Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 1234 ... SonuncuSonuncu

Boya Yaptım 10 Üzerinden Not Bekliyorum :)

Motovento
    REKLAM ALANI
    muvattali - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf 600sa
    Valla bundan sonra çiziklere dair derdin tasan olmayacak, evet katılıyorum sana.

Bence güzel görünüyor, siyahın matı da iyidir ayrıca
    İnnova 125, nx4 falcon, xt660r, CBF 600s diyerek devam ediyor hayat

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    bart1969 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    fz6 fazer 2005/yamaha ybr 125 2004(satmaktan şu ar
    bu haliyle kalacaksa 1 veriyorum.arkadaşlar kızacak ama şunları asla unutmamak lazım:
    görünürlük herşeydir,güzellik sonra gelir(gelmese ne olacak çirkin diye dayak mı yicen).ne o öyle asvaltla aynı renk.bu haliyle yandan gelen ilk kamyonun altında kalma riskin çok çok yüksek.hele bir de montu kaskı felan siyah yaptınsa peşin peşin geçmiş olsun.
    düşünsenize gece yarısı böyle kapkara bir şeyi saatte 180 le giden bir dört teker arkasındaki kırmızı ışığı görünce yol kenarı reflektörü zannedip çiğneyip geçebilir.danıld duck un yazılarını bir kez daha okumaya davet ediyorum:
    görünürlük görünürlük görünürlük.adam ne diyor: "unutmayın arkadaşlar siz ne kadar görünmeye çalışsanız da görünmüyorsunuz."
    üstelik senin kullandığın siyah mat renk hiç yansıtma vermiyor.
    hadi onu geçtik resimlerde benim gördüğüm bu boya sanki astar boya gibi kaçmış.hadi kardeşim madem kendini öldürtmeye meraklısın bari cantları da siyah yapta yarım kalan bişey kalmasın.
    bu arada neden 1 derseniz aslında 0 verecektim.o 1 puanı da el emeğine sayıyorum.yok yok vaz geçtim 0.
    bu arada temennim işallah bundan sonra yapacağın sticker ince süsleme vs o mat rengi kaybeder.

bur-k@ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbr 125 pert oldu :(
    bende boya atıcam motora biraz analatırmısın neler yaptın ? hangi marka boya kullnadın sırası ile açıklarsan sevinirim
    ÖĞRENMEDEN,ÇALIŞMADAN,YORULMADAN,RAHAT YAŞAMANIN YOLLARINI ARAMAYI ALIŞKANLIK HALİNE GETİREN MİLLETLER;ÖNCE HAYSİYETLERİNİ, SONRA HÜRRİYETLERİNİ,SONRA İSTİKLALLERİNİ,KAYBETMEYE MAHKUMDURLAR. K.ATATÜRK

Bende bir puan vereyim. 10 üzerinden 8,2.

Motosikleti
    seneye
    ıscılıgın bagagı ıyı super olmusprofosyonel olarak dusunmelısın 10 uzerınden 10

Motosikleti
    S&T Kanuni GT250
    Sağolun arkadaşlar, boya işini kendim yaptım ama ben boyadan anlamam normalde, o yüzden tek kat boya var ve verniksiz, tek kat ama iyi yedirdim birde elinizi surduğunuzde bahsetiğiniz gibi bir kumlanma hisetmiyorsunuz yağ gibi zaten oyle olsa bende takmazdım kapakları çözüm arardım.

Lazım Olan Malzemeler
    1-Alyan takımı
    2-Anahtar veya lokma takımı
    3-Yıldız tornavida ince ve kalın
    4-Koli batı veya aynı boyutta Gri bant
    5-Akçalı Mat Siyah 526 Sprey boya 2 tane

Kapakları tek tek sokup yıkıyıp temızledim ustundekı yazıları sokmek ıcın cakmakla bıraz ısıtım hem daha az iz kaldı hem daha kolay cıktı, yazıyı sokunce bıraz ız kalıyor yınede onuda en ince zınpara yok ediyorum tekrar yıkıyıp kuruluyorum boyuyorum 15dk sonra hazır.

Alıntı bart1969 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu haliyle kalacaksa 1 veriyorum.arkadaşlar kızacak ama şunları asla unutmamak lazım:
    görünürlük herşeydir,güzellik sonra gelir(gelmese ne olacak çirkin diye dayak mı yicen).ne o öyle asvaltla aynı renk.bu haliyle yandan gelen ilk kamyonun altında kalma riskin çok çok yüksek.hele bir de montu kaskı felan siyah yaptınsa peşin peşin geçmiş olsun.
    düşünsenize gece yarısı böyle kapkara bir şeyi saatte 180 le giden bir dört teker arkasındaki kırmızı ışığı görünce yol kenarı reflektörü zannedip çiğneyip geçebilir.danıld duck un yazılarını bir kez daha okumaya davet ediyorum:
    görünürlük görünürlük görünürlük.adam ne diyor: "unutmayın arkadaşlar siz ne kadar görünmeye çalışsanız da görünmüyorsunuz."
    üstelik senin kullandığın siyah mat renk hiç yansıtma vermiyor.
    hadi onu geçtik resimlerde benim gördüğüm bu boya sanki astar boya gibi kaçmış.hadi kardeşim madem kendini öldürtmeye meraklısın bari cantları da siyah yapta yarım kalan bişey kalmasın.
    bu arada neden 1 derseniz aslında 0 verecektim.o 1 puanı da el emeğine sayıyorum.yok yok vaz geçtim 0.
    bu arada temennim işallah bundan sonra yapacağın sticker ince süsleme vs o mat rengi kaybeder.

Kardeş sana ben nedesem bilemiyorum, o yolarda gordugun heycanlı genclerden deyilim ben, motorun orjınal rengi bunun kadar bile parlamıyor zaten. Sen cok karamsarsın burda neyin ne oldugunu veya ne olması gerektiğini senin kadar herkez biliyor. Burda gördüğün normal bir boyama işlemi ve orjinalinden de daha parlak.

Yinede ilgine teşekkür ediyoyorum ama sen ilgini farlarını rengden renge sokan aynalarını soken çılgın genclere yöneltirsen daha faydalı ve manalı olur.

ogulcan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda cbx 250 twister HONDA hayat ONDA
    işçiligin gayet guzel ellerıne saglık guzel olmus
    [i][u][b]''''GERCEKCI OL İMKANSIZ OLANI İSTE'''' 34 AZ 3637 TEK ASKIMM MOTORUM HERSEYIMMM.
    AMA MALESEF SATIYORUM.....[/b][/u][/i]
    [b]Denize ve Özgürlüğe[/b]

ergunz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    1000RR,600F,ET4
    10 üzerinden sıfır veriyorum berbat olmuş bence keşke hiç yapmasaydın

marwel114 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bmw G650 Xmoto
    benden de 10 üzerinden 8 orjinalinden daha güzel olmuşş
    Karşılaştığım herkes en az bir konuda benden daha yetenekli, öyle ki her insandan öğreneceğim bir şey var.

headquarters - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ...................
    Arkadasım gorus meselesı ama bence hos olmamıs keske boyamasaydın ama boyanmıs artık yapıcak bısı yok orjınal rengi ve boyası gayet hos ama makıne senın zevk senın.. Ama neresınden bakarsan bak elle boyanmıs oldugu gayet acık gule gule bınersın ınsallah

bart1969 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    fz6 fazer 2005/yamaha ybr 125 2004(satmaktan şu ar
    Alıntı SPEC0PS adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kardeş sana ben nedesem bilemiyorum, o yolarda gordugun heycanlı genclerden deyilim ben, motorun orjınal rengi bunun kadar bile parlamıyor zaten. Sen cok karamsarsın burda neyin ne oldugunu veya ne olması gerektiğini senin kadar herkez biliyor. Burda gördüğün normal bir boyama işlemi ve orjinalinden de daha parlak.
    Yinede ilgine teşekkür ediyoyorum ama sen ilgini farlarını rengden renge sokan aynalarını soken çılgın genclere yöneltirsen daha faydalı ve manalı olur.
    size kazasız belasız ve zevkli sürüş keyfi dilerim.
    burdaki herkesin de bunları bildiğine eminim.nedense hiç kimse bu rengin fark edilmeyi çok zorlaştıracağını söylememişti.en azından bazılarını bir kişi dahi olsa bilinçlendirsem diye yazdım.
    orjinali daha kötü gözüksede bilmiyorum mat siyah mıydı yoksa parlak mı?valla ben bilmiyorum.
    ben tek endişemi paylaşmak istedim:
    siz ne kadar kaliteli ve üst düzey sürücü olursanız olun şu halde bu motor asvaltta kamufle renge bürünmüş(askerlerin giysilerini düşünün :orman için yeşil,kışın karda beyaz dağık arazide haki...)
    uzun yollarda dikkat edin 100 metre önünüzdeki siyah arabayı mı?yoksa 500 metre arkasından gelen beyaz arabayımı görürsünüz.

Motosikleti
    Ducati
    Buna puan yakismaz!! seksi olmus..... süper.....

Motosikleti
    S&T Kanuni GT250
    Sizi anlıyorum mantıklı konuşuyorsunuz hakta veriyorum lakin (burdaki herkesin de bunları bildiğine eminim.nedense hiç kimse bu rengin fark edilmeyi çok zorlaştıracağını söylememişti ) diyorsunuz neden söylemezler çünki bunu farketmek veya düşünmek bence ve çoğu insan için ekstra bir beceri veya kabiliyet gerektirmeyen bisey olduğu için.Siyah renk tabiki geceleyin zor görülür.

Bir kaza olur ve bu kaza karşı taraf beni beni göremediğinden kaynaklanırsa tabiki zararda çıkıcak olan kişi benim burdada haklısınız. Ama dediğiniz kadar önemli olsa veya dediğiniz kadar kamufle etkisi yaratsa araçlarda veya en azından motorlarda siyah renge ruhsat vermezler. Ama siz yazınızda çantımıda siyaha bayamamı istiyerek olayı abartıyorsunuz. Zaten meşur bir laf vardır zevkler ve renkler tartışılmaz begenmemişseniz neden begenmediğinizi yamanız yeterli çantımın sizi alakardar edeceğini sanmıyorum ve bu şekilde yazılarınızında bir başkasına faydalı olcağınıda sanmıyorum. Size morotunuzu gökkuşağı renginde boyatarak keyifli sürüşler diliyorum.

maksimumhiz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    peugeot 103
    valla bana sorarsanız siyah ne kadar görünürlüğü düşük olsa da asil renktir, hep üst düzey insanlar siyah arabalara vs. binerler, ben 10 üzerinden 10 verirdim ama stickerları unutma yoksa notun 9 a düşer

enis89 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    .................
    al kardeşim 10 üzerinden 10 çok iyi çok güzel süper yapmişin

Motosikleti
    Yamaha YBR 125
    valla kaymak gibi olmuş.10 numara olmuş puanı da 10 tabiki Güle güle kullan

ozrace - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    = Kawasaki KLE 500
    geceleri açık renk giyde bari trafikte farketsinler seni
    ASİYİZ BİZ MOTORCUYUZ....

kimi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 1000RR
    10 üzerinden 20 verdim ben.. süper olmuş..

edy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    bencede çok güzel olmuş, tebrik ederim. 10 üzerinden 10 veriyorum.

görünebilirlik sorusuna gelirsek bence onun renkle bir alakası yok sürücülerin dikkatiyle alakası var. bende bembeyaz metalik renkli bir motor vardı ama dikkatsiz bir sürücü beni farkedemeyip arkadan çarptı. şimdiki motorum siyah yapılan araştırmalara göre otomobillerde en çok kaza yapan renk kırmızıymış
    If you spend all your time worrying about dying, living isn't going to be much fun.

cakalaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR1000RR "2017
    10 üzerinden 7 verirsem iyi not almış oluyosun 100 üzerinden 70 gibi
    Ya KASK TaK ; Ya ÖL

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 1234 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)