Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Karbüratör Temizliği

Motovento
    REKLAM ALANI
    myheart - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CRF 250 L
    Arkadaşlar Karbüratör temizliği hangi maddelerle yapılmalıdır... Spreyler , yakıta karıstırılan maddeler pisyasada mevcut ama ne kadar işe yarar tartısılır... En güvenli yontem hangisidir?? Karbüratörü sokup elimize alıp benzinlemi temizlemeli? Su içine sokup güzelce ilaçlarla fln temizlesek sonra kurutsak olur mu??

Bilgilerinizi paylaşırsanız sevinirim...

Birde Hava Ve Benzin Ayarını Ne Sekilde,nasıl Ayarlamalıyız...
    Binlerce Kilometre Bile Tek Bir Adımla Başlar...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    345 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbr 600f,hyosung gt250r
    Dostum buradaki ustalar benzinle temizleyip basınçlı havayla güzelce kurutuyorlar...

Motosikleti
    Honda spacy 2001
    Karbüratörü temizlemek için bütün memeleri söküp bol benzin ile yıkamalısın, sonra hava ile temizlemen gerekiyor.Hava ayarına gelince hava ayar memesi ince uzun bir vidadır,bu vidayı sonuna kadar sıkıp, sonra 1,5 tur geri alarak (yani gevşelterek yapıyorsun)bu ayar bütün motorlar'da aynıdır.

oFLuAlper - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GT650R
    peki bunun motora faydası nedir? bunuda yazabilirmisiniz?
    GT650R

Motosikleti
    Mobilet 52cc
    bunun motora faydası olmaz karburatore faydası olur nasıl mı ? belki yakıt bakımından daha ekonomik ve tasarruflu olur diye düşünüyorum...
    [COLOR="Pink"]63AH057[/COLOR] [COLOR="Magenta"]Modifiye [/COLOR][COLOR="Plum"]Bizim [/COLOR][COLOR="Red"]İşimiz[/COLOR]

motorcu48 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    İNAZUMA keyfiii :DD
    karburatorü bir fırça ile leğende benzinle temizlemen gerekir
    yalnız ayar mevzusuda var
    sen en iyisi tamirciye temizlet
    başından ayrılma hemde öğrenmiş olursun
    ilaçla filan olmaz bu işler
    Mustafa Kemal Atatürk

alp_tunay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf1000-cygnus
    Karbüratör çok kirliyse eğer Tinerle yıkamalısınız.... Daha sonra basınçlı hava ile memelerine tazyik uygularsanız karbüratörü dağıtmadan aynı ayarla takabilirsiniz....

Motorun çalışmasında muhakkak bir takım değişiklikler olacaktır....bunuda hava ayarını çok az sağa veya sola çevirerek halledebilirsiniz....Rölanti biraz yükselecektir doğal olarak.... Ayar civatasından biraz düşürün...

Bu kadar basit....
    T Ü R K İ Y E. . . .T Ü R K L E R İ N D İ R

N E ... M U T L U... T Ü R K Ü M... D İ Y E N E

İHTİYAR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKI GS-500 E
    Sakın,tiner O ring ve diğer lastik-kauçuk parçaları deforme eder.bilhassa şamandıra iğnesinin ucu sertleşirse yakıt tüketiminiz çok artar.
    Terebentin olabilir,karbontetraklorür olabilir,castrolun chain wax ürünü olabilir.
    Haydi hükümeti yıkalım yerine AVM yapalım.

Motosikleti
    cbf1000-cygnus
    Alıntı İHTİYAR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sakın,tiner O ring ve diğer lastik-kauçuk parçaları deforme eder.bilhassa şamandıra iğnesinin ucu sertleşirse yakıt tüketiminiz çok artar.
    Terebentin olabilir,karbontetraklorür olabilir,castrolun chain wax ürünü olabilir.
    Sellozik tinerden bahsetmemiştim.... Sentetik tiner kullanmak lazım.......

JaNTi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha D'elight
    Harun sen naptın hallettinmi temizleme işini ?
    Born To Be wild,Live to Ride...

zeda3000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB750 Cafe Racer
    Karburatoru temizlemek iyi bir sey fakat geri montajda yapacagin kucuk bir hata bile yada igne oynamasi yakit artisinda cok buyuk farklara sebeb verir ve tecruben yoksa bunu fark edemezsin. Eger motorun siyah duman atiyor ise yapman gereken daha basit bir islem. Sanayiden karburator spreyi al ve hava filtresi baglantisindan sok iceri bolca puskurt ozelikle yanak kisimlarina orda biriken krumlar dagilir sonra motoru calistir ve deviri zorla bu esnada o kurumlar egzoz yolundan cikip gidecektir. Bu islemi bir kac kez tekrarla. Hava filtreni muhakak temizle yada yenile. Karboratoru sik acip kapamak ii birsey degil yalama olan vidalar sorun yaratir.Elindeki motor cin mali ve eski teknoloji karburator kullaniliyor o yuzden yatakta surekli kurum olusacaktir. Surekli bunu yapman da fayda olacaktir. Igne ile cok oynama kas yapiyim der iken goz cikarirsin.
    [COLOR="Red"]Motorculuk saygi ve cilginligin arasindaki ince cizgide gitme beceresidir[/COLOR] Suzuki GS500 Gitti / Ducati Monster 900 Gitti / BMW F650 GS Gitti

Motosikleti
    Honda CRF 250 L
    Değerli bilgileriniz için teşekkürler arkadaşlar... Dün karbüratörü sökmüştüm elimle, ufleyerek fln temizlemeye calıstım ve taktım su anda sorun yok.. Ama aynı sey ileride basıma geldiginde bol benzinle ateşsiz bi ortamda yıkayacagım sonra hava ile tüm gozenekleri temizleyeceğim.. Bu işi kendim evimde tek basıma yaptım gayette basarılı bi iş cıkardım.. Tek sorun su anda hava ayarını tam ayarlayamamam. Onuda uzun bi karga burnuyla halletmeye calısacagım...

headhunter251 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    FZ6 Fazer
    ben karbüratör temizliğinde motorin(mazot) kullanmıştım bi zararı olmadı.
    Birde şey Harun abi bir daha ki sefere;aman şamandıra ayarına dikkat et!Eğer ki şamandıra ayakları plastik parça değilde bizim MZ'lerdeki gibi metal parçalar ise yamulduğu anda yolda giderken benzin yetişmemesi gibi durumlar yaşayabilirsin
    ..:: Nerde O Eski Günler? ::..

lewane_lee - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    x max
    benim motor gaz yemiyodu bugün sibop ayarıyla karbüratörünün her bir parçasını basınçlı hava ile bi güzel temizlettim süper oldu

Motosikleti
    Honda CRF 250 L
    @headhunter251 Şamandıra derken benzin dolan kısımdaki yaylı okısımdan mı bahsediyorsun? Samandıralar yukarı dogru cıktıgında benzin gelen delik kapanıyo?? O parçalardan bahsediyosan eger plastikti ve cok hafifti merak oldugu için her bir parcasını iyice inceledim... Keske resim Cekseydim

Bi sorum daha olacak hava ayarını tam ayarlayamadım.. O hava ayar vidasını sonuna kadar sıkıp 2 3 tur attıktan sonra yavas yavas gevseterek mi yapıyoruz acaba ??

Motosikleti
    cbf1000-cygnus
    Aynen öyle..Motorun rahat çalıştığını hissedinceye kadar ya gevşet yada sık.... Tamam dediğin anda gaz kolunu birden çevir.... Eğer tam toparlamıyorsa motor devrini, biraz daha oyna.... Eksozdan da anlayabilirsin ayarın doğruluğunu......

babaçi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Comet
    arkadaşlar ben arasıra benzincilerde ve bilumum yerlerde satılan benzin katkı maddesi ve karbüratör temizleyici olan kırmızı bir madde kullanıyorum bununla ilgili fikirleriniz nelerdir?
    Ne irfandır veren ahlâka yükseklik nede vicdandır, Fazilet hissi insanlarda, Allah korkusundandır

Motosikleti
    Honda CRF 250 L
    @alp_tunay Teşekkürler Abicim...

@babaçi bende Merak Ediyorum.. Hiç Karbürator Sokmeden Temizlemek Güzel olur

ışık ercan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MCT 250
    arkadaşlar ben mct 250 kullanıyorum motor 5000 km civarında. tekliyordu rolantide, usta karbüratörden dedi söktürdüm temizlettim .aradan 150 - 200 km geçti tekrar teklemeye başladı usta tekrar söküp temizledi. şimdi ise 20-30 km yol yapıp park edince motor karburatör tahliyesinden benzin atmaya başladı ( 10 - 15 damla var ) bunun sebebi ne olabilir sizce
    yaşasın rüzgar kardeşliği

babaçi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Comet
    Alıntı ışık ercan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar ben mct 250 kullanıyorum motor 5000 km civarında. tekliyordu rolantide, usta karbüratörden dedi söktürdüm temizlettim .aradan 150 - 200 km geçti tekrar teklemeye başladı usta tekrar söküp temizledi. şimdi ise 20-30 km yol yapıp park edince motor karburatör tahliyesinden benzin atmaya başladı ( 10 - 15 damla var ) bunun sebebi ne olabilir sizce
    ilk önce gittiğiniz ustayı değiştirin
    sahin08 bunu beğendi.
    Ne irfandır veren ahlâka yükseklik nede vicdandır, Fazilet hissi insanlarda, Allah korkusundandır

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler