Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Iridyum buji ...

Motovento
    REKLAM ALANI
    SmirnouF - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tekirdağ - Çerkezköy & Kırklareli - Pınarhisar
    Motosikleti
    ne bulursam gezerim xD
    he birazda geyikten cikip foruma faydali olalim di mi .iste size iridyum buji,yeni teknoloji ...

Dünya buji pazarının lideri NGK, yeni Iridium IX buji ile yüksek teknoloji doğrultusunda büyük bir atılım gerçekleştirmiştir. Çünkü laboratuar testlerinde, iridyum sayesinde bujiler adeta birer güç santralı dönüştüğü görüldü. Sonuçta iridyum, yüksek teknolojiye son derece uygun bir asil metaldir. İridyum başka platin metalleriyle alaşım halinde Rusya, Kolombiya, Güney Afrika ve Kanada’da doğal rezerv halinde bulunmaktadır.

Ayırt edici özellik: İridyum başka hiçbir asil metalin olmadığı kadar serttir ve çoğu kimyasala karşı dayanıklıdır. Gök kuşağının tüm renklerinde ışıldayan, gümüş-beyaz renkli bu asil metal ancak 2450 derecede erir.

Değerli asil metal, olağanüstü kalitenin arandığı her yerde, dolma kalem uçlarında, elektrotlarda, kimya sanayiinde ve uzay araçlarında kullanılıyor. Bu avantajlardan şimdi NGK, yeni Iridium IX bujilerinde de yararlanıyor. Yeni buji neslinin temel malzemesi olan iridyum, buji teknolojisinde yeni bir çığır açtı
    özellikle soğuk havada daha iyi çalışma sağlıyor ve doğal olarak standart olanlardan daha performanslı bir ateşlemesi var, ayrıca kurum vs den kolay kolay etkilenmeme özelliğine sahip. bence herzaman yüksek devirli motorlarda kullanılır deselerde iridyum buji alıp takmakta fayda var..
    Bir Afrika Atasözü; Sular yükselince, balıklar karıncaları yer.Sular çekilince de karıncalar balıkları yer .Kimse bugünkü üstünlügüne ve gücüne güvenmemelidir. Çünkü kimin kimi yiyecegine “suyun akışı" karar verir. - Drift Religion

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    cbf 150:::::08
    güzel bilgiler varr, kaçaymış bu yeni Iridium IX buji
    [COLOR="Red"][I]meğer gurbet dediğin mapuslukmuş güneşli avlularda yaşanırmış,öylesine,dönüşümde ne bulurum bilemem bildiğim döneceğim,,verilmiş sözüm edilmiş yeminim,,elbet birgün döneceğimm,,[I][/I][/I][/COLOR]

GKN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R1
    ii bişey yani
    aYe görmesin
    GKN MOTORS

Motosikleti
    Honda CBR 125
    Asil metal ne demek? Hiç duymamıştım.
    Size yapılmasını istemediğiniz şeyi başkalarına yapın...çok zevkli oluyor :P

GeCe__ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    K3 GSX R 600 YELLOW/BLACK
    ngk ırıdyum bujı 30 ytl ama yenı cıkmadı vardı zaten ne zamandan berı.

tamda sözün üstüne gelmış ben bugun buz motordan aldım

Motosikleti
    R1
    Alıntı GeCe__ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ngk ırıdyum bujı 30 ytl ama yenı cıkmadı vardı zaten ne zamandan berı.

tamda sözün üstüne gelmış ben bugun buz motordan aldım
    zelasun içinmi aldın ?
    GKN MOTORS

Motosikleti
    hee beğenemedınmı ?

öncekı motorumada almıştım choper böle seylerın ıyısı her zaman guzeldır

Motosikleti
    R1
    yok beyenememe meseledi deilde
    hava soğutmalı diye biliyorum ben onları
    bildiğim kadarıyla iridyum bujide daha yüksek ateşleme yaptığı için daha çok ısıtıyor makinayı, bi sıkıntı olmasın diye şeyeettim..

http://www.ngk.com.tr/Yenilikcilik_v...ji.1873.0.html
    şu adreste resimlerle de gösterilmiş, dediğim gibi yüksek ateşleme yüksek ısı getirecektir.. kışın çok üzmez ama yazın üzebilir..
    haca soğutmalıysa tabi
    GKN MOTORS

Motosikleti
    ırıdyum bujı esıttır performans bujısı ıcın en çok uretılmıstır yanı yuksek devırlı motorlar ıcın oda oluyorkı racıng ler tabı kendımı tam anlamıyla race den saymıyorum öle bı plemıgım yok ama sonucta gayet sağlıklı kendı motorum ıcın zaten zararlı olsa almam arastırmasını yapıyorum artı choper da bıle almıstım gayette guzeldı

daha yuksek atesleme yaptıgı ıcın bızım motoru patlatıcak halı yok

kanımca en cok soğuk havalarda ve yuksek devırlerde yararıın göruruz bırde en az 1 sene gıder normal kosullarda

bu arada evet acık hava soğutmalı motorum

istburak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    ABİbenim motoroda olurmu cbr125r eğr olursa nerden temin edbilirim

Motosikleti
    olmazmı bızım ark ın cbr 125 ınde ırıdyum var zaten o motorun sıbopları ıle oynanmıs bu arada o yuzden o kadar hız yapabılıyor

donuste köprü yolunda bıraz gazlıyalım dedık ben 145 ark 170 görmus fakat onun km telı kopmus o hızda zuahah bak zealsun sağlam cıktı

burakcım bujının kodu DPR8EIX-9 ngk ırıdyum bujı kutusu mavılımsı bısey ustunde ırıdyum yazıyor zaten örnek olarak buz motorda var kabatasta yerı var ınt. bul telını al sor yeterlımı ?

istburak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    sğol abisi iyi oldu bakıma gitcem zaten bunu taktırırım

Motosikleti
    Hyosung gv650
    Orijinal bujinin değiştirilmesi halinde, ateşleme sürati de değişeceğinden, avans ayarı yapmak gerekir. Sadece bujiyi değiştirerek sonuç elde etmek tesadüfidir hatta performans kötüleşebilir.
    Motorunuzu trafikte bir taşıt gibi kullanın ki, diğerleri de size taşıt gibi davransınlar.

ozrace - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    = Kawasaki KLE 500
    scooter ada takılırmı acaba
    ASİYİZ BİZ MOTORCUYUZ....

mhrrmkpnr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı ozrace adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    scooter ada takılırmı acaba
    bununla ilgili bikaç başlık daha vardı ve cok fazla ısı ve guc elde ettigi için tek silindir ve ufak ccli motorla için tehlikeli oldugunu okumustum helede bzimki gibi çin malı motorların omrunu alık almaz derecede kısaltabilecek bişey yani bu yuksek ccli makinelere gore bsy sulanmayın ole
    true love..

Drift Religion

Forumdan Uzaklaştırıldı
    iridyum daha uzun ömürlü olucaksa hemen değiştirtebilirim Abi bıktım insan 6 ayda buji bitirir mi bitio işte

ARBETUS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '93 Kawasaki EN 500 Vulcan
    Benim motorumda var cr7hix tanesi 25 liraya almıştım. Memnunum.
    '04 Yamaha Nuovo - '56 BMW R25 - '06 Mondial 250 MCT - '94 BMW F650 - '99 Kawasaki ER 5 - '06 Bisan Roadstar 250 - '97 Kawasaki VN800 - '08 Suzuki VL 800 Intruder - '04 Suzuki VL 800 Voluisa - '01 Honda XL 650 V Transalp -'00 BMW F 650 GS

denizcimuzaffer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Beat ve denizciforesight :))
    Birkaç da ben ekleyeyim

İridyum metali yüksek ısılarda dahi mukavemet özelliklerini çok değiştirmez. Bujuilerde kullanılmasının esas sebebi de budur. Yüksek devir ve güçlerde dolayısı ile yüksek sıcaklıktaki yanma odasında ateşlemenin değişmeden devam etmesinde çok önemli katkılar sağlar. İridyum Bujiler extra güç üretmekten ziyade motorun olması gereken performansını her güç üretimi pozisyonu için ideal değerlerde tutar. Yani motorum patlayacakmı acaba gibi kaygılar gereksizdir Çok sert bir metal olduğundan korozyona dayanıklıdır, yani uzun ömürlüdür, şöyleki, kullanmakta olduğumuz bujiler zamanla kötüleşir ve giderek performans düşer, iridyumlu ise çok daha uzun bir kullanma süresinde bile aynı durumda kalabilir.

Şimdi eklemek istediğim bir nokta daha; Kış geldi havlar soğudu, yol şartları kötüleşt ve trafik hızımız düştü, yani düşük güçlerde kullanmaya başladık motorlarımızı. Bu durumda iridyumlu takar isek çok bir faydasını göremeyebiliriz ya da anlayamayabiliriz. Yine de arkadaşım kullanıyor ve ''İlk çalıştırmada faydasını gördüm, normal buji varken motor zor start alıyordu, şimdi kibrit gibi'2 dedi. Ben de en kısa zamanda değiştirip denemeyi düşünüyorum. Sonuçları yazarız
    Poturdak

intercom - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki 750 LTD (avartardaki)
    Kesinlikle tavsiye edebilirim İRİDİUM bujiyi,
    eski nesle nazaran en az iki kat daha ömürlü olmasının yanı sıra diyerlerinden de iki kat hılzla ateşleme yapar, bu özelliği motorun yanmamış benzin atmasını, patlamanın daha düzgün (ortalamalı) olmasını sağladığından motor benzini daha tasaruflu harcar.
    Ben aynı gün hem İridium bu hemde K&N flire taktırp motorun emisyon ayarlarını da yaptırdım. sonuc: sanki başka bir motor ve 100 km de 6,5 litreden 5,5 düşen benzin sarfiyatı.
    all you need is love

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Motosikleti
    KV 250 AGUİLİA
    Alıntı GeCe__ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ... bujının kodu DPR8EIX-9 ngk ırıdyum bujı kutusu mavılımsı bısey ustunde ırıdyum yazıyor zaten örnek olarak buz motorda var kabatasta yerı var ınt. bul telını al sor yeterlımı ?
    Bana yeterli değil! Ben biraz beceriksizim de internette arama hususunda! Rica etsem yardımcı olur musunuz: Kabataş'taki bu yerin adresini ve telefonunu öğrenmek istiyorum. Anında irtibat kurup, motoruma uygun olanı varsa gidip alacam şu bujiden ve hemen motoruma takıp, onu mutlu edecem!

Bazı arkadaşlar, hava soğutmalı ve küçük hacimli motorlara iyi gelmez, çok ısıtır falan diye saçmalamışlar... Sanırım bu arkadaşlar bujinin görevinin ne olduğundan habersizler! Motoru ısıtan buji değil, motorun yanma odasında oluşan patlamanın yarattığı alev basıncıdır. İlk etapta, yanma ne kadar rahat ve iyi olursa motorun ısınması da o oranda fazla olur gibi düşünebilirsiniz. Ama aslında öyle değildir; YETERSİZ ATEŞLEME İLE ZORLANAN MOTOR DAHA FAZLA ISINIR!
    ÖNEMLİ OLAN ZAMANA BIRAKMAK DEĞİL; ZAMANLA BIRAKMAMAK !!!

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler