Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Motorsiklette sepet kullanmak daha mı güvenli?

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Citroen Zx 1.8 16 V
    Motorsiklette sepet kullanmak yasal mıdır? Sepet takılan motorsikletlerde yolculuk daha güvenli hale gelirmi? 125 cc lik commuter motorlarda ( ybr 125, honda cg, mondial 125 agk, 125 kt) sepet randıman verir mi? Teşekkürler.
    ::tartis:: Motor yorulmaz !!!! Sadece üstündeki insanlar yorulur ::tartis::

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    tubis - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Cygnus L
    Yasal mı değil mi bilmiyorum ama moto(R)siklet olmadığını biliyorum... Ayrıca avatarda ki adama çok pis dalasım var söyleyeyim..
    Sonsuza kadar süren tek A$K motosiklet aşkıdır !
    'TUĞBA OKAN EKİN' << 03.04.2007 >>

Motosikleti
    Hyosung Gv 250
    bence ruhsata işlemesi gerekli olur, güvenlik açısından sadece karda kışta tekerin kaymaz, 125 lik değilde cbf 250 filan olabilir 125 biraz hafif kalır bence

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    HONDA CBF 150 --(SİYAH)
    zenci kardeşim bahsettiğin şey yarı römark mu yoksa her motorun taktığı 15 - 20 lt lik sepetlermi..

avatarına bende ayar oldum monitöre kafa atcam..

THE_LANCET - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Peugeot Trekker & Asya AS200GY2 Süpermoto niyetine
    Sepet yük taşımak ve fazladan insan taşımak için kullanılır. Kullanmaya bayağı alışman lazım aksi taktirde devrilirsin. Sepet sağ tarafa takılır. Sen sola dönerken zorluk çekmezsin ama sağa donerken motorun 2 tekere kalkma ihtimali yüksek. Hangi amaçla kullandığına bağlı eğer sepet kullanacaksan motosiklete tam paralel bağlanması önemli, yoksa motorun gidişatını edğiştire bilir. dönüşlerde kasar dönüşünü engeller. Ayrıca belirli bir hıza geldiğindede denge kaybı oluşturup problemini göstere bilir. Sepet kullanacaksan yolda tıngır mıngır gideceksin. Ani manevralar yapmayacaksın. Daha güvenli olup olmaması kişiye göre değişir. Alışırsan pek problem olmaz ama yoldaki tehlikelerden kaçıyım derken kaza yapa bilirsin. Ayrıca sağlam bir sistemle sepeti istediğin zaman çıkarıp istediğin zaman taka bilme imkanında var.
    Bir 4 silindirlilere, Birde 2 zamanlılara hastayım.

Motosikleti
    Citroen Zx 1.8 16 V
    Alıntı 06bluedragger adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    zenci kardeşim bahsettiğin şey yarı römark mu yoksa her motorun taktığı 15 - 20 lt lik sepetlermi..

avatarına bende ayar oldum monitöre kafa atcam..
    Sepet dostum. Bildiğimiz sepet. IZH planetlerdeki gibi ama daha küçüğü tabi

Motosikleti
    geçmişim 2 silindir geleceğim 4 silindir olacak:))
    arkada ki yükün ve motorsikletin motor hacmine göre bunlar değişir.
    LasTiği YaK, RuhUnU deĞiL:cat:

kayku - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hiç belli olmuyo :D
    güven konusunda rahatsız oluyo insan arkadaşın motoruna binmiştim yatıramıyorsun motoru hiç sopa gibi sabitsin
    [url] www.myspace.com/kayku34 [url]
    [url] www.herkesdinlesin.com/kayku34 [url]

Motosikleti
    Citroen Zx 1.8 16 V

Kim demiş sepet motorun dengesini bozar izle.

Alıntı kayku adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    güven konusunda rahatsız oluyo insan arkadaşın motoruna binmiştim yatıramıyorsun motoru hiç sopa gibi sabitsin
    Süper dengeli bir sepetli motor. O kadar kendine güveniyor ki buzda drift yapıcak kadar.

http://www.youtube.com/watch?v=6chO5T6nzjQ

ucanteneke5 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Super Tenere xt1200z. Actros 1841 megaspais.
    arkadaşım bende var babam kullanıyo sepeti ruhsata işletmen gerekiyo.
    benimki de izh 1969 mod.ama baya modifikasyon geçirdi ve artık daha fazla bir japona benziyo.
    kullanmayı örendinmi iki tekerden daha güvenli sayılır ama okadar hızlı gitmez ve virajlara alıştınmı çok rahat ve hızlı alırsın helede sol virajlarda çok zevkli ve sola doğuru istediğin gibi drift te yaparsın.ben envai çeşit hareketler yapıyodum ama sürekli jantları kırıyodum ve sonunda çelik janta çevirdimve artık hiç bi derdi kalmadı.
    ama alışana kadar çok dikatli olmak gerekiyo çünkü çok kolay devrilirsin ve altında kalırsın.
    motosiklete geliince sepet ağır veya hafif 125cc dayanmaz en az 250cc olmalı ve ön amortisörler mutlaka güçlendirilmeli yoksam çok çabuk patlarlar ve bozulurlar.işte birde resim bu benim sepetli canavarım.ve kızım onuda alıştırıyom ki kolları güçlensin.
    [/IMG]
    Hayat ENDURO yla başlar
    ENDURO yla devam eder
    ENDURO yla biter.

Motosikleti
    Citroen Zx 1.8 16 V
    [QUOTE=ucanteneke5;976949]arkadaşım bende var babam kullanıyo sepeti ruhsata işletmen gerekiyo.
    benimki de izh 1969 mod.ama baya modifikasyon geçirdi ve artık daha fazla bir japona benziyo.
    kullanmayı örendinmi iki tekerden daha güvenli sayılır ama okadar hızlı gitmez ve virajlara alıştınmı çok rahat ve hızlı alırsın helede sol virajlarda çok zevkli ve sola doğuru istediğin gibi drift te yaparsın.ben envai çeşit hareketler yapıyodum ama sürekli jantları kırıyodum ve sonunda çelik janta çevirdimve artık hiç bi derdi kalmadı.
    ama alışana kadar çok dikatli olmak gerekiyo çünkü çok kolay devrilirsin ve altında kalırsın.
    Çok teşekkürler. Açıklamaları yeterli oldu

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    HONDA CBF 150 --(SİYAH)
    Alıntı regresyon59 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sepet dostum. Bildiğimiz sepet. IZH planetlerdeki gibi ama daha küçüğü tabi
    bahsettiğin şeyi uçanteneke abimin gösterdiği foto sayesinde anladım..

agk kaldırmaz bunu..

GKN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R1
    Alıntı tubis adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yasal mı değil mi bilmiyorum ama moto(R)siklet olmadığını biliyorum... Ayrıca avatarda ki adama çok pis dalasım var söyleyeyim..

sen bakma bunnara ben sevfim avatarı çok güzel
    GKN MOTORS

Motosikleti
    Citroen Zx 1.8 16 V
    Alıntı 06bluedragger adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bahsettiğin şeyi uçanteneke abimin gösterdiği foto sayesinde anladım..

agk kaldırmaz bunu..

Avatarı değiştirip değiştirmeyeceğime ben karar veririm. Sen emreder gibi söylüyon. Herşeye rağmen konuya katkıların için teşekkür ederim.

Bari imzandaki motoRsiklet yazısını motosiklet yapıver.Yoksa avatar süper

Motosikleti
    Citroen Zx 1.8 16 V
    Alıntı Scooter_Mania adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bari imzandaki motoRsiklet yazısını motosiklet yapıver.Yoksa avatar süper
    Her yerde farklı yazıyor. Bazı yerlerde motorsiklet bazı yerlerde motosiklet. Benim ruhsatta motorsiklet yazıyor mesala. Ama türk dil kurumu imla klavuzuna baktım orada motosiklet geçiyor. Teşekkürler.

Motosikleti
    gönüller bir olsun da..
    .... avatar şirin olmuş bence :=) ... lakin sepet olayı az biraz yaş gibi geldi sanki..

yucika - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R26 "56 model
    125 cc sepet için küçük kalır. Motoru çok yorarsın. 250-500 cc daha uygundur sepet için. Sepet taktığın zaman alışana kadar sıkıntı çekersin. Düzgün bağlayamazsan motorun sürekli sağa sola çeker. Virajlarda motoru yatıramazsın bu nedenle daha düşük bir hızda viraja girmen gerekir.

125cc olan bir motosiklete yan sepet takılabilir fakat güç konusunda sıkıntı yaşayabilirsin. Biz https://www.orucmotor.com/ olarak her türlü motosiklet'e yan sepet imalatı yapıyoruz.

Size tavsiyem en az 150cc gücünde bir motora sepet takmanız olacaktır. Ancak sizin gidip geleceğiniz yol fazla rampa değil genellikle düz ise 125cc motor'da işinizi görebilir. Yani bu tamamen sizin taşıyacağınız yük ve yol durumunuza bağlıdır. Motosiklet yan sepet tabi'ki kullanmada sağa ve sola yatmalar'da, çakıllı ve patika yollarda motorun devrilmesini engeller ve size bu tür devrilme riski olan yollarda rahatlık sağlar.

Normal motosiklet kullanmak ile sepetli motosiklet kullanmak arasında dağlar kadar fark olduğunu'da belirtmekte fayda var. Özellikle sağa dönüşlerde sepetin üzerinize kalkması oldukça sık görülen bir durumdur. Bundan ötürü sağa dönüşlerde çok dikkatli ve geniş viraj almanız gerekiyor, aksi halde sepet üzerinize kalkıp sizi altında bırakabilir büyük bir kaza söz konusu olur.

Motosikletinize yan sepet taktığınızda motosiklet parçaları ve şase'de sürekli olarak yük olacağı için üzerinde yorulur. Bu konuda tavsiyem her 500 km'de motorunuzun yağ bakımını yapmanız olacaktır.

Motosiklet Yan Sepet Modelleri İçin : https://www.orucmotor.com/Kategorile...epetler-8.aspx giriş yapabilirsiniz.
    hasmet bunu beğendi.

oldcockroach - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2014 HONDA CBR 125R
    11 yıl olmuş 11 yıl bırakın huzur içinde uyusun konu ne bu revenant konu yapma hevesi :D

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler