Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
5. sayfa BirinciBirinci ... 345

cbf150'nin silindir bloğundaki çift hava girişi

Motovento
    REKLAM ALANI
    ixeywent - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TVS Apache (Kırmızı.08) (SATTI)
    yuh be 2007 de açılmış konu sonuca varamamış yahu var yada yok olmayan motorların mühendisleri gerek görmemiş olanlarınki gerek görmüş işe yarıyo veya yaramıyo.benim motorumda yağlama ile yapıyor o da dıştan ters y şeklinde demir kanalların içinden o zaman benimki daha teknolojik. ama sende demişssin kardeş yok 500 km yolu 90la gidemez motor şişer falan yok öyle iş. ben hiç durmadan 100 le 700 km gideyim! şişmez. boşverin bu muhabbetleri arkadaş yaa tartışılacak bi konu değil
    Ver Red'i Ortalık İnlesin, Herkes Bu Sesi Dinlesin

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    motorcu48 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    İNAZUMA keyfiii :DD
    Alıntı berk_cglr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    koçum git honda bayisine o parçayı iste bak faturasında ne diye geçiyor oku sonra milete hava at arkadaşımda da cbf 150 vardı ve silindir kapağında bir sorun vardı parça değişti vede tam olarak deiğin içinden hava geçen hava kanalları olan bir SİLİNDİR KAPAĞI takıldı silindir değil ha derrsenki ben kapak yada silindir de olduğunu değil teknolojisi eşsiz onu idda ediyorum dersen glt biraz çin malı motorların motor blok ve silindir kapaklarını incele derim

he hee öyleee
    aynen ha işte orası puaha:D
    Mustafa Kemal Atatürk

Forumdan Uzaklaştırıldı
    bir pok anlamadım bu tartışmadan ama o delik dediğiniz şey soğutma işlevi görmektedir ha siz başka işlevlerde yüklemiş olabilirsiniz ne bilim röntgen deliği gibi onu bilemem

Motosikleti
    Alıntı dersansport adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bir pok anlamadım bu tartışmadan ama o delik dediğiniz şey soğutma işlevi görmektedir ha siz başka işlevlerde yüklemiş olabilirsiniz ne bilim röntgen deliği gibi onu bilemem
    konu zaten bu kardeşim
    ancak motorun daha silindir yerini bilmeyen insanların muhalefeti yüzünden gelinen nokta budur
    aracın silindir (motor yeri) neresi desen bu insanlar bilmiyo
    Mustafa Kemal Atatürk

Khutuck - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2.5 yıl akbil, sonra CuBuF150, şimdi Fazer, az KTM
    Alıntı motorcu48 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar bunda anlamıyacak birşey yok.
    cbf150 kullananlar bilir, silindir bloğunda içe doğru bir boşluk vardır
    işte bu boşluk(resimdede mavi olan yer, soğuk havayı silindirin haznesine alınan yerdir.)
    böylece daima çok daha başarılı bir biçimde motorun soğumasını sağlıyor.
    şaşırmanız çok doğal,anlıyacağınız honda yeni teknoloji kullanmış başka motorlarda yokkkk..

http://img223.imageshack.us/img223/8...elersinar2.png
    4 senedir CBF150 kullanıyorum, bilmiyorum. Motoru hiç açmadım, ihtiyaç duymadım, nereden bileyim

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    CBF 150'nin silindir bloğundaki hava girişi Lifan Tay 100 cup'un 3 subaplı olması gibi efsane olacak gibi görünüyor

search16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GTS Evo 250 - Hero Hunk 150
    Alıntı Mengu16 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    CBF 150'nin silindir bloğundaki hava girişi Lifan Tay 100 cup'un 3 subaplı olması gibi efsane olacak gibi görünüyor
    Oldu bile.

Motosikleti
    Alıntı search16 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Oldu bile.
    haklısın tıpkı senin motorunun 170 km gördüğü gibi hani idaa ediyosunya bariz haklısın
    Mustafa Kemal Atatürk

Motosikleti
    2011cbf150 ve mr150 vulture.
    Alıntı MaxiBoost adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    onca yazıdan sonra bunumu anladın ?
    yazmak için birşey yazmayın kardeşim artık şu foruma
    hem ben anlamadım diyorsun hemde açıklama yapıyorsun

YUHH diyorum artık
    adam sizin gibilere şu basit hava soğutma sistemini anlatabilmek için beynini yedi buralarda

hala silindir içine toz çamur girecek diyor ya
    50 kere anlatılmış 100 kere yazılmış
    hala silindir içerisine mi girecek diye anladın havayı ??

yukarıda video koymuş
    ona bakmadınmı ? gözlerinizdemi görmüyor sizin ?
    VIDEODA 4.30 SANIYEDE GÖSTERİLİYOR OLAY
    NET NET VE AP AÇIK
    daha neyi anlamadınız ?

SILINDIR UST KAPAĞINDA HAVA GİRİŞLERİ VAR ,HAVA KANALLARI VAR, HAVA ÇIKIŞLARI VAR

BU KANALLARIN MOTORUN PİSTON - SEGMAN VEYA İÇERİSİ İLE BAĞLANTISI YOK

SADECE KANAL İŞTE, BİR YERDEN BAK ÖBÜR TARAFI GÖRÜYORSUN ANLAŞILAMIYORMU BU ?

SEN GİDERKEN BURALARDAN HAVA GİRİYOR, SİRKÜLASYON OLUYOR VE MOTORUN SOĞUTULMASINA YARDIMCI OLUNMUŞ OLUYOR.

KENDİ ELİNİ HAVADA HIZLICA BİR YERDEN BİR YERE HAREKET ETTİR-SALLA , PARMAKLARININ ARASINDAN HAVA GEÇMİYORMU ? AHA AYNISI İŞTE

nedir bunda senelerdir bir türlü anlaşılamayan şey ?
    arkadaşım,özür gerektiğinde özür dilemesini de biliriz.teşekkür edilecekse ederiz.beni tanımadan,kaç yıllık motor hayatım olduğunu bilmeden yuhlu muhlu atıp tutuyorsun.ben o videodan değil motor başına geçerek bir kaç dakika inceleyerek olayı çözdüm.ben,"motorcu48 arkadaşın bahsettiği şey silindir olsaydı o delikten silindire hava girmesinin saçma olduğundan" bahsettim.dediğim gibi o meşhur deliği bir kaç dakika inceleyerek doğrusunu öğrenmiş oldum.bu iş turşu sirkeden mi yoksa limon suyundan mı yapılır meselesine dönmeden hepinize saygılar.
    NOT:o video paylaşımı için motorcu48 arkadaşa teşekkürler.(sana yok:-)

Motosikleti
    Alıntı mayaz34 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşım,özür gerektiğinde özür dilemesini de biliriz.teşekkür edilecekse ederiz.beni tanımadan,kaç yıllık motor hayatım olduğunu bilmeden yuhlu muhlu atıp tutuyorsun.ben o videodan değil motor başına geçerek bir kaç dakika inceleyerek olayı çözdüm.ben,"motorcu48 arkadaşın bahsettiği şey silindir olsaydı o delikten silindire hava girmesinin saçma olduğundan" bahsettim.dediğim gibi o meşhur deliği bir kaç dakika inceleyerek doğrusunu öğrenmiş oldum.bu iş turşu sirkeden mi yoksa limon suyundan mı yapılır meselesine dönmeden hepinize saygılar.
    NOT:o video paylaşımı için motorcu48 arkadaşa teşekkürler.(sana yok:-)
    kimse sana silindirden kalkıpta yanma odacığına hava giriyo demediki
    karburatör ne işe yarıcak yoksa hay allam anlatılanı dinlemiyorsunuz yorum yapıyorsunuz sonrada böyle kala kalıyorsunuz

kardeş peki şimdi anladın mı beni?
    Mustafa Kemal Atatürk

Motosikleti
    2011cbf150 ve mr150 vulture.
    [QUOTE=motorcu48;2533195]kimse sana silindirden kalkıpta yanma odacığına hava giriyo demediki
    karburatör ne işe yarıcak yoksa hay allam anlatılanı dinlemiyorsunuz yorum yapıyorsunuz sonrada böyle kala kalıyorsunuz

kardeş peki şimdi anladın mı beni?

HAY SENİN ANLATIŞINA,HAY BENİM ANLAYIŞIMA Ben CBF İ henüz 6 aydır kullanıyorum hiç dikkatimi çekmemişti o delik.(irfan ustaya söylesek o deliğe bi fan filan koysa daha iyi soğutur belkim motoru)

Motosikleti
    rüzgar çanı taksın oldu olucak :D
    Mustafa Kemal Atatürk

REKLAM ALANI
5. sayfa BirinciBirinci ... 345

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler