Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

yarışta kullanılmış bi motor almanın sakıncası nedir

Motovento
    REKLAM ALANI

yarışta kullanılmış bi motor almanın sakıncası nedir arkadaşlar gsx-r 6000 2005 model 6000 km de

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    APV41 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKİ SV 650
    yarıştan çıkma bir motorun sakıncasını sana tam olarak anlatamam belki ama bu şekilde açılan bir topiğin çok sakıncalı ve kısa ömürlü olacağını iyi biliyorum
    MT İZMİR HUZUR EVİ SAKİNİ
    nereye gittiğin değil kiminle gittiğin ÖNEMLİDİR :wiinkk
    CENGOMOTO

alp_tunay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf1000-cygnus
    Alıntı APV41 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yarıştan çıkma bir motorun sakıncasını sana tam olarak anlatamam belki ama bu şekilde açılan bir topiğin çok sakıncalı ve kısa ömürlü olacağını iyi biliyorum
    Maşallah bilmediğin de yok......
    T Ü R K İ Y E. . . .T Ü R K L E R İ N D İ R

N E ... M U T L U... T Ü R K Ü M... D İ Y E N E

ExTReMa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Allah rahmet eylesin diyelim o zaman
    Arkadaşım sakıncası motora cok yuklenilmiştir tabi ne çıkacağıda bellli olmaz
    Anlayan birine göster öyle al
    вιкє мє αρяιℓια 'яѕ 250'
    tuem

Süper Moderatör Olcay Avşar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC 750X
    Bilen bilmeyen herkes konuşur şimdi, ama yarışan arkadaşlarımız konuya daa açıklayıcı mesaj yazarlar eminim.

Şöyle ki, bahsi geçen motosiklet zaten fabrikası tarafından yarış motoru olarak üretilmiştir. Yani makinenin amacı zaten pistte yarışmaktır.

Hayatında piste girmeyip, bir çuval para ile alınan race makineyle caddede dolaşmak ne kadar sakıncalı ise yarışan bir motoru almakta o kadar sakıncalıdır

Bu makineler zaten yüksek devir kullanılmaya müsait üretilmişlerdir, kaza yapmadıkca yarışan bir motoru almak sorun olmaz.

Çünkü pist koşulları normal caddeye göre daha rahat bir kullanım alanıdır bu makineler için. Düz ve stabil bir yolda yüksek devir dönüp duruyor aletler, ne zararı olabilir ki?

Her yarışta bakımları yapılmakta yağları filan değişmektedir hatta.

Neyse daa fazlasını yarışcı arkadaşlarımız yazsın.
    "normal insanlar bir yerden bir yere gitmek için araba kullanırlar, motorcular ise motosiklet kullanmak için bir yerlere giderler"

bence bulaşmamak lazım diyorum çünkü her motor kendi alanında iyidir diye düşünüyorum yanı caddede kullanmak zor olabilir

Motosikleti
    HACI MURTAZA (BİSİKLETİM)
    motora fazla yüklenilmiştir buda ömrünü kısaltırrrrrr
    herkez kapmış motorunu iyi ama ben nasıl motor sahibi olucammmm.Ağlamak istiiiyomm ya motorum yokkkkkkkkkk:salut:

Luxor - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2007 Honda CBF150
    bence sürücüye göre değişir.
    kullanan kişi bir yarış motorunu nasıl kullanacağını iyi biliyorsa zaten makina amacına uygun kullanıldığı için bir yere gösterip alınabilir.
    ama kullanan kişi deneyimsiz bir sürücü ise motorun canını çıkarmış olabilir...
    Seni çok seviyorum Babacığım.Sen her zaman benim kalbimde yaşayacaksın...

THE_LANCET - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Peugeot Trekker & Asya AS200GY2 Süpermoto niyetine
    Eyong ve luxora katılıyorum bence motor büyük bir kaza atlatmadıysa sakıncası yoktur. (düşme,sürüklenme vb.) Ama gidip bir yere tosladıysa her hangi bir yerinde ezik falan varsa motosikletin dengesinde bozulma olmuş olabilir. düşük hızlarda belli etmiyorsa bile yüksek hızlarda muhakkak belli eder diye tahmin ediyorum..
    Bir 4 silindirlilere, Birde 2 zamanlılara hastayım.

erdo2002 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda cbf 150 kirmizu :) Şuanda motorsuz.
    bencede yarış yaptığı için bir kaza geçirmiş olabilir motor Belki çok düzenli ve muntazam kullanılmış olabilir ama kaza yapma riski yüksek.Pek bulaşmamakda fayda var diye düşünüyorum.Zaten fiyatındanda anlaşılır.Piyasanın altında veriyorsa vardır bir bityeniği
    lezzet gider,mesuliyet kalır...

Marlboro Man - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda idi bir zamanlaRR
    Yarışlarda yarışan motor kendini dibine kadar yormuştur.Bu makinalar sonuna kadar zorlanırsa bir sürü problem çıkar.Caddelerde otobanda devirli kullanmakla yarışmak arasında dağlar kadar fark var.Makinalar sonuna kadar zorlansın diye yapılsalardı fabrikadan çıktıkları gibi yarış pistine götürülürlerdi.Hiç masrafsız yarışırdınız sizde.Olabilirmi böyle birşey...Olamaz tabi.
    Metin ÖZKUL
    Son ırmak kuruduğunda, son ağaç yok olduğunda, son balık öldüğünde; beyaz adam paranın yenmeyen birşey olduğunu anlayacak...

Motosikleti
    -
    tek sorun Rodaj yapmıyorlar bildigim kadarıyla hemen yarısıyorlar haricinde hiçbir sorun olmaz. Kazasızsa tabiki.

CERRAHI - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yarışa sokulan motorlar genelde fabrika çıkışı gibi standart olarak girmez piste. %95 i modifiyelidir. Bu nedenle asla ama asla standar devirlerde kullanılmamıştır.
    Yuksek devirlerde kullanıldıgından ( ki bu sürekli her viteste redline anlamında) motor omru en az yarıya inmiş anlamınıda tasıyabilir.
    Bu nedenlerden dolayı almanı tavsiye etmem en azından ben olsaydım almazdım.
    Bilgin Sana Kıymet, Talebin Ne ise O sun Sen. İnsanlığı Sade Yiyip İçmekte mi Sandın ? Halin Ne ise Müşteri Sen Oldun O Hale, Noksanı Meğer Adli İlahidemi Sandın ?

Motosikleti
    Suzuki SV650s
    Arkadaşım yarıştan çıkan bi motor adlı satan kişide ekmeğini yemiştim zaten o motorun ben dedi... Sen düşün gerisini...
    Düşmemesi çok ama çok zor.. Hadi tutki düşmedi onun çekişiyle oynuyorlar ekleme yapıyorlar motorla sürekli oynuyorlar paso redline gidiyorlar...

Git aynı makineyi al ama yarıştan çıkmamış olsun neden onu almak istiyorsunki..
    Dada mı ucuza veriyor? Ozaman sakın alma benden sana tavsiye..

GKN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R1
    eğer fiyatı makulse
    şasesine bi zarar gelecek kadar sert bi kazası yoksa
    yürürü sağlamsa
    makinası da sağlıklıkya neden olmasın..
    yani yarışmamış mi motoru alırken baktırdıın şeyleri onun içinde baktırdığın zaman hiçbi sorun olmaz
    sonuçta 6.000 km bişi deil
    ama fiyat açısından bi avantajı olmalı
    bende bi srad 750 vardı
    yarışa girse o kadar haşat olmazdı,
    hiç kaza yapmadım ama makinası 2 sefer kol çıkardı, 3 seferde yatak yapıldı..
    gene bi video izlemişrim
    sıfır kawa zx10 u kutusundan çıkarıyolar topluyolar
    kalkışta tekere alıyo adam 7-8 km..
    soora kol boşalttı
    ne demek istediğğimi anlamışındır sanırım
    makia temiz olsun yeter.. ister pistten al, ister bakkaldan al, ister kasaptan..
    GKN MOTORS

Luckdove - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ZZR250
    Istisnalar vardir tabi ama genel kural olarak fiyati cok kelepir degilse hic yanasma derim. Guzel gorunumlu grenajlar aldatmasin seni. Motoru iyi bir ustaya, cok detayli sekilde kontrol ettirdikten sonra icine sinerse, fiyati da uygunsa belki...
    Because you are mine. I walk the line..

belo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MONDİAL DRİFT L
    fiatı uygunsa kazası yoksa alınır olay bu kadar basit
    One Turk .. Against The World .. !!..
    elverengin@gmail.com

Motosikleti
    kawasaki gpz305
    abı genelde bu makınalar 17 ve 16 devır arasında cok devırlı makına yanı onun ıcın fazla bulasma makanın sesını dınlet anlamıyosan ustasına dınlet bu makınalar bızım surdugumuz 1000 lık veya alt sınıfı ıle kasılastırılamaz unutmayalımkı devır arttıkca asıntı cogalır ama yıne de sen bılırsın

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    as 150 t 'idi as 220 t oldu ahmet abim sağolsun :D:)
    valla bende düşünüyorum ama böle bişi almayı ??? bilmiyorum...

Motosikleti
    Kendini SS Zanneden Pisihled
    En basit örneğini veriyim anla;

ik kişi var birisinin derdi tasası yok hayatı dört dörtlük adam 30 yaşında öbürüde yine 30 yqaşında fakat anası baabsı ölmüş işi gücü düzgün değil sürekli stres sıkıntı. sence hangisi çabuk çöker?

mantık aynıdır. işim dört teker modifikasyonudur. ha bu konuyla yakından ilgisi var diye düşünüyorum yanlış varsa arkadaşlar yazsın;

yarışta kullanılan motor neden alınmaz? tamam belki pistte asfaltta gezmiştir sürekli ama;

-Bu motor büyük ihtimal o sınıfta standart kuralı dahi olsa modifiyelidir. buda motor ömrünü kısaltacaktır

-Kullanım farkı vardır. yarışta kullanılan bir taşıt motoru max motor gücü seviyelerinde yani yüksek devirlerde döner buda ne olur? atıyorum bir motorda piston gömlek içerisinde 100 kez hareket ettikten sonra ömrü bitiyor. şimdi cadde tipi bir motor 100 harekette düşük devirde kullanılacağından 10 km gider yarış motorunda ise 4 km gider... artı vitesler yarış ortamında hızlı geçirileceğinden şanzımanda hasar görür.

-racingler pistte daha az yıpranır mantığına karşıyım. ben çıkmıım istanbula gidiyorum canım sıkkın veya yavaş gitmek istiyorum sabitlerim 90 km ye rahatca giderim ama pistte sürekli yüksek hız.

daha bir çok eksik çıkar. dul bi bayanla evlenmektense bekar bi bayanla evlenmek gibidir bu. git cadde tipi emiz kullanılmış 12.000 km deki makinayı al ama 6.000 km dek yarış koşmuş makinayı alma derim.
    [B][I][U][COLOR="Blue"]Türkiye Cumhuriyeti şeyhler, dervişler, müritler ve meczuplar memleketi olamaz…" [/COLOR][/U][/I][/B]
    [B][U][COLOR="Red"]MUSTAFA KEMAL ATATÜRK[/COLOR][/U][/B]

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)