Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Elektronik Bilgisi Olan (Direnç Hk.) ?

Motovento
    REKLAM ALANI
    Carcharoth - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha FZ6 Fazer
    Merhabalar,
    Motorumun sağ sinyali malesef kırıldı. Orjinali 135 mlyon olunca alternatif sinyal arayışına gittim. Ve çok hoşuma giden tek ledli sinyal lambalarından aldım. Fakat sinyalleri değiştirdiğimde sinyalin yanıp sönmemesi canımı sıktı. Motorun orjinal ampulü 12-21 W Aldığım ledli ise 12-6 W gibi olması gerek (emin değilim) Flaşörün ısınarak devreyi kapatıp, soğuyarak tekrar açtığını böylece sinyalin yanıp söndüğünü (tık tık) biliyorum.
    Soruma gelince elimdeki tek ledli sinyalin yanıp sönmesini nasıl sağlayabilirim. dirençmi bağlamak gerekir. Bir kaç elektiriğe danıştım fakat yardımcı olamadılar. Elektirikçiden ne alıp bağlamak gerekir ? Forum arşivinde ledli sinyaller ile ilgili bilgiler buldum. Fakat soruma cevap bulamadım.
    Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler...
    Okan ACAR

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    İHTİYAR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKI GS-500 E
    Eğer motorunuzda ki flaşör,basit akım kontrol mekanizması yani sinyal ampulüne seri olarak bağlanan ve içerisinde ısıyla çalışan özel bir metal malzemeyle çalışan elektromekanik flaşörse,akım farklılıkları çalışmamasına sebep olabilir.
    Elekronik bir flaşör sorununuzu çözebilir.
    Yada ampule paralel bağlıyacağınız 4.7 ohm 4w taş direnç(bir sağa bir de sola 2 adet)sorununuzu çözer.
    Haydi hükümeti yıkalım yerine AVM yapalım.

Carcharoth - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha FZ6 Fazer
    Teşekkürler ihtiyar...
    252525
    Okan ACAR

fahrettinsagiroglu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ramzey qm200gy
    elektronik çalışan ,yeni flaör al tak.

umutpoy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 125 ZN namı diğer düldül
    selamlar,
    led sinyale bağlayacağın direnç LEDlerin yanıp sönmesini sağlamıyacaktır ne yazıkki. LED lere bağlanan seri dirençlerin görevi akımı ve gerilimi sınırlayarak LEDlerin bozulmasını önlemektir. İhtiyar ın belirttiği gibi 5 wattlı 470 ohm direnç bağlayabilirsiniz. Fakat asıl gerekli olan elektronik bir flaşördür. Bunu oto yedek parçacılarından bulabilir az biraz elektronik bilgisi olan bir tanıdığınızdan yardım isteyerek sizde yapabilirsiniz http://www.biltek.tubitak.gov.tr/mer...0&soru_id=3278

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)