Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

GN250 marş sorunu

Motovento
    REKLAM ALANI

:cry:
    Merhaba,
    Suzuki Gn250 motosiklette aldığımdan beri bir takım sorunlar yaşıyorum:
    İlk aldığımda sabahları çalıştıramıyordum. Akü değiştirdim, ilk bir kaç ay iyiydi, şimdi hiç çalışmıyor. Marş motorunun kömürleri dediler, değiştirdim, şarjı bozuk dediler, ölçtürdüm, normal. Marş otomatiği de sağlam. Şimdi marş motoru sürekli boşa dönüyor. Motoru döndüren dişliye temas etmiyor, bu neden olabilir? Kavrama mı arızalı, akü mü öldü? Burada servis yok, diğer tamircilere de güvenemiyorum. Marş motorunun kömürlerini tofaş kömürlerinden uydurdular, sorun olur mu? Suzuki istanbul akü olarak yuasa 12V 11Ah öneriyor, nerden bulabilirim? Şimdiden teşekkürler
    el_turko

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Admin Erhan Erdil - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-09 Tracer
    Sorununuzu Genc Motodan Genc beye
    iletirseniz size yardımcı olacaktir. Telefonları asagida

0212 274 27 27 - 0212 216 77 63/56

Sadobey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Jinlun Marauder JL 150
    Alıntı imported_el_turko adlı üyeden alıntı
    :cry:
    Merhaba,
    Suzuki Gn250 motosiklette aldığımdan beri bir takım sorunlar yaşıyorum:
    İlk aldığımda sabahları çalıştıramıyordum. Akü değiştirdim, ilk bir kaç ay iyiydi, şimdi hiç çalışmıyor. Marş motorunun kömürleri dediler, değiştirdim, şarjı bozuk dediler, ölçtürdüm, normal. Marş otomatiği de sağlam. Şimdi marş motoru sürekli boşa dönüyor. Motoru döndüren dişliye temas etmiyor, bu neden olabilir? Kavrama mı arızalı, akü mü öldü? Burada servis yok, diğer tamircilere de güvenemiyorum. Marş motorunun kömürlerini tofaş kömürlerinden uydurdular, sorun olur mu? Suzuki istanbul akü olarak yuasa 12V 11Ah öneriyor, nerden bulabilirim? Şimdiden teşekkürler
    Arkadaşım,
    Bende kullandım GN 250 ve aynı sorun bende de vardı. Marş motorunun boşa dönmesinin sebebi motorunun ucunun dişli olduğu için dişlinin aşınmış olmasından kaynaklanıyor olabilir.

GN 250 de marş motoru 2 adet civata ile tuturuluyor. Sökersen göreceksin ki. Marş motoru bobininin sarıldığı metal merkezi çubuk tek parça ve ucuna diş açılmış motor yerine takıldığında bu dişli uç dişli takımına hareket veriyor.

Eger Aşınma marş motoru ucunda olmuşsa Marş motorunu değiştirmen gerekir tek parça olduğu için tamiri mümkün değil münmkün olabilse bile sağlam olmaz.

Birde GN 250 de piyasa akülerinin gücünün yetmemesi gibi bir durum var. Servisin önerdiği aküyü kullan.

Motorda ayak marşı olmadığı için vurdurarak çalıştırman gerekiyordur. Hoş bir durum değil ben de yaşadım.

Kolay gelsin.
    Sadobey

Makine - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2015 Triumph Tiger Explorer
    Kanuni Tiger'ın motoruyla sizinki parça uyumluluğu gösterebilir. Tiger marş motorunu bir inceleyin. O kömür işi yanlış. Doğrusu orjinal parçadır. İyi bir bakım ve elden geçirmeyle sorunsuz olacağına inanıyorum.
    "Bir insanın bildiğini zannettiği bir şeyi öğrenmesi imkansızdır." (Epiktetos)

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler