Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

Temizlik faidelidir yaparsan...............

Motovento
    REKLAM ALANI
    ozrace - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    = Kawasaki KLE 500
    ben motoru önce süngerle bi güzel sabunluyorum.sonra 1 kova suyu bir tas yardımıyla üzerine döküyorum.sonra bezle kuruluyorum.ama verdiğiniz bilgiler için teşekürler uygulamaya çalışırız
    ASİYİZ BİZ MOTORCUYUZ....

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    YamahaRx115
    boyayı besler ve yumuşatır aynı zamanda ..zamanla güneşten ve hava şartlarından sertleşen boya bölece daha uzun ömürlü olur...aynen oyle

Motosikleti
    Honda CBR 600f Hemde Gümüş...
    agbi o degilde gecen sıcakta motora biniyodum ara sokagın birinde durdum sag ayagı yere koydum. Sonra 25km fln motordan inemeden dolastim. Motordan inicem bide ne goriyim sag ayagım yapısmıs motora !!! ayagı ilk yere koydugum yerde yol erimiş parcasi ayagıma yapısmıs ayagımda motora yapısmıs =)

Biraz da hızlı oldugum icin ruzgarın etkisiyle kurumus(tahminim). Ayagı cıkarttım ordan ama zift in bi kısmı kaldı motorda, kalan yer tirtikli(ayak kaymasın diye yapmıslar) Elimden geldigince ugrastim ama kusursuz bi sonuca ulasamadim aralarda ziftler duruyo naparim ben buna ?
    HONDA 600f -2008- >> Kawasaki Er6 N -2007->> Derbi 125 Nude -2006-

Artik No Kawasaki Yes Honda =)

ARBETUS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '93 Kawasaki EN 500 Vulcan
    ben yağ artığı çamur ıvır zıvır için sabuna gazyağı karıştırıp camsil şişesiyle motorun heryerine püskürtüyorum bir kaç dk bekleyim duruluyorum sonra da sabunlu bez ile hafiften ovalayıp tekrar duruluyorum bu sayede az efor sarfederek temizlemiş oluyorum. duruluma ve süzülme işleminden sonra atlayıp motoruma hem frenleri hemde motorun göremediğim yerlerini kurutmak için kuru caddede kullanıyorum bu sayede kurutmuş da oluyorum. daha sonra keyfe göre cilalama vs işlerini de yapıyorum ama genelde zaten parlak oluyor.

Alıntı scorp adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    agbi o degilde gecen sıcakta motora biniyodum ara sokagın birinde durdum sag ayagı yere koydum. Sonra 25km fln motordan inemeden dolastim. Motordan inicem bide ne goriyim sag ayagım yapısmıs motora !!! ayagı ilk yere koydugum yerde yol erimiş parcasi ayagıma yapısmıs ayagımda motora yapısmıs =)

Biraz da hızlı oldugum icin ruzgarın etkisiyle kurumus(tahminim). Ayagı cıkarttım ordan ama zift in bi kısmı kaldı motorda, kalan yer tirtikli(ayak kaymasın diye yapmıslar) Elimden geldigince ugrastim ama kusursuz bi sonuca ulasamadim aralarda ziftler duruyo naparim ben buna ?
    dostum gazyağı ile fırçala sonra çıktığını görüceksin daha sonra normal yıkama safhalarına devam et.
    sağlıcakla.
    '04 Yamaha Nuovo - '56 BMW R25 - '06 Mondial 250 MCT - '94 BMW F650 - '99 Kawasaki ER 5 - '06 Bisan Roadstar 250 - '97 Kawasaki VN800 - '08 Suzuki VL 800 Intruder - '04 Suzuki VL 800 Voluisa - '01 Honda XL 650 V Transalp -'00 BMW F 650 GS

tbk_1980 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuru Fasulye tepkimeli, Enjeksiyon sistemi........
    Temizlik şart.....
    ʞoʎ ʎǝşıq uǝpıƃ sɹǝʇ ɯıʎıʎı uǝq

perishte - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    maalesef...
    ihtiyar abiyi bundan sonra ciddiyetle takip etmeye karar verdim. eski mesajlarını da tarayacağım. tv ler saçma sapan kadın programı yapacaklarına böyle tasarruflu ve pratik çözümler abidesi adamları oto programlarına düzenli olarak çıkarıp en azından 15 20 dk lık sunum yaptırmalılar.
    Zalim olsa ne rütbe bi perva yine bünyad-ı zulmü biz yıkarız
    Merkez-i hâke atsalar da bizi küre-i arzı patlatır çıkarız

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)