Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Fren Sorunu...

Motovento
    REKLAM ALANI
    GuNMember - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki CharmandER-5 2005
    Merhaba Arkadaşlar,Pazartesi Günü Jinding 150 t1 Motor Aldım (asya 150 t1 İle Aynı)
    Frenlerle İlgili Bir Sıkıntım Var Bilemiyorum Motordanmı Yoksa Benım Acemılıgımdenmı Sıkıntı Şöyle ; Arka Frene Bastıgımda Motor Hissedilir Bir Şekılde Yavaslamıyor Ve Bıraz Daha Sıktıgımda Kaymaya Başlıyor,Ön Frene Hafif Dokundugumda ise Motorun Durabıldıgını Hıssedebılıyorum Ama Acil Bir Durumda Arka Fren Hiç Kar Etmıyor Ve Bu Sebepten Dolayı 2 Kere Motoru Devirdim
    Motorda Ön Arka Disk Fren Var Abs Varmı Bilemıyorum (Abs Oldugunu Sanmıyorum Çünki Hemen Lastık Kitleniyor) Sorunumu Nasıl Çözerim Yardımlarınıza İhtiyacım Var...
    Vakit Ayırdıgınız İçin Teşekkur Ederim...
    "TayGuN"
    "GuNControll"
    "Hızlı Gidebilirim Sen Yapma Telaş (; "

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Mondial 125 ZN
    o motorun ön ve arkasıda disk fren.sen ikisini aynı anda sıkıcaksın tek tek sıktığında zaten güvensiz olur motor kayabilir normaldir.ama fren tellerin yada fren hidroliğin arızalı olabilir fabrika montajında hata olabilir sen bi servise baktır onu en iyisi
    Love mods hate racism

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Motosikleti
    Salcano 150-T4
    Bazı şeyleri yazarak anlatmak ve anlamak zordur.İstanbul'un neresindesin?
    Bir arkadaşın yokmu öğretebilecek?
    Öncelikle şunu daima hatırla:Fren yapacaksan gazı bırak.
    Frenleri tek başına asla kullanma.Sadece arka freni kitleyecek kadar sıkma.Gördüğün gibi öne doğru kayar ve düşersin.Tek başına ön frende hızına göre takla bile attırabilir.ABS yi unut.Bazı motorlarda üzerinde ABS yazan tüpler var ama bildiğin kilitlenme önleyici düzen değildir.Üzerindeki fren malzemesinin markasıdır.

ayrıca frenlemeni kısaltmak istiyorsan mutlaka kaliteli bir arka ve ön lastik al. arka frene bastığında yavaşladığını çok hissedeceksin.kış aylarında olduğun için 2 kere düşmenin nedeni ön lastiğinin çok kötü olması olabilir. bir çift lastik al 200-300 liraya 2 çift te fren balatası al kalitelisinden. kaza yaptığında harcayacağın parayı lastiğe vermiş olursun + can güvenliğin artar

Motosikleti
    Alıntı _OLD_ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bazı şeyleri yazarak anlatmak ve anlamak zordur.İstanbul'un neresindesin?
    Bir arkadaşın yokmu öğretebilecek?
    Öncelikle şunu daima hatırla:Fren yapacaksan gazı bırak.
    Frenleri tek başına asla kullanma.Sadece arka freni kitleyecek kadar sıkma.Gördüğün gibi öne doğru kayar ve düşersin.Tek başına ön frende hızına göre takla bile attırabilir.ABS yi unut.Bazı motorlarda üzerinde ABS yazan tüpler var ama bildiğin kilitlenme önleyici düzen değildir.Üzerindeki fren malzemesinin markasıdır.
    Yok Gaza Basıp Frene Basıcak Kadar Acemi Değilim. Ben Şişli/Teşvikiye 'deyim Motoru Çamlıca Tarafından Aldım Ve Bilen Bır Arkadasla Oradan Geldik Arkadaş Kullanıyordu Bu Durumu Söyledım Ben Kullandıgımda Frenlerı İyiydi Sorun Yoktu Dedi.
    Şöyle Bir Örnek Vereyim Motor 40 Km Hızla Giderken Gazı Bırakıyorum Motor Kendı Hızıyla Gıderken Arka Frene Basıyorum Motor Çok İnce Bir Şekılde Yavaslıyor Pedala Cok Az Daha Bastıgımda Direk Kayıyor Motoru Tam Anlamıyla Durdurmak Icın Ön Frenı Kullanıyorum (Arka Fren+ön Frene Hafıf Basışla)
    Acemılık Derken Yenı Motora Olan Acemılıgımden Bahsetmek Istedım 2.El Oldugu Icın Huyunu Suyunu Bilemıyorum Bu Tür Bir Motor Daha Once Kullanmadım Uzun Şasi,Ağır Motor Yavaş Durur Şöyle Taktıgı Vardır Gıbı Birşeyi Vardır Diye Düşündüm
    "TayGuN"
    "GuNControll"

askersss - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA DEAUVİLLE NT 700 VA ABS 2006
    Arka fren merkezinin havasını aldırmayı dene.

Dostum motosikleti 0 mı almıştın? Bu olayı hiç düşünmedik.Ama motosikletler ilk fabrikadan çıktığında disclerin üzerinde koruyucu madde oluyor ve bu frenajı etkiliyor.Bende de aynı sorun vardı.Motor 450 km'de ve şu anda tamamen geçti.Hissiyat tamamen arttı.1 mm fren pedalının oynaması bile motosiklette kendini gösteriyor.

RunemagicK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 150 ZAT, Burgman 400 ve SYM Maxsym 400
    arka tekerin kötü durumda olabilir
    ATAMASI YAPILAN ÖĞRETMEN

Motosikleti
    Lastiklerin Dişleri Gayet İyi Görünüyor Motoru 2. El Aldım Belkıde Lastikler 0 Olabılır Cunkı Ön Lastıgın Kırçılları Duruyor(Şu İp Gibi Dik Duran Şeylerden Bahsedıyorum) Sorunun Lastıklerden Oldugunu Sanmıyorum
    "TayGuN"
    "GuNControll"

Motosikleti
    klr 600
    ayağın zamanla alışrı birde frenleri çift kullan tek tek basma

sorun olduğunu sanmıyorum

Motosikleti
    Arkadaşlar Tekrardan Merhaba;
    Motorumu Temizlerken Birşey Farkettım Arka Disk Fren Aksamı Aşırı Derecede Oynuyor (Balataların Oldugu Kısım) Galiba Sorunumun Nedeni Bu Sallantı,Bu Sallantıyı Önlemek İçin Neredeki Vidaları Sıkmalıyım
    "TayGuN"
    "GuNControll"

mach1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial zn125 (pırpır)
    Alıntı GuNMember adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar Tekrardan Merhaba;
    Motorumu Temizlerken Birşey Farkettım Arka Disk Fren Aksamı Aşırı Derecede Oynuyor (Balataların Oldugu Kısım) Galiba Sorunumun Nedeni Bu Sallantı,Bu Sallantıyı Önlemek İçin Neredeki Vidaları Sıkmalıyım
    Burçları boşluk yapmıştır,frenin balatasına havasına baktır,lastikler yeni ise az kayar ama alışması lazım tabi lastiğin hamuru şeklide önemli
    Malımızı mülkümüzü bir horoz taşır,keyfimizi Sultan Mecit vapuru taşıyamaz
    Drift Religion

Toqi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hayabusa - Resimdeki Srad 600 unutamadığım aşkım
    arka frenlerin ayarsız olabilir mi , frene bastığın kadar fren balatalarının disklere sürtünmesi lazım normalde anlatabildim herhalde
    Tekerlekli sandalyede olsan yanında olurmuydu fiyakalı...

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler