Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
5. sayfa BirinciBirinci ... 345

125'liği 150'lik yaptık

Motovento
    REKLAM ALANI
    Sato8 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    95 model Suzuki GSXR 750 (mor)
    Alıntı melocann adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    niye yaaaaaaa sizin oradaki ustalar para kazanmak istemiyor galiba
    yav melo para problem deil adam bunun sorumluluğunu üstüme almam dio. servis dio yaptırısan önümden bile geçme die aynı şekilde dier servislerde kabul etmedi kendim anlasam yapayım.
    müşteri - Bir sinek ilacı alabilir miyim?
    satıcı - Sineğinizin nesi var acaba?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    melocann - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YaMaHa YzF R25
    kendin zor be adamım ben başında durdum aklım karıştı valla niye kimse ustune almak istemiyor uyum sağlamayacağından dolayımı bizim burada ustalar gelsin parasını versin yeter diyor ellerinden gelse 2000 cc araba motoru takacak

sen mondial'imi yükseltmeyi düşünüyorsun

üzgünüm ama senin iş yatar gibime geliyor
    kendini bişey zannedenlere uyuz oluyorum:

bilmiyorlar ki bugun bana yarın sana

Sato8 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    95 model Suzuki GSXR 750 (mor)
    yha zaten 100 kh mondial onu 125 lik yaptılarmı elden debriyjlı yapmaları gerekio yarı otomatik olurmu
    müşteri - Bir sinek ilacı alabilir miyim?
    satıcı - Sineğinizin nesi var acaba?

melocann - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YaMaHa YzF R25
    bilmem adamım o kadar bilsem ustaolurdum
    kendini bişey zannedenlere uyuz oluyorum:

bilmiyorlar ki bugun bana yarın sana

Motosikleti
    MoNDİaL KH 100
    yha zaten 100 kh mondial onu 125 lik yaptılarmı elden debriyjlı yapmaları gerekio yarı otomatik olurmu
    gerek yok debriyaj taktırmaya eğer motorun gitmişse yeni motor taktırmak istiyorum diyosan 180yyyttttllll 100lüğü 125lik yapman için daha sonrada şnzımancıya gider35yytttllye 5. fitesi taktırırsın daha sonraaa rödajın bitincede ön dişlini 2artırdın mı o motor tek kişi 125 çift kişi 105der.biz mondial 100kh ın sadeceön dişlisini 16lık yaptık motorun hem çıkmadığı yer yok(2kişi 85+65=150kg)2kişi 90tek kişi115irahat görüyo sen bide motoru işleyip 125lik bide 5. fitesi taktırırsan tabikide motorun daha iyi olur(bizim burdaki şanzımancı kendisi 5. fitesi eklemişti fakat sizin usta şanzıman komple değişicek diyebilir 5fites bi şanzıman 100yyytttllll)(bu arada ön dişlinin fiyatı5ytl usta ile birlikte 7-8 ytlye taktırabilirsin

arkadaşlar bende 110 ft yi 125 c.c yaptım ve subablar pistona vuruyo ne yapmam gerek

---------- Mesaj ekleme zamanı: 19:02 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 18:59 ----------

silindiri değiştirdim benim motorun orj pistonun üstü düzdü şimdiki 125 c.c pistonu üstünde ovallik var pistondaki ovalliği alırsak sorun olur mu ? cevabınızı bekliyorum .

mach1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial zn125 (pırpır)
    Alıntı nemo05 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar bende 110 ft yi 125 c.c yaptım ve subablar pistona vuruyo ne yapmam gerek

---------- Mesaj ekleme zamanı: 19:02 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 18:59 ----------

silindiri değiştirdim benim motorun orj pistonun üstü düzdü şimdiki 125 c.c pistonu üstünde ovallik var pistondaki ovalliği alırsak sorun olur mu ? cevabınızı bekliyorum .
    Yanlış piston veya piston kolu takılmış
    Malımızı mülkümüzü bir horoz taşır,keyfimizi Sultan Mecit vapuru taşıyamaz
    Drift Religion

Motosikleti
    honda cbr 600rr cbr 1000rr
    150 silindir takınca çok güzel oluyor ama kompile motoru ayırmanıza gerek yoktu o yuvayı bloğu ayırmadanda yapabilirdiniz silindirin bloğa geçen eteğinden almanız yeterliydi çünki ilerde 125 yapmak istediğinde olmayacak silindirden almış olsaydın hiç bir sıkıntı olmazdı bende yamaha servisiyim ybr lere agk lere kt lere sürekli böyle yapıyorum ve hiç birinde bir sıkıntı yaşanmadı yani anlayacağınız motoru üstünden almanıza gerek bile yoktu

Motosikleti
    Aprilia Caponord 1200 add & Benelli Tnt 249 S
    en son tiger 250cc lik motorun 300 yapıldığını duymuştum ve oldukça randımanlı çalışıyormuş, yanlış hatırlamıyorsam yine kanuni atv300 un silindir, gömlek takımını takmışlar.

burak2003 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    motorsuz motorcu :)
    Alıntı DOGAN MOTOR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    150 silindir takınca çok güzel oluyor ama kompile motoru ayırmanıza gerek yoktu o yuvayı bloğu ayırmadanda yapabilirdiniz silindirin bloğa geçen eteğinden almanız yeterliydi çünki ilerde 125 yapmak istediğinde olmayacak silindirden almış olsaydın hiç bir sıkıntı olmazdı bende yamaha servisiyim ybr lere agk lere kt lere sürekli böyle yapıyorum ve hiç birinde bir sıkıntı yaşanmadı yani anlayacağınız motoru üstünden almanıza gerek bile yoktu
    üstad bir sorum olucaktı size kt125e 150cc olarak hangi silindirler uyuyor çift boğazlı 150lik oluyorsa hangi markalar uyuyor uymuyorsa tek boğazlı 150lik oluyorsa hangi markalarındır belirtirseniz çok sevinirim .
    silindir değişince karbüratörde değişiyomu yoksa meme değişimi veya ayarla oluyormu?
    birde silindirin eteğinden derken silindirin dış çapındanmı alınıyor yoksa silindirin gövdeye girdiği yerin sonundan üzerindendemi alınıyo.
    şimdiden teşekkür ederim.
    birde k125e hangi yağ konması gerekir fabrikasyon ölçüsü nedir ve fabrikasyon sübap ölçüleri nedir..
    saygılar...
    basmayı değil durmayı düşünüyorsan eğer, anlaki gerçek motorcusun he bide her bindiğinde heyecanlanmıyorsan eğer eksik bişeyler var be dostum....

Motosikleti
    mondial 125 kt/jawa 350 TS
    tam randımanlı performans ıcın karburator sılındır psıton takımı ust kapak degısımı gereklıdır dedıgınız ıslem ıcın,sorunuza gelırsek 150 cc sılındır kanunı uyum saglar,ust kapak ıse cıft bogaz cıkıslı yok ancak kendı kapagına torna ıslemı ıle 150 cc subaplarını caktırıp verım alınabılır.tek bogazlı 125 cc ust kapak 125 agk uyum saglar ancak eksoz manıfoldu goze alınmalı dnenmelıdır basta.karburatoru degıstırırsen daha ıyı olur memelerın yerıne.sılındırın dıs capından alınıyor bloga oturması ıcın, bloktan alınırsa sayet 125 e gerı cevırme ımkanı olmuyor.125 kt ye 1 kg yag yeterı kadar ıhtıyacını karsılar,subap ayar olculerı ozellıkler su yaz havalarında emme:0.10 eksoz:0.15 ınce ayarla yakalabılır.

burak2003 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    motorsuz motorcu :)
    Alıntı yakamoz043 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    tam randımanlı performans ıcın karburator sılındır psıton takımı ust kapak degısımı gereklıdır dedıgınız ıslem ıcın,sorunuza gelırsek 150 cc sılındır kanunı uyum saglar,ust kapak ıse cıft bogaz cıkıslı yok ancak kendı kapagına torna ıslemı ıle 150 cc subaplarını caktırıp verım alınabılır.tek bogazlı 125 cc ust kapak 125 agk uyum saglar ancak eksoz manıfoldu goze alınmalı dnenmelıdır basta.karburatoru degıstırırsen daha ıyı olur memelerın yerıne.sılındırın dıs capından alınıyor bloga oturması ıcın, bloktan alınırsa sayet 125 e gerı cevırme ımkanı olmuyor.125 kt ye 1 kg yag yeterı kadar ıhtıyacını karsılar,subap ayar olculerı ozellıkler su yaz havalarında emme:0.10 eksoz:0.15 ınce ayarla yakalabılır.
    verdiğiniz bilgiler için teşekkürler sağolun..
    ama kanuni silindiri oluyo derken çift boğazlı yok diyosunuz kanuni 150 seyhanın silindiri olmuyomu birbirine çok benziyo değilse kanuninin hangi modeli uyuyor?
    bu arada silindir kapağı yani sübap kısmı kendi silindir kapağı yeterli gelmiyormu alınan silindirin kapağımı gerekli?
    yağ mevzuuda sormuştum ölçü olarak 20/10 veya 10^40 mı demek istedim fabrikasyon yağ numaraları yaz ve kış olarak yani..
    sübap ölçüleri 0.10 0.15 yaz ayı ölçüleri ydi demi kışlık ayar nedir birde bunlar fabrikasyon ayarımıdır?
    çok teşekkrler saygılar...
    basmayı değil durmayı düşünüyorsan eğer, anlaki gerçek motorcusun he bide her bindiğinde heyecanlanmıyorsan eğer eksik bişeyler var be dostum....

Motosikleti
    mondial 125 kt/jawa 350 TS
    kanunı 150-c modelı kt nın aynı tıpı kısacası sılındırı uyar,ust kapak yanı eksoz cıkısı olan yerı ıse denemedıgım ıcın yazmak ıstemedım tam net bılmıyorum ust kapagı farklılık varmı yokmu!subaplar da ıse 125 ve 150 arasında cok kucuk fark var buda ıcerı gıren yakıtta dısarı cıkan eksoz dumanında etkı gosterıcektır.yag konusu ıse yazın 15/40 kısın 10/40 ıdealdır.subap ayarları soledıgım ayarlar yaz ıcın,yazın subapların sıkı olmaması ıcın subapların hafıf bır ınce ayar ıle sıkırtılı calısması daha ıyı olucaktır.solemıs oldugum olculer farbrıka ayarı degıldır fabrıka ayarının cok az ustunde olculerdır,fabrıka olculerı ıse yapmak ıstersenız yınede soyleyeyım emme:0.8 eksoz :0.10 tabıkı bu ayar fıller cakısı ıle!

fatihsevim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf150
    ya kardeşim ugrasmayın motorla biz ugrastık degmez elletmeyın satın zaten 150-200milyon paranız gidecek iyisini alın
    HIZ YOLU DEĞİL ÖMRÜ KISALTIR

Levsy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    NX 400
    Alıntı burak2003 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    üstad bir sorum olucaktı size kt125e 150cc olarak hangi silindirler uyuyor çift boğazlı 150lik oluyorsa hangi markalar uyuyor uymuyorsa tek boğazlı 150lik oluyorsa hangi markalarındır belirtirseniz çok sevinirim .
    silindir değişince karbüratörde değişiyomu yoksa meme değişimi veya ayarla oluyormu?
    birde silindirin eteğinden derken silindirin dış çapındanmı alınıyor yoksa silindirin gövdeye girdiği yerin sonundan üzerindendemi alınıyo.
    şimdiden teşekkür ederim.
    birde k125e hangi yağ konması gerekir fabrikasyon ölçüsü nedir ve fabrikasyon sübap ölçüleri nedir..
    saygılar...
    Benim 125 KT'yi önce servis 150 cc yapmayı kendisi önerdi, 1 ay sonra ben konuyu açtığımda ise yapılan masrafa değmediğini söyledi ve olayı unuttuk

enes_007 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha RX 135 KİNG(Fıghtıng Spırıt)
    Alıntı Levsy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benim 125 KT'yi önce servis 150 cc yapmayı kendisi önerdi, 1 ay sonra ben konuyu açtığımda ise yapılan masrafa değmediğini söyledi ve olayı unuttuk
    ya çok güzel oluyorda belli bir zmandan sonra yağlama yetmiyor ve silinddr ölüyor eski seriliği çekişi bulamıyorsunuz
    Kanuni Breton 125 siyah,Yamaha YBR 125 siyah (2009),Yamaha RX 135 KİNG(Yeşill)-Yamaha RX135 KİNG,(Sİyahh) Black

Levsy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    NX 400
    Alıntı enes_007 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ya çok güzel oluyorda belli bir zmandan sonra yağlama yetmiyor ve silinddr ölüyor eski seriliği çekişi bulamıyorsunuz
    Yapmamak için oldukça geçerli bir neden

enes_007 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha RX 135 KİNG(Fıghtıng Spırıt)
    Alıntı Levsy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yapmamak için oldukça geçerli bir neden
    bencede ben yaptım geçenlerde az kalsın kitletiyorduk motor yağ yakıyormuş.bereket sekman değişimiyle kurtardık.bide binişten gidiyor ben sürekli redlıne kullanıyorumda üst devirlerde yağ pompası yetişmiyor artık sanırım
    Kanuni Breton 125 siyah,Yamaha YBR 125 siyah (2009),Yamaha RX 135 KİNG(Yeşill)-Yamaha RX135 KİNG,(Sİyahh) Black

baris09k - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco Süper 9
    şimdi nasıl oldu motorun gidişi viteslerde dişlilerde sorun yaşıyormusun ?

Motosikleti
    mondial 100 pirince
    silindir piston takım halinde zaten kardeşim silindiri 150 cc pistonu 125 cc diye kim dediki 80 tl 100. 125. 150 lik silindir sekman piston hepsi birbirinin aynı hangisini istersen onu al

REKLAM ALANI
5. sayfa BirinciBirinci ... 345

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)