Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

ybrciler lütfen yardım

Motovento
    REKLAM ALANI
    lokmanhekim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR 125 CİTY (2009)
    arkadaşlar benim ybr çok yakıyo acaba asya motorun titan tipine benzeyen motorunun karbüratörünü taksam yakıt düşermi çünkü o motorda 125 lik ybr den çok daha az yakıyo ve ybr yi rahatlıkla solluyo ben 110 la giderken o beni geçebiliyo hiç denedinizmi ybr 1 lt benzinle ne kadar gider

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Gültekin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650FB
    kısaca; hava filtresi, karbüratör ayarları ve buji ile sorun olmalı motorunda.
    bunları değiştirir ve ayarlatırsan, 100 km'de 2,4-2,7 arasında benzin yakarsın.
    (tabi motorun km.'si, rektifiye görüp görmediği de önemli)

başka bir motordan karbüratör söküp takmak bana mantıklı gelmiyor.
    Ülkemde hiçbir iyilik cezasız kalmaz.

Motosikleti
    suan yok malesef
    yeni ybr sahibiysen buna alısman gerekcek biraz daha fazla yakıyo ama gultekınınde dedigi gibi 100 kmde 2.4 lt kadar bişey yakar fazla yakıyorsa ayarlarında bi sorun olabilir bi ayarlarına baktır ybr nin son hızının düsük olma sebeblerinden biride arka dişlisinin büyük olması seri kalksada son hızı düsük oluyor
    özgürlügüm benligim motosikletim beni dizginliyen herseyden nefret edenim

ucanteneke5 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Super Tenere xt1200z. Actros 1841 megaspais.
    ybr yakar sıkma canını alışırsın.
    ybr nin en güzel yanı vibrasyon olmamasıdır ama benzin konusunda bende çok uğraştım ama düşüremedim.
    80km.yi geçmessen 2.5lt.yakar ama senin dediğin gibi 110 falan gidersen bu deer yüzde4.0litreye çıkar.
    Hayat ENDURO yla başlar
    ENDURO yla devam eder
    ENDURO yla biter.

Yeniçeri - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBX 250 Twister
    YBR 100 Km/de 2,4 ile 3.1 arasında benzin tüketir.Bu da normaldir.Ben şahsen bu az yakma işini avcı muhabbetine benzetiyorum.Çoğu sallıyor.

babaçi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Comet
    en sakin kullanımla 6 krş yakıyor.

kullanımla da alakalı biraz
    Ne irfandır veren ahlâka yükseklik nede vicdandır, Fazilet hissi insanlarda, Allah korkusundandır

Motosikleti
    YBR 125 CİTY (2009)
    arkadaşlar defalarca denedim 100 km de 10 liralık yani 3,2 benzin yakıyor hava filtresi siboplar buji hava ayarı hepsine baktırdım hangi ybrliye sorsam 100 km de 3,2 litre çok diyo kafayı yiycem motordan iyice soğudum...diğer ybr ciler 3,2 litreye yani 10 liralık benzinle 135 km gittiğini söylüyolar 80 i geçmesemde 6000 deviri aşmasamda aynı....

bu konuda uzman olan arkadaşlar msn adresi verebilirlermi rica etsem

ucanteneke5 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Super Tenere xt1200z. Actros 1841 megaspais.
    Alıntı lokmanhekim adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar defalarca denedim 100 km de 10 liralık yani 3,2 benzin yakıyor hava filtresi siboplar buji hava ayarı hepsine baktırdım hangi ybrliye sorsam 100 km de 3,2 litre çok diyo kafayı yiycem motordan iyice soğudum...diğer ybr ciler 3,2 litreye yani 10 liralık benzinle 135 km gittiğini söylüyolar 80 i geçmesemde 6000 deviri aşmasamda aynı....

arkadaşım hepsi sallıyo ben son bir yılda beş tane yebere deiştim ve 10ytl.benzinle 90km.fazlasını yapamadım.
    yeniçeri arkadaşımızın dediği gibi bunlar avcı muhabeti yapıyolar biliyosun her şeyin bi bedeli vardır ybr de rahatlığın bedeli olsa gerek ki diyer bol vibrasyonlu125lik.göre biraz fazla yakıyo.
    sen sıkma canını bak keyfine diyerlerini vibrasyondan kaşıntı tutarken sende havanı atarsın
    Hayat ENDURO yla başlar
    ENDURO yla devam eder
    ENDURO yla biter.

firtina110 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    pejo-to-kat-layan
    dostum bende ybr yok(110 cup var) ama 2 litreye 100 km.gidiyorum.Hemde baya bir hızlı kullandığım halde.100'lede gitsem aynı 60'lada gitsem aynı.O motorun değişik bir yanı var demekki çok yakıyor
    itina ile kaza yapılır

teknikhoca - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 150 ZAT
    İyiakşamlar.

Tüketimi etkileyen faktörler içerisinde sadece 6000 devri geçmemek, yada 60-70km hızda sabit gitmek etkili olsada, bu süratlerdeki tarzınız da önemlidir. Sürekli olarak süratinizi korumak amacı ile gaz kolunu açıp kapamak, tüketim değerinizi %10 artıracaktır. Ayrıca lastik hava basıncı, yol eğimi, rüzgar yönü bile çok fazla farkketiren bir durumdur. Diğer bir konu, motorunuz eğer 5. vites yerine 4. vites istediği bir yerde düşük yakıt tüketmek maksadıyla 5. vitesi kullanıyorsanız, gaz kelebeğiniz gereğinden fazla açık kalıp, tüketimi artırıyor olabilir. Tüketimi düşürme amacıyla vitesleri hemen büyültme yoluna gidiyorsanız, düşük devirle gitmek her zaman tüketimi azaltmaz. Tüketim değerleriniz normal gibi. Kendinizi sıkıntıya sokmayın. Birçok kişi, küçük depolarda yeterli hassas ölçüm yapamadıklarından değerlerde 0.5 litre oynama yaşanabiliyor.

Motosikleti
    YBR 125 CİTY (2009)
    arkadaşlar yeni kasa ybr lerde karbüratör üzerindeki elektrik kabloları ne işe yarar bilen varmı 2004 lerde yok 2004 ler yeni kasalara göre yakıtı nasıl fark varmı

babaçi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Comet
    arkadaşlar yeni kasa ybr lerde karbüratör üzerindeki elektrik kabloları ne işe yarar bilen varmı 2004 lerde yok 2004 ler yeni kasalara göre yakıtı nasıl fark varmı
    2005 ve 2006 modellerde karbüratörün yakamadığı benzini tekrar geri depoya gönderen bir sistem var diye biliyorum. yanlışım varsa düzeltin
    Ne irfandır veren ahlâka yükseklik nede vicdandır, Fazilet hissi insanlarda, Allah korkusundandır

Gaziantep İl Temsilcisi AYDEMİR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    O Bir Goldwing 1800 cc Birde Yamaha 250 cc
    Alıntı teknikhoca adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İyiakşamlar.

Tüketimi etkileyen faktörler içerisinde sadece 6000 devri geçmemek, yada 60-70km hızda sabit gitmek etkili olsada, bu süratlerdeki tarzınız da önemlidir. Sürekli olarak süratinizi korumak amacı ile gaz kolunu açıp kapamak, tüketim değerinizi %10 artıracaktır. Ayrıca lastik hava basıncı, yol eğimi, rüzgar yönü bile çok fazla farkketiren bir durumdur. Diğer bir konu, motorunuz eğer 5. vites yerine 4. vites istediği bir yerde düşük yakıt tüketmek maksadıyla 5. vitesi kullanıyorsanız, gaz kelebeğiniz gereğinden fazla açık kalıp, tüketimi artırıyor olabilir. Tüketimi düşürme amacıyla vitesleri hemen büyültme yoluna gidiyorsanız, düşük devirle gitmek her zaman tüketimi azaltmaz. Tüketim değerleriniz normal gibi. Kendinizi sıkıntıya sokmayın. Birçok kişi, küçük depolarda yeterli hassas ölçüm yapamadıklarından değerlerde 0.5 litre oynama yaşanabiliyor.

Teknik hocam gereken acıklamayı yapmiş fazla söze gerek yok
    HAyat bisikLET GİBidİR PEDal ceVİRmeSSEn düşERSİn....
    O BİR SUZUKİ ( YAKIŞIKLI )

muratgergerli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Paşam en anlamlı cevabı "yeniçeri",en anlaşılır kuralıda "teknikhoca" vermiş zaten....

Alıntı Yeniçeri adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    YBR 100 Km/de 2,4 ile 3.1 arasında benzin tüketir.Bu da normaldir.Ben şahsen bu az yakma işini avcı muhabbetine benzetiyorum.Çoğu sallıyor.
    İmza mı; yok anam taklit ediliyor... Parmak basıyorum artık..
    ŞEYTAN TÜYÜNÜ BENDE UNUTMUŞ.

ExTReMa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı babaçi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    2005 ve 2006 modellerde karbüratörün yakamadığı benzini tekrar geri depoya gönderen bir sistem var diye biliyorum. yanlışım varsa düzeltin
    karbüratör benzin yakmaz arkadaşım otomatik jigledir sanırım bahsettiğiniz şey..
    Motorun erken çalışmasını sağlar..
    вιкє мє αρяιℓια 'яѕ 250'
    tuem

nitrious81 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Octavia
    Valla şaşırmış durumdayım ben YBR leri ekonomik motorlar diye bilirdim ama cokta ekonomil değilmiş sanırsam.Valla arkadaslar gereken seyleri soylemişler.Bu arada lokmanhekim hemşeriymişiz
    Biri şu Düzcedeki kasksız ehliyetsiz üstüne üstlük Abart egzozları ile kafa ...... bir dur desin !!!

Motosikleti
    YBR 125 CİTY (2009)
    Alıntı nitrious81 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Valla şaşırmış durumdayım ben YBR leri ekonomik motorlar diye bilirdim ama cokta ekonomil değilmiş sanırsam.Valla arkadaslar gereken seyleri soylemişler.Bu arada lokmanhekim hemşeriymişiz
    kardeş msn ni verirsen tanışabiliriz bu yakıt işi beni iyice sıktı bende ybr leri ekonomik bilirdim ama kullananlar sallıyomuş demekki

Gültekin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650FB
    sallama muhabbeti hiç hoş olmamış.
    benim ybr'm 100 km.'de 2,4- 2,7 lt. arası değişiyor.

inanmayan buyursun, ölçüm yapalım.
    Ülkemde hiçbir iyilik cezasız kalmaz.

345 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbr 600f,hyosung gt250r
    neeeeaaaaaa 3,1 mi 125 cc 10 hp lik bi makine 3 lt civarı yakıt tüketimi bence çok bendede ybr vardı bi kaç sene önce bu kadar yakmıyordu.Hatta şu anda işyerinde çalışan bi arkadaşta da var 2007 bir depoyla 400 km yi geçtiğini biliyorum ağırlık olarak şehir içi kullanımlı.Bilmiyorum ama ayarlarda bi sorun var galiba yada kullanım biçiminde

Motosikleti
    YBR 125 CİTY (2009)
    arkadaşlar 1lt ile 34 km gidiyor ne yaptımsa başka gitmiyo yani 100 km de 3 litre buda bana çok geliyo ayarlarına her şeyini baktırdım sertte kullanmam ama nafile benim sıkıntım bu

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)