Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

ampul değiştirilebilir mi???

Motovento
    REKLAM ALANI
    feritgunes - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    ARKADAŞLAR TRUVA 100TR MOTOR ALDIM. FARLARI SARI YANIYOR. BU AMPULLERİ "OSRAM H4 COOL BLUE FLORESAN AMPÜLLE" DEĞİŞTİRMEK MÜMKÜN MÜ?? BU AMPULU TAKARSAM BEMBEYAZ YAPIYO. AKÜ YETER Mİ?? 55 WATT OLUŞU PROBLEM YARATIR MI?

OSRAM H4 COOL BLUE FLORESAN AMPÜL
    ÖZELLİKLERİ
    OSRAM - Made In Germany
    Tüm H 4 tipi far lambası kullanan otomobillerin Floresan ışıklı aydınlatma elemanı.
    COOL BLUE Beyaz-Floresan Işık serisi
    DC 12 V.
    55 Watt Halogen güçlü ışık sistemi

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    bell - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Dünyadaki en pahalı benzinin satıldığı yer
    valla o motora uyup uymayacağını bilmiyorum ama bi arkadaşın motorunda beyaz ampul var xenon kadar olmasada beyaz ışık verio

zaten xenon gibi olması imkansız ama sarının yanında acayip belli oluyo...

feritsolak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CBF150
    kardeş sanırım uyar ama fiyatı kaça bu ampulün ?
    [B][CENTER]MOTOSİKLET ÖZGÜRLÜKTÜR HER YAŞTA...[/CENTER][/B]

babyboy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    125cc
    bende dün akşam taktım ampül kutusunun üstünde "halogen blue 12v 35/35W" yazıyo ve aküye hiç etkisi olmadı güzel yanıyo 6 ytl ye aldım
    [B]Atam Cumhuriyeti Sen kurdun, Onu biz koruyacağız!!! [/B]

LesPaul - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    -Ducati Monster 696
    bu ampüllerden nereden alabiliriz?
    cause suicide is painless / It brings on many changes / And I can take or leave it if I please, /
    and you can do the same thing if you please

en fazla 30w/35 kullanmalisin bence.
    55 watt akuyu bosaltir.

Alıntı death adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    en fazla 30w/35 kullanmalisin bence.
    55 watt akuyu bosaltir.
    peki aküyü biraz daha güçlendirsek nasıl olur??? yani değiştirsek...

çünkü 55w müthiş olur...

Motosikleti
    mondial 100 kh
    aküyü boşaltmasa bile plasitk reflektörü eritebilir.

esmercan59 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    slm bende kanuni war tigrina 100 çift sis farı hawalı korna 1+1 sinama sistemi war ama neden bilmem akü hiç bitmiyo

mehmethan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Forza 250
    1+1 sinema sistemi mi var?

StormlorD - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yaya :( (şimdilik)
    Alıntı feritgunes adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ARKADAŞLAR TRUVA 100TR MOTOR ALDIM. FARLARI SARI YANIYOR. BU AMPULLERİ "OSRAM H4 COOL BLUE FLORESAN AMPÜLLE" DEĞİŞTİRMEK MÜMKÜN MÜ?? BU AMPULU TAKARSAM BEMBEYAZ YAPIYO. AKÜ YETER Mİ?? 55 WATT OLUŞU PROBLEM YARATIR MI?

OSRAM H4 COOL BLUE FLORESAN AMPÜL
    ÖZELLİKLERİ
    OSRAM - Made In Germany
    Tüm H 4 tipi far lambası kullanan otomobillerin Floresan ışıklı aydınlatma elemanı.
    COOL BLUE Beyaz-Floresan Işık serisi
    DC 12 V.
    55 Watt Halogen güçlü ışık sistemi
    merhaba,
    motorunun modeline bakılırsa 12v 35w/35w çift filamanlı ampul kullanıyorsun(evde kullandığımız ampulere benzer hatta ).istediğin h4 ve h7 model lambalar oturduğu duy'u tamamen farklı,bir elektrikçiye gidip h4 veya h7 araba farı iç yuvasını kendi farına uydurabilip uyduramayacağını sorman lazım.
    Diyelim ki uydurdun,takacağım ampul tek filamanlıdır yani sadece kısa far için kullanılır,sellektör yapamazsın çünkü lambanın içinde daha güçlü ikinci bir kademe filaman yok(55w lık h4 lamba arabaların kısa far ampulü olarak kullanılır,uzun hüzme lambası 90w lık olur genelde).senin motorundaki lamba 35/35 olduğu için kısa yakarsan 1. filamanı yakar,uzun farı yakmak istersen 2. 35w lık filamanı da yakar yani toplamda 70w güç elde edersin..Sana lazım olan çift filamanlı sivri uclu h7 lambalardır 55w/90w olması lazım,tabanı yuvarlak bahsettiğin lambadan daha geniş ve ucunda civadan şapkası var
    takacağın yeni lamba kısa 55w uzun da 90w olacağı için en az 12amperlik bir aküye ihtiyacın olacaktır,motorunun dinamosunu ve aküsünü zorlayacaksın.
    Bu kadar yazıyorum çünkü benim de aklıma gelmişti böyle birşey yapmak yapabilirsin zor değil ama akün sürekli şarjlı olmalı çünkü az şarjlı olursa bu sefer alternatöründen çok akım çekiyor ve dinamonu yakabiliyor(her ne kadar ender rastlansa da )..
    h7 tip lambalar metal lamba (halogen) olduğu için çok ısınıyorlar,far içindeki yansıtıcı kısmı eritebilir ve farın camı da plastikse onu bile eritebilir
    ha birde büyük ihtimal motorunun ana sigortası 20 amperliktir,uzunları yakınca sigortan yanabilir ve yolda kalabilirsin 25 amperlik takarsın sende
    sadece lambayı değil,komple farı değiştirmen senin için daha mantıklı olacaktır(camı plastik olmayan ve lambası h7 yuvaya sahip)
    yolda yürürken bütün yuvarlak farlı çinlilerin far duylarına bakıyorum h7 tip lamba kullanan görürsem o markanın servisine gidip farı komple değiştireceğim,35w çok yetersiz kalıyor çünkü
    far bulursan mutlaka bana da haber ver
    saygılar..

wattları uyuyorsa eskisiylen istediğin ampulu takarsın

mtsport - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    AS 150-T {değiştircem inş}
    55 Waat AkÜyÜ DÜŞÜrÜyor Sakin Alma Ben Aldim Yaniyor Ama AkÜyÜ DÜŞÜrÜyor Motor ÇaliŞmiyor
    [MEDIA] SARIKIZIMI ÇOK SEVİOM ;) [/MEDIA]

Motosikleti
    mondial 100 kh
    Alıntı StormlorD adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    merhaba,
    motorunun modeline bakılırsa 12v 35w/35w çift filamanlı ampul kullanıyorsun(evde kullandığımız ampulere benzer hatta ).istediğin h4 ve h7 model lambalar oturduğu duy'u tamamen farklı,bir elektrikçiye gidip h4 veya h7 araba farı iç yuvasını kendi farına uydurabilip uyduramayacağını sorman lazım.
    Diyelim ki uydurdun,takacağım ampul tek filamanlıdır yani sadece kısa far için kullanılır,sellektör yapamazsın çünkü lambanın içinde daha güçlü ikinci bir kademe filaman yok(55w lık h4 lamba arabaların kısa far ampulü olarak kullanılır,uzun hüzme lambası 90w lık olur genelde).senin motorundaki lamba 35/35 olduğu için kısa yakarsan 1. filamanı yakar,uzun farı yakmak istersen 2. 35w lık filamanı da yakar yani toplamda 70w güç elde edersin..Sana lazım olan çift filamanlı sivri uclu h7 lambalardır 55w/90w olması lazım,tabanı yuvarlak bahsettiğin lambadan daha geniş ve ucunda civadan şapkası var
    takacağın yeni lamba kısa 55w uzun da 90w olacağı için en az 12amperlik bir aküye ihtiyacın olacaktır,motorunun dinamosunu ve aküsünü zorlayacaksın.
    Bu kadar yazıyorum çünkü benim de aklıma gelmişti böyle birşey yapmak yapabilirsin zor değil ama akün sürekli şarjlı olmalı çünkü az şarjlı olursa bu sefer alternatöründen çok akım çekiyor ve dinamonu yakabiliyor(her ne kadar ender rastlansa da )..
    h7 tip lambalar metal lamba (halogen) olduğu için çok ısınıyorlar,far içindeki yansıtıcı kısmı eritebilir ve farın camı da plastikse onu bile eritebilir
    ha birde büyük ihtimal motorunun ana sigortası 20 amperliktir,uzunları yakınca sigortan yanabilir ve yolda kalabilirsin 25 amperlik takarsın sende
    sadece lambayı değil,komple farı değiştirmen senin için daha mantıklı olacaktır(camı plastik olmayan ve lambası h7 yuvaya sahip)
    yolda yürürken bütün yuvarlak farlı çinlilerin far duylarına bakıyorum h7 tip lamba kullanan görürsem o markanın servisine gidip farı komple değiştireceğim,35w çok yetersiz kalıyor çünkü
    far bulursan mutlaka bana da haber ver
    saygılar..
    ters olmuş. H4 çift flamanzlı diğerleri tek flamanlıdır. her bir flaman 55 watt olmalı.

hakpek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CBF150 2006.11
    bİZİM BİNDİGİMİZ MOTORLARIN SÜREKLİ AYDINLATMA SİSTEMLERİNDE 35/35 WAT'LIK AMPÜLLER KULLANILMALIDIR. 55WAT!LIK AMPÜLLER DE KULLANILIR AMA SÜREKLİ (UZUN SÜRELİ) BİR AYDINLATMADA AKÜNÜN BOŞALMASINA SEBEP OLURSUN...öNÜMÜZ KIŞ SOGUK HAVALARDA AKÜNÜN PERFORMANSIDA DÜŞÜCEGİNİ HESABA KATARSAN PEKTA AKILLICA OLMAZ GİBİ..YİNE SEÇİM SENİN GÖREREK ÖGRE.
    [B][COLOR="DarkOrange"]CBF 150 ADANA[/COLOR][/B]

CaDDe_BoSTaN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Gilera Runner 180 Sp
    bilgileriniz için tesekkurler,ben bişsey sorucam sıze.aynı bende de kocaman ampul var ıkı tane ne h4 h7,traktor ampulu gıbı buna h4 xenon takanbılırmıyız?

elektrik kablolarınız inceyse kabloların ısınmasına neden olur.motoru devamlı farlar açık kullanıyorsanız (ben gündüz de far yakıyorum) akünün şarj olma süresini uzatır. kablo inceyse aküden ekstra hat çekip kendi kablosunun ucuna bir role takıp ampulu kontrol edebilirsin. 35 watt kullanan yuvaya 55 watt ampul takın çalıştırın far kablolarda ısınma olup olmadığını kontrol edin ısınma yoksa far erimez korkma 100 watt halojen takarsan eritir.

Motosikleti
    yakında geliyo :)
    Bence En güzeli xenon bi tane al tak süper olur....
    yeniden Burdayım :bounce::rendeer:

tatarx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    2012 seçimlerinde belki

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler