüzgara Karşı Koşmamışsan, Onunla Esmeyi Bilemezsin; Henüz Motora Binmediysen, Yaşıyorum Diyemezsin !!!

okan4037 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2013 Yamaha WR 125 R
    65km/s ile giderken amortisörü kırılan bir motorun servisi iyi olsa ne olur olmasa ne olur? Ben 110'la giderken aynı parça kırılsa, ben ölsem, adamlar "bakın motorunuzu bedavaya tamir ettik, oğlunuzun cenaze masrafı da bizden" mi diyecekler
    haklsın arkadasım
    Yeni yine yeniden

tkalfaoglu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC750S DCT
    Alıntı weboy adlı üyeden alıntı
    Bende Mondial 150 zat var. Motor 2000 kilometrede ilk 1. ayda akü akıtmaya başladı akan asit motorun üzerine olduğu gibi aktı karbirator falan ne varsa neyse
    Yaf arkadaşlar bunları www.sikayetvar.com a yazın.
    Çok faydası oluyor, ben onun sayesinde bozuk ADSL modemimi Teknosaya yaptırabildim.. -t

HYOSUNG GT250R lerle sorun yaşayan varmı??
    Bugun alabilirim bir tane

okan4037 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2013 Yamaha WR 125 R
    umarım garantılık ıse kalmazyız
    ayrıca tkalfaoglu hyosoung ıle bı sorun duymadım ama servısı super garantıye gırmeyen bır seyı kendılerı yapmıstı tavsıye ederım
    Yeni yine yeniden

tkalfaoglu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC750S DCT
    Okan4037: Çok teşekkür ederim! Zaten dün siparişi verdim GT250R nin
    -turgut

Motosikleti
    honda ps 150i beyaz
    benm 2009 model honda beat var motor daha 1 aylık arka tekerde ki tekeri döndüren dişlilerin olduğu yerden bir şarıldı geliyo acabe neyden kaynaklanıyor olabilir mtor 1800kmde 2000de bakıma gidecek garanti sorunu çözer mi

Ben para biriktiriyorum motor almak için. Siteye (bilmediğimden) birşey yazamasam da iyi okuyucularındanım. Kanuni Tiger S almayı düşünüyordum ancak Firmanın malının arkasında böyle durması önemli. JINLUN 250 cc üzerine düşünmeye başlamadım dersem yalan olur.

Motosikleti
    Kanuni Seyhan 150c
    ne yazık ki ülkemizde henüz otomobil servislerinde arabalara gösterilen özen motosikletlerimize gösterilmiyorher halde biraz daha pişmemiz gerekecek bilinç olarak

REKLAM ALANI
3. sayfa BirinciBirinci 123

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler