Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

elektronik arıza :( beyin tamiri yapan yada yapanı bilen var mı?

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Kendini SS Zanneden Pisihled
    Alıntı İHTİYAR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ağzınıza sağlık....
    Başlığı yeni gördüm ve yorumlarımı yazma ihtiyacı duydum.
    3-5 yarı iletkenden oluşan basit elektronik ünitelere bile beyin denmesine,
    Basit çamaşır makinası program ünitesine beyin denmesine vs vs vs,
    Fena halde gıcığım,sanki uzay teknolojisi,milenyum harikasıymış gibi tanımlanması çok garip.

Usta müşteriye döner ve der ki hııııım bunun beyni yanmış höööönnnkkk.
    ai alemsin valla he bu opette ilk 98 oktanı çıkardığpında tabi fiyat farkı yok bizim iki arkadaşla yaklaştık pompaya tabi bunların kafa zum indiler aşşağa pompacı 95 oktan koyuyo aynı para değilmi 98 koy dedim adam bu beyinli arabaara konur deyince bizim arkadaşlar sağolsun sen bizim arabaya byinsizmi diyon lan diye adamı baya hırpalamışlardı o günden beridir bu beyin lafına bende gıcığım. adı elektronik kontrol ünitesi neden beyin denirki ama biz bile çoğu yerde kullanıyoruz malesef. kırşehirde sanayide araba yaptıran adama arabanın elektronik kontrol ünitesi yanmış diyorum yüzüme trene bakar gibi bakıyo. ama beyin yanmış deyince anlıyo hoş çoğunun anladığıda yok ya neyse.. demem oki insanımız bunu beyin olarak kabullenmiş değiştiremeyizki be abi...

konuyu açan arkadaşa gelince motosiklet beyin tamirini bilemem ancak otomobil beyinlerinde genelde bu tarz arızalar entegre hariciyse yapılabiliyor mesela bir direnç diyot yada ufak bir röle arızası gideriliyor büyük ihtimal motordada giderilir sen en iyisi bulunduğun ildeki sanayi sitesinde bi beyin tamircisi bul derim

(bu arada bizde boyuna beyin dedik iyimi )
    [B][I][U][COLOR="Blue"]Türkiye Cumhuriyeti şeyhler, dervişler, müritler ve meczuplar memleketi olamaz…" [/COLOR][/U][/I][/B]
    [B][U][COLOR="Red"]MUSTAFA KEMAL ATATÜRK[/COLOR][/U][/B]

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Alıntı GKN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ta antalyaya gitmene gerek yok
    göztepe sanayide beyinci nuri usta die sor
    kamyon beyninden motor beynine kadar yapamıyacağı tamir yok
    nuri duygun

yada ziverbey gedizlerin 3 sokak arkasında ismail usta var
    arap ismail, kendisi beyin tamiri yapmio ama sorununu çözer

kardesim merhabalar gunlerden hatta haftalardan beri arastiriyorum bu beyin isini, nuri ustanin telefon numarasi var midir, ben aydin didimdeyim arastir,adigim yer kalmadi sorunuda cozemiyorum cok zor durumdayim yardim edersen cok tesekkur ederim kardesim hayirli gunler

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)