Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

CBR125 ile 900RR takas ! Ustaların bilgisi lazım.

Motovento
    REKLAM ALANI
    Carcharoth - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha FZ6 Fazer
    Selamlar,
    motorumu satılığa çıkardım. Dün ilginç bir teklif geldi. Aşağıda ilanı gözüken 900rr ile CBR125'i takas edermisin diye.

http://www.sahibinden.com/displayitem.php?a=4212172

Danışmak istediğim konu şu;

900RR 'ın problemi :
    Motor üst kapak contasını çatlatmış. Contayı değiştirirken sübap ayarını sentede yapmamışlar. Bu yüzden motor 2 sübapı eğmiş. Sübap pek problem değil. Fakat yanlış zamandaki sübap ayarı, eksantirik miline, pistona ve silindire zarar verirmi ? Ne gibi hatalar doğurabilir.

Motor Adıyamanda grenajları resimlere bakılırsa yeni yapılmış. Görüntüsünü beyendim. İçime kurt düşürdü. Motora bakmayı düşünüyorum. Ama Bursadan Adıyamana gidip bakmaya deyermi ?

Özetle bu arıza tahmini olarak motorda ne gibi hatalar doğurabilir ? Eğer gidersem yakınım makina mühendisi sağlam bir ustayla gidicem. Sizce motoru incelerken nelere dikkat etmek gerekir ?

Şimdiden teşekkürler...
    Okan ACAR

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    tyler_durden - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XT225
    kardeş o konuda pek bir bilgim yok ama daha önceden forumlardan okuduğum kadarıyola, racing tip motosikletler, kullananların genelde akıllı olmayıp motorun haşatını çıkarmalarından dolayı, çok çabuk elden çıkar. 1993 model de kesinlikle bu yoldan geçmiştir ki öyle olmasa 4500 ytl fiyat çekmezler. ustalar hatam varsa beni düzeltsin
    Ama yapmayın diyordu Tanrı, o daha bir çocuk...!!!
    Nükleere H A Y I R!!!!!
    **01 JJ 743**

İHTİYAR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKI GS-500 E
    Şahsi kanaatimi sorarsanız,bu makinanın bu km de olması pek mantıklı değil.
    söküp takmak istediğiniz her civatanın elinizdekalma olasılığı pek yüksek,hiç sorunu olmasa dahi bir müddet sonra çıkabilecek sorunlarda yılmanız işten bile değil.
    ------------------------------
    Şahsen ben,isterse duvara vurmuş olsun,ama birileri tarafından bilinçli ya da bilinçsiz el sürülmemiş bir makinayı tercih ederim.

Varsayalım ki bu makina ilk sahibindeyken uçuruma yuvarlanıp nehire düşmüş olsa,kilo hesabı hurdasını alsak bari ne hurdası aldığımızı biliriz.Ama bu makina benim için muamma.
    Sağlıcakla kalınız.
    Haydi hükümeti yıkalım yerine AVM yapalım.

Motosikleti
    Yamaha FZ6 Fazer
    Bu ilandaki 1000f 550.000 küsür km de.

http://www.sahibinden.com/displayitem.php?a=3864239

1.000.000 km'yi devirmiş racing Hondada gördüm (Boy ve Görkeme sorabilirsin ). Benim işim makina. Otomotiv sektöründe çalışıyorum. Bu tarz şeylerle uğraşmaktan hoşlanırım. CNC torna, frezede kullandığım, çalıştığım ortamda çok hassas tezgahların olması bana biraz güven veriyor. Hondanın sağlamlığını kanıtlamasıda ayrı bi faktör.

Eğer arızası yapılabilir değilse neden olmasın diyede düşünmüyor değilim. Şu an net bi karar vermedim. İHTİYAR, teknik ustanın yazıları kafamdaki fikri büyük ölçüde şekillendirecek diye düşünüyorum. Bakalım ustaların yorumları ne olacak.

Yorumun, fikrin için teşekkürler

Alıntı İHTİYAR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Şahsi kanaatimi sorarsanız,bu makinanın bu km de olması pek mantıklı değil.
    söküp takmak istediğiniz her civatanın elinizdekalma olasılığı pek yüksek,hiç sorunu olmasa dahi bir müddet sonra çıkabilecek sorunlarda yılmanız işten bile değil.
    ------------------------------
    Şahsen ben,isterse duvara vurmuş olsun,ama birileri tarafından bilinçli ya da bilinçsiz el sürülmemiş bir makinayı tercih ederim.

Varsayalım ki bu makina ilk sahibindeyken uçuruma yuvarlanıp nehire düşmüş olsa,kilo hesabı hurdasını alsak bari ne hurdası aldığımızı biliriz.Ama bu makina benim için muamma.
    Sağlıcakla kalınız.
    Beklediğim yorum geldi.
    Orhan abi, dün boy'a da danışmıştım. Oda aynı şeyi söyledi. Galiba en iyisi bu motordan uzak durmak.
    Okan ACAR

Motosikleti
    SUZUKI GS-500 E
    Benim motoru geçen sene aldım.Satan adam subab ayarlarının yapıldığını ama beğenmediğini söyledi,neyse.
    Ben alınça makinayı komple dağıttım.Bir çok civatasının uygun olmadığını farkettim hatta bir çoğu sökerken elimde kaldı.Bir baktım civata yapıştırıcısı ile yeniden yapıştırılmış veee sökerken zor çıkanlara kılavuz çektiğimde kılavuz sıkışıp kırıldı,neden mi içinde yay vardı

Neyse hepsini elden geçirip içime sinerek topladım,ama bolca küfür ettim,ve zamanımı aldı.
    Bu sezon sonu tekrar dağıtıp güzeeeellllceee boyayacağım.
    Revizyon sabır işi yani.
    Baştan karşılaşacaklarını tahmin edebiliyorsan sorun yok.
    Veee kendi ellerinle topladığın makinanın tadı başka bir şeyde yok

Motosikleti
    Yamaha FZ6 Fazer
    Orhan abi, yardıma ihtiyacın olursa seve seve gelirim. Hem sendende birşeyler kaparız.
    Okan ACAR

Motosikleti
    SUZUKI GS-500 E
    Sağolasınız teşekkür ederim iyi dilekleriniz için.
    Benimde size zerre kadar faydam olduysa ne mutlu bana.

Hayat keyiftir,keyfiniz daim olsun.

Kaba bir hesapla 1 yilda ortalama 300 km yapmis...Cok

enteresan...

Arkadasim kesinlikle uzak dur...

Moderatör Lucas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ayni teklifi banada yapti o arkada$.. Aslinda Orhan abinin yarisi kadar bilgimiz olsa alinip biraz zaman ve para harcayarak sorunsuz hale getirilebilir.. Ama nakit ve vakit harcamak istemiyorsan ve az bucuk motordan anlamiyorsan uzak dur bencede..
    Legends may sLeep.. But they never diE..!

CERRAHI - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Üstadım ne güzel calısan bir motorun var tın tın gidiyorsun işte ne gerek var vitrine koyacak motoru
    En kötü motor ölü motordur. Durmadan masraf çıkartacak, bazı parçalarınıda bulamayabiilirsin dertsiz basına dert acarsın.
    Bak IHTIYAR abime. ne güzel anlatmıs. Bence motor bitmek üzeredir.
    Gel sen en iyisimi tertemiz cıbırından vazgecme
    Bilgin Sana Kıymet, Talebin Ne ise O sun Sen. İnsanlığı Sade Yiyip İçmekte mi Sandın ? Halin Ne ise Müşteri Sen Oldun O Hale, Noksanı Meğer Adli İlahidemi Sandın ?

Motosikleti
    honda cbr 125 (kırmızı)
    Alıntı CERRAHI adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Üstadım ne güzel calısan bir motorun var tın tın gidiyorsun işte ne gerek var vitrine koyacak motoru
    En kötü motor ölü motordur. Durmadan masraf çıkartacak, bazı parçalarınıda bulamayabiilirsin dertsiz basına dert acarsın.
    Bak IHTIYAR abime. ne güzel anlatmıs. Bence motor bitmek üzeredir.
    Gel sen en iyisimi tertemiz cıbırından vazgecme
    aynen katılıyorum bu söylenenlere hiç yakınına bile uğrama bence

patriote - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    93 Honda CBR 900'ün orjinal olduğuna eminmisin?

93 lerin ön çamurluk böyle değil.

Bu tür motorların makina arızası kolay telafi edilmiyor haberin olsun.

Eski model olduğu için parça sıkıntısı yaşama olasılığında çok fazla.

Tahminim kısa zamanda sibop keser ve el işi segman da bunlara uymaz....

By Mükemmel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GT250R
    Bende tavsiye etmiyorum.

Geçenlerde bir abimizin eski model r1 inde ufak bir tamiratta motor yandı ve masraf 1000 ytl yi geçiyor.

Ee zaten motorun değeri 5000 ytl, garajda yatıyor şimdi.

Bence 2 yaşından büyük racing almak risk...
    ÇELİK KANATLARIN ÖZGÜR ÇOCUKLARI

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)