Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Performans eksoz

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Kendini SS Zanneden Pisihled
    haklısın be abi... yerden göğe kadar.......
    [B][I][U][COLOR="Blue"]Türkiye Cumhuriyeti şeyhler, dervişler, müritler ve meczuplar memleketi olamaz…" [/COLOR][/U][/I][/B]
    [B][U][COLOR="Red"]MUSTAFA KEMAL ATATÜRK[/COLOR][/U][/B]

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    marwel114 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bmw G650 Xmoto
    --------performans eksoz takarsan motoru daha yüksek devirlerde kullanırsın
    o zaman da hem yakıt tüketimi artar hem de motorun ömrü azalır---------

Yukarıdaki gibi düşünen arkadaşlar, ben böyle düşünmüyorum.

Performans eksozu takanlar, genelde motorunun orjinal eksozunun çıkardığı sesle tatmin olmayanlardır.
    Bir performans eksozuyla daha iyi bir ses elde edeceğini düşünenlerin bunu tercih ettiğini düşünüyorum.

Hem orjinal eksozdan ses çıksın diye daha yüksek devirlere çıkarken
    performans eksozlarından daha düşük devirlerde istenilen ses elde edilebilir bence.

yanlışım varsa düzeltin
    Karşılaştığım herkes en az bir konuda benden daha yetenekli, öyle ki her insandan öğreneceğim bir şey var.

Motosikleti
    Alıntı marwel114 adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Performans eksozu takanlar, genelde motorunun orjinal eksozunun çıkardığı sesle tatmin olmayanlardır.
    Bir performans eksozuyla daha iyi bir ses elde edeceğini düşünenlerin bunu tercih ettiğini düşünüyorum.

performans eksozlarından daha düşük devirlerde istenilen ses elde edilebilir bence.

yanlışım varsa düzeltin
    tam tersi... zaten adam o sesi duymak için takıyo. orjinalde nasılsa duyduğu yok basmıyo ama açılınca basıyoda basıyo aragazı falanda derken iş çığrından çıkıyo..
    [B][I][U][COLOR="Blue"]Türkiye Cumhuriyeti şeyhler, dervişler, müritler ve meczuplar memleketi olamaz…" [/COLOR][/U][/I][/B]

muratgergerli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Babocan bu linke bi bakın..
    Adamlar senelerce bize pazarlamada hiç bir sıkıntıları olmayan bi arabayı Bu Genç kuşağın modifiye ve teknoloji aşkından dolayı artık bizlere satamadığı ve üretimi bitti dediği modeli, 2008 model ŞAHİN 1.6 docc diye kimlere satıyor.. Yazık oranın halkına..
    .
    http://www.holland-car.com/docc.html

Alin Sİze Ses Getİrecek Bİ Topİc Konusu..

Alıntı marwel114 adlı üyeden alıntı Mesajı göster

yanlışım varsa düzeltin
    İşte paşam sorunda tam burda zaten.. Adı üstünde PERFORMANS .. Yani sadece olay ses değil yani.. Ama ne hikmetse bizde bu böyle algılanmış.. Adam ses için ve performans adına egsozla cebeleşip duruyor. Sonrada "benim makina niye gitmiyor, niye verim alamıyorum diye saldırı moduna geçiyor..
    İmza mı; yok anam taklit ediliyor... Parmak basıyorum artık..
    ŞEYTAN TÜYÜNÜ BENDE UNUTMUŞ.

Motosikleti
    Abi şahinlerden yenimi haberin oldu? 2007 başına kadar türkiyede üretildi hatta bi tane 2006 kullanma şansım olmuştu bunlar bizimkilerden bbiraz farklı abi. bazılarıda tofaş amblemi yerine şahin kafası var ön camda export yazıyo geri kalan aynı araba.. şu an dada kalıpları ütopyaya gönderdiler orada üretilecek..

Demek istediğim artık gençlik uyandı be paşam.. Kime satacaklar bu modelleri ki..
    Millet yeniyo artık bu yemleri.10-15 bin ytl'ye ne arabalar var şimdi modifiye olmak için yanıp tutuşan.. Sen olsan bu fiyata bunu mu yoksa Honda civic mi alırdın..

Motosikleti
    Alıntı muratgergerli adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Demek istediğim artık gençlik uyandı be paşam.. Kime satacaklar bu modelleri ki..
    Millet yeniyo artık bu yemleri.10-15 bin ytl'ye ne arabalar var şimdi modifiye olmak için yanıp tutuşan.. Sen olsan bu fiyata bunu mu yoksa Honda civic mi alırdın..
    abi beni ayrı tut biliyosun benim uzmanlığım tofaş fiat ben bunu alırım şaka bi yana abi halen 11.000 e doğan satılıyo.. ben bu arabaya o parayı verenin diyecm ama millette haklı haklı be bi bi yerde parça ucuz usta çok diye tutuyo yoksa binilecek bi araba değil.

Paşam işte parça ucuz ama sağlamlık... Valla bende bi doğan vardı.. Benzinci ve lpgciyle ahbap olmuştum yaw.. Haaa bi de usta olayı tabiki fark ediyor.. Uzmanlık herişte insana artı getirir.. Ama şimdi şöyle düşün. Porche eğitimi almış ve uzmanı olsan 2 araba gelse.. Biri şahin biri Porshe... İstekleri aynı olacak ama kazanım farklı. Burda ki kazanımdan kastım . Gelen kişinin isteklerinin karşılanması.. Yani arabasında yaptığın işlerden sonra ki memnuniyeti... Müşteri memnuniyeti...

Motosikleti
    Alıntı muratgergerli adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Paşam işte parça ucuz ama sağlamlık... Valla bende bi doğan vardı.. Benzinci ve lpgciyle ahbap olmuştum yaw.. Haaa bi de usta olayı tabiki fark ediyor.. Uzmanlık herişte insana artı getirir.. Ama şimdi şöyle düşün. Porche eğitimi almış ve uzmanı olsan 2 araba gelse.. Biri şahin biri Porshe... İstekleri aynı olacak ama kazanım farklı. Burda ki kazanımdan kastım . Gelen kişinin isteklerinin karşılanması.. Yani arabasında yaptığın işlerden sonra ki memnuniyeti... Müşteri memnuniyeti...
    abi diyorum yaa bu arbalar oradan kazanıyor. ama bana yinede sorsan tofaş fiat ı tavsiye etmem ama kendimde başka arabaya binmem. bu marka bende hastalık oldu be abi. eşşeğin üstüne fiat amblemi koy binerim ama tekrar diyorum cidden alınacak arabalar değil...

nitrious81 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Octavia
    Abı bız sımdı youtubedan ızlıyoruz arkdaslarla su gelen Cın arabaların carpısma testlerınız tam bır felaket saglamlık sası direk namıma hıc bısı yok ama arabada ABS den klımaya EBD ye her sey var yanı teknolojık acıdan fena degıl.Herkez dıyo bunu alanın aklı yok bende dedımkı bu ulkede yıllardır Sahıne kartala Brodwaye bınıldıyse satılıyorsa bu arabayada bınırıler kardesm sımdı SAhını carpısma testıne soksan ne sonuc alırsın tabıkı felaket o zaman CInlıde alınırı
    Biri şu Düzcedeki kasksız ehliyetsiz üstüne üstlük Abart egzozları ile kafa ...... bir dur desin !!!

Motosikleti
    as t1
    çin arabaları bir gesin bak peynir ekmek gibi gider arkadaşın dediği doğru millet bunca yıl şahine toroslara binmiş insanlar
    Akıllı insanlar yeni fikirleri tartışırlar. Normal insanlar sonuçları tartışırlar. Küçük insanlarsa başka insanları tartışırlar. :bounce:

Motosikleti
    Haklısınız arkadaşlar. insanımızın gözünü boya yeterli... pazarda bi 206 satmıştım tabi işi bildiğimizden ne var ne yok detaylı yazdım . yani araçta 6 hava yastığı var yazacağıma bunu tuttum (sürücü hava yastığı, yolcu hava yastığı, perde hava yastığı) vs vs diye ne var ne yok uzattım ve her gelen özellikleri okuyo lan araba iyiymiş be dedi ve sonunda artık saf denir buna geldi aldı uçaktan düşme arabayı.... sattığım iki üç arabayada öyle yaptım

burdan demek istediğim insanımız özellik hastası. alışmış kuş sersisine bi arabada iki hava yastığı abs klima asr yi duyunca ooo araba muhteşem diyor.. ama bilmiyorki artık onlar avrupada hayat standardı o şekilde olmayan arabalar satılmıyor.. şimdi düşünün bizim elimizde çok büyük bir teknolojik makna var bilgisayar. giripi tüm araçların çarpışma testlerine varana kadar görebiliyoruz ya sokaktaki bilgisayar kullanmayı bilmeyen adam ne yappsın? bilmezki bu arabaların bu kadarr dandik olduğunu.....

EEE ÜLKEMİZDE CÜZDAN CANDAN ÖNEMLİ.........

demirgursel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    arkadaşlar acaba diyorum motorumuza çevremizi rahatsız etmeyecek şekilde binsek daha güzel olmazmı,toplumsal duyarlılık olarak.performans eksozu dediklerimiz kesinlikle yüksek ses veriyor,ve zaten o sesi duymak için basılıyor gaza....
    sıkıysa yakala HAYALBUYSA

Motosikleti
    Alıntı demirgursel adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar acaba diyorum motorumuza çevremizi rahatsız etmeyecek şekilde binsek daha güzel olmazmı,toplumsal duyarlılık olarak.performans eksozu dediklerimiz kesinlikle yüksek ses veriyor,ve zaten o sesi duymak için basılıyor gaza....
    güzel diyosunda şahsen ben dahi çevre konusunda titizken egsoz sesinden taviz veririm. amışsın 600 lük yada 1000 lik bi ss bundada ses olmazsa bi anlamı yokki...

Alıntı başkentin_asi_pilotu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    güzel diyosunda şahsen ben dahi çevre konusunda titizken egsoz sesinden taviz veririm. amışsın 600 lük yada 1000 lik bi ss bundada ses olmazsa bi anlamı yokki...
    baba iyide öyleleri geçiyorki,resmen ses kirliliği,zaten sesi çok kötü bir bağırtı şeklinde,bide basıyorki deme.
    tabi 500 kişi olsa 500 ü birden ......?????vs vs vs.
    ama birde dediğin 600 lük geçsin.öffffffffff zevke bak sanki bi senfoni.daha bir km geriden ayağa kalkarımki o güzelliği daha iyi hissederek sesi dinliyeyim diye.
    bilmiyorum anlatabildim sanırım.hani yakışanı yakışmıyanı var misali

Motosikleti
    baba iyide öyleleri geçiyorki,resmen ses kirliliği,zaten sesi çok kötü bir bağırtı şeklinde,bide basıyorki deme.
    tabi 500 kişi olsa 500 ü birden ......?????vs vs vs.
    ama birde dediğin 600 lük geçsin.öffffffffff zevke bak sanki bi senfoni.daha bir km geriden ayağa kalkarımki o güzelliği daha iyi hissederek sesi dinliyeyim diye.
    bilmiyorum anlatabildim sanırım.hani yakışanı yakışmıyanı var misali
    o doğru canım görüyorum özellikle pidecide çalışan kuryeler açıyolar ybr leri hatta bizim burda akıllının birisi soba borusunu takmış egsoza bi yakalasam resmini çekip verecem sesi dinle sonra........... bende açmayı düşündüm cbr nin egsozuda sonradan kendi kendime dedim lan zaten çim biçme makinası gibi çalışıyo bide egsozu açsak rezil oluruz.. hiç oynamadım...

altındaki zaten mühendislik katılarak üretilmiş,gelişmiş bi makina .adamlar motorun sağlayacağı hp yi nm yi hesaplayarak gerekli olan sıkıştırma oranına göre yapıyorlar eksozu,yani öyle sallaparti üretilmiş hiç bir yeri yok.bence hiçbi değişikliğe sıcak bakma.çünkü altındaki kaliteli işçilik mühendislik katılarak üretilmiş makina,bence hiçbir şeyini bozma.

Cok fazla yakıp yakmaması adamın psikolojisine baglı ama police abiler bişi demiyomu egsoztlara?

Motosikleti
    altındaki zaten mühendislik katılarak üretilmiş,gelişmiş bi makina .adamlar motorun sağlayacağı hp yi nm yi hesaplayarak gerekli olan sıkıştırma oranına göre yapıyorlar eksozu,yani öyle sallaparti üretilmiş hiç bir yeri yok.bence hiçbi değişikliğe sıcak bakma.çünkü altındaki kaliteli işçilik mühendislik katılarak üretilmiş makina,bence hiçbir şeyini bozma.
    yok be usta modifiye işiylede uğraştığmızdan güç artışı oluyor ama dediğin gibi

her şeyin orjinali makbul..

ARBETUS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '93 Kawasaki EN 500 Vulcan
    bende egzos sıkıntısı yaşamaktayım. ama sizinkinden farklı. Dikkat ettiyseniz 250 lik cruiserlarda(china işi) olanlarda egzostan bir çift hortum çıkar ve karbüratöre geri gider. GEreksiz olarak düşündüğüm hortumlardan birisi 3000 km önce koptu. Bende ustaya gidene kadar dengesiz kopresyon olamsın diye diğerinide söktüm. Ses çok kötü oldu. Geçtiğmiz güne kadar civata çeklinde kör tıpa yaptırmıştım. Ancak yolda bir tanesi düştü. Yine başa döndük. Bu hafta sonu bir egzosçuya oksijen kaynağıyla kapattırıcam. İnş savmaz başından beni. Pazar günü 400 kmlik bir yolum olacak çekilmez bu yol.

Sağlıcakla
    '04 Yamaha Nuovo - '56 BMW R25 - '06 Mondial 250 MCT - '94 BMW F650 - '99 Kawasaki ER 5 - '06 Bisan Roadstar 250 - '97 Kawasaki VN800 - '08 Suzuki VL 800 Intruder - '04 Suzuki VL 800 Voluisa - '01 Honda XL 650 V Transalp -'00 BMW F 650 GS

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)