Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

CBF 500'üm (KARAYILAN'ım) için Aksesuar Tasarımlarım

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Honda, 2008, CBF 150/ Karaböcük Namı diğer KAĞNI
    CBF 500 (Karayılan) için aksesuar tasarımlarım
    Biz motosiklet tutkunları için motorlarımız vazgeçilmez unsurlardır. Bunlara rahat ve konforlu bir şekilde binebilmek için çeşitli düşünceler besleriz. Kimimizin parası çoktur, vakti yoktur, arzu ettiğimiz aksesuarı arar, bulur ve satın alırız. Kimimizin de vakti çok, parası yoktur, bizler de arzu ettiğimiz aksesuarı kendimiz tasarlayıp, üretmek durumunda oluruz.
    Ben de bu düşüncelerle, Karayılan’ıma bir iki aksesuar tasarlamak üzere yola çıktım. Yaptığım tasarımlarım mutlaka prototiptir, süper oldukları iddiasında değilim. En azından benim gibi düşünen motosiklet tutkunu arkadaşlarıma ilham olması maksadıyla yaptıklarımı paylaşmak istedim
    Tasarımlarım:
    1. Kısa olan, bu yüzden sürekli soğutma radyatörünün içine çamur sıçramasını önleyemeyen ön çamurluğu uzatma tasarım
    2. Pahalı olduğu için alamadığım çanta taşıma demiri ve artçımın kendini daha güvende hissedebilmesini temin için çanta taşıma demiriyle kombine bir sisibar tasarımım
    3. Zinciri daha kolay yağlayabilmek için bir orta sehpa tasarımım
    4. Arka iç çamurluk tasarımım.
    Ön çamurluk uzatma parçası için, piyasada bolca bulunan MZ ön çamurluk : öncelikle parçayı ikiye kesiyorum, daha sonra da onu dikey olarak ortadan ikiye ayırıyorum. Zira çamurluk bu haliyle çok ince ve benim motorun tekerleklerini içine alamıyor. Kestiğim çamurluğun diğer yarısını da iki kenardan dikey olarak kesip, yan parçaları atıyorum. Ortada kalan yuvarlak düz plakayı, iki parçayı birleştirmek ve yeni çamurluğun enini artırmak için kullanıyoruz:

Parçanın kesilmesi

Kesilen parça

Bitmiş hali

Bitmiş hali

Arka iç çamurluk konusuna gelince;
    Bu parçanın, kullanılan malzeme miktarı ve maliyeti hesaba katıldığında çok fahiş fiyata satıldığından bahsedilmektedir. Sanırım 350-400 ytl cıvarında. Bu parçaya bu kadar para vermek çok zor. Biz iki yakamızı ancak kravat takarak bir araya getirebiliyoruz.
    Bunun için 200 mm çapında PVC boru dirseği aldım. Dirseği ortadan böldüm. Şık bir görüntü verdikten sonra boyayacağım. Şu an resimde gördüğünüz ilk provaya ait Parçanın en son hali ortaya çıktıktan sonra, maşaya oturtulacak onar santim uzunluğundaki 35 x 50 mm boyutlarındaki profil demire monte edilecek. Profil demir, daha sonra ya plastik, ya da metal kelepçelerle maşaya sabitlenecek. (Tasarım tam olarak ortaya çıktıktan sonra bunun resmini yerleştireceğim)

Bunlar da geçen hafta yapımını tamamladığım orta sehpa fotoğraflarından:

Bunlar da Karayılan’ımı ilk aldığım zaman tasarlayıp yapmış olduğum kuyruk çantası demiri ve bununla kombine sisi bar resimleri:

İç çamurluk hazırlık ve montaj evreleri

İç çamurluğumuz ve onu şaseye sabitleyecek parça son biçimlendirmelerden sonra siyah renkli sprey boya ile boyandı. Yalnız, sonucu erkenden görmek ve gösterebilmek için; biraz da içeride kalan bir parça olması nedeniyle dış yüzeyinin tesviyesiyle fazla uğraşamadım. Yalnızca boyanın tutunabilmesi için sıfır zımpara ile tüm yüzeyleri zımparaladım.

Şasiye bağlantı parçası resimleri:

Motor üzerine montaj aşaması. Benim kıymetli arkadaşım araba tamircisi Mehmet usta sağ olsun, böyle zamanlarda bana yardımcı oluyor.

Evvveeet, şimdi de bittikten sonra, en son hali:

Delikanlılığın kitabını yazdım ama basacak matbaacıyı bulamadım
    C.SÜĞÜRTİN__

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Terrorizer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda cbr 600f
    helal olsun... pvc boru fikri saglammis
    ★★ ----- Decaying organic matter ----- ★★

Motosikleti
    geçmişim 2 silindir geleceğim 4 silindir olacak:))
    en çok arkaya yaslanmak için yaptığın hoşuma gitti.arkada çamurluk biraz sırıtmış sanki (beyaz)
    LasTiği YaK, RuhUnU deĞiL

Syriana - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT25
    djelals arkadaşım ellerine sağlık...çok güzel çalışmalar...özellikle ön çamurluk ve artçı sele yaslaması takdire şayan...
    Rüzgara Karşı Koşmamışsan, Onunla Esmeyi Bilemezsin; Henüz Motora Binmediysen, Yaşıyorum Diyemezsin !!!

Motosikleti
    SATILDI
    Helal Sana dostum. TÜRK MİLLETİ ÇALIŞKANDIR..
    Dikkat Önemli Not : Beyninizin Değerinde Kask Kullanın!!!

Motosikleti
    Honda, 2008, CBF 150/ Karaböcük Namı diğer KAĞNI
    Alıntı playboy_77 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    en çok arkaya yaslanmak için yaptığın hoşuma gitti.arkada çamurluk biraz sırıtmış sanki (beyaz)
    Sanırım anlatımları sonuna kadar incelemeden yanıtlamışsınız. Zira sizin beyaz gördüğünüz parça birinci prova için oraya iğreti olarak konulmuştu Daha sonra şekil ve renk değiştirdi.
    Delikanlılığın kitabını yazdım ama basacak matbaacıyı bulamadım
    C.SÜĞÜRTİN__

kayku - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hiç belli olmuyo :D
    güzel eline sağlık (minimum karakter olayına sinir oluyorum)
    [url] www.myspace.com/kayku34 [url]
    [url] www.herkesdinlesin.com/kayku34 [url]

mete_han - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Melmeket Uşak/Manisa.2020 NC 750 X DCT/2015 CBF150
    bayılıyourm senin gibi yetenekli arkadaşlara...helal olsun...heleki arka lastiği söküp takman muhteşem...biz alışık değiliz bu durumlara...
    Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT
    (1992/2020) Köftestar&Pandastar&Banstar

uglychild - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKİ gs 500 e Bmw r 25("53)
    bence denemeye degmis ve hatta cok iyi olmus, orta sehpaya not vermedim ama digerleri cok iyi olmus... arka camurlukte bitincecok hos oturmus yerine...

bence bizim millet butun gun geyik yapacagina boyle seylere kafa yorsa, bizi kazıklanacak turist gibi goren bazı servis ve aksesuarcılara cok guzel cevaplarımız olurdu...

ellerine ve emegine saglık... paylasım icinde cok tesekurler...
    GET UP STAND UP DONT GIVE UP THE RIDE

ozrace - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    = Kawasaki KLE 500
    bravo gerçekten çok güzel ve başarılı,vede az maliyetli çalışmalar
    ASİYİZ BİZ MOTORCUYUZ....

Sinan Er - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650 GS
    Harika, Süper; Mükemmel,

Mükemmel, Harika, Süper;:

Süper;Mükemmel,Harika,
    Kuş olup uçmak isterken uzaklara, Ağaç olup kök salıyorum buralarda.........

TEFLON - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    gt250R
    arkadaşim hepsi on numara olmuş.kullandığında gördüğün aksaklıkları kendin tamamlamışsın. bence honda mühendislerinin seni ve yaptıklarını görüp tasarladıkları motordan utanmaları lazım. ince zekana,eline sağlık
    yaşam, yaşanmakta olan her anın dokusundadır, ve ona ileriki bi noktadan dönüp bakıldığında ise, herşey için artık çok geçtir.

Motosikleti
    YBR_125_'05_KIRMIZI BROADWAY '92_BEYAZ
    böle adamları seviyom işte bak nasıl da yaratıcı olmuş. kimin aklına gelir pvc borudan çamurluk ayaklık biraz zayıf gibi ama işini görüyorsa tamamdır o da eline sağlık harika

msoysarac - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR 125
    cok başarılı çalışma olmuş.. Bir PVC borunun bu kadar faydalı bişe olacagı hiç aklıma gelmemişti dogrusu.. emeğine sağlık...
    Tecrübeler en iyi öğretmenlerdir. Yalnız masrafları biraz çoktur.

jeansatar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kocaoglan
    böyle fikirler ile tasarım yapan ve en uygun zamanda fikirlerini alternatif malzemelerle hayata geçiren motorcu arkadaşlara bayılıyorum ellerine sağlık yüreğine sağlık,helal olsun sana arkadaşım
    “Bir memlekette; namuslular, namussuzlar kadar cesur olmadıkça, o memlekette kurtuluş yoktur”
    MUSTAFA KEMAL ATATÜRK

abal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ASYA 150T 19A
    tebrik ederim güzel olmuş gerçekten.. ayrıca o corel draw kitabı dikkatimi çekti bendede var eline sağlık..
    KIRMIZI BOĞA..

Motosikleti
    sym mio
    Eline ,emeğine sağlık....
    sele kendi çalışmanla iyi olmuş valla...
    bende çalışmalıyım
    Bahar geri gelir biz olsak da olmasak da....
    Apti mi kim o,kımılcan

hedowich - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kymco vitality 50-ybr 125 -cbf 250 -fazer 600 S2
    pvc boru kısmı şahane fikir
    orta ayaklığın maliyeti ve montaj aşamasında dikkat edilmesi gerekenler nedir
    Ride your way

PHAETONW12 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    bravo,çok başarılı,güzel olmuş bence

karpatkurdu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    asya 150t1
    eline saglık ustam guzel olmuş daha nıce tasarımlara

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler