Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Motosikletlerin motor ömrü kaç km acaba ?

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    speed 150 naked
    arkadaşlar merhaba 1 ay içinde motorumu büyütüp 500 cc üzeri 2.el bi makine almak istiyorum ancak netten baktığım 2.el ilanlardaki motosikletlerin 25-30 bin km arasında olduğunu görüyorum mesela suzuki gibi bir markanın motosikletinin motor ömrü kaç km dir kaç km sonra motor arıza çıkarmaya başlar ve rektefiye ister...
    ::evil:: [COLOR="DarkSlateGray"]Sürat felaket değil galibiyettir[/COLOR]

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    teknikhoca - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 150 ZAT
    İyigeceler;

Motor ömrü çeşitli etkenlere göre çok değişken bir ifadedir. Tüm bakımları yapılmış bir motor ile ortalama 50.000-75.000km yol alabilirsin. Ama mesela yağını zamanında değiştimeyen, fazlaca zorlayan birisi 10.000km'yi görmeden motor yaptırabilir.

Motorların güç, yakıt tüketimi, duman, ses v.s. arızaları yoksa, "şu kadar km yaptı. Artık motor yaptıralım" diye bir kaide yoktur.

CERRAHI - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Honda veya başka japonlarda (özellikle racing motorlar) bakımlarını zamanını yaptırdıgınız halde max 75000 km mi gider ?
    Bilgin Sana Kıymet, Talebin Ne ise O sun Sen. İnsanlığı Sade Yiyip İçmekte mi Sandın ? Halin Ne ise Müşteri Sen Oldun O Hale, Noksanı Meğer Adli İlahidemi Sandın ?

GorkeM - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı CERRAHI adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Honda veya başka japonlarda (özellikle racing motorlar) bakımlarını zamanını yaptırdıgınız halde max 75000 km mi gider ?
    min 75.000 ..............
    Forum Kuralları◄ ►Moto Aktuel◄ ►Türk Dil Kurumu
    Herkes düşüncelerinde yanılabilir. Ama aptallar bir türlü yanıldıklarını anlayamazlar. Cicero

Alıntı GorkeM adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    min 75.000 ..............
    O zaman normal bakımı 3000 km de ise ben 1000 km de bir yagını suyunu degistiririm, bakarım o zaman desene 500.000 km de gider
    elantronikçi bunu beğendi.
    Bilgin Sana Kıymet, Talebin Ne ise O sun Sen. İnsanlığı Sade Yiyip İçmekte mi Sandın ? Halin Ne ise Müşteri Sen Oldun O Hale, Noksanı Meğer Adli İlahidemi Sandın ?

kimi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 1000RR
    kymco xciting'lere 100.000 km garantisi veriyor. bence fazla zorlamadan 150.000 km'ye kadar kullanılabilir...

Motosikleti
    speed 150 naked
    peki arkadaşlar motor bitmeye yakın ne gibi belirtiler gösterir mesela 30 000 km deki bi makineye pazarlık edeceğim orjinal km side olmayabilir ustaya gitmeden önce kendim şöyle bir gözlem yapsam nelere dikkat etmem gerekir mesela arabalardaki gibi siyah duman atma falan motorlardada olur mu ...
    ::evil:: [COLOR="DarkSlateGray"]Sürat felaket değil galibiyettir[/COLOR]

Motosikleti
    Kawasaki ZX636 2003
    Bir japon motorda az kalsa 200.000 km gordum. Kullanana bagli tabiki
    Kawasaki ZX6R 2003

Alıntı Blue Stella adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bir japon motorda az kalsa 200.000 km gordum. Kullanana bagli tabiki
    Kullanana baglı derken redline a girmemek gibi degil değilmi. Redline a girmeden ve motoru yıgmadan zaten gidersin buı kadar diye dusunuyorum. Race makinalarda redline sız olmazki

Khutuck - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2.5 yıl akbil, sonra CuBuF150, şimdi Fazer, az KTM
    On yılda Honda Goldwing'le 750.000 km yapan bir adam vardı, Prometheus Ankara'da 450.000 km'de Transalp görmüş, BMW F650GS'lerin 200.000km'nin üzerindeki örneklerine rastlamak olası. 110.000 km'de bir KLE500'ü kendim gördüm, motor hala iyi durumda görünüyordu. 60-70.000'de YBR125'ler her yerde görürsün.

Ama Goldwing de, TA da, F650 de kötü kullanımla 20.000'de de yatak sarabilir. Alacağın motoru güvendiğin ve işinden anlayan bir ustaya kontrol ettir. 25.000 km aşırı bir rakam değil, ama alırken dikkat et.

motorlu avukat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki GSR600
    Konunun özeti ve cevabı ' kullanıma ve bakımların düzenli yaptırılıp yaptırılmamasına göre değişir' sanırım
    Hiçbir şey göründüğü gibi değildir ; ama algılanan ne ise gerçek de odur ? Ben köpeklere gem vurdum ;onlar at zannettiler kendilerini ; ama köpekler suyundan içti diye denizler kirlenmez, it eniği it olur , kargalar içinde kartal ; çakallar içinde aslan huzursuz olur

Makine - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2015 Triumph Tiger Explorer
    @motorlu avukat Aynen öyle Oğuz
    "Bir insanın bildiğini zannettiği bir şeyi öğrenmesi imkansızdır." (Epiktetos)

Alıntı motorlu avukat adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Konunun özeti ve cevabı ' kullanıma ve bakımların düzenli yaptırılıp yaptırılmamasına göre değişir' sanırım
    Peki bu kullanıma derken;
    Ne türlü kullanımlar zarar verir motorun ömrüne ?

Motosikleti
    aprilia leo 150
    Alıntı eradnan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    peki arkadaşlar motor bitmeye yakın ne gibi belirtiler gösterir mesela 30 000 km deki bi makineye pazarlık edeceğim orjinal km side olmayabilir ustaya gitmeden önce kendim şöyle bir gözlem yapsam nelere dikkat etmem gerekir mesela arabalardaki gibi siyah duman atma falan motorlardada olur mu ...
    aslında 30.000 kilometre bir motorunun ömrününün bittiğini veya bitmediğini söylemek zor...şayet sizde motorun sesinden veya egzoz dumanından şüphenmişseniz en iyisi motoru alırken bir ustaya motoru gösteriniz ve ona göre davranınız...çok kelepir , ucuza kapatsanızda pazarlığı kullanamadıktan sonra hiç bir değeri yok, verdiğiniz paraya yazık olur...

cemal yortanlı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA XVS 1300A MİDNİGT
    bu soruyu merak edip bende ustama sordum..gv250 kullanıyorum..ustamın dediği cruiser e binen arkadaşlar rahat 100 000 km yapabilirmiş rektefiye oluyormu dedim..hiç gerek yok gömlek piston değiştiririz bir okadar daha gider dedi..bakımlarına gelince katoloğta 4000kmde bir yazıyor ama ben devamlı uzun yol yaptığımdan 3000kmde bir yaptırıyorum..inşallah 100000kmde binerim..hoşca kalın

Alıntı cemal yortanlı adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu soruyu merak edip bende ustama sordum..gv250 kullanıyorum..ustamın dediği cruiser e binen arkadaşlar rahat 100 000 km yapabilirmiş rektefiye oluyormu dedim..hiç gerek yok gömlek piston değiştiririz bir okadar daha gider dedi..bakımlarına gelince katoloğta 4000kmde bir yazıyor ama ben devamlı uzun yol yaptığımdan 3000kmde bir yaptırıyorum..inşallah 100000kmde binerim..hoşca kalın
    İnsallah kazasız belasız milyonlarca km gidersin abicim.
    Bu km lerin arasında birlikte gidecegimiz km lerde nasip olur insallah seninle tanısıp, oturup sohbet etmeyi cok isterim.

kasim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    güzel bir konu motorlarin ömrünü kullanim tarzi ve motor deviri etkiler genelde kullanim hatalari birinci sirada gelir makina yi sogukken isitmadan yaglama yi tam yapmadan sikistirmak yüksek devirde kullanmak yagini kontrol etmemek kalitesiz benzin yag kullanmak aslinda detayina inildiginde bir sürü etkenler var.
    25-30 de rektefe isteyen makinalarda cok hor kullanilmis makinelerdir

bart1969 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    fz6 fazer 2005/yamaha ybr 125 2004(satmaktan şu ar
    ybr 125 için 100 bin.(standart kullanımda)

Motosikleti
    lifan 100 a(satılık)
    bende 30,000de rs 151 gördüm ömrünün yarsından fazlasını tamamlamış gibiydi

asm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '13 Kymco G-Dink 250i
    Firmaların kaç km garanti vermeside,kullanıcınında o motoru nasıl kullandığıda önemli

misal Kymco 100 bin km garanti veriyor fakat kullanım hatalarından ötürü 30 bin km'de biten bir motoru da garanti dışı tutabilirler

hani Mercedes için falan derler ya yağını suyunu koy yola devam(ki Alman'lar için bu o kadarda kolay değil,hadi Japonlar için neyse)

belli bir km garanti verilen bir motorda belirtilen km'ler arasında yağı suyu eksik edilmezse sapasağlam binilir diye düşünüyorum(iyi firmalarda tabi)

belli bir km'den sonra yıpranma payı olarakta bazı masraflar göze alınmalı ki çok normal

ama kendi adıma konuşayım,km'si daha düşük bir motor ararım sonra nasıl kullanıldığını irdelerim (biraz psikolojik galiba)

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)