Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

zincirden bakla aldırmak

Motovento
    REKLAM ALANI
    Sato8 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Cf Moto 250 SR
    babamın motoru servise götürdüm ve az öncede gerekli problemler halledildi. herşey kuralına uygun yapıldı ama kafamda kalan soru işareti zincirin fazla genişlemesi halinde usta 2 tane bakla çıkarmayı teklif etti ilk önce kabul etmedim bunun bi zararının olmadığını eskisinden farkının olmıycanı söyledi. içimde hala bi şüphe var ne kadar sağlıklı olabilirki motorda zincir korumalığı var eğer zincir koparsa korumalık içinde dişlileri sıkıştırımı yani hasara yol açarmı
    müşteri - Bir sinek ilacı alabilir miyim?
    satıcı - Sineğinizin nesi var acaba?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    jinlun 250 cc marauder ve jawa 350 twinsport

aşınmıştır

kardeş zincir kısaltması hiç bir sorun yaratmaz yalnız kısaltılma sebebi şudur zincir aşınmıştır arka dişli aşınmıştır ya da ön dişli aşınmıştır ön dişlinin aşınacağını zannetmem ama zincir veya arka dişlidir muhtemelen iki sinide deişmende yarar görüyorum ömürleri azalmış sonuçta zincirin kopma riski var. iyi günler

Rigel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xmax
    Bütün ciddi motosiklet kaynaklarında zincirden bakla eksiltmeyi gerektirecek kadar bir gevşeklik meydana geldiği taktirde zincirin değişmesi gerektiği belirtilir. Bakla çıkarmak için zincire müdahale asla onaylanmayan bir davranıştır. Sonuçları çok korkunç olabilir.
    halilom bunu beğendi.
    Üç boyoz bir kola

Motosikleti
    Dl-1000 Vstrom Midnight Blue, Kanuni Motorun 150
    Zincir bakla çıkartılacak kadar uzamışsa, arka dişlilerde aşınmış demektir, yani sadece zincirin değişmesi bile yeterli olmaz, yeni zincirde çabucak deforme olur. Burda yapılması gereken yeni zincir ve arka dişli takımı almaktır.
    GÜCÜN BİLGİ OLMADAN HİÇBİR DEĞERİ YOKTUR.

harved - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xmax 250 Abs
    Alıntı ozkanozmen84 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kardeş zincir kısaltması hiç bir sorun yaratmaz yalnız kısaltılma sebebi şudur zincir aşınmıştır arka dişli aşınmıştır ya da ön dişli aşınmıştır ön dişlinin aşınacağını zannetmem ama zincir veya arka dişlidir muhtemelen iki sinide deişmende yarar görüyorum ömürleri azalmış sonuçta zincirin kopma riski var. iyi günler

Zincir neden sarkar veya uzar? Özelliğini yitirdiği için,dişlilerin diş uzunlukları aşınmadan dolayı kısaldığı için

Ne yapılmalı ? kendiniz becerebiliyorsanız yenilerini alıp değiştirilmeli veya serviste veya bir ustada değiştirilmesi sağlanmalı.

Ben hep derimki Motosiklete binen kullanan herkezin eli anahtar tutmalı eline yağ bulaşmalı ciddi arızalar dışındaki bir çok sorunu kendisi giderebilmeli,en küçük bir arıza veya sorunda servis veya tamirciye gidip paracıkları bayılmamalı
    LÜTFEN SOKAKLARA TÜKÜRMEYİN , ETRAFIMIZDA SURATINA TÜKÜRÜLECEK OKADAR ÇOK YÜZSÜZ VARKİ

Motosikleti
    Cf Moto 250 SR
    zincir ve dişlileri deiştirmek problem deil şimdi yollayım motoru deiştirsinler ama adam zincire 10 ytl diyo arka dişliye 2.5 ytl bu fayatlar bana çok ucuz geldi, bu parçalar bu kadar ucuza olurmu ya 10 ytl ye zincir hiç aklıma yetmıyo o zincirin şu anki halinden bi farkı olmaz herhalde zinciri kendim alıp gitmem lazım

crxforever - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ybr125 2008
    motorun markası ne ?
    benim mobiletin arka dişlisi bile 6 ytl .
    fiyatlar fazla ucuz
    belki de ayrıca işçilik alıp amorti edecek

patriote - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    Zincirden bakla çıkartmak, bedeninizden ruhunuzu çıkartmaya sebep olabilir.

Bunu yapmayın.
    Ek olarak,
    zincir ve dişlileri her zaman beraber değiştirin.

Biraz fazla para verin içiniz rahat olsun..

Motosikleti
    Cf Moto 250 SR
    Alıntı crxforever adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    motorun markası ne ?
    benim mobiletin arka dişlisi bile 6 ytl .
    fiyatlar fazla ucuz
    belki de ayrıca işçilik alıp amorti edecek
    100 kh

Alıntı patriote adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Zincirden bakla çıkartmak, bedeninizden ruhunuzu çıkartmaya sebep olabilir.

Bunu yapmayın.
    Ek olarak,
    zincir ve dişlileri her zaman beraber değiştirin.

Biraz fazla para verin içiniz rahat olsun..
    abicim parasında dilim sağlam olsun 50 lira olsun benimde zaten hiç içime sinmedi tedirgin duruyorum yarın tekrar götürücem komple rektefiye yaptırıcam kendim kullansam bu kadar önemsemem ama babam kullanıyo

jameika34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA 600 F 2006 MODEL
    Bence zinciri değiştirmen daha mantıklı. Bakla alınması demek zincirin ömrünün bitimi anlamına gelir çünki artık uzamış aldırsanda bu defa unmadığın biryerde kopacaktır. Kazasız sürüşler...

Motosikleti
    Var
    Ben genele yazdım tavsiyemi.
    Paranın önemli olmadığını zaten yazmışsın sato.

Sık yapılan bir hatadır bu.

Zincir ve dişli takımı her zaman birlikte değiştirilmeli.
    Bu işlem size pahalıya mal olmaz.

Zincir ve dişli takımı, lastik gibi hemen ömrü biten bir aparat değildir.
    Ama sadece zinciri değiştirirseniz, mutlaka dişleri normalin altına inmiş olan dişlilerinizin yeni zinciri zamanından daha önce yemesine, aynı zamanda daha yeni olan zincirin dişleri daha hızlı yok etmesine neden olabilir.

Bunun sonucu ölümcül kazalara varabilir.
    Ve maddi açıdan da kısa bir süre sonra her ikisini de değiştirmek zorunda kalır, işi daha pahalıya mal edersiniz.

Hiç bir sorunla karşılaşmasanız bile en azından, daha kısa zaman aralıklarıyla, zincir gerdirmek zorunda kalacaksınız.
    Eğer bu işlemi kendiniz yapamıyorsanız, servise vereceğiniz para yine aynı meblağları bulacaktır.

Zincir takımınız sizin hayat damarlarınızdan biridir.
    Her zaman bakımlı ve temiz tutmaya çalışın.

Motosikleti
    Cf Moto 250 SR
    saolasın patriote yarın hepsini deiştircem deeee. 10 ytl ye zincir olurmu olursa nasıl olur

crxforever - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ybr125 2008
    sato8
    mondialin parça fiyatları çok ucuz yani fiyat normal olabilir.istersen orjinal parça fiyatlarına sitesinden bir bak.

Motosikleti
    Var
    Alıntı Sato8 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    saolasın patriote yarın hepsini deiştircem deeee. 10 ytl ye zincir olurmu olursa nasıl olur
    Motosikletini bilmediğim için bir şey diyemeyeceğim.
    Rakam bana komik geldi.
    Benimkinin 180 euro olduğunu düşününce.

Motosikleti
    HONDA 600 F 2006 MODEL

Ben senin makinanın zinciri 10 ytl. olduğunu düşünmüyorum mutlaka yanlışlık vardır. Çin malı zincir 15-20 ytl. civarında ama Çek malı zincir kullanmanı tavsiye ederim ve oringli olanından. Onunda fiyatı 70-80ytl.
    Düz olanının fiyatı 40 ytl. Çek malı ve kaliteli. Kararını sen verceksin.

Motosikleti
    Cf Moto 250 SR
    Alıntı crxforever adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sato8
    mondialin parça fiyatları çok ucuz yani fiyat normal olabilir.istersen orjinal parça fiyatlarına sitesinden bir bak.
    öyle yapıcam artık

Alıntı patriote adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motosikletini bilmediğim için bir şey diyemeyeceğim.
    Rakam bana komik geldi.
    Benimkinin 180 euro olduğunu düşününce.
    hocam sen suziki yi sölüyorum sandın galiba o benim motor, bu babamın kullandığı mondial 100 kh 180 euro deyince mondial o para yapmıyo

Alıntı jameika34 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben senin makinanın zinciri 10 ytl. olduğunu düşünmüyorum mutlaka yanlışlık vardır. Çin malı zincir 15-20 ytl. civarında ama Çek malı zincir kullanmanı tavsiye ederim ve oringli olanından. Onunda fiyatı 70-80ytl.
    Düz olanının fiyatı 40 ytl. Çek malı ve kaliteli. Kararını sen verceksin.
    araç mondial 100 kh abi babamın motoru 50 km hızı geçmez yarı otomatiktir ama babam hiç 4 e takmaz emekli bi ihtiyar işte 40 ytl olan iyi aklıma yattı ama ama şu an bulunduğum yerde bu zincirden zor bulurum

Motosikleti
    HONDA 600 F 2006 MODEL
    araç mondial 100 kh abi babamın motoru 50 km hızı geçmez yarı otomatiktir ama babam hiç 4 e takmaz emekli bi ihtiyar işte 40 ytl olan iyi aklıma yattı ama ama şu an bulunduğum yerde bu zincirden zor bulurum[/QUOTE]

Tamam ozaman Mondial olduğunu bilmiyordum. Ben Suziki'den bahsetmiştim.

Motosikleti
    çelik crown 150 cc
    slm ben aranıza yeni katılmış sayılırım motorumu yeni aldım ve konuları araştırırken dikkatimi çekti baktım benim motorun zincirinde dede baya bir boşluk var yani uzama gerdirme yapsam yetmez baklaçıkartılması veya değişmesi lazım herhalde motor 4816 km acaba bu normal mi bilgi verirseniz motorun markası çelik 150 crown teşekkür ederim.

muratgergerli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı pusat_77 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    slm ben aranıza yeni katılmış sayılırım motorumu yeni aldım ve konuları araştırırken dikkatimi çekti baktım benim motorun zincirinde dede baya bir boşluk var yani uzama gerdirme yapsam yetmez baklaçıkartılması veya değişmesi lazım herhalde motor 4816 km acaba bu normal mi bilgi verirseniz motorun markası çelik 150 crown teşekkür ederim.
    Öncelikle aramıza hoşgeldin babocan....

Makinan ne olursa olsun..Bakla çıkarmak nasıl diyeyim sana;
    Et tırnaktan ayrılırmı.?.....diye sana soracam ben...

Bakla çıkarmak benim hiç tavsiye etmediğim bir uygulama...Zaten değiştirme zamanıda gelmiş ....Tabi zincir ve dişli birlikte değiştirilmeli..Tek taraflı sakıncalıdır..

.Dipnot:Bu topicinde bilgi ve paylaşıma açık olmasını, bunun içinde Sato kardeşime buradan teşekkür ederek konuyu bağlamak istiyorum..
    İmza mı; yok anam taklit ediliyor... Parmak basıyorum artık..
    ŞEYTAN TÜYÜNÜ BENDE UNUTMUŞ.

denizcimuzaffer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Beat ve denizciforesight :))
    babamın motoru servise götürdüm ve az öncede gerekli problemler halledildi. herşey kuralına uygun yapıldı ama kafamda kalan soru işareti zincirin fazla genişlemesi halinde usta 2 tane bakla çıkarmayı teklif etti ilk önce kabul etmedim bunun bi zararının olmadığını eskisinden farkının olmıycanı söyledi. içimde hala bi şüphe var ne kadar sağlıklı olabilirki motorda zincir korumalığı var eğer zincir koparsa korumalık içinde dişlileri sıkıştırımı yani hasara yol açarmı
    Arkadaşım,
    zincir Bakla Aldırmak Tabir edilen düzeyde aşınmış-esnemiş ise muhakkak değiştirilmelidir. Hee değiştirmemek ne kadar risk almak istediğine bağlıdır. Genelde Mekanik aksamlar, biz sürücülerin güvenliği için 2 kat büyük toleransla yapılır. Yani, belkide bir kaç defa Bakla Aldırsan dahi sorun yaşamayabilirsin. Ama aldığın risk çok fazla.

Gezinin birinde zinciri Atan bir arkadaşımızın, arka teker dişlisi yamuludu, motordan çıkan tahrik dişlisi yamuldu. Yolda kalmasını geçelim, zincirin aniden sıkıştırdığı tekerlek yüzünden kilitlenen teker, az daha düşmesine neden olacaktı ki allahtan yokuş yukarı düşük bir süratte gidiyordu Motordan çıkan tahrik dişlisinin yamulması bir başka konuyu getirdi, krankşaft keçeleri diye adlandırılan sealingler dağıldı, dağılan sealingler, sürtünme yüzünden, motorun en az yağlanan bu bölgesinde ısıl gerilmelere neden oldu, bu da krankşaftın malzemesinin ısıl işlem neticesi..............
    Yazmayayım daha.
    Bakla aldırılmaz kullanılıp eskimiş zincirden. değiştirilir
    Herkese kazasız belasız sorunsuz sürüşler
    Poturdak

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)