Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Ön Disk Fren Sorunu.. Yardım lütfen..

Motovento
    REKLAM ALANI
    imacosfx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Minsk
    Merhaba..
    Motosikletimle ufak bi kaza atlattım..
    Kazada motorun ön bölümü arabanın altına girdi ve birkaç metre altında sürüklendi.. Korumalarım üzerimdeydi, bende birşey yok millet merak etmeyin sağlamım..
    ve bu açtığım ilk konum..
    ön jantım ve disk fren eğrildi.. giderken ön tekere baktığımda yan olduğu net anlaşılıyor.. ön frene bastığımda bir yerde tutuyor, bir yerde tutmuyor.. Sektiriyor.. Giderken de sürtüyor ve bu benim hızımı kesiyor.. Ne yapmam lazım.. Ön diskin ayarı var mıdır.. Çarpmaması için ne yapmam gerekiyor.. Yardım ederseniz sevinirim.. Saygılar..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Carcharoth - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha FZ6 Fazer
    Diski sökülüp preslenerek düzeltilebilir. Jantınıda serviste düzeltilebilecek durumdaysa düzelttirirsin. Disk'i presleme işini sanayide yaptırabilirsin, fakat biraz araman gerekebilir. Benim tavsiyem yeni bir disk alıp, jant'ıda durumuna göre değiştirmen veya tamir ettirmen.
    Okan ACAR

tubis - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Cygnus L
    En iyisi değiştirt diskini aynısı oldu bende de, preslendi ama hallolmadı, yenisi takıldı..
    Sonsuza kadar süren tek A$K motosiklet aşkıdır !
    'TUĞBA OKAN EKİN' << 03.04.2007 >>

THE_LANCET - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Peugeot Trekker & Asya AS200GY2 Süpermoto niyetine
    Öncelikle geçmiş olsun. Motosikletinin disk ini bir ustaya götürüp mengeneyle veya sanayide demişcilere yaptıra bilirsin Motorcu disk i mengeneye sıkıştırır ve göz kararı ile çekiç vs düzeltmeye çalışır. Ama sert bir madde olduğu için kırılması veya düzelmemeside ayrı bir konu, sert olduğu için demircilerde ısıtırak şekillendirir. sanayide bir demirci ustası bul ona götür ve düzeltilmesi gerektiğini söyle önce diski ateşte kızdırarak tunç gibi olmasını sağlar sonra elindeki balyoz'a benzer çekiçle düz bir zeminde düzeltmeye çalışır tabii yine göz kararı ile olacak. Ama dümdüz olacağını sanmam. Denemekte fayda var fiyat ne verirler bilmiyorum ama çok tutmaz. Olmadı servisten disk getittir hem motorun için hemde senin için garanti olsun
    Bir 4 silindirlilere, Birde 2 zamanlılara hastayım.

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Motosikleti
    Salcano 150-T4
    Öncelikle sana geçmiş olsun.
    Soruna gelince,sadece jant ve fren diskimi eğildi.Amortisörlerde eğilmiş olabilir.
    Bilemiyorum Rize'de jantı düzelttirebilirmisin.Yeni alsan iyi olur.Fren diskinin düzelip düzelmiyeceğini bir tornacı gibi ince demir işleri yapan bir ustaya sor.Bunun bir ayarı yok.Frendiski düz ama kaliperin(balataların olduğu yer) takıldığı kula eğrilmiş ise yine sürter.
    Umarım iyi ustalar bulur sorununu çözersin.
    Kolay gelsin.

chopperrider - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Goldwing GL1800...
    öncelikle geçmiş olsun.

avatar bilginden anladığım kadarıyma ramzey marka be motor kullanıyosun diski jantı eğdin ve hala öyle geziyosun. bence çok cesursun jiroskopik güçle hareket eden bi alet olan motosikletle eğik jantla gezmek yürek ister bi de eğik ön diskle dolaşmak sağlam bi yüreğin habercisi bence.

arkadaşım ne yapıyosun ??? böyle bi risk alınır mı sence ? değil jant eğriliği lastik havalarının ayarsız olması bile motorunun viraj ve fren kabiliyetini çok düşürür. dediğim ramzey kullanıyosun ne kadar pahalı olabilir fren diski ve jantı ? bence hemen değiştir ayrıca çatalını ve amortisörlerini de kontrol ettir derim. düzelttirmeye çalışmanın hiç sağlıklı olacağına inanmıyorum ayrıca. hayatını emanet ettiğin iki önemli aksamı gidip tornajıda kara düzen bi şekilde tamir ettirmeye değer mi ?
    .....ve sordu torununa yaşlı kızılderili büyücüsü : sen hiç orta sehpalı supersport gördün mü.....

alp_tunay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf1000-cygnus
    Alıntı chopperrider adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    öncelikle geçmiş olsun.

avatar bilginden anladığım kadarıyma ramzey marka be motor kullanıyosun diski jantı eğdin ve hala öyle geziyosun. bence çok cesursun jiroskopik güçle hareket eden bi alet olan motosikletle eğik jantla gezmek yürek ister bi de eğik ön diskle dolaşmak sağlam bi yüreğin habercisi bence.

arkadaşım ne yapıyosun ??? böyle bi risk alınır mı sence ? değil jant eğriliği lastik havalarının ayarsız olması bile motorunun viraj ve fren kabiliyetini çok düşürür. dediğim ramzey kullanıyosun ne kadar pahalı olabilir fren diski ve jantı ? bence hemen değiştir ayrıca çatalını ve amortisörlerini de kontrol ettir derim. düzelttirmeye çalışmanın hiç sağlıklı olacağına inanmıyorum ayrıca. hayatını emanet ettiğin iki önemli aksamı gidip tornajıda kara düzen bi şekilde tamir ettirmeye değer mi ?

Sana katılıyorum............+1
    T Ü R K İ Y E. . . .T Ü R K L E R İ N D İ R

N E ... M U T L U... T Ü R K Ü M... D İ Y E N E

Sinan Er - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650 GS
    değmeyın arkadaşa beleş abs bulmuş kullanıyo işde siz ne anlarsınız motordan -2

Motosikleti
    yamaha fazer 600
    Alıntı chopperrider adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    öncelikle geçmiş olsun.

aynen katılıyorum kardes sana . beyler yapmayın bole yaaaa sizin motosıkletlerınız sanırım duayla duruyor arkadaslar bu tencere deıl ve ya demlık deıl gotu yamuldumu cekıcle duzelt fren dıskınden bahsedıyoruz ve farkındaysanız oda motosıkletı yavaslatmaya ve ya durdurmaya yarıyor.varsayalım sizin dedıgınız gibi cekıcle ve ya ısıtarak duzeltıldı dısk ıllakı yamukluk olacak bı kısmında yamuk olan yanı bombe yapan kısım balatya temas edecek balatanın erken bıtmesıne neden olacak,kalıper pıstonları esıt olarak basamadıgı ıcın dıske onlarda bozulacak kısa bir zaman sonra,daha sayayımmı jant konusuna gelınce gozle bıle bellı olacak kadar bır yamukluk olduguna gore kesın degısmesı lazım cunku zaten dandık olan jant bı kaç sert cukurdan sonra ıyıce bel verecek ve hatta kırılacak belkıde jant telıının lastıge saplanmasına neden olacak kı evlıya torunu deılsenız buda dusecegınız anlamına gelıyor ama siz istersenız 30-40 ytl nın hesabını yapmaya devam edın

Motosikleti
    Ducati
    selam, gecmis olsun...

yukarida arkadaslarin yazdiklari cok dogru lütfen mopedine böyle budurumda binme! Iyi bir ustada tamire ver. Evet düzeltme ve pressleme yapiliyor! ama bunlari bu markada tavsiye etmiyorum, gözle görülmeyen catlakliklarin kalite düsüklügünden olusmus olma ihtimali cok yüksek!! Bu parcalari degistirmen ve motorsikletin kasa-geometrisini ölctürmende cok faydali olur.
    Allah hepimizi bela ve kazalardan saklasin...

GKN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R1
    gereken söylenmiş zaten
    tornada düzletme işlemi yapılabilir, genellikla arabalar için yapılıyor ama kaliteli üretimden bi disk olduğu motosikletinkinden kalın olduğu ve 4 tane olduğu için herhangi bi sıkınıt olışturmuyor..
    ama çin mali bi disk yalan olur orjinali ne kadar sağlamki üstünde işlem yapılmış olan sağlam olsun
    sen en güzeli al yeni bi disk taktır olsun bitsin
    çinlilerin ev büyük avantajıdır fiyat
    tornada düzeltmeye vereceğin parayla alırsın bi disk
    unutma ön fendir seni durduran..!
    GKN MOTORS

2move - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    yenısını al bence,, viraj esnasında fren yaparsan yere yapışma olasılıgın artar .
    YA İSTİKLAL ,YA ÖLÜM ! ! !

Alemin kralı çarşı , herkeze karşı

imacosfx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Minsk
    Sağolun yorumlarınız için, bütün herkese teşekkürler..
    Geldim ve foruma yazdım, iyi ki yazmışım.. Yeni Disk ve ön Jant ne kadardır nerden öğrenebilirim.. Motosikletin garantisi bitti.. Ramzey yedek parçaları ve fiyatlarını bulabileceğim bir adres verebilir misiniz.. Çok sağolun herşey için.. Saygılar..

Bi de..
    Ben bu eğik jant ve diskle Giresun'a gidip geldim.. 560 km

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)