Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Motosiklet yüksek viteste hızlanmıyor Yardım !

Motovento
    REKLAM ALANI
    Jawa350TS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Jawa 350 ts / Yuki yk-250-4
    İyi gunler dostlar. Hepinize kolay gelsin.
    Model. Yuki yk 250-4 veya
    Skygo sg 250-4 veya
    Ramzey qm 250-4 hangisini derseniz artık
    Motorum 1.2.3. Viteslerde sorunsuz hızlanıyor ve 60km'yi görüyor. Fakat 4. Ve 5. Viteste bana misin demiyor. Hız sabit 60-65'i geçmiyor.
    Bujiler ve yağ değişti. Aldığım arkadaş subap ayarını yaptırmış. Siz deneyimli arkadaşların tavsiyelerini bekliyorm.

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:07 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:15 ----------

Fikri olan yok mu?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ogzcngdk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba Dragon 50 - Hero X Pulse 200
    tam olarak ne oluyor?

devir artıyor mu?,vitese geçtiğinden eminmisin?, yakıtı ne durumda?

Mustafa_Uz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati Multistrada 1200
    Soyleyebilecegim tek şey motoru bu halde kesinlikle kullanmayın ve en yakın ustanın görmesini sağlayın. Olası sebeplerini yazmaya kalksak inanin kafanız daha çok karışır. Şu anda hiç masrafiniz dahi olmayabilir. Ama bu şekilde 50 km bile kullansaniz silindir piston yenilemek zorunda kalabilirsiniz.

Motosikleti
    Devir fazla artmıyor hocam 4. vitese aldığım zaman örneğin 6bin devirdeyse sabit 6.bin' de kalıyor.5. vitese alğım zaman 4.5-5bin devirde sabit kalıyor.Balata mı değiştirsem acaba?

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:48 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:45 ----------

50 km kullanmayın demişsiniz aldığımdan beri 300 km yaptım hocam korkutmayın beni

Motosikleti
    250 Mct
    Hava filtresinin değişmesi gerekiyor olabilir . Yada hava filtresine giden hortumlarda çatlak yırtık ws olabilir kontrol etmekte fayda var . Tam olarak sistemini bilmediğim için motorunun fazla yardımcı olamıyorum . Ama sen yinede karbürator ayarı ve hava alabileceği yerleri bir baktır derim .

Motosikleti
    Alıntı asdasd79 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hava filtresinin değişmesi gerekiyor olabilir . Yada hava filtresine giden hortumlarda çatlak yırtık ws olabilir kontrol etmekte fayda var . Tam olarak sistemini bilmediğim için motorunun fazla yardımcı olamıyorum . Ama sen yinede karbürator ayarı ve hava alabileceği yerleri bir baktır derim .
    Dediğiniz gibi karbüratörü bi söküp temizleyeyim dedim, forumda baktım 150'lik karbüratör temizliği falan var ama benimkinin karbüratörü 2'li olunca gözüm yemedi.Olmadı vercem ustaya temizlesin.
    Hava filtresini değiştirmeyi düşünüyorum bakalım sorun çözülecek mi?

Motosikleti
    250 Mct
    Çok büyütülecek bir zorluğu yok aslında diyebilirim . Yanlış değilsem eğer 2'li olsada birleşik oluyorlar temizliği yine tekli karbürator ile aynıdır . Ama yinede size kalmış

Motosikleti
    Çok büyütülecek bir zorluğu yok aslında diyebilirim . Yanlış değilsem eğer 2'li olsada birleşik oluyorlar temizliği yine tekli karbürator ile aynıdır . Ama yinede size kalmış
    Evet hocam yanyana duruyor ikisi fakat yanlış birşey yapmaktan çekiniyorum karbüratöre.

Motosikleti
    çift silindirde senkron ayarı vardır hiç ellemeyin. devir artmıyorsa sorun balatada değildir, güç gerektiren durumlarda motor benzini yakamıyor. buda ateşleme, hava filtresi, karbratöre falan bakmanız gerekiyor demek. ustanıza götürün sorunu anlatın ne gerekiyorsa yapsın

Motosikleti
    250 Mct
    Aç kurcala öğrenirsin derim Sorun çıkarsa yardımcı olurum gerekirse özelden .
    mterayes26 bunu beğendi.

Motosikleti
    Aç kurcala öğrenirsin derim Sorun çıkarsa yardımcı olurum gerekirse özelden .
    Aslında benimde merakım var açıp bakayım, öğreneyim diyorum da bakalım vakit bulursam bi heves sökerim.Fakat şimdiye kadar hiç motorla uğraşmadım. Neresinden ne sökülür nasıl açılır hiçbir bilgim yok.Olmadı bozarsak da ustaya toparlattırırız.

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:49 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:46 ----------

Alıntı ogzcngdk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    çift silindirde senkron ayarı vardır hiç ellemeyin. devir artmıyorsa sorun balatada değildir, güç gerektiren durumlarda motor benzini yakamıyor. buda ateşleme, hava filtresi, karbratöre falan bakmanız gerekiyor demek. ustanıza götürün sorunu anlatın ne gerekiyorsa yapsın
    En son çare ustaya götürüp bırakayım ne gerekiyorsa yapsın diyorum da çok işçilik alıyorlar yav. Bi yağ değiştirdim 40 lira aldı.

Motosikleti
    250 Mct
    Yağ değişiminin fiyatı normal Çünkü zaten 2 kutu motor yağı o paralar işçilik almamış sayılır Sök tak uğraş derim sürmek kadar kurcalamakda eğlenceli

Motosikleti
    Alıntı Jawa350TS adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    En son çare ustaya götürüp bırakayım ne gerekiyorsa yapsın diyorum da çok işçilik alıyorlar yav. Bi yağ değiştirdim 40 lira aldı.
    bilmeyen adam buldularmı affetmezler yağ değişiminide kendin yaparsın.. bir adet huni bir adet 21 kapalı ağız anahtara bakıyor. eğer motorun garantide değilse ve şu anda kullandığın gibi full mekanik bir sisteme sahipse işi ve esnaflığı düzgün babacan bir usta bulmalısın. onuda zamanla bulursun zaten bu işin başlangıcında kazık yemeden olmaz.

ve evet yağ değişimi fiyatı yağ dahilse eğer makul bir fiyattır. ben kendim değiştiriyorum 60 tl ye patlıyor

Motosikleti
    Evet arkadaşlar bugün ustaya uğradım subap sesi var dedi motor üst kapağını söküp baktı subapta sıkıntı çıkmadı. Daha sonra sol buji kablosunu söktü motor çalışıyor kabloyu taktı ve sonra sağ buji kablosunu söktüğüyle motor stop etti. Meğersem tek silindir gidiyomuşum. Karbüratörün tahliye vidasını çıkardı aman Allah'ım pas ve su akıyor. Temizledikten sonra kendine geldi diyebilirim.
    Fakat hala performansta bi düşüklük hissediyorum. Tamam ilk başta 60'ı geçmiyordu şimdi 75-80 yapıyor.Acaba karbüratörü tamamen söküp'te mi temizletsem??

Motosikleti
    250 Mct
    Büyük ihtimal karbüratör memeleride tıkanmış olabilir baktır gitsin o zaman .
    Jawa350TS bunu beğendi.

Motosikleti
    Evet arkadaşlar sorunum hâlloldoğu için cevap yazma gerekliliği duydum. İlk önce soruma vakit ayırıp yanıt veren, yardımcı olmaya çalışan herkese teşekkür ediyorum.
    Motor son zamanlarda(karbüratörün temizlenmesinden sonra) iyice performanstan düşmüştü.20 km'yi geçmez olmuş,giderken durduk yere stop etmeye başlamıştı.
    En son çare silindiri rektefiyeye soktuk ve piston-sekman değiştirildi.Madem pistonlar yenilendi bi de adamaklıllı hava-yakıt karışımı alalım dedik karbüratörüde değiştirdik.Depo paslanmıştı bi de benzin filtresi aldık taktık.
    Sonuç motosiklet istediğim ayara geldi her viteste aynı gücü sergiliyor.Anladığım kadarıyla bu çinli motosikletlere masraf yapılmadan binilmiyormuş.Siz siz olun bakımlarını yağını suyunu eksik etmeyin :D
    ogzcngdk bunu beğendi.

Motosikleti
    Kawasaki VN 800
    Elini korkar alıştırma sök bak yap tak yapamazsan yaz buraya koy fotoyu yardımcı olalım , başka bir araçla hızını ölç , onlardan bende sürdüm demir yığını ve benzin düşmanı

Motosikleti
    lifan tay 100 - 2012 / emisol 2014 / artık yok :)
    Evet arkadaşlar sorunum hâlloldoğu için cevap yazma gerekliliği duydum. İlk önce soruma vakit ayırıp yanıt veren, yardımcı olmaya çalışan herkese teşekkür ediyorum.
    Motor son zamanlarda(karbüratörün temizlenmesinden sonra) iyice performanstan düşmüştü.20 km'yi geçmez olmuş,giderken durduk yere stop etmeye başlamıştı.
    En son çare silindiri rektefiyeye soktuk ve piston-sekman değiştirildi.Madem pistonlar yenilendi bi de adamaklıllı hava-yakıt karışımı alalım dedik karbüratörüde değiştirdik.Depo paslanmıştı bi de benzin filtresi aldık taktık.
    Sonuç motosiklet istediğim ayara geldi her viteste aynı gücü sergiliyor.Anladığım kadarıyla bu çinli motosikletlere masraf yapılmadan binilmiyormuş.Siz siz olun bakımlarını yağını suyunu eksik etmeyin :D
    ne kadar maloldu hocam?

Motosikleti
    hayırlı olsun diyelim o zaman, şuanda motorun rodajda olduğunu unutmayın ilk 1000 km motoru sıfır almış gibi davranmanız gerekiyor...

Motosikleti
    Alıntı kordinaryus adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ne kadar maloldu hocam?
    Hocam piston sekman takımı 2 adet 75tl+ rektefe 65+ karbüratör 150+ işçilik 150 =450tl'ye maloldu

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:34 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:32 ----------

Alıntı ogzcngdk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hayırlı olsun diyelim o zaman, şuanda motorun rodajda olduğunu unutmayın ilk 1000 km motoru sıfır almış gibi davranmanız gerekiyor...
    Teşekür ederim hocam, dediğiniz gibi ustada söyledi fakat 1000km değilde 3000km'ye kadar motoru sıkırmayacaksın dedi, 1 hafta sonra bujiler, 1000km sonra ise yağı yenilenmesi gerekiyormuş.

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:40 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:34 ----------

Bu arada motosikletten çıkan eski karbüratörü açıp incelemeye başladım, eski kullanıcısı karbüratörle baya bi oynamış.Yakıt giden yerlere tel sıkıştırmış, karbüratörün içini zaten pas götürüyor vede baya bi hırpalanmış gibi gördüm karbüratörü.Benzin tahliye vanaları falan ezilmiş töbe Yarabbi bi acayip bişeyolmuş. Vidaları bile orjinal değil kimi yıldız kimi düz.
    ogzcngdk bunu beğendi.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)