Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Anket: NASIL IYI FIKIRMI

Katılımcı sayısı
34. Sizin bu Ankette oy kullanma yetkiniz bulunmuyor
  • İYİ

22 64.71%
  • ONEMSIZ

12 35.29%
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Hırsızlıga Karşı Ufak Bir çozum

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    rmz 200 gy
    Arkadaşlar sımdı sıze yeni deneyıpte faydasını gordugum bır degışıklıkten bahsedıcem bılmıyorum belkıde eskı motorcular bılıyordur motosıkletımde platın yok elektronık ateşleme var ve akunun + kutbundan çıkan ve otomatik ateşleme mekanızmasına elektrık yollayan kablo deponun hemen altından geçiyor ve ben tam deponun altında gorunmeyen el yordamıyla alttan açıp kapatacak şekılde bi tıktık dugme takdım şimdi anahtarı ustunde bıraksam bıle o dugmeden haberı olmayan biri (hırsız) motoru vurdursa bıle çalışmıyor. bakalım yorumunuz ne olcak..
    !! ÖLÜ VE YAKIŞIKLI OLACAGIMA CANLI VE ÇİRKİN OLAYIM !! ::tutkuy::

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    erdincpolat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    şuan da motorsuzum
    güsel bir fikir benim motorda o dediğin yerde var mesela müsait yanii ama işte gelde yaptır ne zaman nasıl kime kaç para falan filan işte
    DRİFT RELİGİON
    4 teker benenimi, 2 teker ruhumu taşır

Motosikleti
    rmz 200 gy
    hıç masrafıyok be dostum bı tıktık alıp kendın takıyon ha beceremessen bı elektrıkcıye gıt taktır en fazla 10m verırsın.

chopper-delisi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    taze bitti
    onu bende yapmıştım çalınan motorumda vardı + koca birde kilit ama ne kilit var ortada me motor hadi motorumu çaldılar anlarımda kilidimide götürmüş hırsız bey

Gökhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    F 650 GS
    Hırsızlar çalıştırmakla ugraşmıyor. Direk yükleyip götürüyorlar .Onun için motoru bir yere sabitlemenin yolllarını bulman daha akıllıca olur.

entellektüel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial Zat 150 Yakında Yamaha 1200 cc Chopper
    en iyisi disk kilidi...ayrıca hırsızlar motoru kapalı kasa kamyonete atıp götürüyorlar...ben motorumu köpeğmin yanına bırakıyorum...mahallenin köpeklerine de motorumun yanında yemek veriyorum... hayvanlar motorlara gıcık ama benimkine değiller...hırsız yanaştığında sanki yemeklerini çalacakmış gibi düşünüyorlar ...heh heh he...İki kere denediler bizimki ile mahallenin köpekleri püskürttü...bence en sağlamı motorunu bir köpeğin yanına bırak şaka bir yana istanbulda da eve yakın kapalı bir otoparkla anlaş...ayda 40 ytl ye bağlarsınız işi...korkulu rüya görmektense en iyisi ayda 40 ytl vermek...
    [B][I][COLOR="Red"]Yanlışlarıyla Mutlu olanları, Doğrularınızla Rahatsız etmeyiniz...[/COLOR][/I][/B]

Motosikleti
    Honda CBR 600f Hemde Gümüş...
    İmbolizer olmadna once arabalara yaparlardı bunu. Gizli kontak diyolardı. Ama motor calınmalarında cogunluklar kamyona, kamyonete atıp yapmıyolarmı ?
    HONDA 600f -2008- >> Kawasaki Er6 N -2007->> Derbi 125 Nude -2006-

Artik No Kawasaki Yes Honda =)

Motosikleti
    06" Honda Cbr 125 R(Satıldı) / BekleniyoRR :)
    Evet abi belki minimum seviyedeki calıcılar böylece çalıştıramazlar

Motosikleti
    rmz 200 gy
    DYNNER zaten onun için adamaklına çalma fıkrını otorttuysa zaten bırakmaz yakasını allemeder kallem eder çalar geçen yaz arkadaşın bırı motorunu evın onundekı dırege baglamış ama kilidi gerçekten iyi kiliy ökuz zencurunden yapmışlar iyi de bı kılıt takmış gece hırsız abı yanında bıjon getırmış arka teker dorekte gerısı yoktu yanı demek ıstedıgım bu kuçuk çaplı aslında ben arkadaşlar için yaptım onu gelen ya suraya bı gıdım buraya gıdım ben de dıkyom gıt çalıştırabılırsen gıt çalışmıyo bozuk hesabı yapıyom aramızda kalsın

kıllıtarkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ALMAYACAĞIM!!!!!!!
    güzel fikir ama motoru çalacak vatandaşlar direk paket yapmıyomu ve motoru çalıştırarak götürmeyi planlayan hırkıs arkakdaşlarımı daha önceden bi keşif yapacaklardır
    [FONT="Arial Black"][COLOR="Red"]BU ALANA REKLAM ALINIR[/COLOR][/FONT] ::tutkuy::

Motosikleti
    YBR_125_'05_KIRMIZI BROADWAY '92_BEYAZ
    bunu bende düşünmüştüm zamannda

Alıntı digi_boy26 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    selam arkadaşlar.ben motorsikletime elektrik emniyet anahtarı takmak istiyorum motosikletim kanuni rokko 150cc

elektrik kesici anahtar: bunu da motosikletimi uzun süreli bırakacağım zaman koltuk altına ya da öndeki torpidonun içinde emniyetiçin kontaga giden bi elektrik kesme düğmesi yapmak istiyorum.

Kendim yapabilirmiyim ? yapan arkadaşlardan öneriler. yoksa hiç uğraşmayıp kendi servisime ya da bi motorcuya mı gidiyim ? teşekkürler kazasız sürüşler dileriz...

ShowDown - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yok
    zaten motora binip kaçmıyorlar ki adamlar kamyona yükleyip kaçırıyo
    facebook.com/kaskafa

Motosikleti
    rmz 200 gy
    digi_boy26 belkıde ben senden akıl aldım yaptım ama iyi oldu sen de yap

Motosikleti
    YBR_125_'05_KIRMIZI BROADWAY '92_BEYAZ
    yapmcam yazın. bu aralar insanlar kaldırımda yüyüyemiyo buzdan alarm da takcam

Marv - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    600f
    önlem almak iyidir tabiykide.kişi bu motoru çalmayı kafasına koymuşsa öyle veya böyle götürür.kısmetten çıkmasın önemli olan.paylaşım için teşekkürler.
    Drift Religion

Motosikleti
    мση∂ιαℓ 151яѕ
    bence yararlı bişey.
    çünkü hırsız onunla uğraşana kadar biraz zaman geçecektir ve bu zaman içerisinde birileri gelebilir veya vazgeçme ihtimali yüksek

Motosikleti
    Kendini SS Zanneden Pisihled
    Arkadaşım sistem mantıklı fakat ne kadar çalınan motor görsem tamamı bi anda iptal.... yani adamlar büyük ihtimal paket edip götürüyor... bu sebeple pek avantajı yok ama şu konuda iyi olur. örneğin çocuğunuzun yada arkadaşınızın motorunuzu kaçırmasını istemiyosanız avantaj. yine cebinizden anahtar çalınma durumlarında da avantaj fakat uygulamanın birinci sınıf olması lazım. aksi taktirde bir sollama durumunda veya sakat bi yerde motor stop edebilir.
    [B][I][U][COLOR="Blue"]Türkiye Cumhuriyeti şeyhler, dervişler, müritler ve meczuplar memleketi olamaz…" [/COLOR][/U][/I][/B]
    [B][U][COLOR="Red"]MUSTAFA KEMAL ATATÜRK[/COLOR][/U][/B]

asm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '13 Kymco G-Dink 250i
    Çalınan motorun çalıştırılarak götürüleceğini düşündüğümüzde iyi bir fikir ama bencede çalıştırarak götürmüyorlar hırsızlar çaldıkları motorları. Genede fikir için teşekkürler.

Geçtiğimiz yaz scooterımı iterek 2-3 km götürmüştüm(3 olma ihtimali fazla)

Dağ başında benzinim bittiği için itmiştim ve bir Allah'ın kulu " sen ne ediyon birader" dememişti.

Hadi ora köy gibi bir yerdi ama şehir içinde de 2 km ittirmiştim.(gene benzin almayı unutunca...) Gene bir kişi dememişti " ne yapıyorsun" diye.

Hoş gerçi "benzin bitti" desem bile ha,tamam,benzinlik şurada gibi cevaplar olurdu bana verilen cevaplar(gerçi kontak üstünde idi)

Velhasıl kelam kamyona falan gerek yok. Pekala iterek götürebiliyorsunuz şehrin göbeğinde!

Ama yinede aman siz siz olun tipini beğenmediğiniz her adama yaklaşıp sorgulamaya kalkmayın. Şüphelendiklerinizi polise bildirin.
    Atın iyisi alayda,kabın iyisi kalayda belli olur.

Motosikleti
    keeway sl 150
    valla arkadaşlar otopark en iyisi
    ben eskişehirdeyim evin karşısında espark var alış veriş merkezi 1000 araclık otoparkı var konuştum yöneticisiyle içinde pizzacılarda var zaten uygun bi yere cekiyom iyi bide kilitle bağlıyomher gün evden çıkarken bi yanına uğrayıp geciyom güvenlikleredee arada bi sigara tutuyom 2 muhabbet bağlıyom bakıyolar eger sizede yakın bi alışveriş merkezi varsa
    geceleri kullanabilirsiniz anlayışla karşıyolar hele bu karda kışta
    hayatta ya tozu dumana katarsın ya da tozu dumanı yutarsın...

demirgursel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    bunu daha önce benim mz 251 i 97 de yeni aldığımda bi arkadaş yapmıştı.ama bence hırsızlığa pekte faydası olmaz
    sıkıysa yakala HAYALBUYSA

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)