Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

oksitleme

Motovento
    REKLAM ALANI

Arkadaşlar , motosikletimin üzerini branda ile örtüyorum , yaz aylarında brandanın altında yatan motosiklette nem den dolayı marş düğmesi ve diğer elektrik aksamı oksitleme yaparmı
    Örnek ; kapalı garaj da ve güneş görmeyen bir ortamda ...
    hafta da da bir açılmak şartı ile....
    selamlar....

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    VaScO1925 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    akünü çıkarıp oda sıcaklığında biyere sakla. hiç birşey olmaz ama ne kadar yatıcak ki bu motor?
    Drift Religion, iZMiR ŞußeSi

navigator55 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha x-max ''06''
    Eğer brandan keten ve iyi nefes alan türden ise ayrıca ıslak da kalmıyorsa küf falan yapmaz ama naylon içerikli ve rüzgarla sürekli dalgalanan bir yerdeyse
    kesinlikle boyada iz ve küf yapacağını hatta zımpara atılmış gibi hasar vereceğini rahatlıkla söyleyebilirim.
    binbasi nayman x-max ''06
    Yamaha Touching Your Heart.
    Safety First,then RIDE..!

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Motosikleti
    SUZUKİ GSR 600
    oksitlenme muhtemel kısımlara wd 40 sprey uygularsan bir problem yaşanacağını düşünmüyorum.
    KaLbİnDe ŞeYtAnLaRıN mElEkLeRdEn FaZlA oLmAsInA iZiN vErMe!!!

by tpr.

Motosikleti
    yamaha jc100
    Metal aksam bu elbette ki oksit yapar "işleyen demir ışıldar" demişler fazla kullanılmazsa yapar arkadaşın dediği gibi wd40 kullan ıslak bırakma yağmurda kaldığı zaman yada yıkadığın zaman bi hava sık üzerine kurut iyice bide branda naylon olursa uzun sürede elbette yapar. Naylon brandanın altından motoru tam sarmasada 1-2 metrelik bi bez atsanda sonra naylon atsan bişey olmaz tabiiki kuru bi yerde bırakman şartıyla. Bne motorumu 4 sene boyunca yatırdım garajda iilk önce hertarafını vida başlarına kadar çıkayıp cilaladım üzerinden pamuklu bi bezle örttüm üstünede komple bi naylon kapadım bişey olmadı bi lastiklerde problem yaşadım...

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)