Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Performans eksoz

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    lifan 100 a(satılık)
    arkadaşlar motorda performans eksoz kullanmak ömrünü azaltırmı

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Kendini SS Zanneden Pisihled
    motor ömrünü dersen bu senin psikolojine bağlı. eğer egsoz var diye sürekli yüksek devirlerde kullanırsan tabiki kısaltacaktır. artı sanayi yapımı bilinçsiz bir egsoz uygulamasıda yakıt tüketimini artıracaktır.
    [B][I][U][COLOR="Blue"]Türkiye Cumhuriyeti şeyhler, dervişler, müritler ve meczuplar memleketi olamaz…" [/COLOR][/U][/I][/B]
    [B][U][COLOR="Red"]MUSTAFA KEMAL ATATÜRK[/COLOR][/U][/B]

Motosikleti
    Artık Yok
    acaba performans ve yakıt tüketimini nasıl etkiler ?

Motosikleti
    Şimdi bu iş öyle pis işki... hesabı kitabı iyi yapılırsa normalde yakıtı az bir miktar düşürür ve çekişte artısı olur ama bizim sanayimizde hesap kitap hak getire ustalarımız egsoza boru gözüyle baktığından türkiyede yapılan sistemlerde yakıt artar alt devirlerde çekiş ölür...
    [B][I][U][COLOR="Blue"]Türkiye Cumhuriyeti şeyhler, dervişler, müritler ve meczuplar memleketi olamaz…" [/COLOR][/U][/I][/B]

kayku - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hiç belli olmuyo :D
    şimdi motora takılan egsozst kesinlikle sürüyü gaza götürür normalde örneğin 6.000 de vites atarsan performans ekzost ile 10.000 de vites atarsın o yüzden yakıtında artar yüksek devirden bir çokşey zarar görür orjinal almanı tavsiye ederim gidip araba eksozunu takma sakın günümüzde öle motorcular var :S
    [url] www.myspace.com/kayku34 [url]
    [url] www.herkesdinlesin.com/kayku34 [url]

ennginn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Süper Yamaha K12
    Egzoz takıldıktan sonra dyonametrede ayarlarını yaptırmanız lazım
    AYNI DİLİ KONUŞANLAR DEĞİL, AYNI DUYGUYU PAYLAŞANLAR ANLAŞABİLİR

Motosikleti
    Alıntı kayku adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    şimdi motora takılan egsozst kesinlikle sürüyü gaza götürür normalde örneğin 6.000 de vites atarsan performans ekzost ile 10.000 de vites atarsın o yüzden yakıtında artar yüksek devirden bir çokşey zarar görür orjinal almanı tavsiye ederim gidip araba eksozunu takma sakın günümüzde öle motorcular var :S
    laf banamı şimdi? bende albeadan çıkan çift çıkış oval westar egsozu takacaktım

şaka bi yana kullanış tarzının etkilenmeside artırır ancak diğer bir nedende geri tepkime dediğimiz olaydan oluyor...

nitrious81 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Octavia
    Valla arkadaslara katılıyorum vıteslı motorlarda daha güzel ses cıktıgı ıcın yuksek devırlerde kullanma arzusu yuzunden gene kullanıcı yuzunden zarar verebılır.

Ama scooter lara gelırsek ornegın bende hıcbır zararını gormedım ayrıca sesıde cok guzel oldu ve Aldıgım yerdekı adamıında dedıgı gıbı yakıtım dustu.Evet düştü

Şöyleki orji Egzoz ile 5,2 lıtre ıle 185 km gıderken aynı mıktarda benzınle 204km gıdıyorum ve gayetde memnunum.

Biri şu Düzcedeki kasksız ehliyetsiz üstüne üstlük Abart egzozları ile kafa ...... bir dur desin !!!

Motosikleti
    usta kaça aldın susturucuyu?

muratgergerli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Paşam performans demek zaten "daha çok güç ve daha çok verim " manasına gelmezmi?..
    Güç ve verim= fazla enerji...(gıda-- yakıt)..
    Yanlış ise uyara bilirsiniz arkadaşlar..
    İmza mı; yok anam taklit ediliyor... Parmak basıyorum artık..
    ŞEYTAN TÜYÜNÜ BENDE UNUTMUŞ.

Motosikleti
    Octavia
    Alıntı başkentin_asi_pilotu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    usta kaça aldın susturucuyu?
    Bana sordun sanırsan abi abi bundan 7-8 ay once fazlada olabılır 150 ytl peşine almıstım ama KDV eksızdı anladın.Faturasız aldım.Cıdden cok memnunum motorun serılıgı ses goruntusu cok guzel oldu.

Alıntı muratgergerli adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Paşam performans demek zaten "daha çok güç ve daha çok verim " manasına gelmezmi?..
    Abi şöyle bı durum var orjinal egzozu cok dandık bunların resmen teneke bu egzoz cok daha ıyı ve karburator ayarlarıda yapıldı.Ve yakıt dustu.
    Biri şu Düzcedeki kasksız ehliyetsiz üstüne üstlük Abart egzozları ile kafa ...... bir dur desin !!!

Motosikleti
    abi illaki öyle ama bazı sistemler hariç.. kabaca anlatırsam şimdi motorlu bir vasıta üreten firma için belirli kriterler vardır olmazsa olmaz bunların ir kaçı;

- az yakıt tüketimi
    -Yüksek motor gücü
    -konfor
    -SESSİZLİK........VS

Diye gider bu liste abi. sessizlik ise iki durum için zorunlu. birincisi kullanıcının rahat edebilmesi için diğeri ise polissin daha iyi bilirsin gürültü kirliği için bulunan yasalar için. ha bu sebeple egsoz sisteminde bir miktar güç düşüşü olur ama sen egsozunu düzgünce açarsan aynı yakıtla daha fazla güç elde edersin... tabi meslektaşlarına yakalanmadan abi

Paşam dediğin gürültü olayına aynen katılıyorum.. İnan bazen ben ki motosiklet egsoz sesi ninni gibi gelen biri olarak sinir damarlarım kabarıp patlayacak hale geliyor.. Bunu sizlerde yaşamış " ulan şu adama bi yetişsenm o egsozu...." dediğiniz olmuştur yani..
    Şimdi motorda performan egsoz dediğimiz, bu işin ehli olan kişi veya firmalar tarafından yapılmalı.. Her içi boşaltılmış veya bazı bilinçsiz uygulamalar yapılmış egsozlar makinaya performans değil deformans verir..
    Benim bildiğim, egsozun içerisinde belli aralık ve hacimlerde ses odaları (perdeler) vardır..
    Bu da kaliteli makinalar için söylüyorum ki anlaşılsın; o makinanın fabrika çıkışındaki performansıyla bağdaştırılıp öyle teknik uzmanlarca takılmıştır..
    Bu egsozu çıkarıp yerine performans egsoz takılacaksa bu işlem sadece bu egsozla kalmamalı, o makinanın diğer uygulamalardan da geçerek egsoza uyum sağlanmalı..DİYE DÜŞÜNÜYORUM...Doğru mu.....

Motosikleti
    Paşam dediğin gürültü olayına aynen katılıyorum.. İnan bazen ben ki motosiklet egsoz sesi ninni gibi gelen biri olarak sinir damarlarım kabarıp patlayacak hale geliyor.. Bunu sizlerde yaşamış " ulan şu adama bi yetişsenm o egsozu...." dediğiniz olmuştur yani..
    Şimdi motorda performan egsoz dediğimiz, bu işin ehli olan kişi veya firmalar tarafından yapılmalı.. Her içi boşaltılmış veya bazı bilinçsiz uygulamalar yapılmış egsozlar makinaya performans değil deformans verir..
    Benim bildiğim, egsozun içerisinde belli aralık ve hacimlerde ses odaları (perdeler) vardır..
    Bu da kaliteli makinalar için söylüyorum ki anlaşılsın; o makinanın fabrika çıkışındaki performansıyla bağdaştırılıp öyle teknik uzmanlarca takılmıştır..
    Bu egsozu çıkarıp yerine performans egsoz takılacaksa bu işlem sadece bu egsozla kalmamalı, o makinanın diğer uygulamalardan da geçerek egsoza uyum sağlanmalı..DİYE DÜŞÜNÜYORUM...Doğru mu.....
    abi konuşulacak laf bırakmamışsın gerçekten doğru ancak modifiye işimizde malesef her işimiz gibi yarım. inan iki araba yapışım gözümden gitmez şahini yaptık 200 hp ee frenleride güçlendirelim dedim yok baba benim frenle işim olmaz sadece kalkış yapacam dedi vatandaş masraf çıkarma dedi ve kapak oldu geldi.... bu sebeple egsoz sistemimizde öyle oluyor boş boruyu bas devam.. sonra ustaya sor usta basmıyom genede fazla yakıyo bu neden dersin? cevap veremez..

İşte o sebepten ötürü chiptuning diye bi uygulama çıktı piyasaya
    Makinalarda orjin ayarları bilgisayar ortamında ince memed olayı yani..
    Burda benim araba servisindeki usta getirti..Bi ton para güme gitti..
    Gelen " abi egsozu aç- arabayıo alçalt- bir iki yapıştırma-- yap" oldu sana modifiye ve makina performansı... Milleti kandıracak hava atacak ya .. Araba veya motor o an elindeki makinaya bu dediklerimi uygulayınca elaleme "ben makinamı canavar gibi yaptırdım " diyecek.. Bazen yolda karşılaşıyoruz.. Arabam turbodizel bide intercooler taktırdım.. Öteden ufak tefek görünüyor ya bid bazıları biliyor motorcu olduğumu ve memur olduğumu.. Ara gazı veriyor.. Ya karrrrdeşim.. Git işine...Yok.. Ağam egsozu açmış ya, arabayıda yere yapıştırmış ya.... Bazen işte o gaza gelip kapışma tokatını yedi mi yerden kalkamıyor.. Hani araba da yere yapışık ya.. Farkı yinince oda arabaya yapışıp kalıyor.. Sonra da " ya abi nasıl beni geçer bu " dedi mi.. En sevdiğim ve zevk damarlarımın kabardığı an işte O AN......Ben gençleri seviyorum ya... Ama beyefendi olanlarını...Gülmeyi de bilmek lazım ağlamayı da.. YANLIŞ MI PAŞAM..

Motosikleti
    İşte o sebepten ötürü chiptuning diye bi uygulama çıktı piyasaya
    Makinalarda orjin ayarları bilgisayar ortamında ince memed olayı yani..
    Burda benim araba servisindeki usta getirti..Bi ton para güme gitti..
    Gelen " abi egsozu aç- arabayıo alçalt- bir iki yapıştırma-- yap" oldu sana modifiye ve makina performansı... Milleti kandıracak hava atacak ya .. Araba veya motor o an elindeki makinaya bu dediklerimi uygulayınca elaleme "ben makinamı canavar gibi yaptırdım " diyecek.. Bazen yolda karşılaşıyoruz.. Arabam turbodizel bide intercooler taktırdım.. Öteden ufak tefek görünüyor ya bid bazıları biliyor motorcu olduğumu ve memur olduğumu.. Ara gazı veriyor.. Ya karrrrdeşim.. Git işine...Yok.. Ağam egsozu açmış ya, arabayıda yere yapıştırmış ya.... Bazen işte o gaza gelip kapışma tokatını yedi mi yerden kalkamıyor.. Hani araba da yere yapışık ya.. Farkı yinince oda arabaya yapışıp kalıyor.. Sonra da " ya abi nasıl beni geçer bu " dedi mi.. En sevdiğim ve zevk damarlarımın kabardığı an işte O AN......Ben gençleri seviyorum ya... Ama beyefendi olanlarını...Gülmeyi de bilmek lazım ağlamayı da.. YANLIŞ MI PAŞAM..
    valla abi çok haklısın senin yazdığın konular cidden çok güzel olumlu fakat diyorum ya insanımız heleki yaşıtım gençlerimiz baya bi yozlaşmışlar... ne yaparsınki... mesela biizm sınıfta 50 yaş üstü çok abimiz var öğrenci bazen görüyorumda haksız olarak adamlara bağırıp çağırıp üstlerine yürüyorlar... saygı eskide kalmış be abi... anlatılıyo ama şu an inan yok yada benim çevremdekilerde saygı yok.... senin bile yanına gelip artislik yapmaları ne biliyim bana ters... altımda çok 400-500 hp lik dört tekerle bende kapıştım yalan yok ama bunu hava amaçlı yapmadım...

Motosikleti
    Octavia
    Bu ses olayına katılıyorum bazen o 46 lar gecıyor egzoz falan yok aynı sekılde dusunuyorum Bu arada bu ses olayı benım egzozumda dusundugunuz gıbı degıl yanı egzozun içi bomboş değil içinde bir katman daha var delıklı bı sekılde ses kesınlıkle dusundugunuz gıbı cıkmıyor 2.si benı o KIRO larla karıstırmadıgınız dusunuyorum benım eskı orjı egzozu curudu ve koptu sordum o tenekeye 90 dedı bende en azından cromm olsun curumesın sık dursun dıye bunu sectım yoksa kımseye hava cıva ile ısım olmaz.Zaten rahatsız edıcı bısı olsa carsıda hep gezıyorum her yer polıs bırıde Hoppp hemserım bune derdı.

Alıntı başkentin_asi_pilotu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    valla abi çok haklısın senin yazdığın konular cidden çok güzel olumlu fakat diyorum ya insanımız heleki yaşıtım gençlerimiz baya bi yozlaşmışlar... ne yaparsınki... mesela biizm sınıfta 50 yaş üstü çok abimiz var öğrenci bazen görüyorumda haksız olarak adamlara bağırıp çağırıp üstlerine yürüyorlar... saygı eskide kalmış be abi... anlatılıyo ama şu an inan yok yada benim çevremdekilerde saygı yok.... senin bile yanına gelip artislik yapmaları ne biliyim bana ters... altımda çok 400-500 hp lik dört tekerle bende kapıştım yalan yok ama bunu hava amaçlı yapmadım...
    Estağfurullah Paşam benim.. Maksat mizah olsun diye bunları yazdım.. Ben şimdi kalkıp burda onca bu sitede arkadaş var.. Yanlış ve ahlaki değeri olmayan laflarla tartışma ve gereksiz ortam yaratsamki bu benim ve siz değer verdiğim cidolarımın (AĞAM demekir) karakterine uymayan şeyler.. Bakın bundan birkaç gün önce sitede olan çirkin bi tarışmada olaydan birgün önce kardeşimizi uyardım...Tamam abi dedi.. Sonra sataşmalar devam edildi. Gençlik ateşine yenik düştü.. Bu siteye benim oğlum Emrah ve Yunus da bazen izleyici olarak giriyor..
    Herşeyden önce ben bu yavrularımın sitede yazdığım mesajlarımı okuyacağını düşünerek eğitici mesaj yazmam gerektiğini düşünürüm hep.. Bir babanın evlatları arasında gülünç ve değer anlamında sıfır olmasını hiç istemem ..
    Alıntı nitrious81 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu ses olayına katılıyorum bazen o 46 lar gecıyor egzoz falan yok aynı sekılde dusunuyorum Bu arada bu ses olayı benım egzozumda dusundugunuz gıbı degıl yanı egzozun içi bomboş değil içinde bir katman daha var delıklı bı sekılde ses kesınlıkle dusundugunuz gıbı cıkmıyor 2.si benı o KIRO larla karıstırmadıgınız dusunuyorum benım eskı orjı egzozu curudu ve koptu sordum o tenekeye 90 dedı bende en azından cromm olsun curumesın sık dursun dıye bunu sectım yoksa kımseye hava cıva ile ısım olmaz.Zaten rahatsız edıcı bısı olsa carsıda hep gezıyorum her yer polıs bırıde Hoppp hemserım bune derdı.
    Paşam bu ve daha önce yazdığım mesajlarımda ne seni nede başka bir arkadaşımı alaya veya hitaben yazı yazmadım. Üstüne hemen alma paşam benim. Amacım doğru bilgiyi verebilmekti. Yoksa benim haddime mi kıymetli gençlerime laf atıp strese sokmak.. Seni sevdiğimi bilmen gerek yaw babocan...

Motosikleti
    Octavia
    Yok abı estfrllah soyledıklerınızde haklısınız cok bılıncsızce bu ısı sırf faca hava olsun dıye yapan ınsanlar var onlara soyledıklernızde haklısınız ve katılıyorum da bende o tur ınsanlarda hoslanmadıgım ıcın kımsenın benı ogle anlamasını ıstemem onun ıcın soyledım.Yoksa alınma falan degıl sadece olmadıgım gıbı anlasılmaktan cekındım sadece ogle bı ınsan deıglım ondan.Yoksa sız buyuklerımızın dedıklerını tecrubelerını dusuncelerını dınlemek bızım ıcın onur.Sız kusura bakmayın.

Eyvallah paşam... Diline ve yüreğine sağlık..Rabb'ım seni sevdiklerine bağışlasın..

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)