Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

GARANTİDEKİ MOTORLARDA ÇIKABİLECEK SORUNLAR VE ÇÖZÜMLERİ

Motovento
    REKLAM ALANI
    ilkantek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    21’Honda Dio,22’NC750X,22’CL-X250,22’CL-X700
    Arkadaşlar;
    Bende KANUNI SEYHAN 150C VAR BIR TANE;
    Bakalım Çözüm Bulabilices mi Buradan.
    motorun Sağ Debriyaj Tarafındaki Kapağın Devir Saati çıkışından Yağ Kaçırıyor.
    Devir Mili Orayı Aşındırmış Ve Kapağın İçindeki Basınçlı Yağ Kanalına Bir Delik Oluşmuş.Fabrikaya onlarca mail Attım.Cevap Yazan Yok.Yetkili Servise Gittiğimde Bana Bunun Garantiye Girmediğini Yenisini Almam Gerektiğini Söyledi.
    Motor 2005 model Arkadaşlar.Daha 5.500 Km De .Sizce Bunun Aşınması Mümkünmü?
    Olmaması Gereken Bir Şey.Ki Ben Ne Zamandır Kanuni Kullanıyorum.Böyle Bir Olayla Hiç Karşılaşmadım.Aynısından Arkadaşımda Ve Kuzenimdede Var.Öle bir Problem Yok.Ne Diyorsunuz Bana Yardımcı Olabilecek Biri Varmı????

SAYGILARIMLA
    4 TEKER BEDENİMİ 2 TEKER RUHUMU TAŞIR ! 93>XT600 - 08>CBF150 - 04>GS500 - 99>GS500EX - 05>ER5 - 98>XT600 - 02>XT600E - 05>ER5 -04 >GS500 - 04>FZS1000EXUP - 05>KAWASAKi ER5

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Forumdan Uzaklaştırıldı ferrari_tayfur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 1000RR
    istanbul avrupa yakasındaki kanuni kullanıcıları.. avcılardaki servisi tavsiye etmiyorum gidecek olan varsa sakın gitmesin...
    bana servisteki adamın paragöz olduğunu söylemeleri halde ben gittim motorumu bıraktım yok yere bana 300 ytl masraf çıkardı+70 ytl işçilik parası..
    motoru yaptırmayacağımı söylediğimdede 70 ytl işçilik parasını alacağını söyledi bende yaptırmaya mecbur kaldım biraz pazarlıktan sonra toplam 250 ytl ye yapacağını söyledi parçaların fiyatı 230 demişti ertesi gün 250 dedi şimdi sizce bu adam parçaları bu fiyata alıyorsa kendi ne kazanıyor... yani kesin değişecek dediği parçaların bazılarını değiştirmeyecek allah bilir ya belki hiçbir parçasını değiştirmeyecek.. bu arada motor garantili ama garanti kapsamına girmiyormuş dedi.. vs. vs.
    o zaman bu garanti ne işe yarıyor ki...
    arkadaşımda honda today var serviste sorun yaşamadı değişen parçalar hep garanti kapsamında yapılıyor...
    birde bişey sorayım, ben motoru alırken servisten fatura gibi birşey almalımıyım adam yok alamazsın dedide..

Süper Moderatör (BBRR) Barış Şuşut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    motorun Sağ Debriyaj Tarafındaki Kapağın Devir Saati çıkışından Yağ Kaçırıyor.
    Devir Mili Orayı Aşındırmış Ve Kapağın İçindeki Basınçlı Yağ Kanalına Bir Delik Oluşmuş.Fabrikaya onlarca mail Attım.Cevap Yazan Yok.Yetkili Servise Gittiğimde Bana Bunun Garantiye Girmediğini Yenisini Almam Gerektiğini Söyledi.
    Motor 2005 model Arkadaşlar
    bu tamamen garanti kapsamında bir olay senin kullanımınla alakası olamaz .......
    yağ kaçan yeri ve motorun genel durumunu gösteren bir kaç resim ekle ve bir başlık açalım bu kadar alakasızlık olmaz durum böyle ise yılların markası kanuni bu uygulamayı yapıyosa bu motorları satmaları çok güç...............

yani kesin değişecek dediği parçaların bazılarını değiştirmeyecek allah bilir ya belki hiçbir parçasını değiştirmeyecek..
    çıkan parçaları her zaman talep edin arkadaşlar ve bunu başta söyleyin ki biz attık falan gibi bir olay olmasın
    [B][COLOR="DarkOliveGreen"]"İnanç, görünmeyene inanmaktır. Görünmeyene inanırsanız kimsenin göremediğini görürsünüz"[/COLOR][/B] [B]A. Şerif İZGÖREN[/B]

mb2908 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    ya bende jınlun almaya karar vermiştim. ama siliyorum ne yazık ki
    aslında motorun tipini çok beğenmiştim ama yapacak bişey yok. tiger dönüş yaptım

TheTURK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 250 MCT
    bende 250 mct var 500 km de bir bujileri yenilemem gerekiyo 500 km sonunda bujinin ucu simsiyah oluyo ve ne kadar temizlersem temizleyim iş gormuyo bi servise goturdum onlar endüksiyon bobininin yeterli akım uretmediğini, bujinin ateşleme sırasında yeterli kıvılcım cıkartmadıgından benzinin tam yanmadıgını bu yuzden kurum olustugunu ve enduksiyon bobininin arızalı oldugunu soylediler kendi servisim ise problem olmadıgını sadece zengin karışımla calıştıgını savunuyolar 1500 kmde motor 3 takım buji bitirdi ayrıca arka jant telleri kırmızı ışıkta kalktım bi ve dagıldı 6 tanesi koptu servise goturdum tabiki dediler kullanıcı hatası 60 ytl sıkışmış ee kanıtlayamayınca mecburen verdik parayı şimdi bi tane daha tel kırılmış ve tamir için aynı miktar isteniyo sokup takma bedeli olarak motorumu cok seviyorum ama bi gun ya o bana bişey yapacak ya ben ona durum onu gosteriyo ve kimseye mct tavsiye etmiyorum ha kullananlardan memnun olanlar var onu biliyorum ama benim gibi problem yaşayanlardan cok miktarda
    [B][COLOR="blue"][COLOR="Blue"][COLOR="Blue"][B][I]Bu motor sevdası yüzünden bigün bi ağaçla bir olacam.Ambulans tercihim YZF-R1[/I][/B][/COLOR][/COLOR][/COLOR][/B]

ya bende jınlun almaya karar vermiştim. ama siliyorum ne yazık ki
    aslında motorun tipini çok beğenmiştim ama yapacak bişey yok. tiger dönüş yaptım
    Niyeki gördüğüm en alakalı firma jinlun ben motor alacak olsam direk jinlun alacam bak kanuniden şikayet var mondialden var karşıda bi tane tenezzül edipte cevap veren muhatap yok...
    bizim başımıza gelen bir istisna ama şirket öle bir ilgilendi ki işte her şey ortada bu başlığı baştan sona okursanız bunu anlarsınız......
    [B][COLOR="DarkOliveGreen"]"İnanç, görünmeyene inanmaktır. Görünmeyene inanırsanız kimsenin göremediğini görürsünüz"[/COLOR][/B] [B]A. Şerif İZGÖREN[/B]

2move - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı BBRR adlı üyeden alıntı
    yazımdada açıkça belirttim bu başlık her markaya ait motorların sorunlarına açık burayı okuyanlar garanti kapsamına neler girer çözümlenemeyen sorunlarda nasıl bir yol izlenmeli gibi bizlere en lazım konuyu kapsamakta biz icm motorun sergilediği ilgili ithalatçı anlayışını her ithalatçıdan bekiyoruz aynı tür davranışlar bu başlıkta toplanacaktır ve bu reklam değil yapılması gerekendir
    bu arada belirtmek isterim ben malesef bir HYOSUNG sürücüsüyüm yukarıdaki JINLUN bir arkadaşıma ait
    merak ettım neden malesef lafını kullandın?memnun degılmısın?hyosung gt250 almayı dusunuyordum da
    YA İSTİKLAL ,YA ÖLÜM ! ! !

Alemin kralı çarşı , herkeze karşı

tuna_tour - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MZ ETZ 301- YAMAHA YBR 125- YAMAHA XTZ 660 TENERE
    Niyeki gördüğüm en alakalı firma jinlun ben motor alacak olsam direk jinlun alacam bak kanuniden şikayet var mondialden var karşıda bi tane tenezzül edipte cevap veren muhatap yok...
    bizim başımıza gelen bir istisna ama şirket öle bir ilgilendi ki işte her şey ortada bu başlığı baştan sona okursanız bunu anlarsınız......
    merhaba ...

bende bir jinlun sahibiyim daha motorum 1000 km de ve zorlamama rağmen vibrasyondan zincir koruması çıktı ve arka lastiğimi yarıyodu neredeyse dünde egzost vidaları fırladı ve şuan motordan iğrenç bir ses geliyor heleki amortisörün kırılması olayınıda görünce iyice soğudum zaten jinlunun kendi servisi adam gibi ilgilenmiyor ... kendi ustama götürsem garanti kapsamından çıkacak anlayacağınız iyice soğudum motorumdan... burda yersiz yere reklam yapmayalım lütfen icm ltd nin olayla yakından ilgilenmesi ben motorun üzerindeyken başıma gelebilecek kazayı önlemiyor ayrıcada kanuni ve mondialden şikayet var ben jinlun alıcam kelimeside reklam deilde ne !!!! motora yeni başlayacak arkadaşların can güvenliğiyle çıkarlarımız uğruna oynamayalım !!!

bence herşeyden önce bi markayı ithal etmeden önce ülkede alt yapısını hazırlayıp bayi ve servisleri belirli bi standarda kavuşturmak gerekiyor.Servise tornavida kullanabilen öölesine kurs almış kalifiye olmayan bir adam koymak hizmet vermek değildir ! Ayrıca unutmayın ki satış sonrası hizmette ileride size satış olarak geri dönecektir ... Yaz başında bu motorun 250 cc olanını alacakken birdaha asla JINLUN almayacağım noktasına geldim ki buda size güzel bir örnek olabilir dolayısıyla mesleğim gereği çevrem geniş ve motorumu soran tanıdıklarımada kesinlikle önermiyorum buda size diğer bir örnek !
    Fırtınanın şiddeti ne olursa olsun; Martı sevdiği denizden asla vazgeçmez

merak ettım neden malesef lafını kullandın?memnun degılmısın?hyosung gt250 almayı dusunuyordum da
    bi zamanlar Hyosung metro motor tarafından getiriliyodu ve malesef bu arkadaşlar sadece motoru getiriyodu bu motorun arada sırada yedek parça gerektirdiği konusu tamamen gözardı edilmişti ama şu an firma değişti artık global motor getiriyor ve parçada sorun yok aletin kalitesi zaten ortada yedek parçadada sorun olmazsa bu alet alınır... honda yamaha gibi adı japon kendi mutelif uzakdoğu ülkesi malı olan motorlarada kalitede fark atar....

merhaba ...

bende bir jinlun sahibiyim daha motorum 1000 km de ve zorlamama rağmen vibrasyondan zincir koruması çıktı ve arka lastiğimi yarıyodu neredeyse dünde egzost vidaları fırladı ve şuan motordan iğrenç bir ses geliyor heleki amortisörün kırılması olayınıda görünce iyice soğudum zaten jinlunun kendi servisi adam gibi ilgilenmiyor ... kendi ustama götürsem garanti kapsamından çıkacak anlayacağınız iyice soğudum motorumdan... burda yersiz yere reklam yapmayalım lütfen icm ltd nin olayla yakından ilgilenmesi ben motorun üzerindeyken başıma gelebilecek kazayı önlemiyor ayrıcada kanuni ve mondialden şikayet var ben jinlun alıcam kelimeside reklam deilde ne !!!! motora yeni başlayacak arkadaşların can güvenliğiyle çıkarlarımız uğruna oynamayalım !!!
    arkadaşım kimsenin reklamını yapmıyoruz işleri motoru satınca biten şirketlerden çok çektik her motor arıza yapar sen forumda yenisin yaklaşık 1 yıl kadar önce bir arkadaş çok iyi bir italyan endurosuyla öle bir sorun yaşadıki hatta resimleri ile olayı burda anlattı direksiyon milinin içinden geçtiği döküm kırılmıştı ve yolda oluyo bu kırılma arkadaş tabi yapısıyo asfalta...üniversitede yapılan incelemeler ve çekilen metal röntgenleri belgelenen yapım hatasına karşı firma kabullenmedi hatayı... hatta iş tehdit boyutuna geldi sonunda iş tüketici memnuniyeti ile (zoraki bi şekilde) sonlandı...bu tip örnekler arttırılabilir..

bir çok firma aynen şöle yaklaşıyor bu tip olaylara ben saadece satıyorum teknik sorunlardan servis sorumlu bak yukarıdada çeşitli motorlarla ilgili şikayetler var ama malesef muhatap yok ....sen ne dersin.....

ji,nlun başlığına sorununu ve servisin alakasızlığını yaz bi bakalım nolacak....bizde takip ederiz hem olayı unutma ağlamayan çocuğa emzik vermezler....

Motosikleti
    yarın servisine son kez götürüyorum zaten aynı alakasızlık ve sorumsuzlukla yaklaşırlarsa ( dikkat edin servisin hangi servis olduunu zart diye yazmıyorum sonuçta o insanlarında hataları olabilir ve ekmekleriyle kolayca oynamamak lazım ) kendi ustama götürücem ve olayı avukatıma bırakıcam o gereken haklarımı gayet güzel alabilir . Ama unutmayalım ki olay sadece serviste bitmiyor bu adamlara bayilik ve servis yetkisini veren firma yetkiyi vermeden önce fizibilite yapmalıydılar ... sonrasındada sık sık kontrol etmeliler ...

yarın servisine son kez götürüyorum zaten aynı alakasızlık ve sorumsuzlukla yaklaşırlarsa ( dikkat edin servisin hangi servis olduunu zart diye yazmıyorum sonuçta o insanlarında hataları olabilir ve ekmekleriyle kolayca oynamamak lazım ) kendi ustama götürücem ve olayı avukatıma bırakıcam o gereken haklarımı gayet güzel alabilir . Ama unutmayalım ki olay sadece serviste bitmiyor bu adamlara bayilik ve servis yetkisini veren firma yetkiyi vermeden önce fizibilite yapmalıydılar ... sonrasındada sık sık kontrol etmeliler ...
    burdan anlaşılıyorki sen bu başlığı baştan sona okumamışsın bu uygulamaları yapan servisin elinden servislik alındı....

Motosikleti
    Baştan sona gayet iyi okudum ve dikkat ettiysen insanlar hata yapabilir direk ekmekleriyle oynamak istemiyorum demiştim burdan anlaşılıyor ki bi önce yazdığımı iyi okumamışsın

tuna_tour aferin sana oynama kimsenin ekmeğiyle o zaman davada açma niye avukatın ilgileniyoki olayla ....kendine yapılan muameleyi hak et o zaman sana daha ne diyelim....

Motosikleti
    yazdıklarımı dikkatli okumanı rica edicem senden bıktım tekrar tekrar aynı şeyleri yazmaktan ... yarında aynı ilgisizlikle karşılaşırsam hakkımı arayacağımı belirttim mesajımda ... yazmadan önce oku lütfen ...

Motosikleti
    motorsiklet
    Arkadaşlar; biliyorum bana kızanlar olacaktır ama Kanuni'den başı yanmış biri olarak hepinize tek tek söylemek istiyorum. Çinli motorları almayın. İnsanı motosikletten soğutuyorlar. Her gün başka bir arıza. Onu yaptırıyorsun başka bir yeri daha gidiyor. Servislerle uğraşmayın. EN temiz tepki bu motosikletleri hiç almamaktır. 2005 yılında peşin para vererek aldığım Tiger 250 modeli motosikletim, henüz 10 bin km'ye varmadan 3 kez konjektör yaktı ve akü patlattı. Kaç defa far ampulu değiştirdiğimi hatırlamıyorum bile. Vibrasyon da motorun yanında beleş veriliyor. Şimdi bana kızanlar olacaktır eminim ki. Parası olan konuşuyor falan diye. Asla böyle değil. Ucuz çinlilere harcayacağınız parayla ikinci el, masrafsız bir japon alabilirsiniz. Bir arkadaşım 2'nci el aldığı hondasıyla 70 bin km yaptı ve hala yapıyor. Masrafı lastik, yağ, buji. Hiç olmazsa yolda amortisörünün kırılmayacağını biliyor.
    Çinlilerin albenilerine kanmayın. O paralara 125'lik japon motorları var. Emin olun herşeyiyle 250'lik bir Cinli'yi yer. Satarken de kaybetmezsiniz kullanırken de. O yada bu marka demiyorum dikkat edin. Sadece Çinliler diyorum. Bunların hepsi aynı motordur aslındı. OEM üretim yapan fabrikaların malları.
    Umarım bana kimse kızmamıştır. Ama şunu öğrendim ki. Çin'den evliya, koyma avluya (Konfiçyüs hariç)
    Tam koruma, + 40 derecede bile

motorcuq - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2005 model HONDA CBR 600 RR ve mondıal 150 zat
    arkadaşlar merhaba ben MONDIAL yetkili servisiyim malisef bu motora uydurulan parçayı görünce utandım böyle bir ustalık olmaz ayıp bu işte böyle arkadaşlar yüzünden insanların duşük bütçeile aldıkları buaraçlar onların motor tutkularını başlamadan bitmesine neden oluyor böylece bunlar bindiği dalı kesenlerden .motortutkusu yayılsın diyoruz ama böyle yaparsak ancak kendimotorumuzu onarırız....

bence konu başlığı ve paylaşılanlar değerli, devamını dilerim.selamlar ibrahim ethem BAŞ

rider89 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hussar125
    9. Size daha ilginç bir şey söyleyelim. Biz bu parçaları servislere hemen aynı gün yolluyoruz. Servislerin tek yapması gereken bir garanti parça istek formu doldurup talep etmek. Bu iş içinde her hangi bir bedel kimse ödemiyor. Ne binici nede servis.

Ewt bu sorun önemli...Servisler değiştirmek istemiyo parçaları...Sanki cebinden çıkıyo parça
    0 Rh (+)
    06 - 09

rider89 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hussar125
    burdan anlaşılıyorki sen bu başlığı baştan sona okumamışsın bu uygulamaları yapan servisin elinden servislik alındı....
    Ya abicim eğer küçük bi yerde tek bi servis varsa o olay çok kötü...Kime yaptıracaz motoru..Zaten onlarda (küçük yerdeki servisler) biliyorlar bizim onlara muhtaç olduğumuzu, onlarda kasıntılık yapıyorlar
    0 Rh (+)
    06 - 09

Khutuck - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2.5 yıl akbil, sonra CuBuF150, şimdi Fazer, az KTM
    Ya benim aklım ilk mesaja takıldı.

65km/s ile giderken amortisörü kırılan bir motorun servisi iyi olsa ne olur olmasa ne olur? Ben 110'la giderken aynı parça kırılsa, ben ölsem, adamlar "bakın motorunuzu bedavaya tamir ettik, oğlunuzun cenaze masrafı da bizden" mi diyecekler?

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler