Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

hırsızlığa önlem - ucuz ilave ikinci alarm 5 YTL'YE ALARM

Motovento
    REKLAM ALANI
    udrivemecrazy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Benim motosikletin ( kanuni tiger 250 ) orjinal alarmı ( ek para ödeyince takılanı ) motosikletin gövdesinde sarsılma veya hareket olunca bunu tespit edip ötüyor, yani bir arkadaşın şikayet ettiği gibi , hırsız kontağı zorluyor, kırıyor, zincirden vs dolayı götüremiyor, kızp depoyu deliyor vs, alarm işte o aralarda bi yerde ötüyor vs ( muhtelif çeşitleri vardır muhakkak ) .

Size önerim şöyle : Motosikletinizin brandası olsun ve branda altına hareket tespit eden ( pir dedektör ) koyun, üstelik bu pil destekli olduğu için akünüzü de yemez, şu an az bulunuyor ama , 40 ytl civarı fiyatları var bu aletlerin, el yapımı bir versiyonunu ben kendim elektronikçi bir arkadaşa 25 ytlye yaptırdım. Aynı mekanizmaya ucuz bir ceptel eklettirip motora müdahale olduğunda bu dedektörün tetiklemesi ile alarm yanısıra size telefon açmasını sağlamak da mümkün,bunu daha yaptıramadım, yaptırabilirsem yazarım. Brandanın mevcudiyeti otomobil içi benzeri alarm önlemleri almaya imkan sağlıyor. Tabii içine kedi girip yanlış alarm vermemesi için bir açıklık kalmamamlı vs.

5 YTLYE ALARM :

5 ytlye motorlarınıza alarm
    şu pazarlarda 1 ytlye satılan basit alarmlar var ( migroslarda 2li set 3.5 ytl ) , 2 parçalı, bi parça diğerinden ayrılınca ötüyor onlardan 4 - 5 tanesini motorun muhtelif yerlerine - branda altı , emniyet halatının temas ettiği, motorun dayandığı yer vs gibi mantıklı bir yere koyarsanız ; 2 - 3 tanesi bunların ötmeye başladığında adam bunları susturana kadar ( açma kapama tuşunu maket bıçağıyla kökünden keserseniz, sadece sivri tornavida ucuyla kapatılabilir ) siz veya birileri bunu duyacaktır; alarma biraz daha fazla para harcama imkanınız olana kadar bunu deneyebilirsiniz.

ben bizim apt.dan taşınan motorlu bir arkadaş : apt. otopark kısmında kenarda göze batmaz yerde;
    kaldırımın duvara yakınca bir noktasında;

sanırım derince kırdırıp içine kaldırım üstünde kalan kısmı halka şeklinde olan kalın demir koyddurmuş ve beton döktürmüş, arada orayı da kullanıyorum, size de böyle bir şey tavsiye ederim. TAbii bunlar, ihtiyacı olup daha sonra dizini dövmek istemeyenlere; tuzu kuru arkadaşlar okumakla da vakit kaybetmesinler.

Hırsız geldi , alarm öttü( mesela ) :

adamlar senin motoru kamyonetlerine yüklemekteler ; bırakın kardeşim felan demek te kar etmiyor , yanlarına gitmeniz kabul erersiniz ki en tehlikelisi.
    a. 155'i arayın bir yandan
    b. diğer önlemler de var ama bilinçsiz, kontrolsüz arkadaşlar kendilerine ve çevrelerine zarar verebilirler diye burada yazamıyoruz.
    isteyen arasın anlatayım : 0532 6281896 - Oğuz

çok meraklısına ucuz telefon aramalı alarm tavsiyesi :
    ucuz bir telsiz telefon edinirsiniz, motorun bulunduğu yerden evi çekecek kadar ; bu telefonun son arama ( redial ) tuşuna ceptel nonuzu girersiniz, veya dijital tlf santrallerde hat 7 saniye açık kalırsa önceden kaydedilen telefon hangisi ise o çalar veya telefonun pager özelliği ( not basit telsizler ( walkie talkie ) de kullanılabilir )
    Sahbinden.com da 70 - 100 ytl arası kablosuz kameralar var, pir dedektör bağlayarak araç başına biri geldiğinde alarm ve gözleme ( şayet daha güvenli diye pencereden görünmeyen bir yere koyduysanız.

Bir diğer yöntem de, aptmanında açık otopark olanlara :

arabanız varsa ( veya samimi komşularınız;
    1. arabaların önündee bir duvar mevcut. Bir araba önüne düz parkeder, motor yanına; ikinci araba da birinci araba ve duvar arasında üçgen bir ada kalacak şekilde arabasını çapraz parkedince motor araya kitlenilmiş olur.
    Bunu sokak versiyonu ; yanda duvar olmak kaydıyla ve sokağın az yamuk parkeden bir arabaya töloransı olacak kadar geniş olması kaydyla : 1. araç düz parkeder, önüne koyduğunuz kendi aracınızın arkası hafif sağa çıkıntılı park halindedir, duvarla aradaki boşluğa motor konur.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    mehmethan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Forza 250
    udrivemecrazy, ne adammışsın be
    helal olsun sana
    türklerin pratik zekasına en iyi örneklerden biri sensin galiba

Süper Moderatör Olcay Avşar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC 750X
    udrivemecrazy hoşgeldin dostum, tanışma başlığında tanıtda kendini millet hoşgeldin desin

Bu arada güzel bir yazı olmuş sağolasın, yöntemler çok iyi. Heleki o basit alarmdan 5 tanenin bir arada öttüğünü düşünemiyorum Ama hepsi gece parkı için geçerli şeyler, motorunuzun gündüz çalınma rsiki çok daha fazla bunu unutmayın.
    "normal insanlar bir yerden bir yere gitmek için araba kullanırlar, motorcular ise motosiklet kullanmak için bir yerlere giderler"

asli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    bunlara gerek duyacağıma motorumu emniyetli bir yere koymayı tercih ederim... öyle değilmi

bence basit ve pratik fikirler ayrıca motor takip sistemleride var turkcell deki gprs gibi ama fiyatı biraz pahalı

burakara13 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Merhaba Arkadaşlar!

Bu yaz %99 motorlanacağım; fakat içime en çok dert olan şu çalınma meselesi. Oturduğum yerde duvarlı/kapalı/güvenlikli otopark yok.

Motorla ilgili alabileceğim maksimum önlem, apartmanın önüne çekip (ki benim ev öbür tarafa bakıyor ve orda uygun yer yok, yani motoru göremeyeceğim; ama apartman girişindeki lamba fotoselli, biri gelse yanar, belki caydırıcı olur biraz?) disk kilidi, jant kilidi, bir zincir (apartmanın önünde sabitleyecek yer olmadığından, gerekirse aparmanın önüne çekmeyip sokak lambasına; ya da işte motorun gövdeyle en az bir tekeri bağlayacak şekilde) ve üstüne de branda. Bu çok mu yetersiz olur? (biraz tuzlu olacak; ama kasko illa ki yaptıracağım zaten...)

Kapalı otoparkı olan bir yere geçene kadar motor alamayacak mıyım yoksa? Ama o da ne zaman olur, hatta olur mu onu bile bilemiyorum ki...

Siz ne dersiniz?

Teşekkürler
    vardığım yer sınırlarımdır, özgürlüğüm yollarımdır...

danger0 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha FZ6 Fazer
    udrivemecrazy,,

»»»»»» Bu Mesaj Moderator tarafindan düzenlenmiştir.»»»»»»
    Mesaj yazarken büyük harf kullanmak bağırmak anlamına geldiği için ve sayfa düzeninde kargaşa yarattığı için yazılarınızı kesinlikle büyük harf kullanarak yazmayınız. Kullanıcılar forum sayfalarına yazmış oldukları mesajlarını düzenleme yetkisine sahiptir. Lütfen yazmış olduğunuz mesajın sağ üst köşesinde göreceğiniz değiştir butonuna tıklayarak mesajınızı düzenleyin...
    Forum admin ve yöneticileri kurallara uymayan mesajlari degistirme ve silme hakkina sahiplerdir.
    Foruma üye olan herkes Forum Kurallarını kabul etmiş sayılır.
    Şikâyetler için... info@motosiklet.net
    ************** Site Yöneticisi: danger0 **************
    Biz ilhamlarimizi gokten ve gaipten degil dogrudan dogruya hayattan almis bulunuyoruz. K.Atatürk

Motosikleti
    mondial 150 HS
    gerçekten arkadaş kutlarım seni sağol !

sayın burakara aynı dert bendede var ben bir zincir aldım gövdeyle tekeri bağlıyorum brandayı da üstüne takıyorum,birde 2-3 ytl ye satılan basit kapı alarmı aldım onuda ön teker ile kaporta arasına takıyorum yerinden oynadığı an ötüyor
    tavsiye ederim.
    [B]Yolların Çift Teker Lordu ![/B]

gokhan150zat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Fiddle
    tamamda abi bu alarmların üzerinde acma kapama düğmesi var hırsız bunu en fazla 5 saniye öttürür ulaşamıycagı bir olsa olabilir ama o kapalı alandan çekiceğini sanmıyorum ??

Alıntı burakara13 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba Arkadaşlar!

Bu yaz %99 motorlanacağım; fakat içime en çok dert olan şu çalınma meselesi. Oturduğum yerde duvarlı/kapalı/güvenlikli otopark yok.

Motorla ilgili alabileceğim maksimum önlem, apartmanın önüne çekip (ki benim ev öbür tarafa bakıyor ve orda uygun yer yok, yani motoru göremeyeceğim; ama apartman girişindeki lamba fotoselli, biri gelse yanar, belki caydırıcı olur biraz?) disk kilidi, jant kilidi, bir zincir (apartmanın önünde sabitleyecek yer olmadığından, gerekirse aparmanın önüne çekmeyip sokak lambasına; ya da işte motorun gövdeyle en az bir tekeri bağlayacak şekilde) ve üstüne de branda. Bu çok mu yetersiz olur? (biraz tuzlu olacak; ama kasko illa ki yaptıracağım zaten...)

Kapalı otoparkı olan bir yere geçene kadar motor alamayacak mıyım yoksa? Ama o da ne zaman olur, hatta olur mu onu bile bilemiyorum ki...

Siz ne dersiniz?

Teşekkürler

bu risk alıcagın motorunh markasına ve cinsine göre önem taşır premium hırsızlar tenezzül etmiyolar ucuz motorlara çalıcagıma değmez diyolar en az burgman seviyesinden başlıyolar çalmaya allah belalarını versin..

Forumdan Uzaklaştırıldı
    kapı alarmları motor alarmları filan biraz boş iş gibi en güzeli aylık 60 ytl verip otoparka parketmek en azından geceleri rahat uyursunuz

jesse - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ''00 ZX-12R..00 cb1100,, "16 integra 750
    arkadaşlar çevremizde artniyetli birçok hırsız caaanım motorlarımızın peşinde!!!! sıkı takip ve planlarla birçok şeyi göze alarak amaçlarına ulaşıyorlar güpegündüz motosiklet çalabiliyorlar hemde saniyesinde fazla güvenlik ve önlem göz çıkarmaz mutlaka birer disk kilidi edinin ve kasko yaptırın ( çok pahallı degil) zararın neresinden dönersek kardır..
    bridge stone shirdge stone sharidge stone... ve tanrı lastikten kadını yarattı, sharon stone..
    Drift Religion

Motosikleti
    Kendini SS Zanneden Pisihled
    Arkadaşım iyi güzel yazmışsında hırsıza kilitmi dayanıyor? adamlar immobiliserli arabayı çalıyorlar iki kilidi açmakmı zor? hem motorunu mecburen yol üstü bi yere koyuyosan gecenin üçünde alarm istediği kadar bangırdasın adam kamyonete atar gider. ama yinede tabi önlemi almak şart. yoksa arabayla sıkıştırmakta kar etmez. arabanın kapısını açmak 1 dakika amaz arabayı aşağı alır ve motoru çıkarır gider...
    [B][I][U][COLOR="Blue"]Türkiye Cumhuriyeti şeyhler, dervişler, müritler ve meczuplar memleketi olamaz…" [/COLOR][/U][/I][/B]
    [B][U][COLOR="Red"]MUSTAFA KEMAL ATATÜRK[/COLOR][/U][/B]

2 yıllık başlığı hortlattınız ya
    helal olsun

ilhan1154 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda pcx 125
    Alıntı death adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    2 yıllık başlığı hortlattınız ya
    helal olsun
    walla he bune :D ucuz ilave ikinci alarm 5 YTL'YE ALARM - 03-12-2005, 01:54 AM 2005ın konusu ozaman 5ytl ıse sımdı heralde 15-20 olmustur
    Dünyanın en güzel hediyesini sana vermek isterdim ama seni sana veremem ki...

Motosikleti
    asya 150 t 19 a
    bence en iyisi motora ucuz alarm yerine biras paraya kiyip normal alarm taktirmak...ztn cok pahali bisi degil bide su cantlara takilan kelepce kilitler var bence onlardan arka ve on lastige ikisertane takmak yeter yada ewin onunde sokaginda herhangi bir elektrik diregi falan warsa iki tane saglam kilitle baglamak...

Motosikleti
    ZXMCO ZX150T-3
    duvara iki tane kalın hayvansı bi demir çaktırmak sonrada devasa zincirlerle birini ön tekere birinide arka tekere bağlasak olabilir aslında :D
    sahibinden.com
    ilan no:[COLOR="Red"]8384023[/COLOR] :cat:

Motosikleti
    Honda
    arkadaşlar hırsıza kilit dayanmıyor.benim motorda 2 halat kilit,1 disk kilidi ve motorun bulundugu yerede güvenlik kamerası taktım.iş yerindede kaldırımı kırıp 0.5 kalınlıgında demir parçası takıp üzerine beton attım ona baglıyorum.Ama hala içim rahat degil kaskolar çok pahalı,paraya kıyıp yaptırayım diyorum bu seferde kapalı garaj istiyorlar.son çare olarak bir av tüfegi aldım.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler