Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

boya koruyucu kullanılır mı

Motovento
    REKLAM ALANI
    ohyeah - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F 650 GS DAKAR
    motorumun bazı plastik parcalarının kenarından yada kosesinden biraz biraz boya kalkıyor. yıkatırken tazikli su vurmaktan yada gunesten olabilir mi ? boya koruyucu kullanılırmı yada baska bi madde bildiginiz var mı?
    Bizim devlet idaresinde takip ettiğimiz prensipleri, gökten indiği sanılan kitapların dogmalarıyla asla bir tutulmamalıdır. Biz, ilhamlarımızı, gökten ve gaipten değil, doğrudan doğruya hayattan almış bulunuyoruz
    M.Kemal ATATÜRK

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    K-max - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW K12000 RS, K1200S, Honda Today, PS150i
    Boya koruyucu maddelerin bir faydası olmaz, onlar sadece renk solmalarını engeller yada geciktirir. Boya soyuluyorsa bu kullanılan boyanın kimyasal bileşimiyle ilgilidir. Standart otomobil boyaları plastik yüzeylerde iyi sonuç vermiyor. Plastik zeminler için özel boya kullanılması gerekiyor. Bu tür boyanın plastik yüzeye iyi yapışması ve kuruduktan sonra esnek kalabilmesi şart. Oto kaprtaları genelde metal ve esnek olmadığı için oto boyaları kuruyunca daha kırılgan oluyor ve imalat sürecinde metal yüzeye veya primer boyaya iyi yapışacak şekilde dizayn ediliyor. Türkiyede bu konuda boya satıcılarından yardım almak zor veya imkansız. Ama illa çözeceğim diyorsan Honda, Yamaha vs gibi bir markanın servisinden plastik kaporta için orijinal boya iste, motorunu bununla boyat, sorun çözülür.

ohyeah - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F 650 GS DAKAR
    haklısın yaw nerden bulucam ben bu boyayı. honda serwisi war ama benim motor metalik turuncu nasıl yapıcam bu işi. bide üstüne çin malı zor bulurum ben bunu
    Bizim devlet idaresinde takip ettiğimiz prensipleri, gökten indiği sanılan kitapların dogmalarıyla asla bir tutulmamalıdır. Biz, ilhamlarımızı, gökten ve gaipten değil, doğrudan doğruya hayattan almış bulunuyoruz
    M.Kemal ATATÜRK

K-max - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW K12000 RS, K1200S, Honda Today, PS150i
    Hımmm
    Bulabilirsen eğer git bir Akzo-Nobel boya bayii bul, bunlar alman malı Sikkens boya tedarik edebilirler sana, tam olarak nasıl bir şey istediğini iyice anlat, büyük ihtimalle özel olarak getirteceklerdir senin için. Tabii adamın canı yapmak isterse...
    İyi şanslar

k-max msn yada faceni wereblrmisin . senden biraz bilgi almam gerekiyoda bana yardım cı olursan eğer çok sevinirim

extrem_015 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    EŞŞİZ TR'DE TEK CBR600F PC35 4 CİĞERLİ EŞEK ARISI
    hiç bulamassan folyo çektir.

-eren- - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Değişik bir sl 150
    Busefer sağlam hortlamış

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler