Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Akünün içindeki su boşalmış????

Motovento
    REKLAM ALANI
    alplion - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    buell 1125R
    Akünün içindeki su boşalmış????ama kırık devrilme yok şarj deşarj dan olması normal dediler o kadar ki aküyü ters çevirip salladım ama hiç su gelmedi hemen saf su doldurdum ve şarja taktım yarım şarj ettim bi ğün boşta bekledi ve sabaha tekrar boşalmış aküyü kurtarmanın bi yolu var mı şarj deşarjle kurtulur mu ki? bide durduk yere dünden beri su eksiltiyor neden olabilir?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    norace - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Address
    onun içinde su yok ki

Motosikleti
    buell 1125R
    kuru akü deilll sulu akü evet içindekide saf su asit yani

jeansatar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kocaoglan
    sulu tip akünüzün içerisindeki tüm sıvı boşaldığında hava ile temasa geçen kurşun plakalar sertleşerek görev yapamaz hale gelirler.eğer susuz 2 haftadan fazla kaldıysa bu aküyü kurtarmanız pek mümkün değil şarz tutmayacaktır.daha kısa bir süredir akünüz kuru kaldıysa herhangi bir petrol istasyonu marketinden alacağınız akü asidi(1.25 TL) ve akü saf suyunu(0.75 TL) tüm üst kapaklarını açarak akünün içine yarıyarıya eşit miktarda doldurunuz,kurşun plakanın 1 cm üzerine gelecek seviyede olmalı sıvı miktarı.Daha sonra 12volt DC bağlayıp şarz ediniz takriben 10 saat kadar.bu şekilde akü kendisini toparlar ve verim alınabilir.hoşçakalınız
    “Bir memlekette; namuslular, namussuzlar kadar cesur olmadıkça, o memlekette kurtuluş yoktur”
    MUSTAFA KEMAL ATATÜRK

Motosikleti
    buell 1125R
    cevap için teşekkür ederim

Alıntı jeansatar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sulu tip akünüzün içerisindeki tüm sıvı boşaldığında hava ile temasa geçen kurşun plakalar sertleşerek görev yapamaz hale gelirler.eğer susuz 2 haftadan fazla kaldıysa bu aküyü kurtarmanız pek mümkün değil şarz tutmayacaktır.daha kısa bir süredir akünüz kuru kaldıysa herhangi bir petrol istasyonu marketinden alacağınız akü asidi(1.25 TL) ve akü saf suyunu(0.75 TL) tüm üst kapaklarını açarak akünün içine yarıyarıya eşit miktarda doldurunuz,kurşun plakanın 1 cm üzerine gelecek seviyede olmalı sıvı miktarı.Daha sonra 12volt DC bağlayıp şarz ediniz takriben 10 saat kadar.bu şekilde akü kendisini toparlar ve verim alınabilir.hoşçakalınız
    Yapılacak işlem budur!

norace - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Address
    Alıntı alplion adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kuru akü deilll sulu akü evet içindekide saf su asit yani
    aaa pardon ya benim aklım aside gitti sülfürik asit o.ayrıca saf su da var elbette

Motosikleti
    buell 1125R
    bilmem anlaman için kimyasal açıklama yapmam grektiğini bilemedim çoook özür dilerim.................

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)