Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

stop eden motorumun caresi :((

Motovento
    REKLAM ALANI
    headquarters - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ...................
    Arkadaslar uzun suredir siteyi misafir ve kayitli olarak kullaniyorum fakat bu ilk mesajim yardimci olursaniz sevinirim.

2006 model keeway arn 150im var alirken cok düşünmüştüm bütcem buna elverdigi için bıraz mecburiyet biraz da isteyerek aldim faka simdiye kadar gayet memnundum 1300 km civari gezdim bi buyuk kaza yaptim tekrar onartıp devamm

Şimdi gelelim asıl konuya istanbuldayım ve bugun ıkı arkadas avcılardan kırac tarafinda olan bı yere gıttık takriben 15-20 km civari hava sicakti ve iki arkadas takriben 200kg civariyiz eksigi yok fazlasi var gıderken dık bı rampa yaklasık 1-2 km cıktık yolun sonlarına dogru 15-20 km sonra az kalmıstı :( motorun gaz yemedigini farkettim daha once yıllar once bı mobilette basıma gelmıstı ama yedıremedım yok yok sısmemıstır bogulmamıstır falan dedım ama tık motor stop ettı velhasıl 15 dakka calıstırmadık tekrar calıstı 200metre sonra yıne ulastık sonunda gıttıgımız yere 40 dakka sonra geldık tek marsta calıstı ve yolun yarınsında yıne aynı sey ve 3-4 kez tekrarladı kafam cok karıstı motorcu abuk zubuk seyler soledı bunlar sısmez falan dedı yardımcı olabılecek ve bole bıseyn basına gelmıs arkadaslarım varsa lutfen yardım etsınler... iyi sürüşler

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    nitrious81 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Octavia
    Valla kardes bunlar sısmez dıye bısı yok sebep ortada 200 kg cıvarı yuk ogle bı motor ve zorlanma gayet motor bayılmıs sısmıs olan bu benım arkadasında Bolu dagını tırmanıyoduk onun zongshen 150 var ve yarı yolda motor bayıldı hava cok sıcaktı arkasındakı arc ı ben aldım o tek cıktı normal bısı motor o yukle artı sıcak hava azda olsa zorlama eee benden bu kadar demıs Bu motorlarda sısme olmaz dıyen motorcuyada sasdım dogrusu hava sogutmalı makına o kadar yukle bıde zorlandıysa ne olacaktı baska

Neyse takma kafana bu arada hos geldın forumumuza
    Biri şu Düzcedeki kasksız ehliyetsiz üstüne üstlük Abart egzozları ile kafa ...... bir dur desin !!!

Motosikleti
    ...................
    Eyvallah cok sagol aslında dedım ya benım kafamı karıstıran o tamırcı ama ısın aslı bırazda ınandım ona cunku ılk stopdan sonra ben tahmın ettım bogulma sısme olacagını ve hıc yuklenmedım az actım gazı yıne tekrarladı yıne tekrarladı gercı ben ne kadar zorlamak ıstemesemde soledıgım gıbı 200kg az dııl avuc kadar makıne cevap ıcın sagol hosbulduk

Motosikleti
    KEEWAY SL 150
    valla değişik bi sorun bende var. Anlatıyım dilersen: Motorum aynı Keeway SL 150... Motor ısınınca (yaklaşık 15-20 dak. çalışması yeterli oluyor) motor STOP ediyor, rölanti ayarını da çıkardım yok aynı sorun yine devam ediyor. Allahtan sadece boşa alınca yapıyor. Bu yüzden bir gözüm devir saatinde oluyor. Ben motorun yağında ya da karbüratörde ya da benzin deposuyla karbüratör arasında plastik parça varmış ve bazen orada pislik birikiyormuş orasının temizlenmesi gerekiyormuş. 4000 km. bakımına 300 km. kaldığı için şimdilik öyle idare ediyorum valla. Ama az kaldı zaten. Sanırım 2 hafta içinde 300 km yaparım sorunu Sana anlatırım. Bana özel mesaj da atabilirsin. İnşallah motor'la ilgili bi sorun yoktur.

yamyamaha - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kymco Xciting500 geti gy 200 ( skygo ) & cbf 150
    dostum belki alakasız olacak ama bizim bisanlarada bir hastalık var yol boyunca kullandıgın benzinin yerine hava girmeyince ( hava kanalı tıkandıgı için ) karbürotore benzin gitmiyoo ve motor önce boguluyor sonrada susuyor aynı bahsettıyın eski mobletlerdeki şişme gibi. benzin kapagına kucuk bir delik acdım artık problen olmuyor .
    sızın motorlar nasıl bilmiyorum deponun hava kanalı varsa kontrol et tıkanmış olabilir veya kapaktaysa hava kanalın orası tıkan mış olabilir .motorun gene öle oldugunda problemin ordan olup olmadıgını anlamak için depo kapagını birkere ac kapa sonra karburatore benzın akacak kadar bekle ve çalıştır öncesine gore fazla yol yaparsan problem hava kanalıyla ilgilidir.
    ayrıca buji dirsegne bak bujiyi sıkı sıkı tıtmuyorsa oda bazen bole belirti verır.

Motosikleti
    ...................
    valla usta ben normal calısmada stop etmekten gectım benım bıldıgım bu makınelerde otomatık jıkle var bunu dogrumu bılıyorum bılmıyorum ama eger varsa hıc bıseye yaramıyo ılk calstırmada falan benımkıde stop edıyo tabı gıderken etmıyo cunku bosta kalmıyo motor durdugundada eger ısınmıssa sorun yok ama bugun basıma gelen tamamen bı yıgılma gaz yememe ve sonrasında stop etme bende paylasırım sorunları senınle sende atarsın ozelden cunku tahmın edıyorum ıkımızın motorundada aynı makıne var

denizcimuzaffer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Beat ve denizciforesight :))
    Merahaba arkadaş,
    hoşgeldin. Motorun düşük devir yüksek güç ve aynı zamanda düşük soğutma fanı devri yüzünden Şişmiş derler ya, aşırı ısınmadan pistonu sıkmış. Geçmiş olsun. Şimdiii, esas nokta şu, motorun öyle ya da böyle, az ya da çok zarar görmüş. Muhakkak kontrol ettir. eğer performansında düşme de varsa biraz dertli bir operasyon olabilir. Liner çizilmiş, segmanların bir anda aşınmış, belki de valflerin zarar görmüş olabilir. Baktır da için rahat olsun, bizimki de rahatlasın
    Poturdak

Motosikleti
    ...................
    Alıntı yamyamaha adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    dostum belki alakasız olacak ama bizim bisanlarada bir hastalık var yol boyunca kullandıgın benzinin yerine hava girmeyince ( hava kanalı tıkandıgı için ) karbürotore benzin gitmiyoo ve motor önce boguluyor sonrada susuyor aynı bahsettıyın eski mobletlerdeki şişme gibi. benzin kapagına kucuk bir delik acdım artık problen olmuyor .
    sızın motorlar nasıl bilmiyorum deponun hava kanalı varsa kontrol et tıkanmış olabilir veya kapaktaysa hava kanalın orası tıkan mış olabilir .motorun gene öle oldugunda problemin ordan olup olmadıgını anlamak için depo kapagını birkere ac kapa sonra karburatore benzın akacak kadar bekle ve çalıştır öncesine gore fazla yol yaparsan problem hava kanalıyla ilgilidir.
    ayrıca buji dirsegne bak bujiyi sıkı sıkı tıtmuyorsa oda bazen bole belirti verır.
    Valla yamyamaha dostum bakayım o dedıgın hava delıgıne benım hıc dıkkatımı cekmedı ama olabılır yaw yoksa 2 kısı bız 20-30 km yol gıdemıcez mı

Alıntı denizcimuzaffer adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merahaba arkadaş,
    hoşgeldin. Motorun düşük devir yüksek güç ve aynı zamanda düşük soğutma fanı devri yüzünden Şişmiş derler ya, aşırı ısınmadan pistonu sıkmış. Geçmiş olsun. Şimdiii, esas nokta şu, motorun öyle ya da böyle, az ya da çok zarar görmüş. Muhakkak kontrol ettir. eğer performansında düşme de varsa biraz dertli bir operasyon olabilir. Liner çizilmiş, segmanların bir anda aşınmış, belki de valflerin zarar görmüş olabilir. Baktır da için rahat olsun, bizimki de rahatlasın
    Abı hosbulduk ya aslında soledıklerın tamamen bana uyuyo baktırıyım ama nasıl ya sımdı bunun servısıne gıtsem adama desem bole bole oldu bunun lıner cızılmıs olabılır falan desem yaw kardesım calsıyo ya bısı yoktur bunun falan derkı bılıyorum sonra pıpırık musterı tıpı oluruz ama sanıyorum performansında dusus oldu bıraz aksam ustu tekrar yagını kontrol edıp tamamladıktan sonra bındıgımde sankı bıraz daha yavasmıs gıbı geldı psıkolojıktır dedım umursamadım ama galıba ıyıbı usta bulmam lazım ve tahmın edıyorum bu bıraz pahalıya patlıcak bana

bıde eger dedgıgın gıbıyse bu makıneler gıtmezmı sıcak havalrda 2 kısı 50-100 km ayıla bayıla mı gıder

demirgursel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    hocam motoru gücünden fazla zorlamışsın.sonuç şişmiş.
    olayın aksi yanı artık hiç zorlamaya gelmez,yine şişecektir.sağlıklı binmek istiyorsan silindiri honlattır,artı sekman attır.
    geçmiş olsun...

ARBETUS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '93 Kawasaki EN 500 Vulcan
    aynı sorun arkadaşımın mondial 50tt si ile Bodrum konacık yokuşunu çıkarken benim de başıma gelmişti abi iki kişi o motor o yokuşu çıkamıyo ağustosun ortasıydı baydım motoru
    '04 Yamaha Nuovo - '56 BMW R25 - '06 Mondial 250 MCT - '94 BMW F650 - '99 Kawasaki ER 5 - '06 Bisan Roadstar 250 - '97 Kawasaki VN800 - '08 Suzuki VL 800 Intruder - '04 Suzuki VL 800 Voluisa - '01 Honda XL 650 V Transalp -'00 BMW F 650 GS

Motosikleti
    HONDA CBR 125 R
    geçmiş olsun ya öyle durumları biliyom benim başımada geldi karataşa gidip geldikten sonra motor çalışmadı zar zor çalıştırdıktan sonra da her 2 veya 3 km bir stop eediyordu yani durum aynı motor şişmiş hımm çok kötü bir durum neyse tekrar geçmiş olsun bu arada siteye hoş geldin

Motosikleti
    ...................
    Arkadaslar ilginiz için teşekkur ederim bu bilgilendirmeler sanırım yeterli oldu benim için, dun o yolculugun donusunde yagın eksilmiş oldugunu görduk bunda benim ilgisizligim mi var yada sizin dedgınız gıbı hararetın etkısımı var cozemedım herhalde benım ılgısızlıgımden motor bırazda yagsız kalmıs aslında 500km de degıstırdıgım yag ıcın servıs bı daahakı yag degısımının 2000km de oldugunu solemıstı bende uzun zamandır kontrol etmemısım sesınde bıraz degısıklık olmaya baslamıstı 1300km de oldugu ıcın daha 700km var dıye umursamadım sanıyorum ıyı yapmamısım yıllardır otomobıl kullandıgım ıcın yag degısımlerı uzun kmler oldugu ıcın sanıyorum ıhmal ettım...

Herhalde bundan sonra bıraz fazla yagını kontrol edıcez bu olay bıraz daha yagının fazla eksılmesıne sebep olmustur

YAŞASIN SU SOĞUTMALILARRRR

Arkadaslar bugun yıne motora ıkı kısı bındık yaklasık 1km sonra yıne aynı stop sıkıntısını yasadık yıne ıte kaka offfff servısıne gıttık sorun karburatordenmıs sonuc olarak soktuler temızledıler benzın fıltresnı falan degıstırdıler aldık motoru ve yıne ıkı kısı baya bı gezdık sıkıstırdık yuksek hızlara cıktık :(yuksek hızdan kasıt 100km ) neyse sorun hallolmus gıbı gorunuyo yanı sımdılık ıyı bırkac gune yıne 30-40 km bıyerlere gıtmeyı dusunuyoruz ınsallah yıne yolda kalmayız herkese ıyı surusler butun arakadaslara ılgılerınden dolayı tesekkur ederım

İYİ SÜRÜŞLER

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    as 150 t 'idi as 220 t oldu ahmet abim sağolsun :D:)
    onun bi karburatörünü açtır benzin hortumuna fln bak bide gaz yemiyosa filtre hortumu yırtık olabilir bence onada bak yani motor sağuk olduğu içinde stop etmiş olabilir bilmiyorum tam seni anca servisd paklar kardeş :D

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)