Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Stebel Nautilus Korna kullananlar

Motovento
    REKLAM ALANI
    hedowich - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kymco vitality 50-ybr 125 -cbf 250 -fazer 600 S2
    arkadaşlar trafikte daha fark edilir olmak için kornamı değiştirmeyi düşünüyorum,aslında cbf in kornasından memnunum fakat sesi pek hoşuma gitmiyor http://www.feyizoglu.com/alisveris/p....php?pID=44451 Stebel Nautilus Krom Dar Tip Korna almayı düşünüyorum,montaj konusunda bilgi ve kullanan arkadaşlar varsa avantaj/dezavantajları neler(aküyle ilgili sorun varmı) merak ediyorum.

sesi merak edenler bu likten dinleyebilirler http://www.stebel.it/stebel/index2007_1.htm
    Ride your way

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    kdzli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Bw's100'den X-max 250 & Suzuki TR50

Montaj

Ben bu kornanın benzerini BWs de kullanıyorum,yalnış anlama senin amacın gibi trafikte farkedilmek için.hödük çok.sesi oldukça etkileyici bu tip olanların.yalnız acayip akım çekiyor.ben eski kornayı iptal etmedim,ek buton koydum.en kolay yapım şekli kitin içinden bir röle çıkacak(sitede yazdığına göre)bunu kullanman gerek çünkü mevcut korna tesisatının kabloları yetersiz kalır.
    bağlantılar için kablo pabucu kullanmalısın yoksa 2 gün sonra oksitlenir sıkıntı olur.eski kornanın uçlarını söküp rölenin bobin uçlarına bağlayacaksın.(üzerindeki çizimden anlayabilirsin 1 çift bobin bir çiftte kontak ucu bulunur.)test için kornaya bastığında röle kontaklarının çekmesi lazım.sonra kalın bir kablo ile (en az 1.5mm kesitli mesafe uzun olcaksa 2.5mm iyi olur)akünün + ucundan rölenin kontak ucuna,diğer kontak ucundan da kornanın + ucuna bağlantı yapacaksın.akünün + ucundan hemen sonra 5 amperlik bir sigorta mutlaka kullanmalısın.kornanın - ucunuda aynı kablodan bi parça kullanarak ya şasi de sağlam bir yere yada akünün - ucuna bağlayacaksın.kornayıda sıkıca tutturmayı unutma.
    eğer korna sığmazsa bizim gibi 2 parçaya ayırabilirsin.uygun çapta hortum kullanarak hava motoruyla plastik aksamı ayrı yerde olsalar bile birbirine bağlayabilirsin.mecbur kalırsan hortum mesafisini kısa tut.
    böyle ayrıntılı yazdığıma bakma kolay bir iş,kolaygele.

·sevgi eylem ister·

asm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '13 Kymco G-Dink 250i
    Bende bu kornanın aynısından kullanıyorum.

Sesi kesinlikle farkedilebilir bir tipte.

Ben Agility'de kullandım(şimdi diğer motora aktardım) ve aküden yana bir sıkıntım olmadı.(sonuçta sürekli korna kullanılmıyor yani)

Rölesiz bağlamamanızı tavsiye ederim.(deneme amaçlıda olsa). Sigorta pat diye gidiyor.
    Atın iyisi alayda,kabın iyisi kalayda belli olur.

Motosikleti
    YBR_125_'05_KIRMIZI BROADWAY '92_BEYAZ
    gece giderken kornaya bastığınızda farları çok etkiliyormu? direk aküden tek çıkış yapıp tek sigortayla ve bir anahtarla ikiye bölsek olurmu? bende takmayı düşünüyorum da ama buna yeni akü lazım bence. eski aküyle zor çıkıyordu sesi...

banistercaq - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yok
    bende x9 250-500 kornası kullanıyorum. Görüntü olarak bu kornaya benziyor, ses olarak ise vw nin kalın kornalarına benziyor üstünüze kıran bir araca çaldığınız anda aniden sizin ters tarafınıza dogru bir hareket gerçekleştiriyor o sürücü.
    Gilera Runner vxr 200 (pert...)
    Piaggio Xevo 250ie

Motosikleti
    teşekkürler arkadaşlar ozellikle kdzli resimli ve ayrntılı anlatım için ellerine sağlık
    Ride your way

talkie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR125 CITY
    Dostum aynı kornayı eskiden motorumda ben de kullanmıştım.Hatta montajı için başlık bile açtım.
    http://www.motosiklet.net/forum/tekn...a-montaji.html
    Satılık Asya125t-Spidi mont

kayku - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hiç belli olmuyo :D
    valla kaç watt olduğu önemli aküden baya yer sonra sen bilriisn bendede var dahah şekil bişi ama kullanmıyom çok akü yiyo
    [url] www.myspace.com/kayku34 [url]
    [url] www.herkesdinlesin.com/kayku34 [url]

Motosikleti
    Alıntı talkie adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dostum aynı kornayı eskiden motorumda ben de kullanmıştım.Hatta montajı için başlık bile açtım.
    http://www.motosiklet.net/forum/tekn...a-montaji.html
    teşkkürler
    Alıntı kayku adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    valla kaç watt olduğu önemli aküden baya yer sonra sen bilriisn bendede var dahah şekil bişi ama kullanmıyom çok akü yiyo
    ya zaten ses cok fazla sürekli kullanmayı düşünmüyorum orjinal kornayı iptal etmeden takabilmeyi istiyorum,ihtiyaç duyduğumda basabileyim
    Ride your way

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler