Herkese merhaba foruma yeni katıldım. 2015 model 1750 kmde bir ybr esd sahibiyim. Motoru sıfır almıştım. Rodaj boyunca motoru son derece dikkatli kullandım, ısınmdan motoru hiç zorlamadım. 1500km'den sonra biraz açılması için uzun süreli olmasa da arada bir 8500 devirlere kadar zorladım. Böyle yaptıktan sonra motor 5000 bin deviri geçtikten sonra bir zırıltı(cızırtı da olabilir) duymaya başladım. Sanki metal parçaları birbirine sürtüp zorlanıyormuş gibi. 5000 devir üstü seyrederken debriyajı sıksam da bu ses devam ediyor anca boşta gaz verince bu sesi duyamıyorum. Motorun yağını da kontrol ettim ancak herhangi bir sıkıntısı yok. Bu sesin şanzımandan geliyor olabilileceğini düşündüm o yüzden motoru zorlamamaya karar verdim. Arada bir yavaşlayıp vites küçülttüğümde vites küçülmüyordu debriyajı biraz salmam gerekiyordu ve bu vitesi bazen küçültmeme sorunu motoru aldığımdan beri arada bir oluyordu. Şanzımanda bir sıkıntı olabileceğini düşündüren şey de buydu ancak dediğim gibi bu cızırtı yeni ortaya çıktı. Bir fikri olan varsa paylaşırsa çok sevinirim, şimdiden teşekkürler.