Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mondial 151 Rs Ne Kadar Yakıyor??

Motovento
    REKLAM ALANI
    VaScO1925 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Arkadaslar merhaba ben izmirden erhan..

151 rs motorumu ekim 2007 ayında aldım.. 265 kılometrede 16 mılyona fulledım 315 kılometre oldu ve kırmızıya geldı.. mu motor hep boyle 180 190 mı yakıyor? ama bu en son fullediyimde daha cok yaktı nerdeyse 200 ???

Normali nedir arkadaslar sehir içinde ne yakar sehır dısında ne kadar yakar??

yardımcı olursanız cok sevınırım?? yada nasıl bu sorunumu duzeltırım benım kendımın yapabılecegım bisey varmıdır motorumda?__?

sımdıden tskler....

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Caracal 200
    ole ısıkla olmaz
    ilk once km hesabını tam yapman lazım.
    benzinciye gittiginde motoru yan ayaga koy ve oyle benzin al(FULL) kapagı kapamadanda (tabi gozukuyorsa ) goz hızası benzinin nereye kadar dolduguna bak ve unutma.motorun kmsini bir yere yaz.
    sonra deponun ısıgı yanar yanmaz benzin al (FULL) benzini yine aynı yere kadar koydurt.kac lira aldıysa bunu yaptıgı km ye böl(daha once yazmıstın ya)
    bu sana %99 dogru sonuc verir. burda en onemli olan sey. benzini her iki defada da aynı yere kadar doldurtmak.
    İşin bir baska tarafı o kadar cok yakıyo . bende 200cc motor var en verimsiz zamanında 110 krş yakıyo bence bi baktır motoru sen.

Motosikleti
    mz 251
    senin hesabın dogru ölçmene gerek yok dediğin kadar yakıyor su gibi içiyor vallabizim arkadaşda da var valla benzin yetiştiremiyor ğözünü benzinlikte acıyor o yüzden binemiyorda söylemesi ayıp bende iki zamanlı 250 lik mz var 100 kuruş yakıyor mondial 4 zamanlı ve de 150 lik oldugu halde 200 kuruş yakıyor

Motosikleti
    YBR_125_'05_KIRMIZI BROADWAY '92_BEYAZ
    bende rokko var 150cc.bence sen hava gaz ayarına baktır. ben serviste havayı biraz fazlalaştırdım. biraz daha güldürtü arttı ama dah az yakıyor. 130 ykr civarı... motorun hava filtresinin hortumunun karbüratöre giren yerinde bi kısa boğaz boru var. onun biryeri yırtıksa ya da hava filtren tıkalıysa temizletmeye uğraşma. yenisi 15lira. yenisini taktır. bir de öle dene...

abal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ASYA 150T 19A
    bu sorunun cevabını 151rs topiğinde rahat bulabilirdin ama bir yorumda benden olsun.. 150 cc çin scooterlar yakıt hesabı biraz güç oluyor. bazen çok bazen az yakıyorlar. bu yol durumuna göre değişiyor. sürekli trafikte ve ufak semtler arasında baya artıyor yakıt. birde gaz gidonuda önemli. kalkışlarda gidonu sonuna dayıyarak yapınca haliyle benzinide su gibi içiyor. normal devrinde fazla gaz vermeden vede trafikte sürekli durkalk yapmadan kullanınca yakıt epey düşüyor. ki bu yakıt 0.070 ykr ye kadar düşüyor. ama normalde 0.120 ile 0.150 arası değişiyor. arkadaşların dediği gibi ayarına bir baktır. ölçümüde iki kere fulleterek kat ettiğin mesafeye göre yap ibreden ölçüm yanlış olur. mesela bizim motorlarda ibre kırmızıya geldiğinde depo daha yarısına kadar dolu oluyor.
    KIRMIZI BOĞA..

çavuşoğlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    1de kullanmasına baglı ole bi gazı ver bi bırak cok farkedio sabit gaz gitmek daha saglıklı oluo

Motosikleti
    CbR 125 geri sayım...
    normalı 120 bın yakması lazım
    motora sogukken bınme motorunu ısıt soguk bır motor herzaman fazla yakar
    motora fazla yuklenmeani dur kalk yapma

mstf_gnc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Asya motor elegant 150
    bende mondial 150 re var depoyu fulledim km yi biyere not ettim 100km sonra tekrar fulledim (tabi hala benzin vardı içinde neredeyse yarım) ve sonuç 0.8ykr yani 80binlira yakıyo km başı 10km de 8krş yakıyo bence hiç bişi deil

asm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '13 Kymco G-Dink 250i
    Arkadaşımda var aynısı. abal'ın dediği gibi bazen az yakıyor bazen çok yakıyor.

Parçalarının kalitesizliğinden ötürü ayarlar uzun süre işlemiyor galiba

Yahu bu arada, bir scooter 12 kuruş(120 bin lira) ile 15 kuruş(150 bin lira) arası yakıyorsa hakkaten garip doğrusu! (Son hıza pek bulaşmam ama seri kalkmama falan bakılırsa benim Agility'nin 0.8 yakması çok iyi o zaman)

Nazar değmesin ben hiç ayar işi uğraşmadım. Arkadaşım sürekli ayar yaptırıyor fakat motorun günü gününü tutmuyor(moral bozmak gibi olmasın)
    Atın iyisi alayda,kabın iyisi kalayda belli olur.

Motosikleti
    Mondial 151Rs
    12 milyonla ilk aldıgım zamanlar 45 veya 50 km gittim benzın yeter sanırım dedım yolda kaldım 10 km motoru tasıdım dagdaki eziyet cabası ama sonradan cok az yakmaya basladı nerdeyse hıç yakmıyor gıbı malum km 15 binde hava filtresi yagına makınene duzgun bak ben subabları elletırmedım mıllet cok yakıyor dıye lletrıdı sımdıde yakınıyorlar dahada benımkınden cok yakıyor benım motor km de 100 yakıyor ne mutlu bana darısı sızın basınıza

konuyu hortlattım kusura bakmayın )

güncel benzin fiyatlarıyla 151 rs ne kadar yakıyor km de benimki 125 kuruş yakıyor

Motosikleti
    125CC
    151 rs 125 kuruş yakmaz. eğer 12 kuruş yakıyor ise gazı hiç bir şekilde açmıyor motora hep tek kişi biniliyor demektir.
    3 ay önce sattığımda bile 14-15 kuruşun altına düşüremiyordum normal kullanımda. agresif kullanımda 16 kuruş köklediğinde 18 19 kuruş yakıyordu.

motorumda 125 cc lik karbüratör var orjinal taktırmadım son ölçümlerimde 5 tl lik benzinle 40 km yol yaptım.yokuş aşağılarda 2000 devire getirince motor kendini boşa alıyor bu şekilde kullandım ve gazı sonuna kadar açmadım.yedek benzinle ölçüyorum.

Motosikleti
    125CC
    125lik karbüratör varsa ve düşük devirlerde kullanılıyorsa tabiki mümkün. ama öyle motordan keyif alamazsınızki direk 125 cc alsanız daha keyifli olur.
    ben 151 rs ile gaza gelip kalkışlarda aragaz veren şirket arabalarıyla çok atıştım. rs dediğin ıslak yollarda dönüşlerde yanlamalı

arkadaşlar s.a aranıza yeni katılıyorum ve yaklaşık 2hafta önce 151rs aldım 2006 model motor üzülmemiş yorulmamış bir motor fakat motorun yakıtı 0,20krş yakıyor bence bir motora göre heleki scooter bir motora göre çok fazla bunun için ne yapmam gerekli bana önerisi olan arkadaşlar yardımcı olursanız sevinrim.

Arkadaşlar forumda yeniyimde nasıl konu açabilirim yardımcı olur musunuz

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)