Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

asya t1 ustalr yardım

Motovento
    REKLAM ALANI

herkeze iyi bayramlar
    bundan 3ay önce 2011 model 150cc 6800 km asya t1 motor aldım
    bütçem buna elverdiğinden kısa mesafeli ev iş arası kullanmak için,hızıda çok sevmem motor sorun çıkarmasın yeter.
    önce herşey iyi başladı 400km yapana kadar motorun çalışması gitmesi hiçbirşeyinde sorun yoktu,ilk çalışmasında motoru ısıtmadan binmem iyice ısıtmadanda 30 dan yukarı çıkmam,bir akşam işe gittim motoru park ettim ,sabah olduğunda motoru çalıştırmak istedim çalışmadı motorcuya götürdüm komprösör olmadını söyledi bakılcak dedi
    150liraya yaptı motorda şişme olmuş,sübab ayarı vs.... herşey o zaman başladı o günden sonra motor ilk günki gibi olmadını farkettim sorun üstüne sorun
    geçen yine çalışmadı sağ grenaj altında bir parça değiştirdi tamirden sonra motor yolda stop etmeye başladı 2sefer araba ve otobüsten zor kurtuldum rölenti ayarı normalmiş,hava filtresi yeni değişmiş ben bu sorunu çözme ye uğrşırken şimdide başka sorun çıktı motora güvenim kalmadı açıkça motoru seviyorum vazgheçmek istemiyorum 1haftada ev iş arası tam 10liralık benzin yetiyodu fakat geçen haftadan beri aşırı benzin gidiyo egzozdan puf puf ses geliyo motor 50den sonra boşa döner gibi boğuluyo motor ilk tamire gidene kadar sorun hiç yoktu ve 2haftadır 25 liralık benzin yetmiyo neredyse götürdüm motorcu şikayeti dinleyip motora hiç bakmadan karbüratör değişecek dedi fiyat 90lira napıcamı şaşırdım burda başka motorcuda yok güvenip götüriyim üstelik gaz kesip yavaşladığında tümseklerde geçip tekrar gaz veirken mekanik bi ses geliyo onada debiyajdan geliyo normal dedi napcamı şaşırdım 6800de aldım şu an 7600de motor 500km kullanıp yağıda değiştirdim motor sorun yapıyo bilen arkadaşlar yardımlarınızı önerinizbekliyorum amacm motoru satmak başka motor almak değil bu motola yola devam etmem gerekiyo durumumda müsait deil karbüratörü değşirtmek sorunu çözermi

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    nx4 falkon
    İlk olarak iyi bayramlar kardeş.Öncelikle ustanı değiştireceksin herhalde motorla ilgili fazla tecruben yok.Usta denilen şahısta anlamış oynuyor.Karbüratör 30 lira civarındadır anlayan bi arkadaşın bile kısa sürede takabilir.subap ayarına nasıl 150 lira alır bişeyler değiştirdimi.Senin motorunun komple silindir piston vede jonta seti 70 lirayı geçmez.Yanlış anlamayın ama motordan anlayan bi arkadaşınız olmalı tecrubelerinden yararlanın.

safakk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    anlaşılan sizde kasap servislerden birine denk gelmişsiniz forumda illaki yaşadığınız problemleri yaşayan biri olacaktır onlar bu konuda deneyimlerini paylaşacaktır. Size önerim mümkün oldukça bakım onarım işlerini kendiniz yapmanızdır

motordan anlamam açıkcası bişey oldumu motorcunun yanında alıyom soluğu anlayan arkadaşımda yok şimdi ise karburatör değiştirsemmi napsam bilmiyorum motorun gidişi beni korkutuyo
    yorum yapan arkadaşlara teşekkürler

safakk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    valla bana kalırsa eğer ilk sorun başgösterdiği zaman bu saydığın çoğu sorun normalde yoksa servisini mutlak surette değiştir çünki adam tamir etmek yerine daha çok bozuyor üstüne de para ödüyorsun

Karbrötör konusuna gelince ben olsam değiştirmezdim ama buna net kararı verecek bilgimde yok açıkçası

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)