Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
3. sayfa BirinciBirinci 123

Karbüratör Temizliği

Motovento
    REKLAM ALANI
    alp_tunay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf1000-cygnus
    Amma karbüratör müş ha..... Hala temizleyemediniz.....

Alltan havuzu ayırın..Orta memeyi tornavidayla sökün..Üfleyerek açın... Emiş memesine de üfleyin... Sonra havuzu takın tamamdır....Ne havası ne ayarı... Bozmayın ayarlarını gerek yok....

Würth ün temizleyicisini sakın karbüratöre sıkmayın... Benden söölemesi...
    T Ü R K İ Y E. . . .T Ü R K L E R İ N D İ R

N E ... M U T L U... T Ü R K Ü M... D İ Y E N E

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    myheart - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CRF 250 L
    @alp_tunay

Abicim Ben Temizledim Karburatörü Bu Topic i açmadan Önce... Doğrumu yanlıs mı yaptım bilmiyodum... Bundan sonra o tür bi sorunla karsılasırsam ne sekilde yapayım diye merak etmiştim... Ben benzinle fln yıkamadım mesela.. Son gücümle ufleyebildiğim kadar her deliğe ufledim... Sorun kalmadı
    Binlerce Kilometre Bile Tek Bir Adımla Başlar...

slm arkadaslar benım motorum 70 80 le gıdıp gazı bırakıp tekrar cektıgımde one dogru kapaklanıyoduuu fazla yakmaya basladı 100 km de 4 4.500 lt. falan usta kaburator u temızledı ayarladı fakat degısen bısı yokk gene fazla yakıyoo egzos tan sıyah duman atıyoo fazlasıyla hemdee bu sorunu nası cozebılırım yardım lutfennn

Alıntı selobaby adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    slm arkadaslar benım motorum 70 80 le gıdıp gazı bırakıp tekrar cektıgımde one dogru kapaklanıyoduuu fazla yakmaya basladı 100 km de 4 4.500 lt. falan usta kaburator u temızledı ayarladı fakat degısen bısı yokk gene fazla yakıyoo egzos tan sıyah duman atıyoo fazlasıyla hemdee bu sorunu nası cozebılırım yardım lutfennn
    Sübap veya karbüratör ayarı bozuktur.

Djnkt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Dio AF-34
    biz 50 cc 2 zamanli honda motorun karburatoru dagittik temizledik topladik simdi calistirinca hep full gaz veriyo kendi kendine durduramiyoruz gazi neyi yanlis yaptik acaba bi bilgisi olan varmi

GKN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R1
    Gaz pistonu takılıyordur. Fişeğin üstündeki yani. Bi kontrol edin, çözülür.
    Hava ayarını yapmışınızdır tabiki dimi ?
    GKN MOTORS

Aynen gaz telinin pistonuna bakın ,bende de takıldı mubarek

zion1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    taze bitti :)
    aklıma girdiniz bende söküp temizleyecem karbüratörümü cünkü bundan bir yıl önce hava ayar vidası düşmüştü sonra yeni vida aldım yerine takarken ucunda conta gibi bir şey var galiba onu ters taktım sonra da haliyle geri söktüm hava ayar vidasını ama bir de baktım conta yok olmuşgaliba karburatörün içina kaçtı neyse tekrara yeni vida aldım ve bu sefer dogru taktım ama benim karburatörün bir yerlerinde hala o conta geziniyor olabilir bir yıldır sorun cıkarmadıgı için ellemiyordum ama dedim ya içimde de bir kurt var aklıma da düşmüşken bende yarın bir söküym bakalım ne olacak
    BEN DEGİL,BİZ DİYE ÇIKTIK BU YOLA

Djnkt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Dio AF-34
    tesekkurler GKN ve motorhocasi evet hava ayarini yaptik neyse tekrar bi dagitip bakalim tesekkurler

Motosikleti
    içimdeki kurttan kurtuldum

Motosikleti
    yaw ben karbüratörü güzelce temizledim ayarını güzelce yaptım zanımca ama motosikletla yolda giderken gaz kestigimde egzost patlatıyor neden ola ki fikri olan var mı

Motosikleti
    asya 150 t7 b
    Sa arkadaşlar bende yeni üye oldum bu siteye bendede asya 150 T 7 B motorum çekişinde problem var çekmiyor 50 km den sonra motor çekmiyor acaba karbüratörden midir ama yeni temizlettim başka neden yapabilir yardımcı olursanız sevinirim...

karbiratör sellozik tiner ile temizlenir . daha doğrusu ilk önce tineri bir kaba boşaltırsın ,karbiratörü bir süre içinde bekletip daha sonra fırça yardımı ile temizlersin. memeler sökülerek temizlenir. hava tabancası ile tazzikli hava tutulur
    bu işlemin nasıl ve neyle yapıldığını sorduğuna göre bu işte acemisin.
    karbiratör temizliği hafife alınacak bir iş değildir . bence bir ustaya yaptır

Motosikleti
    asya motor hero
    Benim motorum da çok yakıtı gazı çektiğim de eksi patlıyor

Potenza - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bmw S1000 RR HP4 & Aprilia Sr150 2T
    Çare:Ahmet abi

Motosikleti
    MT-25
    Alıntı VALEO adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    karbiratör sellozik tiner ile temizlenir . daha doğrusu ilk önce tineri bir kaba boşaltırsın ,karbiratörü bir süre içinde bekletip daha sonra fırça yardımı ile temizlersin. memeler sökülerek temizlenir. hava tabancası ile tazzikli hava tutulur
    bu işlemin nasıl ve neyle yapıldığını sorduğuna göre bu işte acemisin.
    karbiratör temizliği hafife alınacak bir iş değildir . bence bir ustaya yaptır
    benzinlikte işlemi yapıp, hava tabancalarını kullanacağız anlaşılan.
    Sevdiceğimi ustaya emanet edesim yok hiç, kendim temizlemek istiyorum vakti geldiğinde.

Alıntı alp_tunay adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Amma karbüratör müş ha..... Hala temizleyemediniz.....

Alltan havuzu ayırın..Orta memeyi tornavidayla sökün..Üfleyerek açın... Emiş memesine de üfleyin... Sonra havuzu takın tamamdır....Ne havası ne ayarı... Bozmayın ayarlarını gerek yok....

Würth ün temizleyicisini sakın karbüratöre sıkmayın... Benden söölemesi...
    http://www.motosiklet.net/forum/mt-atolye-teknik-servis/85980-karburator-rolanti-memesi-genisletilirse-ne-olur.html

şu konuyuda gördükten sonra, sanırım biraz zorlayacak bu temizlik.

Anlamadığım, yakıt-hava ayarı ile ne alakasının olduğu? Kimi ayarı bozarsın demiş,kimi de ayarla ne alakası var demiş, hangisi doğru şimdi?
    Kadim odur ki evvelini bilir kimse olmaya

REKLAM ALANI
3. sayfa BirinciBirinci 123

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler