Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Sonradan abs takılır mı?

Motovento
    REKLAM ALANI
    ohyeah - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F 650 GS DAKAR
    beyler hiç bi fikrim yok aceba sonradan arka frene abs takılabiliyor mu?
    önceden söyliyeyim frenlerim hidrolik degil telli yani mekanik
    Bizim devlet idaresinde takip ettiğimiz prensipleri, gökten indiği sanılan kitapların dogmalarıyla asla bir tutulmamalıdır. Biz, ilhamlarımızı, gökten ve gaipten değil, doğrudan doğruya hayattan almış bulunuyoruz
    M.Kemal ATATÜRK

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    motoman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda XL650V Transalp
    ABS disk fren üzerinden çalışan bir sistem senin motora takılamaz

danger0 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha FZ6 Fazer
    bir de sonradan takilan abs , orjinal gibi etkili çalışmıyormuş, tavsiye edilmiyor çok.
    Biz ilhamlarimizi gokten ve gaipten degil dogrudan dogruya hayattan almis bulunuyoruz. K.Atatürk

Motosikleti
    BMW F 650 GS DAKAR
    Alıntı motoman adlı üyeden alıntı
    sen yanlıs anlamıssın fren sistemi hidrolik degil yani yag basıncıyla calısmıyor. kablonun içinden tel geciyor. ayrıca disk fren. beni dusunduren telli sisteme uyum saglar mı?
    Bizim devlet idaresinde takip ettiğimiz prensipleri, gökten indiği sanılan kitapların dogmalarıyla asla bir tutulmamalıdır. Biz, ilhamlarımızı, gökten ve gaipten değil, doğrudan doğruya hayattan almış bulunuyoruz
    M.Kemal ATATÜRK

Süper Moderatör (BBRR) Barış Şuşut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    önce disk e çevirirsin sora abs yaparsın ama motorla aynı maliyete gelir
    ben arka frenimi disk yaptırmak istemiştim iki yıl önce 600-700 ytl civarı fiyat çıkardılardı eh işte bir o kadar da abs pompası tertibatı ekle 2000 ytl yi bul ur

aristo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mz 251
    Hiç gerek yok 50 senedir tel fren kullanıyoruz biz..Daha Fren derdimiz olmadı..İşiniz mi yok masraf yapacaksınız

dogasom - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Gilera Nexus 500
    ABS Fren hidrolikle çalışan bir sistem olduğu için mekanik, telli teknolojiye adapte edilemiyor bildiğim kadarıyla. ABS sistemlerini Bosch ürettiği için sayfasından bilgi alabilirsin. Oradaki açıklamaya göre saniyede 10 defa gerilip sıkılan fren telinde tahribata sebep olduğu için önerilmiyor ve Bosch tarafındanda hiçbir ABS modelinde kullanılmıyor.

patatessogan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Arkadaşlar size frenle ilgili bir sorum olacak aprilia sr 50 modelinde önde ve arkada disk frenler kullanılmış allah aşkına sizce gereksiz bişey deilmi?maksimum 70 yapn motora ne gerek war yaa,diğer markalar 250 cclerin birtek önüne takarbana spx e disk takmakmış gibi geldi gıcık oldum

profi66 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DR800 / 990ADV
    parayı veren düdüğü çalar misali, her şey duygusal duruma bağlı koy duygularını ortaya istersen amortisörlerini çift fonksiyonlu ve elektrik kumandalı, seleyi ısıtmalı yada soğutmalı aynaları elektrik kontrollü vs. vs. ne istersen yaptır.
    yalnız yaptırabileceklerin hayal gücün ve duygusal durumunla sınırlıdır.
    YAŞAMAYI SEVİYORUM!!!!!!!
    mpank

kurt_kapani_mos - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    pegeout 103 simsek+honda cbr 125 r
    profi66 ya aynen katılıyorum doğru söylüyor... aristo çok yanlış düşünüyor....
    her şeyin yenisinde fazladan teknoloji vardır abi....
    ayrıca bu abs sistemi için imkansız diye bir şey yok. önce fren sistemini hidroliğe çeviriyorsun sonra da abs taktırıyorsun... bursa da bir abimiz yaptırmıştı ben de kullandım motorunu gerçekten çok fark ediyor... ancak yaptırırken iyi bir ustaya yaptırmalısın.... ayrıca motora bineceğim diyorsan da parasını falan düşünmeyeceksin....
    en iyi sürücü en dikkatli olandır...
    ------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
    bu vatanın ekmeğini yiyip ihanet eden bir gün ekmeği yediği yerden kurşunu yer....
    kurt_kapani

powerbyaydin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    suzuki gsr600 2009
    Alıntı patatessogan adlı üyeden alıntı
    Arkadaşlar size frenle ilgili bir sorum olacak aprilia sr 50 modelinde önde ve arkada disk frenler kullanılmış allah aşkına sizce gereksiz bişey deilmi?maksimum 70 yapn motora ne gerek war yaa,diğer markalar 250 cclerin birtek önüne takarbana spx e disk takmakmış gibi geldi gıcık oldum
    gıcık olmana gerek yok her motor keşke disk fren sistemine geçiş yapsa Ateşde var aprilla sr50 frenleme mükemmel ve benim kafama takılan honda twister niye arka freni kampana kullanıyor
    ERASER WİLL COME BACK

Motosikleti
    BMW F 650 GS DAKAR
    Alıntı kurt_kapani_mos adlı üyeden alıntı
    profi66 ya aynen katılıyorum doğru söylüyor... aristo çok yanlış düşünüyor....
    her şeyin yenisinde fazladan teknoloji vardır abi....
    ayrıca bu abs sistemi için imkansız diye bir şey yok. önce fren sistemini hidroliğe çeviriyorsun sonra da abs taktırıyorsun... bursa da bir abimiz yaptırmıştı ben de kullandım motorunu gerçekten çok fark ediyor... ancak yaptırırken iyi bir ustaya yaptırmalısın.... ayrıca motora bineceğim diyorsan da parasını falan düşünmeyeceksin....
    ne kadara yaptırdıgını biliyo musun? bizim burda itfaiye gece gunduz yolları suluyo bıktım asfaltta kayma korkusuyla motor surmekten
    M.Kemal ATATÜRK

danger0 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha FZ6 Fazer
    Alıntı ohyeah adlı üyeden alıntı
    ne kadara yaptırdıgını biliyo musun? bizim burda itfaiye gece gunduz yolları suluyo bıktım asfaltta kayma korkusuyla motor surmekten
    ohyeah, abs tabiki iyi olur ama, ben zannetmem ki abs taktırınca için rahat bir şekilde sudan geçecek kadar etkisi olsun. onca masraf yapmadan önce bir düşün bence. arabalarda da aslı etkili olan sistemler EBD ve ESP. Bunlarda maalesef motorlarda yok.
    Biz ilhamlarimizi gokten ve gaipten degil dogrudan dogruya hayattan almis bulunuyoruz. K.Atatürk

Motosikleti
    BMW F 650 GS DAKAR
    ok beyler wazgectim taktırma fikrinden
    M.Kemal ATATÜRK

silver1978 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    arkadaşlar kanuni bopcat 150 modeline abs takılabilirmi ? takılırsa ne kadar olumlu sonuç verir.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler