Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

95 oktan'mı yoksa 98 oktan benzin kullanılmalı

Motovento
    REKLAM ALANI
    kahraman34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    içmeler köprüsünden aşagı in tersaneleri geç işte ben ordayım(tuzla)
    Motosikleti
    bir adet 2005 model kırmızı düldül(as150t)
    arkadaşlar benim motor konusunda o kadar fazla bilgim olmamasına ragmen 98 oktan kurşunsuz benzinin motor için daha iyi oldugunu düşünüyorum vede kullanıyorum ( bio benzin),fakat bazı arkadaşlar 98 oktanın motora zarar verdiğini söylüyorlar vede 95 oktan kullanılmalı diyorlar siz ne kullanıyorsunuz.
    [SIZE="2"][B][FONT="Comic Sans MS"][COLOR="Red"]gerçekleri [/COLOR][COLOR="Yellow"]tarih [/COLOR][COLOR="Red"]yazar[/COLOR],[COLOR="Yellow"]tarihi [/COLOR][COLOR="Red"]galatasaray[/COLOR] [COLOR="Yellow"]yazar[/COLOR][/FONT][/B][/SIZE]

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Motosikleti
    Bu Mesaj Moderator tarafindan düzenlenmiştir.
    altalta aynı içerikli veya ayrı içerikli mesaj atmak flood oldugu için yasaktır. Aklınıza sonradan bir şey gelirse postunuzun altında cevap yoksa önceki mesajınızda DEĞİŞTİR butonuna tıklayarak o mesajına ekleme yapınız... Flood içerikli mesajlar silinir. Tekrarı halinde kullanıcıda art niyet tespit edilirse forumdan uzaklastırılır...
    - Forum admin ve yöneticileri kurallara uymayan mesajlari degistirme ve silme hakkina sahiplerdir.
    - Foruma üye olan herkes Forum Kurallarını kabul etmiş sayılır.
    - Şikâyetler için... info@motosiklet.net
    - FLOOD= Arka arkaya atılan mesaj arada başka bir cevap olmadan aynı üyenin birden fazla mesaj atması
    ********************I**********************
    [SIZE="2"][B][FONT="Comic Sans MS"][COLOR="Red"]gerçekleri [/COLOR][COLOR="Yellow"]tarih [/COLOR][COLOR="Red"]yazar[/COLOR],[COLOR="Yellow"]tarihi [/COLOR][COLOR="Red"]galatasaray[/COLOR] [COLOR="Yellow"]yazar[/COLOR][/FONT][/B][/SIZE]

Ben tüp taktırdım.. arka boxa küçük tüp atıyom bi tane 250-275 km gidiyor

rider89 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hussar125
    Bende Hussar var.Hep 98 oktan kurşunsuz alırım.Performansı gerçekten artırıyo.Ama bi kere benzinci 95 koydu.Motor uyuzlaştı.

Motosikleti
    okulyolu bendemi tüp taktırsam km'de ne yakıyor

alptoker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda cbr 125
    Bio benzin 98 değil 95 oktanlıdır. Sadece katkı formül içeriğinde değişiklikler yapılmıştır.
    In the long-run we are all dead
    CBR 125R Kırmızı/Siyah

Motosikleti
    po bio benzini 98 oktan olarak satıyor zaten fiyatına bakacak olursanız 98 oktan fiyatıdır http://www.petrolofisi.com.tr

matraks - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kanuni HUSSAR
    Alıntı rider89 adlı üyeden alıntı
    Bende Hussar var.Hep 98 oktan kurşunsuz alırım.Performansı gerçekten artırıyo.Ama bi kere benzinci 95 koydu.Motor uyuzlaştı.

bendede hussar var 2 kere 98 okt. koydum motor yürümez hale geldi..ilk attıgım zmn psikolojik olarak bi performans vardı ama daha sonra bayırdan cıkmamaya kadar gitti
    valla ben 95 okt. kullanın derim
    [b]Bastığın yerleri \'toprak!\' diyerek geçme, tanı:
    Düşün altında binlerce kefensiz yatanı.
    Sen şehit oğlusun, incitme, yazıktır, atanı:
    Verme, dünyaları alsan da, bu cennet vatanı. [/b]

Motosikleti
    alptoker kusura bakma hakkaten po'nin bio benzinin satış fiyatı 2,73 buda 95 oktan banzin şatış fiyatı olarak gözüküyor

powerbyaydin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    suzuki gsr600 2009
    98 oktan sıkıştırma oranı yüksek motorlar için iyi ama küçk cc'lerde sorun yaratabiliyor
    ve 98 oktanda sıkıştırma oranı eğer yeterli değilse bu defada tam yanmadığı için çiğ benzin atmaya başlayabilir
    sen hızlı gitdiğini sanıyorsun belki ama son hızın gene aynı sadece belli bir süre seriliği iyi gibi oluyor bende bazı sorunlar yaşadım şimdi şaşmam 95 oktan kurşunsuzdan
    kullandığınız yağda fark eder mesela ben mobil1 tam sentetik alıyorum fark ortaya çıkıyor diğerlerine göre
    ERASER WİLL COME BACK

Motosikleti
    honda cbr 125
    Öenli değil kahraman zaten p.o. 95 oktanlı satışını kaldırmış. Yerine bio benzin alıyorum.
    CBR 125R Kırmızı/Siyah

danger0 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha FZ6 Fazer
    alptoker , powerbyaydin arkadaşımızın dediği gibi 98 oktan sıkıştırma oranı büyük , güçlü motorlar için. bio kullanıyomuşun o da zaten 95 oktan yani problemsiz kullanmaya devam edebilirsin. ayrıca 98 oktanın benzin kalitesinin iyi olmadığına dair çok duyum alıyorum kullananların dikkatine. sorarsanız ki kesin mi bu bilgi değil, sadece duyum...
    Biz ilhamlarimizi gokten ve gaipten degil dogrudan dogruya hayattan almis bulunuyoruz. K.Atatürk

aliberkay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Z750S
    benzin kalitesi alınan istasyona göre değişiyor örnekleri var.
    ben de 98 alıyorum bi sorunla karşılaşmadım. eski motorumda ('02 Fazer 600) birkaç kere 95 oktan almıştım ve motorun rolantisi bozulmuştu 98 alınca kendine geldi. biobenzini hiç denemedim yorum yapamıyorum

danger sen ne kullanıyosun?
    06 AB 3263
    0 Rh+
    Bugün kaç motorcuya selam verdin?

danger0 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha FZ6 Fazer
    Öğrenci adamız olm 98 liğe paramız yetmiyo , ya ben bu söylentiler yüzünden motora bi zarar gelmesinden korkuyorum (malum parçaları aşırı pahalı) , 95 oktan bio benzin kullanıyorum şu an gayet memnunum. bana zaten motorun performansı yetiyo naapçam 98 i. aliberkay senin motor bide 110 HP 95 kullansana..
    Biz ilhamlarimizi gokten ve gaipten degil dogrudan dogruya hayattan almis bulunuyoruz. K.Atatürk

aliberkay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Z750S
    beygirle oktan ne alaka cidden anlamadım
    06 AB 3263
    0 Rh+
    Bugün kaç motorcuya selam verdin?

Motosikleti
    suzuki gsr600 2009
    farkındaysanız 98 oktan şuan fazla satılmıyor yada burda öyle biobenzin + 97 oktan geldi birkaç firmaya ama denemedim 95den şaşmamak lazım
    ERASER WİLL COME BACK

rider89 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hussar125
    Aydın abi bn bunu bi kanuninin internet sitesine yazıım.Bakalım onlar ne diyecekler??

Motosikleti
    honda cbr 125
    95 den şaşmayın arkadaşlar. Performansı artırmanın en kolay yolu motoru değiştirmektir. . Bu yüzden 95 ufak motorda en iyisi ne zaman bmw motor sahibi olursunuz 98 oktanı kullanırsınız. Çünkü bmw motorlarını 98 e göre ayarlıyor diye biliyorum diğerleri 95'e göre ayarlanıyor. Arabalarda da motor da da böyle diye biliyorum.
    CBR 125R Kırmızı/Siyah

Motosikleti
    suzuki gsr600 2009
    @rider89 sormana hiç gerek yok
    sonuçta motorlar 95 oktan için ayarlanmış 125cc sıkıştırma oranı belli makinalar
    ama arkadaşın aprilla sr50 scooterı vardı benzin deposunun orda yazıyor 97 oktan en az tavsiye edilen yakıt diye nedenide 50cc olmasına rağmen çok devir çevirmesi ve sıkıştırma oranı biraz daha yüksek
    ayrıca kullandığımız motırun son hızı belli 90-100 km sonuçta sana çok olsa katkı yapacağı 2-3 km hız bunada gerek yok bence
    eğer biraz serilik istiyorsan daha öncede söylediğim gibi kaliteli yağ kullan hem zararı yok faydası var
    ERASER WİLL COME BACK

Forumdan Uzaklaştırıldı zuhtupasa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Burgman 400 K7
    arkadaslar,
    daha öncede yazmıstım. bizim tipteki motorların motor içi yağlama kanallarının kalınlıgının ince olması nedeniyle biraz daha yaglı benzin tabir edebilecegimiz eski tip süper benzin kullanımı sonunda 95 veya 98 oktana göre motordaki çekiş ve sessizlik oranındaki olumlu değişikliği göreceksiniz. tavsiye ederim. eski tip süper kullanın. cevre için zararlı biliorum ama napalım artık..

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler