Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

El yapımı motosıklete ruhsat alabılırmıyız???

Motovento
    REKLAM ALANI
    Forumdan Uzaklaştırıldı _Si_BeMoL_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '91 Mz 251 ETZ
    arkadaslar kendımız bı motosıklet yapmayı dusunuyoruz..fazlasıyla takım alet edavatımız war..800cc V motorumuzda war gıbı bız bu motora uygun bı sase tasarlayıp custom motosıklet yapmayı dusunuyoruz bıkac dengesız arkadas ama kafamızdakı tek soru motoru yapabılırmıyız degıl ruhsat alabılırmıyız duydugumuz kadarıyla ruhsat werılmezmıs ama bıde sıze sorıyım dedım...
    eger karar werırsek yapıma yakında baslarız ısallah..ruhsat alamasakta kısa kacamaklar yapabılırız dıye umut edıyoruz

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    tubis - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Cygnus L
    İyi araştırın, zaten oranın polisi ile başınız dertte....
    Sonsuza kadar süren tek A$K motosiklet aşkıdır !
    'TUĞBA OKAN EKİN' << 03.04.2007 >>

ennginn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Süper Yamaha K12
    Türkiyede custom motosiklet yapan yer var biliyorsunuzdur.

Ancak bildiğim kadarıyla Sanayi Bakanlığından izin almak gerekiyor.

Buda motosiklet için teknik olarak zorluklar içeriyor.

Hatırlarsanız 0 km motosiklet alınca teknik belge veriyorlar o belgeyi

alabilirseniz olur.

Demokrasilerde çare tükenmez.Kolay gelsin
    AYNI DİLİ KONUŞANLAR DEĞİL, AYNI DUYGUYU PAYLAŞANLAR ANLAŞABİLİR

kıllıtarkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ALMAYACAĞIM!!!!!!!
    bildiğim kadarıyla bu motorun bir projesi olması gerekiyor projeyi makina mühendisi imzalıyor falan filan tam olarak hatırlamıyorum fakat uzun iş
    kolay gelsin
    BU ALANA REKLAM ALINIR

ketchup - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki ER6 N, Derbi GPR125 Nude
    bir şekilde ruhsat çıkartılır diye düşünüyorum. Atatürk Sanayi'de VW motorundan buggy yapmışlardı, ruhsat da çıkartmışlardı o alete. Ruhsatı çıkartmak, motosikleti yapmaktan daha kolay olacaktır eminim =)

zeda3000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB750 Cafe Racer
    Cop ve pet siseleri toplayan larin sanayi yapimi motorlari vardir arkasi sepetli gormussundur onlarda bile plaka var , bu istegin imkansiz degil takipciler ile biraz arastir bence mumkun.Ama extra maddi masraf olacaktir muhakak
    Motorculuk saygi ve cilginligin arasindaki ince cizgide gitme beceresidir Suzuki GS500 Gitti / Ducati Monster 900 Gitti / BMW F650 GS Gitti

Forumdan Uzaklaştırıldı _Si_BeMoL_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '91 Mz 251 ETZ
    plan proje yapılır..grubumuzda muhendıs arkadaslarımız war yardımcı olurlar..custom motor konusunda tecrubelı bı arkadasımızda war oda herturlu yardıma hazır...ruhsatın cıkıcagından emın olduktan sonra ıse baslarız..malıyetın yenı bı custom motor almaktan daha asagıda cıkıcagını dusunuyoruz..parcalarıın bulabıldıgımız kadarının fıyatlarını ogrendık..ruhsat cıkarken motorun yarısı kadar daha masraf cıkartmazlar ısallah
    arkaya suspansıyon koymazsak ruhsatın cıkmıycagını soyledıler..ama onuda cözduk..dunya savasından kalma harleyler war..onlarında arka amortısoru yok..sadece koltugun altında ufak bı yay war we plakarı war..onları ornek gosterınce aynı seyı yapın dedıler..muayene ıcın amortısorlu koltuk mmuayene sonrası sokulup yerıne sekıl bı derı koltuk planı war

bart1969 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    fz6 fazer 2005/yamaha ybr 125 2004(satmaktan şu ar
    Alıntı _Si_BeMoL_ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    plan proje yapılır..grubumuzda muhendıs arkadaslarımız war yardımcı olurlar..custom motor konusunda tecrubelı bı arkadasımızda war oda herturlu yardıma hazır...ruhsatın cıkıcagından emın olduktan sonra ıse baslarız..malıyetın yenı bı custom motor almaktan daha asagıda cıkıcagını dusunuyoruz..parcalarıın bulabıldıgımız kadarının fıyatlarını ogrendık..ruhsat cıkarken motorun yarısı kadar daha masraf cıkartmazlar ısallah
    arkaya suspansıyon koymazsak ruhsatın cıkmıycagını soyledıler..ama onuda cözduk..dunya savasından kalma harleyler war..onlarında arka amortısoru yok..sadece koltugun altında ufak bı yay war we plakarı war..onları ornek gosterınce aynı seyı yapın dedıler..muayene ıcın amortısorlu koltuk mmuayene sonrası sokulup yerıne sekıl bı derı koltuk planı war
    maksat birilerini aldatmak olmasın lütfen.bir de kendinizi düşününüz(ki kendinizi düşündüğünüzden hiç şüphem yok,varsa bile olası tehlikeler karşısında toplumu düşünüz.).arka amortisöründe illaki bir fonksiyonu vardır ki şart koşulmuştur.yoksa arka amortisörün sırf keyfi bir nesne olduğunu hiç düşünmüyorum.

arkadaşlar bence güzel düşünüyorsunuz
    ruhsat vermeselerde yapmış olduğunuz şeyden büyük zevk alacağınıza eminim

bende çok fazla discovery channel izliyorum
    yakında custom scooter yaparsam şaşırmayın

ReBeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    200 GY Enduro
    bir çinli dökülen motor alınır, üzerinize alınır ve daha sonra şasi hazırlanır, çinli üzerindeki şasi plakası diğerine aktarılır sonra işlem tamam muayene sorunu olmaz , çünkü benim arabam muayene bizzat gidemedi hiç hep evrak üzerinde yapıldı hepsi

BeYfa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CıbıRepSol
    Alıntı bart1969 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    maksat birilerini aldatmak olmasın lütfen.bir de kendinizi düşününüz(ki kendinizi düşündüğünüzden hiç şüphem yok,varsa bile olası tehlikeler karşısında toplumu düşünüz.).arka amortisöründe illaki bir fonksiyonu vardır ki şart koşulmuştur.yoksa arka amortisörün sırf keyfi bir nesne olduğunu hiç düşünmüyorum.
    arka amortisörün olmaması topluma ne zararı olabilirki...amortisor olmayınca çevremi kirleniyo gürültümü çıkarıyo amortisör olmassa
    hiçbirimiz bu hayattan sağ kurtulamayacağız ki..(FaRuK)

ARBETUS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '93 Kawasaki EN 500 Vulcan
    bence herhangibir motorun şasisi üzerinde geliştirme yapın ya da evrağı eksik olmayan bir motora bu tür geliştirme yapın ki elinizde ruhsatı falan olsun. sonra taktığınız motoru ruhsata işlettirmek daha kolay olur diye düşünüyorum.
    sağlıcakla.
    '04 Yamaha Nuovo - '56 BMW R25 - '06 Mondial 250 MCT - '94 BMW F650 - '99 Kawasaki ER 5 - '06 Bisan Roadstar 250 - '97 Kawasaki VN800 - '08 Suzuki VL 800 Intruder - '04 Suzuki VL 800 Voluisa - '01 Honda XL 650 V Transalp -'00 BMW F 650 GS

killing_machine - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Yzf R1 05
    benim jawasakininde ruhsat plaka yok ben hiç ruhsat plaka düşünmeden topladım ama şimdi arada bi dağa taşa çıkıyom aslında bende çıkarmak istiyom ama hiç bir bilgim yok.
    MoToCroSS RuLeZZ

THE_LANCET - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Peugeot Trekker & Asya AS200GY2 Süpermoto niyetine
    _Si_BeMoL_ arkadaşım bende tamamen el yapımı sağdan soldan bulunan parçalarla toplanmış bir motosiklet var üstündede şanzumanlı alman malı güzel 50cc lik zundapp motor var ama şase numarası falan olmadığı için ruhsat vermiyorlar kaçakçılık suçuna giriyor bir nevi kaçak binersin sende yaparsanız hem sizin içinde güzel bir deneyim olur. Bu arada bende dengesizim çünkü ben yaptım bile tabii tek başıma değil
    Bir 4 silindirlilere, Birde 2 zamanlılara hastayım.

Motosikleti
    Alıntı BeYfa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arka amortisörün olmaması topluma ne zararı olabilirki...amortisor olmayınca çevremi kirleniyo gürültümü çıkarıyo amortisör olmassa
    iyi okusaydınız mutlaka yazdığımı anlardınız.arka amortisör olmaması potansiyel tehlike olabilir demek istemiştim.girilen bir çukurdan sonra yol kenarındaki yaya ya çarpma tehlikesi toplum sorunu olabilir.yani vatandaş amortisör takmamak ile sadece kendisini değil başka insanları da riske edebilir demeye getirdim.
    yani amortisör düşme savrulma vs e karşı tedbir olsun diye konuluyor diye düşünüyorum.kişi lüksü için değil yani.

________ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CFMOTO 650 MT
    Ruhsat alabilirsin ama çok uzun bi prosedürü var ve pahallı (bizde araç yapmaya çalışmıştık sonunda pes ettik). En ucuz ve kolay yolu, Ruhsatı olan (markalı tercihan neredeyse hurda) bir araç bulun, motor ve şasenin numaraları ruhsattaki ile aynı kalmak kaydıyla, şasede, granajda, aksesuarda, renkte, dizaynda değişiklik yapın ve sonra ruhsatta değişiklik için başvurun.

Motosikleti
    tvs apache
    ... güzel bi girişim sen yap bitir medyada yer bulacagına eminim. belki bi devlet yetkiliside görür begenirse ortaya koydugunuz eseri belki elinizden bile tutarlar . diye düşünüyorum. çalışmalarınızda basarılar dilerim.
    ....paranoyak olman takip edilmediğin anlamına gelmez...

Motosikleti
    ee ne yaptınız motor bittimi?
    bazen bir saat bir ömre bedeldir.yaşadığın anın tadını bilmek gerek.mutluluk denilen şey kolay bulunmaz ki,kaybetmemek için düşünmelisin.paylaştıkça çoğalan tek şey sevgidir(çok atmiim bir de bilgi).

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı _Si_BeMoL_ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaslar kendımız bı motosıklet yapmayı dusunuyoruz..fazlasıyla takım alet edavatımız war..800cc V motorumuzda war gıbı bız bu motora uygun bı sase tasarlayıp custom motosıklet yapmayı dusunuyoruz bıkac dengesız arkadas ama kafamızdakı tek soru motoru yapabılırmıyız degıl ruhsat alabılırmıyız duydugumuz kadarıyla ruhsat werılmezmıs ama bıde sıze sorıyım dedım...
    eger karar werırsek yapıma yakında baslarız ısallah..ruhsat alamasakta kısa kacamaklar yapabılırız dıye umut edıyoruz
    Alamazsınız,biliyoruz da söylüyoruz.Ruhsat alsanız TÜV den geçemezsiniz ,ağlarsınız.
    Boşuna uğraşmayın çokkk ama çokk üzülürsünüz sonra.
    Olsaydı çokktan motor yapardım kendime,koca bir atolye var elimde.
    Eskiden kendi teknelerimi yapardım.Aslanlar gibi liman tescilini yaptırırdım.
    Şimdi millet faturalı teknelerini tescil ettiremiyor.
    Benzinli aracını dizele çeviremiyor.
    Neden mi AB nin getirdiği kriterler yüzünden.Bize uyguladıkları sömürü düzeni başka türlü yürümeyecek çünkü.
    Herkes kendi motorunu,teknesini,arabasını yaparsa nasıl sömürecekler neyse söyletmeyin kötüyü
    Alın işte bu son tescil ettirdiğim tekne idi.
    denize elverişlilik muayenesi için denizden 19 km icerideki Çorlu'ya gelen liman görevlisi soluksuz kalmıştı.Adama aylar önce "Çorlu'da bi avukat varmış,deli ama gercekten denizci tekneler yapıyo" demişler buna aynen.(Fotoğraftaki şahsiyete bakarsanız akıllı olduğuna inanmazsınız zaten
    Çorlu'da yapılan ve tescil edilebilen 2.tescilli tekne budur.
    Hidrodinamik yapı ünlü tasarımcı Phillip Harle tarafından projelendirilmiştir.Müteakip tasarım ve imalat aşamaları tarafımdan yapılmıştır.Sadece yelken direği 7.5 m olup,römork dahi benim imalatımdır.

barannet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco CK 125
    çok hoş duruyor, peki isim verirken ilham kaynağı neydi? tescil etmeyenlere gönderme gibi

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)