Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

ybr 125 için en kaliteli lastik tavsiyeniz

Motovento
    REKLAM ALANI
    bart1969 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    fz6 fazer 2005/yamaha ybr 125 2004(satmaktan şu ar
    1.metzeller bayilerini http://www.lapas.com.tr/ den bakarak buldum.ancak tahminen hepsinde fiyat farklıdır diye düşünüyorum.sizce en ucuzu hangisindedir.
    Efe Motorlu Araçlar
    Motoart
    Ulusan Motor
    Rider
    Çinici Kardeşler
    Borusan Oto
    Yurtören Otomotiv
    Baydar Ticaret
    2.tubeless lastiklerin çukura düşmede vs indiğini duyuyorum.bizim cantlar da nisbeten ince.şamyel takmayı da lastik inmesin diye düşünüyordum.siz ne diyorsunuz bu duruma.
    3.son olarak metzeller galiba michelinden daha ucuz.michelin mi metzeller mi?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Motosikleti
    michelin aldım.baya iyi yol tutuyor.gerçi yolu daha çok hissettiriyor ama toprakta bile kayma yok.
    bazen bir saat bir ömre bedeldir.yaşadığın anın tadını bilmek gerek.mutluluk denilen şey kolay bulunmaz ki,kaybetmemek için düşünmelisin.paylaştıkça çoğalan tek şey sevgidir(çok atmiim bir de bilgi).

Motosikleti
    AGUSTA
    lastik metzelerden sorulur alman malı heralde bu kadarı yeter

erdal3323 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA XJ6N
    Bendede Metzeller Me 22 Var Tavsiye Edrim Bide Ebatları 2,75 18olanını Alırsan Daha Ii Olur

mankind1976 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CRF 250 L
    sonuç tubeless mı şambrelli mi?

Alıntı mankind1976 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sonuç tubeless mı şambrelli mi?
    Daha yeni telli janta tubeless Irc -şamyel Irc taktırdım, alaşım Janta tubeless

Motosikleti
    GIXXER
    ybrnin lastikleir tube type ...
    pirelii bir başka...
    #46#_PSYCHEDELIC RIDER_#46#
    İMAM GAZLARSA CEMAAT YANLARR

Motosikleti
    ben fuardan geçen sene michelin tubeless aldım..
    harika alstikler valla 10.000 km dirkullanıyom hala yepisyeni...aşınma ve sertleşme olmadı..yalnız yollardan dolayı arka lastikte çizikkesikler oldu(herkeseline geleniyola atıyor malum ülkemiz açık çöplük gibi....)...
    bazen bir saat bir ömre bedeldir.yaşadığın anın tadını bilmek gerek.mutluluk denilen şey kolay bulunmaz ki,kaybetmemek için düşünmelisin.paylaştıkça çoğalan tek şey sevgidir(çok atmiim bir de bilgi).

Motosikleti
    YBR 125
    Alıntı bart1969 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben fuardan geçen sene michelin tubeless aldım..
    harika alstikler valla 10.000 km dirkullanıyom hala yepisyeni...aşınma ve sertleşme olmadı..yalnız yollardan dolayı arka lastikte çizikkesikler oldu(herkeseline geleniyola atıyor malum ülkemiz açık çöplük gibi....)...
    peki tubeless yaptırdığın için herhangi bir sorun yaşadınmı ? çukurlarda havasının inmesi gibi bazı arkadaşlar sabah kalktığında lastiği inmiş olarak görebilirsin gibi bişey söylüyorlar hiç yaşadınmı benimki de 2006 YBR orjinali şamrel tubeless yaptığımda sorun çıkacağından çekiniyorum

nankör - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı sonix adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben IRC marka arka lastik kullanıyorum.çok memnunum.yol tutuşu çok iyi.
    +++++++++++++++++++++++++++

Motosikleti
    Alıntı KaRaHaNLI adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    peki tubeless yaptırdığın için herhangi bir sorun yaşadınmı ? çukurlarda havasının inmesi gibi bazı arkadaşlar sabah kalktığında lastiği inmiş olarak görebilirsin gibi bişey söylüyorlar hiç yaşadınmı benimki de 2006 YBR orjinali şamrel tubeless yaptığımda sorun çıkacağından çekiniyorum
    lastik tamamen hiç inmedi.ama uzun süreden sonra hava kaçırma sorun olabiliyor.
    takılan subapların içindeki lastikler 12 ay kullanımdan mıdır nedir değiştirmek zorunda kaldım.çukura sert vurmayla hava kaçmıyor ki bu bence lastik kalitesiyle alakalı..
    sonuçta lastik tubeless patlasa bile hava bas yola devam et..nerde tamirci bulursan oraya kadar ve asla fitil kullanma,lastikçilerin ütü dediği pişirme yöntemi en güzeli......

Kumsal41 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha YBR 2008
    benimde ybr nin lastikleri tubaless michelin pilot sport kullanıyorum çok memnunun fakat tek sorun ön lastiği tubales yaptırmam oldu çünki ön lastik virajlarda atıyor onun için bundan sonraki lastik alacak arkadaşlara tavsiyem ön lastiği tubales yaptırmamaları....
    Yatakta ve Batakta eşi iyi olmayan eline mahkumdur...

Motosikleti
    ybr125
    bende lastikleri değiştirmek istiyorum,metzeler düşünüyorum ama bugün bi fiyat sordum tek lastik 90 küsür euro diyolar çok pahalı ya,daha uygun bi lastik yokmu?2 lastik neredeyse 400 liraya gelecek
    bi öneride bulunursanız sevinirim..
    herkese emniyetli sürüşler...

Motosikleti
    Alıntı Kumsal41 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    benimde ybr nin lastikleri tubaless michelin pilot sport kullanıyorum çok memnunun fakat tek sorun ön lastiği tubales yaptırmam oldu çünki ön lastik virajlarda atıyor onun için bundan sonraki lastik alacak arkadaşlara tavsiyem ön lastiği tubales yaptırmamaları....
    ön lastik atmak ne demek?bu tanımlamadan hiç bir şey anlamadım.
    bende de michelin var(emin değilim ama seninkiyle aynı model olabilir..).
    valla virajlarda hiç bir şey olmuyor...
    eğer atmaktan kastın lastiğin yan yatma ile canttan çıkmasıysa senin cant eğik olabilir.eğer virajda atma diye bişey olsaydı ağırlık esas arkada atması gereken arka olmalıydı...yok virajda atmaktan kastın başkaysa açıklar mısın?

Motosikleti
    gönüller bir olsun da..
    Alıntı kirmastılı adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bende lastikleri değiştirmek istiyorum,metzeler düşünüyorum ama bugün bi fiyat sordum tek lastik 90 küsür euro diyolar çok pahalı ya,daha uygun bi lastik yokmu?2 lastik neredeyse 400 liraya gelecek
    bi öneride bulunursanız sevinirim..
    herkese emniyetli sürüşler...
    bi anormallik olmasın.. iki lastiğin 400 tutması zor ybr için..

kartalizma07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    ben pirelli mt65 altım 60 liraya adı var lastiğin ama kaymada var. suda çok kayıyor asfalttada kayıyor. metzeler kaymıyo diye duydum.

koromako - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6-F
    arabada da michelin, motorda da michelin... metzeller de kullandım, pirelli de, michelin de.. michelin tamamen ayrı bir lastik..
    http://www.buzmotor.com/lastik.html buraya bir bak derim. uygun ebatlı olan bir tane seç, kıy paraya al.. aşınsa bile yapışıyo yola lastik. uzun vadede verdiğin fazla paranın hakkını alırsın
    Ya Tozu Dumana Katarsın, Ya da Tozu Dumanı Yutarsın

Kumsal41 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha YBR 2008
    Alıntı bart1969 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ön lastik atmak ne demek?bu tanımlamadan hiç bir şey anlamadım.
    bende de michelin var(emin değilim ama seninkiyle aynı model olabilir..).
    valla virajlarda hiç bir şey olmuyor...
    eğer atmaktan kastın lastiğin yan yatma ile canttan çıkmasıysa senin cant eğik olabilir.eğer virajda atma diye bişey olsaydı ağırlık esas arkada atması gereken arka olmalıydı...yok virajda atmaktan kastın başkaysa açıklar mısın?
    yani lastiğin janttan çıkması demek yanak atıyor....
    Yatakta ve Batakta eşi iyi olmayan eline mahkumdur...

Motosikleti
    Alıntı Kumsal41 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yani lastiğin janttan çıkması demek yanak atıyor....
    geçmiş olsun da bu çok çok tehlikeli bir durum,ne oldu düştün mü?...
    arkadaşım yanlış anlama ama millet yanlış bilgi almasın.bu tamamen senin motoruna özel bir sorun.acaba lastik takarken içine kaydırmak için yağ sürüryorlar ya o fazla girmiş olabilir mi?
    şimdi tubeless lastikte bunun kesinlikle olmaması gerekir neden dersen lastik yanaktan atacak kadar zayıf yanaklı olamaz,tam tersine şamyelsiz lastikten iki kat kuvvetli tutacak ki yanaklar hava kaçmasın...

Motosikleti
    ybr125
    michelin ön/arka 200 tl,metzeler m22 ön/arka yaklaşık 130 tl
    sizce hangisi?bir de birdgestone nun lastiği varmı ybr ye uygun?

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)