Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Boya Yaptım 10 Üzerinden Not Bekliyorum :)

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    S&T Kanuni GT250
    Evt arkadaşlar bence 10 uzerınden 10 ama sizde bi değerlendirin nasıl olmuş ?

Motorumda bazı ufak tefek çizikler vardı normalde dikat etmedikce belli olmuyordu ama ben rahatsız oluyordum en onemliside benden kaynaklanmıyan ve sonradan farkına vardıgım on camurluk ustunde olan 2 çizik sanırım park halinde birisi bi şekilde çizmeyi başarmış.

Servise gitiğimde sormuştum bu çiziklere çözüm varmı diye bizde yok dediler. Aynı tonda boya bulamıcağımıda anladım cunki boyası boya bile sayılmaz bir nevi kapagın imalatında kulanılan plastiğin kendi rengi, olabildiğince mat ve hiç parlamıyordu ve kayganda deyildi, aynı tonu bulabilsem bile sırıtacaktı boyadığım yer o yüzden gitim Akçalı marka mat siyah 526 model sprey boya aldım 2 tane. Tonu tutmuçagını bile bile yinedede şansımı denemek için motorun ücra 1 köşesine biraz sıktım baktım tabiki alakası yoktu rengin ama hoşumada gitti.

Merak edenler için boyanın kulanma talimatında Ahşap,Metal,Beton,Sıva vb. gibi iç ve dış yüzeyler için uygundur diyor.

Çalıştığım için fazla boş vaktimde yok hergün iş çıkışı motoru otoparka sokunca 1 kapağını söküp eve götürdüm Önce yıkadım sonra çakmak ile marka ve model yazılarını ısıtarak söktüm, ısıtınca hem daha çabuk ve fazla iz bırakmadan çıkıyorlar yinede biraz iz kalıyor kalan izleride en ince zınpara ile zınparalıyarak yok ettim sonra sonkez yıkadım kuruladım balkona cıkardım 1 kat boya attım sabah da götürdüm taktım bu boyle 3/4 gün devam etti sonunda 2 sprey boya motorumun tüm kapaklarına arka çantasına ve kaskıma yetti.

Şunuda ekliyeyim ben boya işinden anlamadığım için ve motorumun orjinal boyasıda boya olmadığı için vernik atılması gerektiğinide bilmediğimden atmadım verniksiz boya biraz daha narin oluyor o yuzden boyama yapıcak olan arkadaşlar verniklemeyide ihmal etmesin mat renk kulanıcaklar parlamayan verniklerde varmış onları kulanabilirler. Motorumun orjinal rengide 3 mesaj alta resimleri var görebilirsiniz, bu arada bazı arkadaşlar aşadaki resimdeki plakaya kafaları takılıyor aşadaki resim benim motorum deyil yabancı bir ulkedeki birisinin arn safkan çin li olmadığı için avrupa ulkelerinede satışı mevcut macarlı çinliler yapmış bunu

Hepinize teşekkürler arkadaşlar, bana helal olsun diyorsunuzda bu kadar yazıyı okursanız sizede helal olsun

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    nitrious81 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Octavia
    Bunların orjınalden mat sıyah vardı zaten gonlun vardı madem ondan alsaydın he Yınede ıyı duruyo guzel ıscılık olmus tebrık ederım bu arada oncekı rengı neydı umarım aynı renktır yoksa ruhsat sorun olur.
    Biri şu Düzcedeki kasksız ehliyetsiz üstüne üstlük Abart egzozları ile kafa ...... bir dur desin !!!

marefb - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    1299 Panigale
    karaböcük olmuss .... karamsar bi motor olmus

Motosikleti
    S&T Kanuni GT250
    Tabiki aynı renkti ama orjınali daha mat parlamıyordu hıc ve ufak 1 çiızik oluncada aynı tonu bulmak imkansız şimdi derdim tasam yok hemde daha yakışıklı oldu bence
    Bak orjınali bu renk buda guzel ama zamanla o guzellik kalmıyor

motoru boya fıçısına sokup çıakrtmışsın gibi geldi bana
    güzel boya
    stickerleri yapıştırıcan galiba tekrardan

arka stopların olduğu resim güzel olduğunu ispatlıyo yeterince ..

Motosikleti
    S&T Kanuni GT250
    Sağol, stickerlerı sokerken zaten telef oldular ama olmasalardıda yapıstırmazdım sade daha iyi bana göre. Boyanın en iyi yönü bana 9ytl ye mal olması 2 tane mat siyah sprey boya nelelre kadir tabi işciliği saymıyorum biraz yordu beni.

THE_LANCET - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Peugeot Trekker & Asya AS200GY2 Süpermoto niyetine
    10 üzerinden 8 veriyorum belki biyerinde hata yapmıssındır diye ama benden sınıfı geçtin..
    Bir 4 silindirlilere, Birde 2 zamanlılara hastayım.

Motosikleti
    S&T Kanuni GT250
    Eyvallah THE_LANCET sağol

Süper Moderatör (BBRR) Barış Şuşut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    boya işçiliği gayet iyi.. sonkat attınmı ? biliyosundur mat vernikte var yani parlamayan vernil onuda uygulayabilirdin.. hatta çıkarmaları bir reklamcıda bastırıp yüzeye uyguladıktan sonra üzerine mat son kat vurursan çıkarmalar boyanın üstünde değilde içinde gibi durur
    [B][COLOR="DarkOliveGreen"]"İnanç, görünmeyene inanmaktır. Görünmeyene inanırsanız kimsenin göremediğini görürsünüz"[/COLOR][/B] [B]A. Şerif İZGÖREN[/B]

Motosikleti
    Lifan Glint 100
    Bu siyah daha güzel gitmiş.Ama ön maşalar siyah değil

GorkeM - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    10/9 .... 1 puanı da formaliteden kırdım ...

bu arada leventin neresindensin ben de leventteyim...
    benim de şu aralar boya işlerim var ö.m'den mesaj at istersen konuşuruz...
    Forum Kuralları◄ ►Moto Aktuel◄ ►Türk Dil Kurumu
    Herkes düşüncelerinde yanılabilir. Ama aptallar bir türlü yanıldıklarını anlayamazlar. Cicero

babaçi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Comet
    bence işçilik mükemmel olmuş ben tam puan veriyorum
    Ne irfandır veren ahlâka yükseklik nede vicdandır, Fazilet hissi insanlarda, Allah korkusundandır

Kalite olarak güzel gibi duruyor fakat aralara renk katsan daha da güzel olurmuş bence, kırmızı mesela.

Bir de mesajını dilbilgisi açısından değerlendirirsek, deyerlendirmek değil değerlendirmek olacak doğru kullanım.

7/10
    Can AYDINLIK
    Dragstar 650

Motosikleti
    jawa white style 350 ve kuba kb100-6 cub
    arkadasım bu boyayı sen mı yaptın boyacımı sen yaptıysan helal olsun yaw işçilik guzel bende mondıalımı bıraz sekıl degısıklıgı yaptım elıne saglık ben 10 uzerınden 9 verıyorum o 1 puanı kırmamın nedenı de ontekerlıgın oldugu fotyu ınceledım de camurlugu boyayım derken masaya da kacırmıssın boyayı ondan bır puan kırdım
    http://www.facebook.com/home.php#!/profile.php?id=1184706190
    kocaeli başiskele :bounce:

İHTİYAR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKI GS-500 E
    1- Kendi elinizle mi boyadınız.
    2-Mat boya zor düşer.(mat olacak ama kumlu olmayacak)
    3-Yakından görüp el sürmeden not veremem kusura bakmayın.
    4-Güzel bir işçilik var gibi duruyor.
    Haydi hükümeti yıkalım yerine AVM yapalım.

kıllıtarkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ALMAYACAĞIM!!!!!!!
    benden de sana 9 hayırlı olsun
    [FONT="Arial Black"][COLOR="Red"]BU ALANA REKLAM ALINIR[/COLOR][/FONT] ::tutkuy::

birazblues - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mz Etz 251
    eline sağlık çok güzel duruyor, ama yine de bir el sürmeden puan vermek doğru olmaz

gupilya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Truva 250 TR
    10 yıldızlı 10 eline sağlık "Kara Şimşek" olmuş

PIERzig - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xj6
    İHTİYAR
    Aynen katılıyorum fotodan anlaşılmıyor.Bende kaskı boyamıştım bi ara ordan biliyorum
    Bide verniklersen daha kalıcı olur boya çiziklere karşı daha duyarlı oluyor bu halde

SeRHaTeKiNci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco (Satılık)
    ya onun orijinal rengi zaten öyleydi. çizik filan mi vardı da boyadın??
    Gidersen Öyle Bir Gitmelisin ki;
    Ayrılıklar Bile Seninle Gurur Duymalı..

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)