Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Egzost'tan Ses Geliyor...Nedendirkine??

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Gilera Runner VXR 200 / Gilera Nexus 500ie
    Arkadaşlar selam,

Benim motordan son zamanlarda şöyle bir ses gelmeye başladı; hızlanıyorum (80-100 km civarı) birden yavaşladığımda egzost pat...........pat............çaaaaaaaaat.. diye maksimum 2-3 kere patlıyo.

Muhtemel sebepleri neler olabilir?
    Aklıma gelenler buji, ateşleme sistemindeki başka birşey, ya da benzin ile bir ilgisi olması. Servise laf arasında danışmıştım, karbon oranından olabilir demişti(ne olduğu hakkında bilgim yok). Sadece bir fikir olarak söyledi yani, herhangi bir inceleme yapmamıştı...

Motor 12.000 km'de, buji 4.000'de falan değişmişti sanırım(benden önceki sahibi).

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

yağmur mevsimi başladı biliyon mu ? senin depoya su kaçıyor olmasın ???????

just_life - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Fazer
    Benzinden dolayı olabilir gecenlerde bende kötü benzin kullanmısım benzin istasyonlarına göre degişiyormus sanırım bu kalite motorda teklemeler felan oluyormu acaba
    \'\'Sadece ileri gitme riskini alanlar, ne kadar ileri gidebileceğini öğrenir\'\'

danger0 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha FZ6 Fazer
    dejavuVXR, bu benim eski motorumda da sürekli oluyordu, (dragstar650) , neden olduğu sorusuna yanıt bulamamakla birlikte bunun normal olduğunu herkes söz birliği etmişçesine tekrarladı. Bence dert etme kafana...
    Biz ilhamlarimizi gokten ve gaipten degil dogrudan dogruya hayattan almis bulunuyoruz. K.Atatürk

batucan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    bilgisayar,futbol ve motor
    bende geçen sene vardı o ses seferihisardayken(benzini opetten alıyodum).çeşmeye geçtim shellden aldım benzini hiç gelmedi o ses.şimdi yine döndüm seferihisara ve opete yine başladı...
    bence benzinden
    Herbalife ürünleri için pmden mesaj atın
    35 BTU 55

Infaustus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Harley Davidson Sportster 1200
    Benim motorumdan susturucu cıkardıktan sonra bu normal bir durum olarak hep oluyor. Yüksek devirde gazı kesince pat pat paaat diye patlıyor egzozum. Hoşuma da gidiyor zaten. Bunun normal oldugu konusunda aynen danger0'a soyledikleri gibi bana da soylediler. Ben işin keyfine bakıyor ve gaz kesince silah atar gibi patttt patttttt diye gomletiyorum ortalıgı.. Bişi olmaz eglenceli bile oluyor bence..
    Kralını tanımam. Edirne Motorcycle Club!!!

Süper Moderatör Olcay Avşar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC 750X
    Motor 12.000 km'de, buji 4.000'de falan değişmişti sanırım(benden önceki sahibi).
    Burdan başlayabilirsin.
    "normal insanlar bir yerden bir yere gitmek için araba kullanırlar, motorcular ise motosiklet kullanmak için bir yerlere giderler"

Motosikleti
    ercüment erdun,benim kIrmIzI JInlun 250cc metal kIsragIm,oglumun 200 cc lIk yaban keçIsI sky team
    egsozlarda çatlak patlak veya manifoltun civatalarında gevşeme varmı bide onları kontrol et

Motosikleti
    Gilera Runner VXR 200 / Gilera Nexus 500ie
    Valla çoğunlukla kullandığım güzergahlarda çengelköy, kavacık, levent'te BP den alıyorum (98 kurşunsuz alıyordum, forumda okuduğum bir yazı üzerine 95 almaya başladım, sıkıştırma oranı yüksek motorlarda gerçekten fayda ettiğini yazmışlardı 98 için...) Şimdiye kadar aldığım yerden farketmedi gibi. Çatlak patlak olayını kontrol edicem, buji'yi de değiştiricem.
    Öte yandan düşününce sesin çıkması normal gibi geliyor. Basınç yüksekken bir anda düşürünce fazla benzini dışarı atıyor olabilir (ralli arabalarında her zaman olduğu gibi). neyse çok takmamalı sanırım
    Çok sağolun yorumlar için...

MeTaL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Artık Yok ama Olacak ...
    dejavuVXR, takma kafana eksozdur bu ses gelir , valla millet pat pat pat cat cat diye eksozdan ses getirmek için yapmadığını bırakmıyor. Senin motorda Allah vergisi olarak gelmiş işte daha ne istiyorsun ...
    Eşini Seviyorsan, Onun (2 teker) Hayallerini de Seveceksin.

powerbyaydin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    suzuki gsr600 2009
    runner 98 yakar bence yani zararı yoktur gibime geliyor sonuçta performans makinası
    Erdün abide söylemiş eğer çatlak varsa egsozda patlama sesleri normaldir mzden hatırlıyorum çatlağı kapatınca geçmişti ama patlama seside manyak gaza getirmiyor değildi
    ERASER WİLL COME BACK

Motosikleti
    Keeway ARN 125
    nedense BP nin benzininden tiksinmeye başladım.Shell daha kaliteli gibi geldi.

muvattali - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf 600sa
    dejavuVXR, Bi ara benim Innova ile hamile bir hanımın yanından geçerim diye ödüm patlıyordu. Egzosttan aynen tarif ettiğin gibi sesler geliyordu. Ben bunu o dönem aldığım benzinin kalitesizliğine bağladım.

95 oktan kurşunsuzdan şaşmıyorum artık.

motoman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda XL650V Transalp
    Benim tamircimde gazı iyice açıp yüksek süratle bir süre yol aldıktan sonra gazı kapatınca eksozun patlama yapmasının normal olduğunu söylüyor. Benimkiside maşallah 14lü ile sıkmışsın gibi ses yapıyo bayılıyorum çok sık oluyorsa bujiden kaynaklanacağını söylüyorlar bence bujiyi bi değiştir
    GÖZLERDE YAŞ YOKSA RUH GÖKKUŞAĞINA SAHİP OLAMAZ

jetth - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    merhaba arkadaşlar! benimde bir YBR'm var ve henüz 1000 bakımını yeni yaptırdım. Benzer bir sesi zaman zaman yapıyor. Ben de hep 95 oktan kurşunsuz benzin kullanıyorum. Şimdiye kadar bir problem olduğunu hiç düşünmemiştim. Zira motosikletin bir özelliği gibi geliyordu bana. Galiba haklıyım.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler