Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

125 cc çin malı cup a honda innova pistonu

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    klr 600
    125 cc çin malı cup a honda innova pistonu olurmu yoksa silindir değişmesi gerikirmi

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

aslında bende bunu düşünüyordum dostum bende var bi 125 asya daha yeni piston ve silindiri değiştirdim sübap üst kapağını komple değiştirdim ama rezil çin malı motor yine yağ yakıyor kafayı yedim bende bu sebeple birdaha değiştirmeyi düşünüyorum ve aklıma ilk gelen honda oldu acaba olurmu ben sadece segmanları değiştirmek istiyorum bende araştırıyorum öğrenir öğrenmez seninle paylaşırım
    HAYATIN ANLAMI "KADINLAR ve MOTORLAR"

Motosikleti
    klr 600
    abi bi bilen yokmuı bence ikiside 125 lik piston uyması lazım ama emin değilim

Boğaçhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 162 MC
    Piston çap ve boyu tutuyorsa, piston piminin yeriyle ilgili sorun yoksa, storeke boyu da tutuyorsa niye olmasın?

Motosikleti
    klr 600
    sonuçta ikiside 125 lik çapları aynı dimi bide pistonun üstünde bi numara varya o mu tutmalı

Boğaçhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 162 MC
    Alıntı moto-x adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sonuçta ikiside 125 lik çapları aynı dimi bide pistonun üstünde bi numara varya o mu tutmalı
    Değil. Aynı cc. olması aynı çap anlamına gelmez.
    Üretici firma, stroke boyutuyla (Pistonun alt ve üst ölü bölge arasında aldığı yol mesafesi)oynayarak 125 cc.'yi elde eder. onun için sizin motorunuza ve İnnovaya ait ait piston değerleri ve stroke bilgisine ihtiyacınız var.

* Motor Teknisyeni olarak probleminizi cevapladığıma emin olabilirsiniz.
    Ne kadar bilirsen bil, söylediklerin, karşındakinin anlayabildiği kadardır.

mach1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial zn125 (pırpır)
    Alıntı dede350z adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    aslında bende bunu düşünüyordum dostum bende var bi 125 asya daha yeni piston ve silindiri değiştirdim sübap üst kapağını komple değiştirdim ama rezil çin malı motor yine yağ yakıyor kafayı yedim bende bu sebeple birdaha değiştirmeyi düşünüyorum ve aklıma ilk gelen honda oldu acaba olurmu ben sadece segmanları değiştirmek istiyorum bende araştırıyorum öğrenir öğrenmez seninle paylaşırım
    Bence sen sekmanları doğru takamamışın motoru yaptığın nekadar olduZaten bizim motorlar Gy6 motor bu motorda Hondanın geliştirdiği motordur eğer bulursan çapını,iyi ölç bazıları 124ccden 125cc oluyor bazıları 120ccden 125lik oluyor
    Malımızı mülkümüzü bir horoz taşır,keyfimizi Sultan Mecit vapuru taşıyamaz
    Drift Religion

axoyum - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Asya / As 200 Gy-2 yok artık
    sen cc yi boşver pistonu sök etek çapını bir kumpasla ölç git sanayiye bir revizyoncuya sor burada nerede segman bulurum sana şurada der git oraya deki bana şu çapın takım segmanları lazım hatta pistonuda götür sana takar verirler
    BİLGİ SAHİBİ OLMADAN FİKİR SAHİBİ OLMA

Motosikleti
    klr 600
    yardımlar için teşekürler şu piston da 51 52 vs gibi rakamlarınmı tutması gerekir

yardımlar için teşekürler şu piston da 51 52 vs gibi rakamlarınmı tutması gerekir
    evet çap pistonun çapı stroke da eğer silindiri değiştireceksen selindirin boyu

100cc cub motora 125 cc silindir atan arkadaşlar var (eski silindirin içinden alıp yaptıranlar da var)
    hatta istersen şu verdiğim linke tel aç hem sana olup olmaz hakkında bilgi verir
    hem parçanı temin edersin

ama ben senin ne yapmak istediğini anlamadım eğer senin motor 125 cc ise neden innova pistonu atacaksın pistonun mu eridi
    silindirin genişlediyse yeni silindir al 50 lira zaten

yok 100 yada 110 cc ise o zaman 125 lik yaptırabilirsin güzel olur
    bi de 150cc straight 150 var cub ların en hızlısı şu an
    http://www.motostar.com.tr/kategori.php?id=13

avare rulman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha ybr 125 + honda cbr 250r
    osmaniyeli' nin verdigi linkte 150 cc ybr silindirleri var. bu güne kadar forumun patlamaması ilginç.

Motosikleti
    klr 600
    arkadaşlar piston erimedide değişirken japon piston takmak istiyom illa innova şartt değil japon olsun yeter bulunurmu

Alıntı avare rulman adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    osmaniyeli' nin verdigi linkte 150 cc ybr silindirleri var. bu güne kadar forumun patlamaması ilginç.
    ybr ciler ybr sine kıyamıyor. bak çin malı motorculara her yerini değiştirmişler
    değiştirdiğimiz parçada orjinal çin malı

arkadaşlar piston erimedide değişirken japon piston takmak istiyom illa innova şartt değil japon olsun yeter bulunurmu
    bulursun tabi ama pek faydası olmaz sana
    segman biyel kolu vs... onları japon alsan güzel olur tabii de tek piston o kadar da lazım değil gibi sonuçta alumiyum bi parça

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)